Yumurta topuga resmi teklif

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Yumurta topuga resmi teklif

Post by Kenan Atak »

“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Tan Erten

Re: Yumurta topuga resmi teklif

Post by Tan Erten »

Yazıklar olsun diyeceğim sadece, foruma saygımdan.

Sanki dünya üzerinde başka TD kalmamış gibi dönüp dolaşıp FT'ye dönmek ne kadar rezil bir yöneticilik örneğidir? Bu adam son geldiğinde saçma sapan transfer kaprisleriyle kulübü bir ton borca sokmadı mı? Üstüne üstlük hiç bir başarı da elde edemedik. Yine bu FT senelerdir işsiz gezmiyor mu?

Bir de gittik enayi gibi kombine kart aldık bu yönetime güvenip.

T.
Tan Erten

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Hafızam beni yanıltmıyorsa bu adam ben bundan sonra hiçbir şekilde Türkiye'de takım çalıştırmam demişti, ayar vererek. Ben de onun anladığı dilden şöyle bir yorum yapayım madem; sözünü yiyecek kadar delikanlıymış. 2000 ruhu; geldiysen 3 kere tıklat :!:

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Terim kabul etmemiş, hoca önerilerini sıralayalım lütfen. Dünyada başka hocalarda olduğunu gösteriniz lütfen.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Terim GS'dan kovuldugunda "bir daha mi? asla" demisti. Bana kalirsa bu gorevi kabul etmemesinin uc sebebi var. Teklif edilen parayi az bulmustur. Bu en onemlisi. Ikincisi "ben der valmam veririm diyen" adam stepne gibi sezon basi dusunulmediyse boyle arada gelmez. Ucuncusu ise Saracoglun'da yedirdigi 6 golu unutmamistir. O zaman fatura benim filan diyerek yan oturdugu halde simdi hele bu takimla Saracoglu'na cikip her ne kadar ben ne yapayip enkaz devraldim desede kurtulacagini sanmadigi icin almamistir bu gorevi 'kalsin" diyerek. Terim'i hic mi ama hic tanimiyormusuz gibi konusmayalim. Kendine gore prensipleri oldugu gercek. Ac degil bir kere. Artik ona GS filan kesmez.

Adam gibi Avci'yi alasinlar. Demek bu capsizlar Neekens'e dur gitme diyemediler. Bu arada FR ne kadar da cok seveni varmis. TD'luk terzilik gibidir. Luks Beyoglun'da terzi eli yuzu duzgun insanlarin ustune hokka gibi oturtur elbiseyi. Boyle egri buyru bir klu uzun bir ayagi kisa filan gibi garibanlara terzilik yapmaya kalkmaz. O bildigi gibi diker egri durur. Onunkisi de boyle oldu. Sam da 10 arsin atlarim demisler. Sam oradaysa arsin burada. Evet gelir gelmez bir duzelme gozuktu idi. Simdi futbolcular kondisyonu bile Semirmis danalar gibi. Gecen gun Misimovic'in uc aylik bebek gibi gobegini yok. Levent asti. Neil'in gotu kumbede donmus. Kosamiyor. Cana desen geldiginden beri bir dirhem vermedi diyorlar. Frank'in umurunda bile degildi. Bu mudur futbol adamligi? Geciniz. Kendisine Milan'da filan basarilar dileriz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada Hakan Sukur'de verilen gorevi red etmis diye duydum.. Avarel filan diye dalga gec sen hala Kerem. Boyle gel su cocuklara bas ol gibi sacma sapan bir teklifi kabul etmiyerek beyinsiz olmadigini bence gosterdi. O Hagi'yi da taniyor. Onun oldugu yerde kendine ekmek olmayacagini ismini kullandiklarinin farkinda.Simdi kalkar bir de kabul ederse bu dediklerimi yiyecem elbette.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Her ne sebepten olursa olsun Terim'in GS'yi red etmesine gerçekten çok sevindim. Umarım bir pazarlık taktiği değildir bu, yönetimin önerilen fiyatı yükseltmesi için.

Şimdi Galatasaray'ın başına düzgün bir hoca bulmanın zamanıdır. Avcı filan olmaz. Elindeki kadroyla TR'de iyi iş yapan herkes GS'yi başarıya taşıyacak diye bir durum yok. Avrupa tecrübesi mutlaka gerekli. Yoksa Ertuğrul Sağlam da başarılı TD Türkiye çapında ama Avrupa'da boyunun ölçüsünü alıyor. Dünya üzerinde TD kıtlığı da yok. Yaptıkları iş için kulüpten bir ton para alan adamların maaşlarını hakedecekleri zamanlar işte bu zamanlar. Çıksınlar getirsinler Galatasaray'a bir yabancı TD, Avrupa kupası tecrübesi olan. Bu işin içinde olan adam için çok zor olamaz. Zira ben onların yerinde olsam haftalar öncesinden başlardım araştırmaya kimler boşta diye.
Tan Erten

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tan Erten wrote:Her ne sebepten olursa olsun Terim'in GS'yi red etmesine gerçekten çok sevindim. Umarım bir pazarlık taktiği değildir bu, yönetimin önerilen fiyatı yükseltmesi için.

