2011 Ocak dönemi transfer haberleri

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Re: 2011 Ocak dönemi transfer haberleri

Post by Salih Bora »

Bradley'i Dünya Kupası'nda ABD formasıyla izledim.
Hem dinamik hem teknik özellikleri güçlü Amerikan orta sahasının en önemli elemanlarından biriydi.
Ben o takıma hayran kalmıştım.
Galatasaray senelerden beri oyun zekası yüksek, zor zamanda inisiyatif alma cesaretine sahip, çabuk düşünen ve ayağına hakim oyuncuların özlemini çekiyor.
Kazım'ı geçiyorum... Ama Culio ve Stancu'nun yanında Bradley bu ihtiyaca cevap verebilirler.
Galiba takım ağır aksak da olsa bir kabuk değiştirme yönelimine girdi. Bu işin önderliğini de Hagi yapıyor.
Güçlü, dinamik ve teknik orta sahayı 2004-05 yıllarında yaratamamıştı Hagi. Eldeki malzeme buna uygun değildi. Kendisi de antrenörlüğünün başlangıcında idi, takımın eksiklerini tespit etme konusunda sıkıntı çekiyordu. Hırslı ama tecrübesizdi.
Bugüne gelirsek, kadroya takviyelerin devam etmesi gerekiyor. Bu kadronun büyük çoğunluğu değişmeli.
Dörtte birinin kaliteli, dörtte üçünün kalitesiz olduğu bir kadro ile başarıya ulaşılamaz. İmkanlar ölçüsünde daha radikal adımlar atılmalı. Kaybedeceğimiz hiçbir şey yok. Zaten en dipteyiz. Dolayısıyla şartlar teknik ekibimiz için son derece elverişli. Tabii yönetim faktörünü saymazsak.
AYRILMAZ İKİLİ

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Cengiz Akgun wrote:Ednan Polat "pazertesi bombayi patlatiyorum. BJK transferleri bize gelecek adamin yaninda sonuk kalacak ve bu olmazsa ben Aslan degil kuzuyum. Isteyen olursa meler de giderim" demis.
Adnan Polat son iki yıldan ders almayıp "marka transfer" hastalığını devam ettirirse bundan yine zararlı çıkarız.
Hele ki başka bir kulüple sidik yarıştırmak uğruna futbolcu almanın akılcı yöneticilikle alakası yoktur. O yüzden ben artık Polat'ın geçmişten ders çıkarması gerektiğine inanıyorum.
Mümkünse Türk futbolu artık "marka transfer"lerden kurtulmalı.
Beşiktaş'ın yıldızları ilk bakışta göz kamaştırıyor olabilir. Biz de son yıllarda kimleri getirmedik ki... Elano'lar, Baros'lar, Keita'lar, de Boer'lar, Meira'lar... Fener'in getirdiği yıldız forvetlerin haddi hesabı yok: Ne Anelka, ne Kezman, ne Guiza onların dertlerine derman olmadı. Onların ve bizim saçtığımız paraların karşılığı koca bir sıfır.
Türkiye Ligi'ni ikinci sınıf olarak gören, buraya gelmeyi tenzil-i rütbe addeden, "attan inip eşeğe bindim" psikolojisinden çıkamayan yıldızlardan verim alamıyor Türk futbolu.
Onun yerine, Türkiye'yi kendisi için bir fırsat olarak gören, kendini göstermek isteyen isimler bulunup alınmalı. Karabük'ün Emenike örneğinde kanıtladığı gibi.
Ben kendi adıma Hagi'nin görece iddiasız isimlere yönelmesini mantık olarak haklı görüyorum. O oyuncular iyidir kötüdür, hangi gerekçelerle tercih edilmişlerdir, bu başka bir tartışma.
AYRILMAZ İKİLİ

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Orta sahaya çift yönlü bir oyuncu bakıyorlar.
Fakat akşam pazarında mostralık malı son anda ucuza kapama oyununa girdiler gene.
3 milyon eur civarı bir bonservis bütçesi kalmış anlaşılan .
Ama yanı zamanda yabancı kontenjanı doldu. Boşaltmaları lazım.

Anderlecht'ten Biglia, M'bach'tan Micheal Bradley, birde Rosicky öne çıkanlar. (Gerçi Rosicky
tam öyle değil. Fakat bir yandanda yabancı sayısı doldu. Ya Misimovici satacaklar/donduracaklar,
veya Insuayı. Ben Kewell veya Neilldende sürpriz bir hareket olabilir diyorum yabancı kontenjanı açılsın diye.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bradley'nin VIlla'ya kiralandigi aciklanmis. Iyi guzel oyuncuda Misi cok daha iyi oyuncu, eldekini harcayip vasatina talip oluyoruz onuda beceremiyoruz.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Transferin son gunu bugun (31 Ocak) mu?

Bizim cephede hic gelisme yok, nerdeyse sahaya cikacak 11 oyuncu bulamayacagiz, kaliteyi gectik oyuncu kalmadi. Ara donemde alinan 4 oyuncu olmasaydi, Bursa macina genc takim agirlikli cikacaktik.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Transferin son gunu bugun (31 Ocak) mu?

