2011 Ocak dönemi transfer haberleri

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Re: 2011 Ocak dönemi transfer haberleri

Post by Salih Bora »

İki yeni transfer:
Kasımpaşa'dan Yekta Kurtuluş.
Steaua Bükreş'ten Bogdan Stancu.
Hagi'nin kendi ülkesinden haldır haldır adam taşımayacağını umuyordum. Ama uygulama farklı yönde gelişiyor.
Romanya'dan futbolcu alınmasına itirazım yok. Hatta Balkan memleketlerinden gelen insanların uyum sağlama kabiliyetlerinin Güney Amerikalılara kıyasla daha fazla olduğuna inanıyorum.
Fakat Hagi'nin hocalık yaklaşımı, futbolcuyu kazanmak değil kestirip atmak üzerine kurulu.
Hakan Yakın'ın yüzüne bakmayan, Misimovic'i gelir gelmez silen bir adam.
"Benim aldırdığım, benim sevdiğim adamlar oynasın. Benim onay vermediğim isimlere şans tanımam" kafa yapısındaki antrenörlerden korkarım ben. Futbolcuyla gereksiz yere inatlaşmaya girerler, bilek güreşi yaparlar. Hem futbolcu hem takım yıpranır.
Şimdi Hagi böyle bir "benim klanım" grubu oluşturmaya çalışacaksa bu çok iyi sonuç vermeyebilir. Çünkü Hagi sonsuza kadar kalacak değil. O zaman bu adamların iyot gibi açıkta kalma tehlikesi var. Tıpkı FB'de Zico sonrası Brezilyalıların istim tutturamaması gibi.
Onun dışında... Futbolcular hakkında konuşacak olursak... Stancu'ya ilişkin hiçbir bilgim yok.
Yekta'nın alınmasını ise olumlu buluyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:... Stancu'ya ilişkin hiçbir bilgim yok.

Gorgen'in yoksa kimsenin de pek fazla bir bilgisi oldugun sanmam. Hagi gelirde Romen oyuncu gelmeden olur mu? Ilahi Salih. Kayincolar da ekmek yiyecek elbette.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:

Gorgen'in yoksa kimsenin de pek fazla bir bilgisi oldugun sanmam. Hagi gelirde Romen oyuncu gelmeden olur mu? Ilahi Salih. Kayincolar da ekmek yiyecek elbette.
Becali iyi vurgun vurdu yine - 6 milyon euro - peh peh... oyuncu iyi ciksa bari...

Golleri var burada... http://www.youtube.com/watch?v=msCFCE0Astw

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:

Becali iyi vurgun vurdu yine - 6 milyon euro - peh peh... oyuncu iyi ciksa bari...

Golleri var burada... http://www.youtube.com/watch?v=msCFCE0Astw
Verilen paslar sahane ama. Attigi gollerin yuzde yetmisi ortayi yapanlarin hakki. Hadi Arda belki kesecek ama Sabri filan yapabilir mi boyle ortalar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Yekta ve Stancu'dan sonra Zapata da dun gizlice Istanbul'a getirilmis. Bu sabah 3'u de saglik kontrolunden gecip imza atacakmis. Milliyet'ten Zapata ve Stancu icin soyle bir degerlendirme yapilmis:

Steaua Bükreş'in eski yardımcı hocası Yüksel Yeşilova, Rumen kulübünde birlikte çalıştığı Zapata ve Stancu'yu değerlendirdi.
Kolombiyalı kaleciye güvenoyu veren Yeşilova, "Karakteri sağlam, idmanlarda iyi çalışan bir kaleci. Yan toplarda ve uzaktan şutlarda biraz sorun yaşıyor ama çizgide başarılı. Yalnız son 1 yıldır fazla maç oynamadı. Bu yüzden ilk dönemlerde problem yaşayabilir. Zapata'yı, Romanya'ya Hagi getirmişti" dedi.
Stancu için çekinceleri olduğuna dikkat çeken Yeşilova, "Stancu asla bir Mutu değil. Galatasaray'a hazır olmadığını düşünüyorum. Son vuruşları iyidir. Kalecinin önünde birden biter ve fırsatçıdır. Şu an kapasitesinin en üst seviyesinde. Ama bu da yeterli değil. Daha fazlasını yapamaz" ifadelerini kullandı.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

İngiliz basınında çıkan bir haber. Ne çok isteyeni varmış eski adamımızın.

http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Tr ... 78283.html

Tottenham's Giovani Dos Santos is close to a loan deal at Sampdoria.

Mexican forward Dos Santos, 21, has been a disappointment at Spurs and they want to offload him this month.

