9. Hafta: Fenerbahçe - Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

9. Hafta: Fenerbahçe - Galatasaray 0-0

Post by Salih Bora »

Kulübün ve futbol takımının yaldızı döküldü. Ankaragücü tarafından da bir güzel süpürüldü.
Şimdi iş, döküntüleri çöpe dökmeye kaldı.
Bu görev de ezeli rakibimize düştü.
Biliyorsunuz genellikle derbi maçlarının başlığını ben açıyorum. Bir de anket ekliyorum, tahminleriniz nedir diye.
Bu sefer açmıyorum... "3 mü yeriz, 5 mi yeriz" diye sormaya utandım.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 9. Hafta: Fenerbahçe - Galatasaray

Post by Hasan Tezcan »

Isin kötu tarafi, bu maci kazanirlarsa, herseyin iyi gittigini zannedecekler...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu maçı kazanma ihtimali yok. Endişeye mahal yok :D
5 tane yeriz. Baroş oynarsa belki bir tane atarız..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Helvaci helva. Yandi gulum keten helva. Kervanin onunde gidenlerden biri olarak bir suru kararlar alindigini ve bunlari hafta icinde paylasacagini soylemis. Baros'da FB macinda olmayacakmis. Luzumu yok zaten. Dinlensin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Fahrioglu wrote:Ama alternatif yok diye mecburen adami oynattik, gecen defaki gibi 80 kusur dakikada sakatlandi, gecen defa da adam 3 gol atmis fark yapiyoruz hala sahada tuttular ve oyle sakatlanmisti. Yani yonetim transfer politikasi, teknik direktor, saglik ekibi, kondisyoner masor falan filan hepsi hatali. Bir de utanmadan aksam Helvaci cikmis da GS cok buyuk camia ve futbol takimi bunun kucuk bir parcasi diyor. Bundan komik laf duymadim son zamanlarda, futbol takimi olmasin bakalim camia nekadar buyuk olacak!!!!!
Oooooo, büyük laf etmiş helvacı.

O kadar büyük bir camia ki, içinden doğru düzgün bir yönetim çıkaramıyor. Ama lafı sevdim.. O küçük parça yüzünden binlerce insan istifa etmeniz için bağıracak haberiniz ola..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin basinda Niang'i becerirlerse belki bir iki golle kurtulacagiz. Herif defansi dagitiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Macin basinda Niang'i becerirlerse belki bir iki golle kurtulacagiz. Herif defansi dagitiyor.
1-4 ve maç devam ediyor.

Haftaya çok acı ama çok acı bir manzarayla karşı karşıya kalacaz. O kadar acı olacakki, Rijkardı, Polat'ı Sezgin'i Helvacı'sı hepsi GS tarihinin hatırlanmak istenmeyen anıları arasına girecek.

Tribünler 2 saat Adnan Polat aleyhine bağıracak. Muhtemelen GS tarihinde görülmemiş bir öfke hakim olacak tribünlere. Bunun önünde duramazlar. Ortada bir yönetim alternatifi olmaması ne acı.

Durum çok kötü çok!

Ben daha GS şöyle yaparsa düzlüğe çıkar diyebileni görmedim. Sporla ilgili konuşan onca adam var oysa. Kimsenin bir çözüm önerisi yok!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:Macin basinda Niang'i becerirlerse belki bir iki golle kurtulacagiz. Herif defansi dagitiyor.
1-4 ve maç devam ediyor.

Haftaya çok acı ama çok acı bir manzarayla karşı karşıya kalacaz. O kadar acı olacakki, Rijkardı, Polat'ı Sezgin'i Helvacı'sı hepsi GS tarihinin hatırlanmak istenmeyen anıları arasına girecek.

Tribünler 2 saat Adnan Polat aleyhine bağıracak. Muhtemelen GS tarihinde görülmemiş bir öfke hakim olacak tribünlere. Bunun önünde duramazlar. Ortada bir yönetim alternatifi olmaması ne acı.