Bizim cephede hic gelisme yok, nerdeyse sahaya cikacak 11 oyuncu bulamayacagiz, kaliteyi gectik oyuncu kalmadi. Ara donemde alinan 4 oyuncu olmasaydi, Bursa macina genc takim agirlikli cikacaktik.

Edi ile Budu donuyorlar ya Avusturalyadan. Gerci onlarda sakat gelir. Olsun. Asil problem GS klubunu yonetiyorum diyen kafadan sakatlarda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote:Ednan Polat "pazertesi bombayi patlatiyorum. BJK transferleri bize gelecek adamin yaninda sonuk kalacak ve bu olmazsa ben Aslan degil kuzuyum. Isteyen olursa meler de giderim" demis.

Kim ki bu yahu? Neden Bursa macindan once anlasamadi. Herhalde son gun aksam pazari yapacak.
Cengiz Abi, Adnan Polat ne zaman dedi bunu, yoksa sen "sarcastic" olarak mi yazmistin?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:

Kim ki bu yahu? Neden Bursa macindan once anlasamadi. Herhalde son gun aksam pazari yapacak.
Cengiz Abi, Adnan Polat ne zaman dedi bunu, yoksa sen "sarcastic" olarak mi yazmistin?
Elbette abarttim ve kendimden kattim. Ama bir yerlerde TV istasyonlarinda dolanirken Polat son gunde bile transfer yapmak istiyoruz demis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Son gun transfer yapmisiz meger! Batdal'i Konya'ya kiralamisiz.

Bursa da Sevilla'dan Altidore'u aldi. Adamlarin sanirim 5 tane forveti oldu. Bizim de 2 tane var ama Baros'u yarim sayarsak 1.5 forvet olur. Kazim ve Pino'yu forvet saymiyorum. Zaten Pino'nun sakatligini hic aciklamadilar neyi varsa bir aydir yok.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Devre arasi transferlerine oldum olasi sicak bakmiyorum.Iyi bir transfer yapabilmek icin oldukca sansli olmak,ve cok da iyi arastirma yapilmasi gerekiyor.

Sezon sonuna kadar,eger iddiali bir takim kurmak istiyorsak,iyice arastirip:
-1 kaleci
-1 sag bek,1 sol bek,1 stoper
-1 ofansif orta saha
-1 forvet

bulmamiz gerekiyor.Tabii bu oyuncularin cok iyi oyuncular olmasi lazim.Disiplinli,devamliligi olan,problemsiz...Bir suru vasat oyuncu transfer edilecegine,az sayida ama kaliteli oyuncular alinsin.Bu yonetim ve profesyonel kadro bunu basarabilir mi,bilmiyorum?.
Bekleyip gorecegiz.Neill,ve Baros kalmali bence.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Murat Fahrioglu

Formica'yi da Blackburn kapmis. Yazik halbuki bizdeki keresteler ile birlestirip iyi dolap yapardik.

Transfer donemi dun kapandi. Artik yazacak sey de kalmayacak.

40 yillik Galatasaray'liyim bu kadar kalitesiz bir takim gormedim! Bunlara ruh, hirs ve mucadele de yetmez kalite olmayinca olmuyor.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Transfer dönemi bugün kapanıyormuş ama pek birşey farketmez.
Mesele zaten transfer dönemi meselesi değil.
Şu dolap meselesini önce anlamadım. Sonra formica ile kerestenin uyumu aklıma geldi, espriyi anladım ve beğendim.Hicbir faydası yoksa Adnanların, içimizdeki ''sarcastism '' cevheri dışarı çıkartıp mizah eserlerine dönüşmesine olan müthiş katkısı. Mesela bunuda bir spordışı faaliyetlerdeki başarı ve dönüşüm olrak bilançolarında belirtebilirler dip not olarak.

Normalde kızarım GS klübü başkanı hakkındaki seviyesiz ve sert üsluba ama artık
başkan saygınlığının ve şahsi şahsiyetsizliklerinin farkını yapabiliyoruz. Yönetimin iş yapan üyeleri olan Yiğit Şardan ve Işın Çelebinin ne zaman kendini ayrıştıracaklarını merak ediyorum. Adnanlar dahil diğerlerinin artık yararına inanmıyorum.

