Adnan Polat ve yonetim kurulu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: Adnan Polat ve yonetim kurulu

Post by Mert Tokman »

Florya Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulunan Polat, Sarı-kırmızılı takımın kötü gidişatıyla ilgili şunları söyledi:

"Galatasaray'ın aldığı neticeler herkesten çok bizleri üzüyor. Camiamızı ve taraftarımızı üzdüğümüzü biliyoruz. Ancak futbolda bazen istenmeyen olaylar olabiliyor. Galatasaray kötü bir dönem geçiriyor. Ancak biz Galatasaray Spor Kulübü olarak hiçbir ortamda havlu atmadık. Ligi son düdük çalana kadar sürdüreceğiz. Bu futbolcular stres ve özgüven sorunu olarak sahaya çıkıyorlar. Bu futbolcuları 5. dakikadan itibaren protesto ettiğiniz sürece onlardan verim almanız mümkün değil. Türkiye Ligleri devam ederken Galatasaray'da hedefler bitmez. Galatasaray, ligin şampiyonunu da belirleyecek bir takım şu anda. Biz aynı ciddiyetle işimize devam edeceğiz. Bu sıkıntılı dönemde beklentimiz, camianın bize destek vermesidir. Yüzlerce yapılması gereken işlerin için de rahat bırakılmadık ki işimizi rahatça yapalım. Her gün yeni bir kriz anonsuyla önümüze çıkıldı."
Suc hep baskalarinda... protesto edilmeyecek bir takim kursaydin o zaman demezler mi adam olana... rahat birakilmamislar beyzadeler - ulan birde rahat birakilsaniz daha neler yapacaktiniz - klubu bataga dondurdunuz be yuzsuz herif... nasil bir yuzsuzluktur bu yahu - ne haysiyetsiz bir adam bu boyle...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

[quote="Mert Tokman]
...
Suc hep baskalarinda... protesto edilmeyecek bir takim kursaydin o zaman demezler mi adam olana... rahat birakilmamislar beyzadeler - ulan birde rahat birakilsaniz daha neler yapacaktiniz - klubu bataga dondurdunuz be yuzsuz herif... nasil bir yuzsuzluktur bu yahu - ne haysiyetsiz bir adam bu boyle...[/quote]

Sonunda sana da sanki ben yaziyormusum gibi yazdirtti ya. Anla da dinle. Sabir tasi olsa catlatir bunlar. Nasil kandiriyorlar bunlar bu kongredeki arkadaslari bilemiyorum.

Ben adamin Ozhan beyin zamaninda hadi yuzbin lira koyalim klubu kurtaralim dediginde anlamistim karakterini. Borc pacadan akiyor senin ki yuz bin dolara baskan yardimciligi ve arkasindan da baskanlik yatirimi yapiyor. Devlet parasiyla yapilan stadyumdan nemalanmaya kalkti eline yuzune bulastirdi. Cikipta GS'a hakullah mi bagisliyorsunuz be. sanki cebimizden para cikmis gibi bu konusmayi hangi curetle yapiyorsunuz. Yuzuk kasi gibi Mecdiyekoy'de size yerimizi veriyoruz. Kar yapacaksiniz diyemedigi gibi yalaklanip islik calanlari mimlemeye kalkti. Hala daha aglayip duruyor. Verdigi zarar olculmiyecek bicimde. Sadece kabahat onda degil. Bu secince denetliyemeyen guruhta. Erdogan'in dedigi gibi ne divanedikiler ne de bu ise aday olacak olanlar kaz bile gudemezler birak klup yonetmeyi. Bunlar isin alayinda. GS baskani diye ortalarda dolanip TV'lere cikmakla kendi reklamalari pesindeler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Adnan Sezgin ,Mali Genel Kuruldan önce istifa ederek kaçtı
çünkü mali kurulda bazı akçeli işlerle ilgili
bir takım suçlamalar ve hesaplar gösterilecekti. Hatta açık açık konuşulmaya başlanmıştı.
Mali kuruldan evvel hem kendini, hem başkanını kurtarmak için kaçtı.

