Yönetim saçmalamaya devam ediyor.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Yönetim saçmalamaya devam ediyor.

Post by Mehmet Gorgen »

Adnan ağabeyler döktürüyor.

Yönetim panik yaptı salakça kararlarıyla elaleme kendini güldürüyor.
Enson örneği Misimovicin kadro dışı bırakılması.

Açıkçası bu kararın GS’a 1 faydası olacak mı?

Hiç zannetmiyorum.

Böyle çok kadro dışı bırakılmalar gördük .(Arif, baliç, Bülent, hakan Ünsal vs gibi. Terim bunları kadro dışı bırakınca takım mı düzelmişti yoksa bir müddet sonra terim de mi postalanmıştı) Bu oyuncuların affedilip oynasada, kadro dışında kalıp oynatılmazsa da takım düzelmez. Bu kararın arkasında Hagi de varsa çok yanlış yapmıştır.Kadro dışı bırakılma ancak bir oyuncu GS td'si , yönetimi veya kulübüne karşı saygısız hareketlerde bulunulsa düşünülebilir. Yoksa her düşük formlu oyuncuyu kadro dışı bırakırsak yandık.

Sorun yönetimin başlangıçta yanlış ve yetersiz transferler yapmasıdır. Orta sahaya forvete yeterli ve kaliteli transferler yapılmamıştır.
8,5 milyon euro’ya alınan Misimovic kadro dışında kalınca ne olacak? Haftalardır defansta saçmalayan Servet mi düzelecek. Yoksa kalede kova kaleci nasıl diye örneklemeler sunan Ufuk birden panter kaleci mi olacak?

Bu karar, iletişimin çok geliştiği bu dünyada, hemen tüm ülke basınlarında duyulacaktır. Hangi yabancı oyuncu bu karar için, “aferin lan şu GS yönetimine ne güzel karar almışlar” mı diyecek.Olsa olsa “biz de GS’ya transfer olsak aynısını bize de yaparlar” mı diyecekler.

Eğer herhangi bir oyuncu istenen performansı göstremezse antremana çıkar olsa olsa maç kadrosuna almazsın , oynatmazsın.Böyle kadro dışı bırakıp PAF takımına göndermek ancak Adnan ağabeylerin komedi dükkanı proğramında olur.

Beyler panikleyince hata üstüne hata yapıyorsunuz. Hiç olmazsa transfer dönemine kadar sabredin.
Ondan sonra beğenmediklerinizi satın da elaleme kendimizi daha fazla güldürmeyelim.

Sizin salakça kararlarınızdan ötürü biz utanıyoruz.

Murat Fahrioglu

Re: Yönetim saçmalamaya devam ediyor.

Post by Murat Fahrioglu »

Ne diyecegimizi sasirdik artik. Gorgen'in yazdiklarina aynen katiliyorum. Adam zaten geldigine pisman, cok zor bir uyum donemi yasiyor. Evet, hicbir katki yapmamis ama bu adamin katki yapmasi icin paslasacagi adam lazim, gol pozisyonuna sokabilecegi, topsuz oyunu bilen adam lazim. Arda, Baros, Elano ile 4'u birarada oynasa belki faydali olur.

Bir de Baljic gecen gun bir roportaj yapmis, Misimovic'in sorunu ailesinin yaninda olmamasi demis. Belki Subatta ailesini yanina alip cocuklarini iyi okullara yerlestirirse toparlar falan demis.

Simdi zaten cok fakir olan kadrodan bir adam daha eksilttik, sonradan oyuna sokabilecek bir adam olurdu en azindan. Emre Colak belki biraz sabirla ve tecrube kazandikca yararli olabilir ama Batdal'dan yedek bile olmaz gibi gorunuyor. Baska da oyuna girecek adam yok, tabii Gokhan Zan'i forvette, Ali Turan'i oyun kurucu falan dusunmezsek.

