12. STL Haftasi: Galatasaray-Manisaspor 0-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: 12. STL Haftasi: Galatasaray-Manisaspor 0-2

Post by Mehmet Gorgen »

Bu maç sonuçları haftalardır devam ediyor. Yazmamk için kendimi zor tutmaya çalıştım. Ama dayanamadım. Şunu söyleyeyim bu kadro ile aşağı yukarı bu sonuçlar gelir.

Adnan abilere bravo rakip defansı yırtacak tek adamları Keita'yı sattılar sözde daha iyilerini aldılar ama olacağı bu.

PSV AJAX GİBİ TAKIMLAR enaz 5 santraforla sezona girerken adnan efendiler battal+baros ile sadece 2 santraforla sezona girmeyi normal karşıladı.

Bu kadro ile kim TD olursa olsun, kim oynarsa oynasın, hangi taktikle oynayrsa oynasın sonuçların ortalaması bugünkünden farklı olmaz. 1 yener 2 yenilir yine aynı noktaya varır.

Takım değişmeli.Hem de enaz 6-7 oyuncu.

Kaleci rezalet derhal postalanmalı. Şuanda tek çıkar yol yabancı kaleci alınmalı.
Servet Ayhan'a hemen güle güle denilmeli.Oynamayan Mustafa sarp, ali turan,oynayan misimovic, barış,elano vs hemen satılmalı.İyi oyuncular olabilirler ama bize faydadan çok zararları var.

Orta sahanın komple değişmesi lazım.
Orta saha sorunu öyle 1 yeni oyuncu ile filan çözülmez.
1 yabancı kaleci
4-5 orta saha oyuncusu (2 yabancı, 3 türk)abartmıyorum GS'a 4-5 orta saha oyuncusu lazım.Bunların bir kısmı da yedek olacak.
2 santrafor (1 yabancı, 1 türk)

toplamda enaz 7 transfer daha yapılmalı.Bunlar için de enaz 20milyon euro daha harcamak lazım.

aklıma ilk gelen isimler Norveçte yılın en değerli 2.oyuncuusu seçilen zaten ligi de geçen hafta biten Rosenborglu def. orta saha oyuncusu antony annan
Udinesenin Türk asıllı def. orta saha oyuncusu Gökhan İnler

Nürnberg'in hücuma dönük orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan

Kesinlikle alınmaması gereken oyuncular
R.SANTA CRUZ, BAPTİSTA,ALEXE, BUNLARDANbir cacık olmaz. Baptista ile santa cruz tamamen bitik oyuncular.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Bu maç sonuçları haftalardır devam ediyor. Yazmamk için kendimi zor tutmaya çalıştım. Ama dayanamadım. Şunu söyleyeyim bu kadro ile aşağı yukarı bu sonuçlar gelir.
...

Yazipta rahatlamak varken niye boyle icin sisip oturuyorsun. Vallahi acip soracaktim bizim Gorgen'i Sibirya'ya filan mi yolladilar fabrika acmak icin diye. Ozledik be oglum.

Ednanlari bos ver Divaneler toplantisina bile gitmiyorlarmis artik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Skora bakip herkes vur abaliya yorumu yapmis:(

Orta saha kotu, zeka yoksunu bir suru adam sahada, pozisyona zor giriyoruz, Kewell formsuz vs vs bunlara katiliyorum. Ama en azindan Rijkaard donemine gore mucadele etti GS. Vestel bizim zamaninda Eintracht'a yaptigimizin benzeri bir mucizeye imza atti bence. Son haftalarda dususe gecmislerdi ama goruluyor ki bir ara GS'a Hagi yerine gelecegim hissiyatiyla TVde GS'a methiyeler duzen "cakma Terim" Hikmet Efendy haftalardir takimini bu maca bilemis. Onumuzdeki haftalarda Vestel'in rakibi kim olursa olsun basin paralari rakibe, demedi demeyin. Bu tipik Turk mantalitesi. Tabi GS'a karsi oynadigi her mac harikalar yaratan "kuyruk acili" dazlak Murat'i da unutmamak gerek. Bu tiplere muhakkak ozel onlem alinmali. Adamlari yollayinca kin kapliyor tum ic organlarini, bir sezon sadece senin macina odaklaniyorlar! (En basta da at kuyruklu Neco) Ucuncu olarak da dun top niyeyse GS'dan nefret etmisti. Eminim bos kaleye pozisyon da bulsak girmezdi:( Ama zaten tarihi bir defansif zafere imza atan Vestel'e karsi pek pozisyona da giremedik...