Şu takımın son 5 senedir libero , 2 tane 2 yönlü orta saha oyuncusu, 1 kaleci , 2+2 santrafor sorunu var ama hala halledemediler. Nihayet Neill, Cana, Cullio alındı zorla ama yetmez. Hele kale ve santrafor anlaşılır gibi değil.
Bursanın forvetlerine bakalım: Kenny Miller, Altidore, Turgay, Sercan, Nunez. Hepsi forvet ve sağlam .
GSde ise: Sakat BAros, kanat oyuncusu ve Fbnin 6. forveti KAzım, Nedense maça yedek başlayan Stancu(son 1 aydır var o da), açıktan çakma Pino, mecburen farkedilen Anıl (O da nokta santrafor değil).
Kale ise daha şahane.''Nezihi Palyaçoluk Okulu'' son 5 senedir başarıyla mezunlarını veriyor. Ama adam yerine yapışmış. Bunun sebebi GS futbol şubesinde yani Floryada Adnan Sezgin rahat edip hegomonyasını kursun diye kalifiye adamların tasfiyesidir. BUnu aynısı Sinan görevdeyken BJK Ümraniye tesislerinde yaşanmıştı. Ne kadar eğitimli ve kafası çalışan adam varsa , Sinanın emriyle Ümraniyeden uzaklaştırılmıştı. Sinanıı atıp bu hatadan yeni döndüler. Cevat Güler'in harcanması hiçbir zaman anlamadım. Üniversitede antrenman teknikleri ve sporcu eğitimi konusunda ders veren ve GSyi şampiyon yapan bir adamı alt yapıda niye tutmazsın? Etliye sütlüye karışmayan Nezihinin yerine yokmu dünyada bir adam. Benim gördüğüm en iyi kaleci antrenmanı yapan adamlardan biri olan Simoviçe hakikaten yer yok mu?

Murat Fahrioglu wrote:Formica'yi da Blackburn kapmis. Yazik halbuki bizdeki keresteler ile birlestirip iyi dolap yapardik.

Transfer donemi dun kapandi. Artik yazacak sey de kalmayacak.

40 yillik Galatasaray'liyim bu kadar kalitesiz bir takim gormedim! Bunlara ruh, hirs ve mucadele de yetmez kalite olmayinca olmuyor.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Adnan Polat = Husnu Mubarek

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bir transfer bombasida benden. Freddy Adu Rize'de.

On sene kadar once Amerika’da gelecegin buyuk yildizi diye basinda ismi yer alan Freddy Adu sonunda zirve yerine Rizespor’a ulasmis. Profesyonel olmadan once, 12 yaslarinda, Milan’in alilesine $50K teklif ettigini gazeteler yazmisti. 15 yasinda $500K karsiliginda DC United da profesyonel olan Adu 18 yasinda Avrupanin yolunu tutup Benfica, Monaco dan sonra klup klup gezmeye baslamis.

Bize hayirli olsun demek duser.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Transfer dönemi bitti.
Bu arada Türk spor basınının gazına gelip, Bradley daha gelmeden kendisinin gelişi üzerine yorum yazdım. Enayiliğime doymayayım...
Son olarak Kolombiyalı bir kaleci alındı: Robinson Zapata.
Düşük profilli bir oyuncu. Kariyeri boyunca orta sıra takımlarda oynamış. Gele gele Romanya'nın Steaua'sının yolunun tutmuş. Burada biraz istim tutturmuş, "Yılın Kalecisi" filan seçilmiş. Yaşı 32.

Galatasaray'ın son 20 yılda üç tane önemli kalecisi var. Simovic, Taffarel, Mondragon.
Üçü de 30'lu yaşlarından sonra Türkiye'ye geldiler.
Taffarel, geldiği sene Brezilya Milli Takımı'nın birinci kalecisiydi, hatta o seneki '98 Dünya Kupası'nda bütün maçlarda forma giymişti. 1994'ü Brezilya'ya getiren adamlardan biriydi.
Mondragon ise yine 1998 Kupası'nda Kolombiya'nın kalesini korumuş ve Beckenbauaer tarafından "Dünyanın en büyük kalecilerinden biri" olarak gösterilmişti.
Bugünkü kaleci politikamızın, 27-28 yaşlarında ve en az 7-8 yıl G.Saray kalesini güvenle koruyacak, hiçbir soru işareti yaratmayacak birini aramak olması gerekirdi. Üstte isimlerini andığım tarihi üçlü, geldikleri zaman hiç kimsenin kafasında soru işareti yaratmadı.
Şimdi baktığımızda, uzun zamandır kaleci konusunda istikrar sıkıntısı çeken bir takımımız var.
Gelecek olan kalecinin, amiane tabirle mevkidaşlarına "Çekilin ulan çaylaklar, ağababanız geldi" diye efelenecek kalitede birisi olmasını beklerdim. Çünkü bizim kalede güvene ihtiyacımız var, tereddüte değil.
Bozuk defans yapısının zorladığı takım oyununa güçlü bir kaleci bir nebze merhem olurdu.
Zapata'yı ise dikkatle izleyeceğiz... Nasıl çıkacağına karar vermek için beklemek gerekecek.

Son dönemde bizim kalecilerimiz, ilk kaleyi aldıkları birkaç maç göz dolduruyor, sonra formları her hafta düşüyor, ve neticesinde Franco'nun FB maçındaki gibi berbat bir final yaparak sahneyi terkediyorlar. En son Bursa maçında Ufuk'u kaybettik.
Bütün kalecilerin (Aykut, Ufuk, Franco, De Sanctis) aynı çizgiyi sergilemesi ise kaleci antrenörü hakkında haklı şüpheler uyandırıyor. Kalecilik kariyeri bile tartışmalı birinin senelerdir Galatasaray gibi bir kulüpte kaleci antrenörlüğü görevini yapmasının absürd bir durum olduğuna daha önce çok değindik.
Dilerim Zapata'nın kaderi aynı olmaz.
AYRILMAZ İKİLİ

Post Reply