Trabzon'un 13 puan gerisinde kalmisiz, kimse sonuncu Kasimpasa'nin sadece 10 puan onundeyiz demiyor.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ben bu kararı yönetimin değil Hagi'nin aldığını düşünüyorum.
Kararın perde arkasında hangi sebeplerin yattığını bilemeyiz. Ancak tahmin yürütebiliriz.
Hagi, son maçtan sonra basın toplantısında, G.Saray formasına layık olmayan oyuncuların varlığından bahsetmişti. Sahada ne yaptıklarını anlayamıyorum, türünden laflar etmişti.
Galiba ne yaptığı Hagi tarafından anlaşılamayanların başında Misi geliyor ki ilk kement ona atıldı. Sırada Insua'nın da olduğunu anlamak zor değil.
Neden böyle bir karar alıyor Hagi? Oyuncu'nun performansını umursamazca ve vurdumduymaz mı buluyor? Sahada GS adına elinden geleni ortaya koymadığını mı düşünüyor?
Bu tür durumlarda, böyle radikal bir şekilde kestirip atmak yerine, sorunun kaynağına inip sebebini araştırmak gerekir.
Futbolcu neden forma giremiyor? İş ahlakı mı eksik, çalışmıyor mu, G.Saray'ı umursamıyor mu, yoksa dönemsel bir formsuzluk mu?
Böyle bir futbolcuyu, gelişinin 3. ayında çöpe atmak yerine onu takıma kazandırmak için çabalamak daha yerinde olmaz mıydı?
Hagi'nin ne yazık ki böyle köktenci bir tavrı var... Futbolcusunu oya gibi işleyen bir teknik direktör değil. Geçmişte Baliç'e, Ümit Karan'a, Hakan Yakın'a karşı da aynı muameleyi takındı.
Halefi Gerets ise kendisinin görmezden geldiği Ümit Karan'ı kazanmak için uğraştı, çabaladı, ilgilendi ve semeresini aldı. Bu tarz antrenörlük yapması gerekiyor Hagi'nin. Futbolda "Ben bildiğimi okurum" diye kendi oyuncuna efelik yaparsan sen kaybedersin.
Lincoln'ü kolay yoldan harcamayı seçen Bülent Korkmaz'ın bu kararının nelere malolduğunu hatırlasın Hagi.
AYRILMAZ İKİLİ

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Kulupte gucler dengesi olmadigi icin kimin eli nerede belli degil.
Ozhan Canaydin zamaninda mevcut dengeyi paramparca etti, sonra da yerine yenisini yerlestirmeden kenara cekildi. Su siralar hangi kararda kimin etkisi var kestirmek cok zor.
Misimovic ne amacla transfer edildi, transfer edilmesini kim istedi daha bunlar bile belli degil.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bence Adnan Sezgin ve Polat çok sağlam,fanatik fener taraftarıdır ve Galatasaray'ı bitirmeye and içmişlerdir.Toplamda 2 senedir ve son olarak Ağustos'tan beri olanların başka "mantıklı" açıklaması yok.

Haldun Üstünel'i gönderdiler ve ondan sonra attıkları her adım felaket oldu veya felakete yol açtı.Etmediğim beddua kalmadı desem yeridir.

Şimdi de Hagi başladı şarlatanlığa, kiralık oyuncu istemiyormuş ( bu da çeviri felaketi olabilir,her ne kadar Türkçe de söylese de)

Şu takımda,kalite bu kadar yerlerde sürünürken Misimoviç ve Insua'ya bu kadar yüklenmek tam bir yönetim ve td rezilliğidir. Hagi gelmiş geçmiş en iyi 10 futbolcu arasında olabilir ama td sıralamasında da bir o kadar kötüdür.

Bu adamlara gelene kadar antremanda adam gibi çalışmayan,taktik disiplin sahibi olmayan,sahada ne yaptığını bilmeyen adamlara bakalım...

Servet,Ayhan,M.Sarp,Aydın,Hakan,Arda,M.Batdal vs bunların hangisi sahada veya antremanda dört dörtlük? Özellikle Insua konusunda neye dayanarak bunları söyledi anlamak çok güç.

GS camiasının sorunu iş yerine laf üretmek, "radikal kararlar","yeniden yapılanma","kadro dışı" vs vs . alayı laf ve ego tatmini üzerine kurulu.Adnan Polat'tan futbolculara birinin bile GS umrunda değil.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GALATASARAY’da kadro dışı bırakılan Misimoviç Türkiye’den ayrıldı.

Öğlen saatlerinde Atatürk Havalimanı’na gelen Boşnak futbolcunun gidişi görüntülendi. Sarı-Kırmızılı takıma büyük umutlarla transfer edilen ve önceki gün Rumen hoca Hagi tarafından A2 takımına gönderilen Misimoviç, Lufthansa Havayolları’nın tarifeli uçağıyla Almanya’ya gitti. "Türkiye’ye dönecek misin?" sorusunu yanıtsız bırakan Boşnak futbolcunun moralsiz olduğu gözlendi.

Olacağı buydu. Şimdi bu işten karlı mı çıktık?Bize ne faydası oldu?

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bir sakiz cigneyenden daha kurtulmus oldu takim. Maliyeti ne oldu, bunu merak ediyorum...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yönetim neyi bekliyor , yukarıdan mesih gelip onları mı kurtaracak.

Kılavuzları yanlış. Devre arasını bekleyip yine yanlış ve eksik adam alacaklarına bahse girebilirim. Liign 2.yarısı istifa edeceklerine şimdiden istifa etsinler.

Yol yakınken bırakıp gitmeleri hem taraftarın hem de kendilerinin lehine olur.

Ne demiş atalarımız. "Kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz"

Takımda kova ufuk, ali turan kazması ve bilimum işe yaramaz adamlar oynadıktan sonra bu takım küme düşmeye oynar.

Utanın da istifa edin.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Adnan Polat maçtan sonra "Hepimiz suçluyuz, başarısızlıkta hepimizin payı var" türünden geyik muhabbeti yapmış gazetecilere.
Teknik yönetimin ve futbolcuların da paylarının olduğunu ima etmiş.
Bence başarısız olmaktan daha kötü birşey varsa, o da başarısız olduğunun farkında olmamaktır.
Adnan Polat kendini başarılı bir başkan olarak görüyor. Ona göre, başarı için kendisi herşeyi yapıyor. Gecesini gündüzüne katıp çalışıyor. Doğrular yapıyor. Fakat teknik kadro - futbolcular gibi diğer unsurlar ellerinden geleni yapmıyorlar.
Aksini düşünseydi özeleştiri yaptığına şahit olurduk. Başarısızlık sebebi olarak şanssızlık, sakatlıklar türü gaipten faktörleri sıralamak, en kötü ihtimal hoca değiştirmek, fakat her seferinde kendini hesap vermekten sıyırmak... Şu anda tek yaptığı bu.
Eh, kendini fasulye gibi nimetten sayan bir anlayışın bu saatten sonra takımı düzlüğe çıkaracağını beklemek abes olur.
Yönetim'in çuvalladığı konulardan biri de kaleci antrenörlüğü meselesi.
Nezihi, Florya'ya 2004 yılında adımını atmış. Ondan evvel kaleci antrenörlüğünü yıllarca Eser hoca sürdürmüştü. Hagi'nin ilk aylarında da kısa dönem Taffarel görev yapmıştı.
Nezihi geleli beri Galatasaray kalecilerinin performanslarına yakından göz atın...
Mondragon her sene daha kötü performans göstererek ayrıldı.
Büyük umutlar bağladığımız Orkun iyi başladığı sezonun gerisini getiremedi.
Aykut'la devam edildi. "Galatasaray galiba uzun yıllar faydalanabileceği bir kaleci kazandı" diyorduk ki onun performansı da yokuş aşağı gitti.
Derken De Sanctis kiralandı. Aslında kaliteli bir kaleci olan bir arkadaşın performansı da haftalar ilerledikçe iyiden kötüye doğru seyir gösterdi.
Sonra Leo Franco'ya sarıldık... O da sezona gösterişli performanslarla başlamasına rağmen sonrasında dibe vurdu ve FB maçında berbat bir final yaptı.
Bütün kalecilerimizin, Florya'ya ısındıkça performans bakımından gerilemeleri, Nezihi'nin antrenman metodlarının kaleciler üzerinde negatif bir performansı olduğunun ıspatıdır.
Bugün Ufuk'a dikkat edin... Kaleyi dolduran bir kaleci görüntüsü vermiyor. Yer tutma hataları yapıyor. Nobre'nin kafasını kötü takip ve kötü refleks sonucu içeri aldı.
Adnan Polat, nasıl ki Sezgin'le kader birliği etmişse, herhalde Nezihi ile de nikah mikah kıymış olmalı.
AYRILMAZ İKİLİ

Post Reply