Kewell haric tum kadro iyi niyetliydi ve kondisyonlari elverdigi olcude kostular. Ama su an takima Kizilcahamam temposu yakalattirilamayacagina gore devre arasina kadar ya sabir cekilecek... Batdal'a donuk yorumlara da katilmiyorum. Kaleye en yakin pozisyona da o girdi. Cana'nin stoper oynamamasi, 18 icinde rakibe mudahele etmemesi gerektigi net. Bu kadar tecrubeli liglerde oynayan adam bu mudaheleyi yapar mi? Umarim got gobekten kelli yavaslamasi nedeniyle boyle bir zamanlama hatasi ile taban dalmistir, yoksa o da cok agritir basimizi...

Misimovic ise dunku rezil oyunu ile direk pafa yollanmali, bu kadar vurdumduymazlik olmaz:( Hagi verecektir cezasini elbet... Lincolnd'den bile serefsiz bir adamla karsi karsiyayiz sanirim. Bu "x takima gidecektim ama olmadi GS'a geldim"ciler kulubundeki adamlari ve "bonservisim elimde, gecen sene aldigimin 1,5 kati verirseniz gelirim"ci yerli oyuncularin alayini Hitler gelsin sabun yapsin :twisted:

# Gorgen, kaleci neden rezaletti ve yollanmali, bunu hic mi hic anlamadim

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gorgen wrote:Takım değişmeli.Hem de enaz 6-7 oyuncu.

...

aklıma ilk gelen isimler Norveçte yılın en değerli 2.oyuncuusu seçilen zaten ligi de geçen hafta biten Rosenborglu def. orta saha oyuncusu antony annan
Udinesenin Türk asıllı def. orta saha oyuncusu Gökhan İnler

Nürnberg'in hücuma dönük orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan

Kesinlikle alınmaması gereken oyuncular
R.SANTA CRUZ, BAPTİSTA,ALEXE, BUNLARDANbir cacık olmaz. Baptista ile santa cruz tamamen bitik oyuncular.
Sevgili Mehmet,
Antony Annan icin Dunya kupasi sirasinda Sn. Adnan Polat in aciklamasini kacirmadigini dusunuyorum. Yeterli bulunmamisti, neler soylendigini ogrenmek icin web de bir gezinti yapmak yeterli. Inanilir gibi degil! Bu isi en iyi bilen Adnan Sezgin ekibinizde olunca boyle demecler verilebiliniyor.

Gokhan Inler akli varsa gelmez! Bu elemani 2004 yada 2005 de, FB sezon oncesi kampda denemege cagirmis. Daum yeterli gormeyip postalamis. Daha sonra U-21 Turkiye kadrosuna davet edilmis, oradan da kesik yemis. Oyuncuyu sogutmak ve dislamak icin bir tek gotune kafurulu yag surmedigimiz kalmis. Italya da Seria A da ve duzgun bir takimda oynuyor, Allah in dunyada ozene besene isledigi bir ulkede yasiyor. Bu ortami birakip GS a gelirse ya absrud bir para icin gelir, ya da kafayi yemistir.

Ilkay ise tercihini yapmis, Almanya Milli Takimlari alt yapisinda oynuyor. Kariyeri icin Almanya da kalmasi en akillica.

Su takima sezon basi yapacaklari bir kaleci, Antony Annan ve bir striker hamlesiydi. Son gun gittiler Misimovic ve Insua yi aldilar. Sezon basi yapilacak uc oyuncu hamlesi bize en azindan 2011 UEFA Avrupa Ligine katilimi getirebilir, 2010 Avrupa Liginde da gruplara kalmamizi saglayabilirdi. Bu sene aldigimiz UEFA katsayi puanimiz 2 civari, 2011 senesinde bu puani dahi arayabiliriz. GS in artik Avrupa Kupalarinda da isi cok zor, yakaldigi puan ivmesini bu seneki Adnan Sezgin yonetim farkiyla bitirdi.

GS in geldigi son nokta itibariyle, oyuncu ve teknik heyetten once yonetim degisikligine ihtiyac var. 2012 Mart secimlerine nereden baksan 15 ay var. Bu bolunmusluk ve Adnan Sezgin sevdasi ile 15 ay gecer mi, buna bakmak lazim. Haldun Ustunel gitti, Isin Celebi kiriste bekliyor. Bu iki yonetim kurulu uyesinin gozle gorulur elle tutulur katkilarini ve cabalarini kim inkar edebilir? Yerlerine kimler goreve geldi, gelecek?