Bazı arkadaşlar diyorlarki: '' O memur, bir suçu yok, esas başkan yapıyor her şeyi''.
Hayır yanlış veya kısmen doğru. Bu tabii ne olursa olsun sorumluluğun başkanda olduğu gerçeğini değiştirmez. Ama başkanda bir şekilde profesyonele teslimse yapacak birşey yoktur. Galatasaray Klübü, eski bir başkanın bana söylediği gibi sadece2,5 kişi ile yönetilir.
Türkçesi şudur, görev ayrımı elbet vardır ama futbolun idaresi, transferler, vs...
gibi temel konuları 2,5 kişi halleder. Zaten diğer YK üyelerinin işleri güçleri vardır, angaryadan
amatör şube ile uğraşmak bile zuldür (Işın Çelebi ve Yiğit Şardan istisnadır, adamlar ciddi emek vermişlerdir, sezarın hakkı sezara, tıpkı geçmişteki diğer bazı istisnai yöneticiler gibi), yönetim kurulu toplantıları ise bildiğin geyiktir. Bir eski yönetim kurulu üyesi ağabeyimin bana söylediği gibi ''Şurada birşeyler içerek GS'nin sorunları ile yaptığımız muhabbet bile GS yönetim kurulu toplantılarına göre daha profesyonel ve ciddidir''. Kaldı ki bunu söyleyen öyle kırgın falan ayrılan değil, kendi mazeretini belirterek gelecek yönetim kurulundan affını istemiş sevilen ve katkı yapan bir insan.

Bu 2, 5 kişi şunlardır.
Başkan, sekreteri, ve yarım tane yönetici.
Polat, Sezgin, ve yerine göre Haldun, veya Şardağ, veya Yalçındağ.
Sezgin ayrıca icraatçı ve musluğun başında olduğu için kararı uygular,
uygulama esnasında ise istemezse, teknik bir mazeret öne sürerek o işi
yapmayabilir, veya kendi tercihleri doğrultusunda yapar. Bunun tersini söyleyenin ise alnını karışlarım. Ne başkan, nede başkası birşey söyleyemez çünkü işin içinde değildir.

Mali Kurulda olay açık. İbra etme ve bir mali denetim yaptırmama tavizi karşılığı olağanüstü
seçimli genel kurula gitmeyi kabul etme. Adnan Polat kabul etmek zorunda bırakılacak.
Öztürk, Dürüst, Aysal'dan biri üstünde anlaşılacak. Herhalde Albayrakta yönetime girer.

Şimdi Polat, Can Çobanoğlunu getirmeyi düşünüyor durumu kurtarmak için.
O da kurttur ama P&R'ı daha güçlüdür.
Ama Sezgin kağıt üstünde istifa etmiş olsa bile, Adnan Polat arkasında gene etkilemeye
ve söz sahibi olmaya devam edecektir büyük bir ihtimalle. Aynı Ertuğrul Özkökün istifa ettim demesine rağmen , Aydın Doğan ve kendisi arasındaki anlayamadığımız bağdan ötürü,
Doğan Yayın Grubunun iplerini perde arkasında elde tutması gibi; ama gel gör ki resmi gazete künyesinde ismi yoktur.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eger ihmali ve hatta yolsuzlugu olan biri ispat edildiginde itin kicina kacsa cikartilir. En azindan elinde dirayeti olan bir denetleme kurulu tarafindan. Boyle aldim da kactim var mi defter de? Ikincisi birinin yaptigi yolsuzluklar ayyuka cikmis iken onun yaptiklarina kefilim ve altina ben kendim de imza atarim diyen baskan 'ne yapayim adama guvendik fos mu cikti" diyecek. Bunu da kongredekiler yiyecekse "ne ala Mualla" demekten baska bir sey dememek lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yine ortada devamli ustunde tahmin yapilarak yazilan gazete haberleri var. Bu da Milliyetten (http://spor.milliyet.com.tr/galatasaray ... efault.htm).
Adnan Sezgin'in istifasından sonra yeniden yapılanma için plan yapan Galatasaray yönetimi kritik kararlar aldı.