Şimdi Galatasaray'ın başına düzgün bir hoca bulmanın zamanıdır. Avcı filan olmaz. Elindeki kadroyla TR'de iyi iş yapan herkes GS'yi başarıya taşıyacak diye bir durum yok. Avrupa tecrübesi mutlaka gerekli. Yoksa Ertuğrul Sağlam da başarılı TD Türkiye çapında ama Avrupa'da boyunun ölçüsünü alıyor. Dünya üzerinde TD kıtlığı da yok. Yaptıkları iş için kulüpten bir ton para alan adamların maaşlarını hakedecekleri zamanlar işte bu zamanlar. Çıksınlar getirsinler Galatasaray'a bir yabancı TD, Avrupa kupası tecrübesi olan. Bu işin içinde olan adam için çok zor olamaz. Zira ben onların yerinde olsam haftalar öncesinden başlardım araştırmaya kimler boşta diye.

Bunca deneye karsi hala yabanci diyorsun yani. Daha kimi getireceklerdi. Morinho mu gelsin. Gelse ne yapabilir? Takimi once Turkiye liginde basa gurestiremedikce yabanci hoca ile Avrupaya cikalamayacagini gorduk. Aykut'a o kadar laf edildi. Konya macinda pezevenklik eden tek bir Brezilya'li yoktu kadrosunda. Taa ikinci yarinin 70. dakikasinda Niang'i dinlendirmek icin Santos'u soktu. Kafasi calisan bu isi beceriyor. Kalite malite diye Toroglu'nun deyimi ile kucaga oturan yabanci antrenorler bunu yapamadilar.

Ertugrul Saglam ne yapsin? Elinde Niang, Mesut Ozil, Arda Turan, Guti, Quresima filan var da oynatmiyor mu? Volkan Sen, Ozan Ozipek, yillarca orda burada dolasan Ali Tandogan ile Arsenal mi yaratacakti Avrupada? Insaf edin birader. Onu da yapacak kafasi vardir herhalde. Turkiye liginde GS, FB, BJK, ve TS basa cikip kic ustu oturtuguna gore.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ha Daum bosta diyenleriniz olcaktir. Hagi'dan iyidir iyi olmasina da ama o da az buz karizma cizdirtmedi Turkiyede. Benim cok buyuk bir itirazim olmaz Daum'a.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Cengiz Akgun wrote:Ha Daum bosta diyenleriniz olcaktir. Hagi'dan iyidir iyi olmasina da ama o da az buz karizma cizdirtmedi Turkiyede. Benim cok buyuk bir itirazim olmaz Daum'a.
Lig TV'ye göre Daum'a resmi teklif yapılmış.
Hoca kaosu en çok medyaya yarıyor herhalde. Dedikodu kazanını kaynatmaya önce Hikmet Karaman ile başladılar, ardından Hagi-Şükür ikilisi ile devam ettiler, bu arada Fatih Terim'i birkaç kez takımın başına getirip götürdüler, en son Daum'da karar kıldılar.
Galatasaray kendi kendine dolanıp düğüm olmuş ip gibi. Çöz çözebilirsen...
Geçen gün şaka olsun diye yazmıştım ama ben Yılmaz Vural'a gittikçe ısınıyorum.
Tabii ki sadece caretaker olarak. Yani sezon sonuna kadar... Başarılı olursa o zaman başka.
"Tanıdık birisini getirelim" ayağına çapsızın birini tutup getirmektense (Hagi gibi), Yılmaz hoca'ya şans versinler, Florya'yı muma çevirsin...
Neyse ki yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan (Terim) kurtulduk. Verilmiş sadakamız varmış.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Daum Ataturkcu de ustelik. Yalandan da degil hani.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote: ...
Geçen gün şaka olsun diye yazmıştım ama ben Yılmaz Vural'a gittikçe ısınıyorum.
Tabii ki sadece caretaker olarak. Yani sezon sonuna kadar... Başarılı olursa o zaman başka.
"Tanıdık birisini getirelim" ayağına çapsızın birini tutup getirmektense (Hagi gibi), Yılmaz hoca'ya şans versinler, Florya'yı muma çevirsin...
Neyse ki yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan (Terim) kurtulduk. Verilmiş sadakamız varmış.
Aklin aliyor mu bu Yilmaz Vural'dan fazla para alan oyuncularin kendilerine bagirilip cagrilip kufur edilerek sineceklerini? Terim'in ikinci gelisinde bile bu hot pot sokmedi. Yilmaz gariban saf Anadolu cocugunu sumsuklar ya da kufur ederek sindirir. Hadi siki ise Servet'e Ayhan'a ya da Sabri'ye dayilansin ve el kaldirsin. Felegini sasirtirlar onun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Son haber Hagi ile 1.5 yillik bir anlasma olmus. Haydi hayirlisi. Insallah bu sefer basarili olur.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Post Reply