Mevcut yonetim gorevde kalirsa onumuzdeki sezon oncesi hicbirsey degismeyecek, kotunun kotusu bir performans izleyecegiz. Dikkat edin hersene bir onceki seneyi arar durumdayiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Golleri asalim.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Osman Kiciman wrote: ...
Son haftalarda dususe gecmislerdi ama goruluyor ki bir ara GS'a Hagi yerine gelecegim hissiyatiyla TVde GS'a methiyeler duzen "cakma Terim" Hikmet Efendy haftalardir takimini bu maca bilemis. Onumuzdeki haftalarda Vestel'in rakibi kim olursa olsun basin paralari rakibe, demedi demeyin. Bu tipik Turk mantalitesi. Tabi GS'a karsi oynadigi her mac harikalar yaratan "kuyruk acili" dazlak Murat'i da unutmamak gerek. Bu tiplere muhakkak ozel onlem alinmali. Adamlari yollayinca kin kapliyor tum ic organlarini, bir sezon sadece senin macina odaklaniyorlar! (En basta da at kuyruklu Neco) Ucuncu olarak da dun top niyeyse GS'dan nefret etmisti. Eminim bos kaleye pozisyon da bulsak girmezdi:( Ama zaten tarihi bir defansif zafere imza atan Vestel'e karsi pek pozisyona da giremedik...

...
A be Osman siz hep boyle hic yaslanmayacaksiniz galiba herhalde kardesim. Kizma ama su yukardaki laflari anca cocuklar der. Bir daha sefere soyleyelim de GS'a yatsinlar boyle canlarini dislerine takip ASY de madara etmesinler. Cakma Hikmet hikmetsiz cikti desene. Oburleri de insafsiz. Ne de olsa eski takimlari dedigin gibi. Gonderilmislerse gonderilmisler. Boyle mi yapmak lazimdi ezik herifler.

Bu blog'cu vardi. Adi da bir garipti. Angut diyecegim ama degil galiba. O ne dedi acaba bu konuda?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Mac bittikten sonra Hagi'nin ortaya konusmasi hosuma gitmedi. Takim uzerinde zaten az olan guveni alip goturen cinsten. Sogukkanli hareket etmesi gerekirken, bu benim takimin degil, kiralik istemem diyerek yangina korukle giden aciklamalari yonetim derdim degil ama camiyayi zor durumdan birakir. Zaten yetki elinde, yonetimin soyleyecek soz hakki kalmamis, yapacaklarini uygulamasini yapmasi , sansasyona izin vermemesi gerekir.

Kendisi elestirilmek istense elestirilebilinir,

Dunki oyunda Ayhan dokulurken niye Baris dusunulmez. Defansta Servet bu kadar soru isareti iken neden israr edilinilir. Hakan Balta niye takima giremez. Elano ortaya gecip, niye Sabri sag tarafa kaydirmakkta gec kaldi.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kemal Bakircioglu wrote:Mac bittikten sonra Hagi'nin ortaya konusmasi hosuma gitmedi. Takim uzerinde zaten az olan guveni alip goturen cinsten. Sogukkanli hareket etmesi gerekirken, bu benim takimin degil, kiralik istemem diyerek yangina korukle giden aciklamalari yonetim derdim degil ama camiyayi zor durumdan birakir. Zaten yetki elinde, yonetimin soyleyecek soz hakki kalmamis, yapacaklarini uygulamasini yapmasi , sansasyona izin vermemesi gerekir.
...

Hagi'yi hic tanimamis gibisin. Elestirilecegini anlayinca (poh pohlama bitti cunku) egosu rahat durmadigi icin bir mazaret bulmasi lazimdi. Bu laflari gayet guzel laf olsun diye soylemistir. Icinde ne kadar seytanlik var bilinmiyor. Belki Becali'ye is ariyordur kiralik istemem diyerek. Kimbilir?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben "kiralik istermiyorum" dedigimde baska, ayni sözcuk Hagi'nin agzindan cikti mi baska :-) Hagi cok yerinde söylemis. Yöneticilere genel not vermis adeta. Yere göge sigmayan Haldun Ustunel'de nasibini almistir bu ara. Mevcut kadroda onun katkisi buyuk degil mi, birkac isim disinda. Sakatlar ordusunun bas mimarlarindan degil mi. Cengiz abi sen Hagi'yi yanlis taniyorsun bana sorarsan. O kadar komplike bir insan degil, agzina geldigini söylemis mikrofunu uzattiklarinda, ve hakli degil mi...bence 100% hakli. Bazi oyuncularin tavri benim futbol felsefeme aykiri...sen sakiz cignemeye vakit buluyorsan top pesinde kosturamazsin, yeterince kosmuyorsundur (Misimovic misali, cigneyis tarzi igrenc ayrica)...