Lig TV'nin internet sitesinin haberine göree; Galatasaray yönetiminin aldığı en önemli karar ise Teknik direktör Hagi'yle ilgili. Rumen teknik adamla yolların ayrılmasına karar veren yönetimin alınacak sonuçlar ve yeni teknik direktör adaylarının durumlarına göre sezon sonunu bekleyebileceği belirtiliyor.

Hagi'nin tazminatının 1 milyon 700 bin euro olduğu belirtilirken, bazı yöneticilerin Rumen teknik adamı hemen gönderip takımı Tugay Kerimoğlu'na teslim etmeyi teklif ettikleri öğrenildi.

Önümüzdeki sezon yeni yapılanma için yabancı bir teknik direktörle çalışmayı düşünen Galatasaray yönetiminin ise bazı futbolcularla yolları ayırmanın planlarını yaptığı da belirtiliyor.

Kadroda da yapılanma planları yapan Galatasaray yönetiminin Mustafa Sarp, Barış Özbek, Aykut Erçetin, Aydın Yılmaz ve Gökhan Zan gibi isimlerle yolları ayırmayı düşündüğü öğrenildi.

Yeniden yapılanma süreci içinde yabancılarla olan sözleşmelerin de gözden geçirileceği ve bazı yabancı futbolcuların da gönderileceği belirtiliyor.

Sezon içinde bir çok sıkıntı yaşayan Harry Kewell'ın ise takımdan ayrılmayı düşündüğü belirtiliyor
Milliyet'in masa basi haberleri meshurdur. Herkez Hagi'nin sutlanacagini biliyor. Benim de mantikli buldugum gibi bunun hemen olmasi lazim ki Tugay bu isi ne kadar yapabilir gorulsun. Ama Hagi'nin tazminati 1.7M Avro ise yuh olsun bu alcaklara. Ulan nasil imza atarsiniz boyle bir tazminata. Gelmezse gekmese idi. Yapilacak is sezon sonuna kadar para idi. Sezon sonunda performansina bakariz ona gore devam edersek sukadar dan diye yazarsin. Sanki Hagi'yi ilk defa getirmisler ve gecen gelisinde kus kondurmus gibi 1.7M avro tazminat ha?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Hagi'yi Polat ve onun ... yonetimi kovarsa sinirden catlarim. Siz kimsiniz de kimi kovuyorsunuz alcak herifler.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Telegol'de Kirac'i dinledim.

Yeni bir yonetim kurulu kuruluyor. Unal Aysal baskan, Adnan Ozturk, Faruk Suren falan da altinda olacak gibi gozukuyor.

Bir konuya takildim. Galatasaray camiasinda Suren'den baska duzgun konusmayi becerebilen yok. Kirac bile kekeleyerek konusuyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İnan Kıraç'ın oyuncağı olmak, yada Polat'ın beceriksizliklerine katlanmak? Galatasaray camiası bu ikisinden birini seçmek zorunda mı? Başka bir klüp olsa anlarımda, Galatasarayda başkan adayı olacak kalitede bir adam çıkmayışını anlamıyorum. Abdurrahim Albayrak olsun bari :D Kıraç, Polat, Süren gibilerinden daha faydalı olacağına şüphem yok :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:İnan Kıraç'ın oyuncağı olmak, yada Polat'ın beceriksizliklerine katlanmak? Galatasaray camiası bu ikisinden birini seçmek zorunda mı? Başka bir klüp olsa anlarımda, Galatasarayda başkan adayı olacak kalitede bir adam çıkmayışını anlamıyorum. Abdurrahim Albayrak olsun bari :D Kıraç, Polat, Süren gibilerinden daha faydalı olacağına şüphem yok :D