Sampdoria will have an option to buy Dos Santos but face competition from Real Zaragoza, Racing Santander and Genoa.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Adnan Polat bazı transferler yaptırarak bazı eksiklikleri giderdi ama tam değil. O yüzden Başkan'a bu işi Allah aşkına bu sefre tam yapda takım sezon içinde yine sıkıntı yaşamasın demek istiyorum.

Bir tane orta sahaya barış ayhan yerine defansif orta saha (mümkünse yabancı yada rapid2li yasin gibi.) bir yedek genç golcü (gırbetçi) tunay torun/cenk tosun gibi. Hatta mümkünse bir de genç ofansif orta saha oyuncusu almalı.Mesela gurbetçi Mehmet ekici/taner(veli kavlak vs gibi.

Bunları yaparsa takım mükemmel olmasada daha güzelleşmiş olacak.

Hadi polat şu işi kalan birkaç günde bitir de sen de rahatla biz de rahatlayalım. :D

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gorgen selam,

Keyiflerinin iyi oldugunu umuyorum.Bu yeni transferler nasil?Ozellikle Stancu'yu merak ediyorum.
nefvakfi.org

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Selcuk Samli wrote:Gorgen selam,

Keyiflerinin iyi oldugunu umuyorum.Bu yeni transferler nasil?Ozellikle Stancu'yu merak ediyorum.
Zapata'nın Ufuk'dan artısı yok. Fazla para da verilmedizaten. AMA BOŞUNA TRANSFER GÖZÜKÜYOR. 8a ydır hiç resmi maçı yok. Steau'nun paf takımında antreman yaptı.

Yekta, Culio,Stancu süper adam değiller ama umarım faydalı olurlar.
Stancu'ya fazla para verildi ama 23 yaşında gol krallığında Romanya liginin en iyi oyuncu sıralamasında 1. sırada olan adamı da ucuza almak imkansızdı. 30 yaşında falan başka yabancı alsak sanırım 2-3 milyon euro'ya hallerdik.

Culio ve Yekta çok genç oyuncular değil .O yüzden takıma çok çabuk adapte olmak zorundalar. Culio sanırım beni biraz yanılttı. Şuana kadarki performansı benim tahminimin üzerinde. İnşallah Yekta da öyle olur. Yekta'nın Mustafa sarp gibi olmasından korkuyorum.

Ligde transfer edilebilecek 4-5 oyuncudan biriydi.Umarım takıma uyum sağlar.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:
Selcuk Samli wrote:Gorgen selam,

Zapata'nın Ufuk'dan artısı yok. Fazla para da verilmedizaten. AMA BOŞUNA TRANSFER GÖZÜKÜYOR. 8a ydır hiç resmi maçı yok. Steau'nun paf takımında antreman yaptı.

Yekta, Culio,Stancu süper adam değiller ama umarım faydalı olurlar.
Stancu'ya fazla para verildi ama 23 yaşında gol krallığında Romanya liginin en iyi oyuncu sıralamasında 1. sırada olan adamı da ucuza almak imkansızdı. 30 yaşında falan başka yabancı alsak sanırım 2-3 milyon euro'ya hallerdik.

Culio ve Yekta çok genç oyuncular değil .O yüzden takıma çok çabuk adapte olmak zorundalar. Culio sanırım beni biraz yanılttı. Şuana kadarki performansı benim tahminimin üzerinde. İnşallah Yekta da öyle olur. Yekta'nın Mustafa sarp gibi olmasından korkuyorum.

Ligde transfer edilebilecek 4-5 oyuncudan biriydi.Umarım takıma uyum sağlar.
Tesekkur.
nefvakfi.org

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Gecen Aralik 2010'da Arizona'da Brezilya, Kore, ABD ve Turkiye U17 milli takimlarinin katildigi bir turnuva duzenlendi - maclarida bizim burada Fox Soccer channel gosterdi - bende xmas tatiline cikmadan evvel maclari kaydetmistim sonra seyrederim diye - gecen hafta sonunda kismet oldu seyrettim.

Altay'in genc takiminda oynayip A takimina yukselen Okay Yokuslu diye bir cocuk var... takimin kaptaniydi ve hayran oldum... kesfetmek icin futbol alimi olmaya gerek yok - gozu olana cocuk kendini bariz belli ediyor zaten... 1994 dogumlu 1.88 boyunda orta saha oyuncusu ama komple - hem defans hem ofans - paslar milimetrik... topu ayakta tutmak yok - en onemlisi cok cabuk karar verebilen bir cocuk ve belliki yabanci dilide var hakemlerle konusmasindan anladigim... Bana Barcelona'da oynayan Sergio Busquets'i hatirlatti...