Hagi ve Tugay'a guvenim sonsuz, ne diyorlar ise haklilar. Onlara gösterecegim guven, bir ögretmene gösterecegim guven kadar olacak. GS ile özlesmis bu ikilinin takima cok sey katacagina inananlardanim.

Bende kiralik, yama tarzi cözumlere karsiyim. Paran yoksa ona göre hareket et, altyapidan adam cikar, Torik tarzi oyuncular alacagina. Altyapiya yönel birkac sene. Bu taraftar seni birakmaz korkma, bakarsin daha buyuk basarilara imza atarsin. Bugun paralarin cöpe atildigina sahit oluyorum ve uzuluyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi sen Hagi'yi yanlis taniyorsun bana sorarsan. O kadar komplike bir insan degil, agzina geldigini söylemis mikrofunu uzattiklarinda, ve hakli degil mi...bence 100% hakli. Bazi oyuncularin tavri benim futbol felsefeme aykiri...sen sakiz cignemeye vakit buluyorsan top pesinde kosturamazsin, yeterince kosmuyorsundur (Misimovic misali, cigneyis tarzi igrenc ayrica)...

Hagi ve Tugay'a guvenim sonsuz, ne diyorlar ise haklilar. Onlara gösterecegim guven, bir ögretmene gösterecegim guven kadar olacak. GS ile özlesmis bu ikilinin takima cok sey katacagina inananlardanim.

...

Hasan Hagi'nin futbolcu iken caliskanligina ve profesyonelligine soylenecek soz olamaz. Ama TD iken hicbir hatayi ustune almadigini gormedik mi beraber. Kazanmak icin hirslidir filan ama o da yanlis bile olsa burnunun okuna gider. Bir iki mac iyi gibi gozukunce pohpohlanmayi ve tebrikleri kabul etti. Isler ters donunce birilerine fatura cikarmaya basladi. Misimovic'e bir gorev verip o da yapmadi ise soyleyecegim bir sey olmaz. Ama sahaya defansif olarak cikiyor. Defans hatasindan gol yiyince de atacak adami olmadigi icin zorlaniyor. 4 mac icin Hagi'yi suclamak degil maksadim. Ama elinde ondan iyisi olmadigi adami kiralik filan diye iskartaya cikartip yerine koyamazsa sonucuna katlanir.

Elbette kiralik gelen oyuncu cok genc degilse zaten kendi takiminda iskartaya cikmis adamdir. Iyi olsa neden kiralik olsun. Onu aldiginda yarani saramazsin. Ayni gecen sene Ustunel'in getirdikleri gibi. Adam egreti oturuyor cunku. Buna soyleyecegim bir laf yok. Ama bunu basin toplantisinda soylemesi garip degil mi sence?

Yenilginin sorumlusu ben degilim kiralik oyuncular diyor adam. Bizim Arnavut'a, Ayhan'a (ki son gunlerde ust uste hata yapmaya baslayan Servet'e, kilosunu atamamis Batdal gaziye) laf yok. Sence adaletli mi olmus Msimovic'i keci yapmasi. Antremanda esek gibi calistiriacagi yerde iskartaya cikartip oturtuyor. Kirasi isliyor ama. Benim pek aklim ermedi bu ise. Ilk yari sonunda yonetimle konusacaklarini basin toplantisinda konusmasi kendini korumak icin ucuz hesap.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Cengiz Akgun wrote:[Kizma ama su yukardaki laflari anca cocuklar der.
Soyle Hikmet soyle, soyle ne olduuuuuuuu :lol:

Not: İstersen Hikmet yerine Cengizi de koyabilirsin:))

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Osman Kiciman wrote:
Cengiz Akgun wrote:[Kizma ama su yukardaki laflari anca cocuklar der.
Soyle Hikmet soyle, soyle ne olduuuuuuuu :lol:

Not: İstersen Hikmet yerine Cengizi de koyabilirsin:))
Hikmet ASY de 2-0 oldu demis zaten. Olan bu Osman! Daha ne olsun?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply