12. STL Haftasi: Galatasaray-Manisaspor 0-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

12. STL Haftasi: Galatasaray-Manisaspor 0-2

Post by Cengiz Akgun »

Dort gun icinde ikinci bir Ege bolgesi takimi ile karsilasiyoruz. Manisa'nin sagisolu belli olmuyor. TS'u kendi evlerinde bozguna ugrattilardi. Macin hakemi firat Aydinus imis. Boros ocon kimileridevreyi kapatti filan diyorlar. Bizim semiz Battal'i Hagi ne zaman forma sokacak acaba. Pino'dan forvet oldu galiba.

Yarismayi oynamayi unutmayin. Mert Tokman sari mayoyu giyecek yakinda. Uc kere "hafta sampiyonu" oldu. Adam maclarin bir kismini da kaciriyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Re: 12. STL Haftasi: Galatasaray-Manisaspor 14 Kasim TSI:19.

Post by Can Ergun »

Üstümüzdeki 2 takım puan kaybetti yine... Daha 2-3hafta önce yine böyle olduğunda kazansaydık o hafta tüm maçlar bittiğinde 2. veya 3. oluyorduk, şimdi de çok önemli 3 puan alması takımın, bunun bilincinde oynarlar işallah.

M.Sarp olmayınca orta saha ne kadar güzel işliyor değil mi? Hatta geçen hafta bi ara Sabri ortada oynadı o bile daha etkiliydi M.Sarp'tan veya Sarp o kadar köü ki, Sabri bile fark yaratıyor ortada diyelim...

Servet kesinlikle sol stoper OLMAMALI, geçen maç sağda oynadı uzun zamandır ilk defa, ve bayaa düzgün denilebielcek paslar attı sağ ayağı ile.Biraz düzgün oynasın sene sonunda,Ocak ta falan yol verelim gitsin Sarp ile beraber.

-------------Ufuk------------
Sabri---Servet-----Neill----Insua
-----Cana--------Barış--------
Elano--------Misi---------Emre Ç.
----------Pino-----------

olarak çıkmasını isterim ama yine çıkmaz. Kewell yedek başlamalı, Emre Çolak mutlaka oynamalı bir süre.

Kemal Bakircioglu

Re: 12. STL Haftasi: Galatasaray-Manisaspor 0-1

Post by Kemal Bakircioglu »

Mac boyle giderse kaybediyoruz. Manisa sert ve kontrollu oynuyor. Eger golu Pino'dan gelicek sutla atmayi planliyorsa sansimiz yok gibi, cok iyi kapatiyorlar oyun alanini. Maci acacak oyuncumuz maalesef yok. Ayhan , Elano kotuler bugun.

Ikinci yarida Mehmet Batdal ondan sekicek toplarla gol aranirsa belki sansimiz belki olur.
Kemal Bakircioglu

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Takim kilit noktalarda aksiyor. Ayhan eski Ayhan bu mac. Macin tempolu gecmesi aleyhine isleyen bir etken bence. Paslasma iyi degil. Bakalim 2. devre ne getirecek. Pino ya markaj altinda ya da formsuz bugun.

Macin hakemi istikrarsiz, zaten kendisinden bir beklentim yok...hakem gecmiste rezildi, bu mac da rezil.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maci seyredemyorum. Disardayim. Soyle bir baktim ve sonucu da livescore'dan ogrendim. Ikinci yari oynaniyor. Frank hala Istanbulda ise guluyordur. Cabalama kaptan ben gidemem'i sahneye (daha dogrusu sahaya) koyuyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 12. STL Haftasi: Galatasaray-Manisaspor 0-2

Post by Cengiz Akgun »

Oh oh! Ikinci devre bir gol daha getirmis Hasan. Demek Ayhan eski Ayhan! Vah vah. Hagi soyunup girse ya. Belki bir frikik filan atar. Balayi cabuk bitti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Reziller sürüsü, Hagi de ne güzel eğleiyor, Sabri ilerde, Ali Turan , Ayhan , Kewell, Servet sahada.Hepsinin alternatifi var ama ya kenarda ya yanlış yerde oynuyor.Fantezi futbol online...

12.hafta 6 mağlubiyet,5 galibiyet, -3 averaj...

Paralı asker sürüsü gerçek seyirciyi susturamadı, Yönetim İstifa , Adnan Polat istifa tezahuratları inletti.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bugun Manispor bir gömlek fazla geldi Cengiz abi. Halbuki maca iyi baslamisti. Rakip takimin tatli sert oyunu, ilk pozisyonda bulduklari gol, GS'in cikisini engelledi. GS paslasamadi, önemli anlarda pas hatasi yapti mesela. Oyuncularda konsantrasyon eksikligi gözledim, kupa macinin uzantisi sanki. Ilk onbirde BAris'in olmasini isterdim. Manisaspor'lu oyunculara öyle bir oyuncu lazimdi.