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cenk Tosun'u Gaziantep kapti. 4.5 yillik sozlesme yapmislar. Cok kabiliyetli bir gencti, forvet mevkisine iyi bir yedek olurdu. Biz de istiyorduk, niye alamadik merak ediyorum. Gaziantep aldigina gore bayagi bir potansiyeli var herhalde.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben ilk sert tepkimden sonra transferleri, özellikle yarıyıl olması sebebiyle vede Adnan Sezginden nefret etmeme rağmen ortalama olarak kötü bulmadım. Hatta bu yılın başındakilere göre kat kat iyiydi.
Gelelim incelemeye:

Cullio: Bence Görgeninde itiraf ettiği gibi bizi yanıltan çok underrated ve underdog bir oyuncu.
Haginin seçimi ve bu ısrarı normalmış demekki. Marifet Kim Kalströmü ve Emenayı bulup dünya parasına getirmek değil, bu tip adamları bulup ucuza getirebilmek.
Solak, çok koşuyor, box-to-box'ın kralını yapıyor, topu taşıyor, ileriye pas atıyor,
orta yapıyor, savunma yapıyor, adam geçiyor. Emre belözoğlundan daha yararlı
bir oyuncu , yıl sonunda maç başı istatistiklerinde göreceksiniz zaten farkını.
Şu anki en büyük derdi takımı tanımıyor ve önünde olabildiğince şahsi oynayıp,
onun önünü tıkayan ve kollektif paslaşmaya izin vermeyen Arda(Artık satılmalı, takıma zararlı oluyor). 2 maç seyrettim, çok net olarak görülüyor. Şu anda ''geleneksel
yabancı oyuncu harcama'' mekanizmasının yeni hedefi.

Stancu: Romanyadan futbolcu her zaman eleştiriliyor fakat GS hiç bir zaman forvet romen oyuncuda kazık yemedi. Maksimum yarar sağladı, hatta Iliede falanda üstüne para kazandı.
Genç yaşında , futbol fundamentalini iyi veren bir ülkenin gol kralı olması başarı.
karabük Emenikeye 12 milyon euro para çekiyor. Kapanan ve sert oynayan takımları
açabilecek bir adam çünkü sert şutları var. Ben çok olumlu buldum.

Yekta: Biraz kuşkulu olduğum oyuncu bu. 4 milyon euro biraz fazla.
Üniversite mezunu, ingilizce bilen, Kasımpaşada oynarken GS forması giyip
Şükrü Saraçoğlunda maça gidebilecek kadar GSli olması falan yanıltıcı olmaz umarım,
futbolculuğu tartışılmalı. Buradaki olay Kasımpaşada forvet arkası serbest adamken,
GS de görev adamı ve savunma da yapmayı, top taşıma fonksiyonu ile beraber taşıyıp taşıyamayacağı. Bir nevi MehmetTopuz-kayserideki oyunu-FBdeki oyunu ve vasatlığı vakası.
Başarılı olur inşallah.

Zapata: Saçma bir transfer oldu. Daha ziyade yan gelip yatmakta olan Ufuk ve Aykut için
stimülasyon kaynağı olması için alındı gibi. Birde şu var tabii .. Memlekete iki Kolombiyalı kaleci geldi ve başarılı oldu. Mondragon ve Cordoba....İkisininde geldikleri yabancı ülkede en iyi kaleci seçilme durumları vardı. Bu adamda seçilmiş. Birde şu var tabiiki , Aykut ve Ufuk adamı bazı maçlarda o kadar delirtiyorki, korkuluk olsada gene başka biri girsin, bunlardan iyidir diyesi geliyor.

Kazım: Şu ana kadar bekleneni veriyor. İç huzuru bulup, kafasını yalnız futbola verebilse, gamsızlığı bıraksa büyük kazanç.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ednan Polat "pazertesi bombayi patlatiyorum. BJK transferleri bize gelecek adamin yaninda sonuk kalacak ve bu olmazsa ben Aslan degil kuzuyum. Isteyen olursa meler de giderim" demis.

Kim ki bu yahu? Neden Bursa macindan once anlasamadi. Herhalde son gun aksam pazari yapacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kim ki bu yahu? Neden Bursa macindan once anlasamadi. Herhalde son gun aksam pazari yapacak.
ABD milli Bradley - Monchenglandbach'da oynuyor - nasil super transfer oldugunu anliyamadim. Babasi milli takim TDsi.

Post Reply