Durum çok kötü çok!

Ben daha GS şöyle yaparsa düzlüğe çıkar diyebileni görmedim. Sporla ilgili konuşan onca adam var oysa. Kimsenin bir çözüm önerisi yok!
Maca gitmeyen adam tribunun nabzini veriyor.

Onlar araklamislardir amigolari. Doyururlar ve salarlar bagirmak isteyenlerin uzerine. Birseycikler olmaz onlara sen merak etme. Bak hala tuzuk buzuk isleri ile ugrasmaktalar. Ikincisi mac Saracoglu'nda. Oraya kac GS'li aliyorlar ki? Edna FB attikca alkislar artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Maca gitmeyen adam tribunun nabzini veriyor.

Onlar araklamislardir amigolari. Doyururlar ve salarlar bagirmak isteyenlerin uzerine. Birseycikler olmaz onlara sen merak etme. Bak hala tuzuk buzuk isleri ile ugrasmaktalar. Ikincisi mac Saracoglu'nda. Oraya kac GS'li aliyorlar ki? Edna FB attikca alkislar artik.
Valla maça gitmeyip futbol yorumlanabiliyorsa tribünler haydi haydi yorumlanır :D

Benim kastettiğim maçlar ASY oynanacak maçlar. FB tribünlerinin de konuya dahil olacağını tahmin etmek zor değil. Tabi onlar dalgasını geçecekler. Tribündekileri sustursalar sokaktakileri nasıl susturacaklar. Dün akşam maç sonu sokakta yapılmış çok sayıda çekim izledik, yönetimin aleyhine... Taraftarın güveni kalmamış, yüzleri gayım* insanlar iseler Demirören gibi, tutunurlar koltuğa; bunlara güvenip kim takımın başına gelir? Aklı başında biri gelmez! Ya fırsatçı biri gelir, yada zamanında Bülent'in yaptığı gibi GS sevgisi had safhada biri gelir.

*yüzü gayım: yüzsüz manasında kullanılan bizim oralardan bir laf :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote: Maca gitmeyen adam tribunun nabzini veriyor.

Valla maça gitmeyip futbol yorumlanabiliyorsa tribünler haydi haydi yorumlanır :D

Benim kastettiğim maçlar ASY oynanacak maçlar. FB tribünlerinin de konuya dahil olacağını tahmin etmek zor değil. Tabi onlar dalgasını geçecekler. Tribündekileri sustursalar sokaktakileri nasıl susturacaklar. Dün akşam maç sonu sokakta yapılmış çok sayıda çekim izledik, yönetimin aleyhine... Taraftarın güveni kalmamış, yüzleri gayım* insanlar iseler Demirören gibi, tutunurlar koltuğa; bunlara güvenip kim takımın başına gelir? Aklı başında biri gelmez! Ya fırsatçı biri gelir, yada zamanında Bülent'in yaptığı gibi GS sevgisi had safhada biri gelir.

*yüzü gayım: yüzsüz manasında kullanılan bizim oralardan bir laf :D

Sen de bilirsin. Tribunlerde racon kesen bunlarin adamlari var. Elleri ile beslerler. Ben onun icin dedim. Bunlar adam dover istedikleri gibi bagirmayinca. Neyse iste. Bunlara en iyi cevap maddi yonden indirilecek darbedir ama buna yanasan yok. Bak ne guzel demis hirdavat futbol klubun kucuk bir parcasi diye.

Senin oralar neresi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Sen de bilirsin. Tribunlerde racon kesen bunlarin adamlari var. Elleri ile beslerler. Ben onun icin dedim. Bunlar adam dover istedikleri gibi bagirmayinca. Neyse iste. Bunlara en iyi cevap maddi yonden indirilecek darbedir ama buna yanasan yok. Bak ne guzel demis hirdavat futbol klubun kucuk bir parcasi diye.