GS'in kadrosu eksik, belki bu sezon Manisaspor ile ligde ayni yer icin savasacak. Kadroya devre arasi ciddi takviye yapmazlar ise cok zor duruma dusecekler. Savasmak bir yere kadar, ama kabiliyet olmadigi zaman isin zor demektir. Gecmiste öylesine yaptiklari transferin acisini cekiyor takim ve taraftar. Haldun diye tutturan millet bunun muasebesini iyi yapsin.

Tum olumsuzluklara ragmen olumlu gördugum olay Hagi'nin Sabri'yi biraz ilerde oynatmasi, ama Manisaspor'un attigi gol herseyi berbat etti.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bu maçı izleyemedim. O yüzden maç hakkında yorum yapma olanağım yok.
Galatasaray'ın nasıl oynadığını da bilmiyorum. Yorumları okumakla/dinlemekle yetineceğim.
Sanırım taraftarlar Cana ve Ayhan'ı yuhlamış... Bu iki oyuncu, G.Saray'ın bu tablosunda sorumluluğu olan en son isimlerdir. Başarısızlığın adisyonu çıkarılmaya kalkarsa bu arkadaşlar ellerini ceplerine atmazlar, zira hesabı yüklenmesi gereken başka birileri var.
O birileri, kadroda ve teknik ekipte değil daha yukarılardadır. Arif olan anladı.
Elimizde iyimlerliğe sebep olarak sadece Hagi var. Bir gün Hagi'nin antrenörlüğünden umutlanacağım hiç aklıma gelmezdi. Ama antrenörlük refleksleri olarak 2004-2005 yıllarının Hagi'sinden farklı davrandığını görüyorum.
Enkaz kaldırmak üzere gelmişti zaten... Bu enkazı kaldırmak için zaman tanımalı.
Enkaz kalkmazsa, baş enkaz Polat-Sezgin ikilisi gider.
AYRILMAZ İKİLİ

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Maalesef GS'in bitisi Turk futbolunun iflasi demek. Bugunleri önceden yazdik. Ilk FB maci ile olan övguler yerini öfkeye birakti. Burdan defalarca dedik uc buyukler iflasa gidecek bu gidisle. Butceler zaten felaketdi, bir de hesapsiz transferlerle iyice cukura gittiler. Buna sevinip göbek atan ebleh surusu ise Anadolu kediciklerinin Avrupa'da follas olusunu izlerler artik yillarca. Su ulkede Turk futbolunun motoru olan klup bitti be! Defalarca dedik bu gidis tamamen bosalan tribunleri ve ekonomik cikmaz hatta iflasi getirir sadece GS degil diger FB ve BJK icin de böyle. Bu uc klubun dinamizmi, Istanbul potansiyeli Turk futbolunu birazcik ayakta tutuyordu, o da gitti. Neyse Bursaspor var, dunyaya seyirci nasil olur gösteriyorlar, gerci CL'de gelen giden 3-5 basiyor ama varsin olsun, baslarinda turk oglu turk (ne guzel iste yabanci degil) tas kafa Ertugrul'la seneye CL'de bir gol atarlar belki. Yanlarina Gayseri eklenir bir de Trabzon izleriz sefaleti sonra.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Enkaz TS'a 2-0 yenildikten sonra biz bunu hak etmedik iyi oynadik demekle kaldirilmaz. Madem oyle iste boyle diye adami ASY de de madara ederler elindeki oyuncular Bakalim ne diyecek bu macin sounda. Manisa onunde enkaz oluyorsun ama bunlar TS da yendiler diye avunacaklarsa hic sahaya cikmasinlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Cengiz Akgun wrote:Enkaz TS'a 2-0 yenildikten sonra biz bunu hak etmedik iyi oynadik demekle kaldirilmaz. Madem oyle iste boyle diye adami ASY de de madara ederler elindeki oyuncular Bakalim ne diyecek bu macin sounda. Manisa onunde enkaz oluyorsun ama bunlar TS da yendiler diye avunacaklarsa hic sahaya cikmasinlar.
Galatasaray, 2000 yılında ruhunu teslim etmişti zaten Cengiz abi.
10 yıldır var olduğunu sandığımız şey, Galatasaray kılığına girmiş bir zombiydi.
Amatör branşlarda iflas bayrağını çekmiş... Futbolda kupaları domine etme özelliğini yitirmiş... Avrupa'da Lucescu ile gelen çeyrek final'den sonra 2002'den itibaren bütün "Avrupa Fatihi" karizmasını yitirmiş...
Galatasaray bu duruma nasıl geldi sorusunu sormak için, "Galatasaray nasıl Faruk Süren'i başkan yaptı" sorusunu sormak lazım. Çünkü ekonomik iflas o dönemde başlattı.
Daha sonra Özhan Canaydın döneminde sportif iflas bunu izledi.
Son olarak Adnan Polat geldi ve cenazeyi kaldırdı.
Benim enkaz dediğim şey, futbol takımının durumu ile ilgili günlük bir tespit sadece. Ufak tefek tedbirlerle günü kurtarabiliriz. Skor olarak.
Gerets'in son dakika şampiyonluğu, arkasından gelen hocasız şampiyonluk... Bunlarla günü kurtarmadık mı sanki?
Şimdi Hagi, böyle bir enkazı kaldırmaktan sorumlu şahıs.
Elinde idiot'lardan oluşan bir kadro var. Takım kaptanı'nın da saha içi ve saha dışı davranışlarıyla idiot'luğunu ıspat ettiğini bilmem hala kabul etmeyen var mı?
Binbir umutla getirilen yabancılar da bu pis ortama uyum sağlıyor. Kısa sürede çürüyor, yokoluyor. Ya da zaten Jo gibi çürük karakterliler geliyor.
Hagi elindekini avcundakini bilerek, kılı kırk yararak, mucize yaratmaya uğraşıyor. Emin olun onun içinde bulunduğu zor durumdan kırk bölümlük dizi ismi olur: Hagi'nin suçu ne? diye.
Hagi'nin, Ayhan'ın, Cana'nın suçu yok. Geri kalanları tartışırız...
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Seyirci tam Lorik Cana tezahurati yaparken adam gitti ceza alaninda cift dalip penalti yapti. O ana kadar fena degildi ama hep boyle cift ayak atliyor, topu kacirdinmi faul ve kart, ceza alaninda olursa da boyle penalti.

Bu takimin gol atmasi mucizelere kalmis, bakmayin 6 eksikle oynamis ikinci lig takimina 3 gol attigimiza. Baros ve Arda daha en az bir ay yok, gol atmak mucizelere kalacak.

Takimin futbol zekasi duzeyi de cok dusuk. Kewell futbolu unutmus, Elano da oynayabilecegi ikinci bir oyuncu ariyor, en gayretlilerdendi ama adami anlayan yok. Bir serbest vurusu ust direge carpip cikti, en net pozisyon oydu.

Batdal birakin forveti futbolcu bile degil. Iki mactir oynadigi surede tek olumlu harekti yok, toplu veya topsuz alanda. Hatta o oyuna girdikten sonra gol atma sansimiz daha da dustu.

Misimovic Alman dergisine verdigi demecte, buraya pek istekli gelmedigini belli etti hatta Almanya'ya donecegim bu sezon veya gelen sezon gibi bir laf etmis. Bence kafa olarak hala orda ve buraya zaten hic gelmedi.

Maalesef yapacak bir sey yok. Tek forvetle sezona baslarsan, istemeyen adamlari son saniye getirirsen. Alternatifsiz acayip bir kadro kurarsan sezon basindan boyle havlu atarsin. Kupa da hayal, tas gibi takimlar var.

Hagi mactan sonra sahada boyle tavirla oynayan oyuncular olamaz dedi isim vermiyorum ama boyle tavirla oynanmaz dedi. Once bunu duzeltem lazim dedi.

Neyse bence hepsi otursun kenarda, A2 takimi oynasin, Musa oynasin, Emre Colak oynasin, bundan kotu olmaz. Batdal oynamasin, o A2 futbolcusu bile degil, kim gorup almissa hatta Baros'a alternatif olarak almissa futboldan anlamiyor.

Ben hayatimda GS'i boyle basiretsiz gormedim, birakin gol, pozisyon bile yok. Adamlar da 3 defa gelip 2 gol atiyorlar. Su anda averaj -3.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hagi su anda basin toplantisinda kiralik oyuncu istemiyorum, GS'in mali olsun istiyorum. Bazi oyuncularla devre arasini beklemeden yollarimizi ayiracagiz dedi. Kimleri demek istedi acaba, gercek anlamda kiralik bir tek Insua var, bir de Misimovic'in parasi Wolfsburg'a zamaninda odenmezse o da bizim malimiz degil. Ya onlari kastetti ya da kafa olarak kiralik gorunusunde adamlardan bahsetti bilemiyorum.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ilk 15 dakikayi seyredemedim. Geri kalan surede bir tane kaleye gol vurusu yapamadik, anlasilmaz bir oyun. Boyle kotu bir Galatasaray uzun seneler gormedim. Topa basan alamiyor, ikinci toplar bize donmuyor, ara pasi atabilen , alabilen hic yok.

B plani olmayan bir yonetim bunlari hakediyor. Adnan Polat'in yoneticilik tarzi sadece bir planla sansini zorlayarak sonuc aramak, sonra tutarsa kendine mahal etmek. Iki kez sicradi, son iki senedir takiliyor.

Iki senedir golcu sorunu cozemedi. Yaninda tuttugu Adnan Sezgin'e destek olarak yonetimi boldu. Hocanin arkasindayim deyip, oyuncunun yaninda durdu, Servet gibi oyunculara prim sagladi, otoriteyi sarsti. Arda'yi gereksiz simartti.

Durmadan liderin kac puan gerisindeyiz diye hesap yapiyorlar, asil lig sonuncudan kac puan ilerdeyiz diye bir hesap yaparlarsa durumun daha dramatik olur.
Kemal Bakircioglu

Post Reply