Senin oralar neresi?
Amasya..

Yakın zamanda da tribünlerde yönetim aleyhine bağıranların başına iyi şeyler gelmediği yazıldı çizildi. O zamanlar komple bir öfke patlaması sözkonusu değildi. Artık kimsenin hocaya inancı kalmadı. Rijkard iyi bir hoca bile olsa bizde başarılı olamıyor. Aziz Yıldırım bile tribünlerin öfkesini Niangı falan alarak dindirdi. Ben Rijkard'ın gönderilmesinin GS'nin imajını olumsuz etkileyeceğini düşünüyordum ama yetti. Hoca iyi de takımmı kötü, takım iyide hoca mı kötü, yoksa hepsi iyide yönetimmi kötü, yada hepsi mi kötü bilmiyorum ama değiştirilmesi en mümkün görünen faktör hoca. Yerine gelecek adamında tribünlerin 'buda nerden çıktı' demeyeceği bir adam olması lazım yoksa 2 mağlubiyette bugüne geri döneriz. Ortalıkta Terim isminin dolaşmasının tek sebebide bu şartlarda çoğunluğun razı olacağı başka bir ismin olmaması. Ama bu yönetim Terim'i istemez, Terim de bunlarla çalışmak istemez. Başka bir isimde bu curcunaya dayanamaz. Bilen varsa başka bir isim söylesin, ben merakla bekliyorum. Zaten Terimle görüşen olmamış. Egosu yüksek birini almayalım demişler. Sizin gibi onlarda istemiyorlar :D Ama işte onlarında aklına alternatif bir isim gelmiyor :D

Hagi, Hikmetsz Karaman, bizim yönetimöin düşündüğü isimler bunlarmış Sülümen Rodop'a göre. Buyrun seçin beğenin :D

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Anket açmadığıma pişman oldum.
"Maçı kim kazanır" anketi değil. "Maça hangi hoca ile çıkarız" anketi.
Basında boy gösteren isimlerin sürüsüne bereket.
Hikmet Karaman mı dersiniz, Tugay mı, Terim mi, Avcı mı, Yanal mı...
Hayrettir, bir tek Yılmaz Vural'ın ismi geçmiyor bu hengamede. Halbuki adamın yıllardan beri ahdı var, aman şu üç büyüklere bir kapağı atsam diye.
Adnan Başkan'a sesleniyorum, takımın başına Yılmaz hoca'yı getirin.
Hem yaşlı bir adamın son arzusunu yerine getirmiş olup sevaba girersiniz.
Hem de disiplinsizlik yuvası olduğu söylenen Florya'yı ancak Yılmaz Vural gibi eli maşalı biri muma çevirebilir.
Kimse bu söylediklerime ne kızsın, ne gülsün... Eğer Hikmet Karaman bile sırf tesadüf eseri bizim maçtan bir gün önce İstanbul'da BJK ile oynadı (ve galip geldi) diye teknik direktörlük için aday sıfatına yükselmişse, senelerin Yılmaz hoca'sının nesi eksik hocalık için?
Başka havadisler de var... Bazı gruplar da sportif direktörlüğe Hakan Şükür'ü getirtmek için kulis yapıyormuş.
İyisi mi 2000 yılı kadrosunun kaşarlanmış futbolcu eskilerinden bir komite kurulsun, bu komite Galatasaray Futbol AŞ'nin yönetimini devralsın. Fatih Terim ombudsmanlığa terfi ettirilsin, Kalli'nin hatırı sorulsun, Derwall'in ruhu çağırılsın...
Ne büyük şanssızlık ki Coşkun Özarı antrenörlüğü bıraktı. Mustafa Denizli desen, sağlık durumu elverişli değil.
Gerçi maç Kadıköy'de oynanacağına göre, "bir maçlığına Graeme Souness" formülü de devreye sokulabilir.
Ama ben yine de Yılmaz hocamda ısrarlıyım.
Nasıl olsa kim gelirse gelsin elinde sihirli değnek yok. Kimse bizi çıkartamaz içine düştüğümüz bu kuyudan. Bari sayesinde bu işin eğlencesine bakalım, biraz zevkini çıkaralım. Tecavüz kaçınılmazsa zevkini çıkar demişler.
Galatasaray'ın suçu ne?
AYRILMAZ İKİLİ

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

SS stadına Hagi-Şükür konsorsiyumu ile gidecez galiba. İhale onlara kalmış gibi görünüyor. Tribün baskısını tutmak için pratik çözüm ama kısa vadeli olduğu belli. Hagi TD olarak kendini ispatlayamadı. "Hirsiiz var" rezaleti hala hafızalardan silinmedi. Hakan bu yönetimle o kadar zıtlaştıktan sonra nasıl gelip çalışabilecek bakalım. Kim gelirse gelsin Rijkard'ın kalmasından iyidir gerçi...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:SS stadına Hagi-Şükür konsorsiyumu ile gidecez galiba. İhale onlara kalmış gibi görünüyor. Tribün baskısını tutmak için pratik çözüm ama kısa vadeli olduğu belli. Hagi TD olarak kendini ispatlayamadı. "Hirsiiz var" rezaleti hala hafızalardan silinmedi. Hakan bu yönetimle o kadar zıtlaştıktan sonra nasıl gelip çalışabilecek bakalım. Kim gelirse gelsin Rijkard'ın kalmasından iyidir gerçi...

Gazeteler boyle diyor ama yaparlarsa esek olduklarinin baska bir ispati olacak. Onun birak Ergun, Sas, ve Tugay'da var isin icinde. Hakan Sukur'u futbolcu olarak severdim ama bu adamin teknik adamlik tecrubesi nedir yahu? Hagi deseniz o bile tartisilir. Yine isi oyalamakla gecirecekler. Alsinlar iste Avci'yi ama adam saglam adam. Benim kontratim var birakamam IBB'ini diyecek. Bu arada Helvaci'nin sizdirdigi habere gore Hagi aportta bekliyormus. eger Fran istifa ederse hemen yerine gececekmis. Frank neden istifa edecek acaba diye kendine sormamislar herhalde. Birisi sizler ne zaman istifa ediyorsunuz diye neden sormuyor nedense.

Frank'e degil ama Neekens'e uzuluyorum. Bu adam alt yapi gencler ve futbolcu alim satiminda epey is yapardi. Neyse.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Gazeteler boyle diyor ama yaparlarsa esek olduklarinin baska bir ispati olacak. Onun birak Ergun, Sas, ve Tugay'da var isin icinde. Hakan Sukur'u futbolcu olarak severdim ama bu adamin teknik adamlik tecrubesi nedir yahu? Hagi deseniz o bile tartisilir. Yine isi oyalamakla gecirecekler. Alsinlar iste Avci'yi ama adam saglam adam. Benim kontratim var birakamam IBB'ini diyecek.

Frank'e degil ama Neekens'e uzuluyorum. Bu adam alt yapi gencler ve futbolcu alim satiminda epey is yapardi. Neyse.
Sadece gazeteler demiyor, Hakan NTV'ye teklif aldım demiş. Tabiki hiçbir tecrübesi yok. Hatta ikisinin antrenörlük tecrübelerini toplasan vasat bir hocanın tecrübesi etmez :D Sadece motivasyon etkisi yaratabilir. Örnek futbolculuk yaşamları kısa vadede etkileyici olabilir. Ama uzun vadede kesmez. Rijkard'da her türlü kariyer vardı ama bize bir faydası olmadı. özellikle Hagi'nin TD'lik kariyeri yapmak gibi ciddi bir niyeti varsa bu sefer adam gibi değerlendirmeyi deneyebilir.

Post Reply