Bu konuda uzun uzadiya yazacaktim pazar gunu kanalturk'de bu pek meth edilen Kirac efendiyi dinledikten sonra. Ama malasef bugunlerde islerden pek basimi kaldiramadim. Hakikaten yazik yahu. Bizim Kerem yerden goge kadar hakli. Mekteb-i Sultani ama iclerinden epey ebleh de cikiyor. Sayilari az buz da degil. Anadolu ya da Istanbul fark etmiyor. Onun icin Fransiz egitimi filan da para etmiyor. Hamur bozuk. Fransizlar ustune kremayi surmusler ya da surmeye calismislar ama hamur kotu oldugu icin yapilan kek dis kiriyor.

Ben bu adamlarla degil bir araya gelip divan mivan toplantisi ile klup yonetmeye kalkmak yerde para bulsam beraber saymam. Bu kadar entrika Hurrem'de bile yoktur. Bizans oyunlarindan da kotu. Iflah olmaz. Tevfik Fikret Asiyan'dan inip Hasnun Galip sokagi atese vermeden de bu isler duzelmez. Cunku geriden gelenlerde bunlarin elini opup gelmekteler. Bunlardan gordukleri ile devam edecekler yani.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Daha neyi bekliyorlar??

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yönetimi yorumlarken, kisisel boyuta cekmemeye özen göstermeliler. Iyi veya kötu katkisi olmus bir baskan ve ekibi.

Bugun göreve hazirim diyen insanlar, daha önce nasil bir tutum icindelerdi. Hicbirini inandirici bulmuyorum, samimi degiller, sov yapmak icin koltuga gecmek istiyorlar. Gelecekler dunyanin parasini dökup cekip gidecekler (kendi cebinden degil elbette), olacagi bu.

Baskan sportif acidan basarisiz evet, hatta kendini bazi isimlere guvenerek yakti diyebilirim ama iyi niyetinden hic suphem olmadi. Bu yönetimi zor duruma sokan ekonomik gelismeler/atilimlar degil, sportif sonuclar oldu.

Kisacasi, alisilagelmisin disinda gelismelere sahit oluyorum ve uzuluyorum. Sözkonusu isimlerin, bazi isimlerin arkasina siginip politika uretmesini garip karsiliyorum ve inandirici bulmuyorum.

Yolun acik olsun baskan.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: ...Yolun acik olsun baskan.
Evet ugurlar olsun. Polat otelini yonetsin iste. Fazla geldi idi ona klup baskanligi. Bunun gibisini de gorduk sonunda. Kendi silah arkadaslari ile vurulan baska bir enayi daha gormemistik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sorumlu insan ariyorsaniz baskan karsinizda, ama bu hukumetleri yorumlamak gibi olur. GS uzun suredir kötu yönetiliyor...her sene "yapmayin etmeyin" diyorum. Transfer komitesi baskani olsaydim, harcadigimiz paranin 1% ini harcamazdim. Haldun bey aradan cekildi, belki kalsaydi busbutun batardik.

Daha önce söyledim, Adnan Polat'in en buyuk sucu dizginleri bu sekilde birakmasi, transfer, spor subesini birkac kisine emanet etmesi.

Cengiz abi olay Adnan Polat'i asmistir, onun durustlugunden iyi niyetinden suphem yok.

Not: Sanki Ecevit'i yorumluyor oldum :-D
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: ...
Cengiz abi olay Adnan Polat'i asmistir, onun durustlugunden iyi niyetinden suphem yok.

Not: Sanki Ecevit'i yorumluyor oldum :-D

Durustluk olmasi gereken ama yeterli olmayan bir ozellik (hem bu sadece yonetici olmanin ozellikleri degil. Her sey icin gecerli) Adnan Polat GS'in yagmalanmasina goz yuman biri. Aptal sapsal olmadigi da ortada. Bunu yapmasi bile durustlugu konusunda suphelerim fazlalasti. Bir insan egosunu tatmin etmek icin basinda oldugu bir kurulusu kendinin gibi gormez ise benim gozumde bes para etmez Hasan. Emaneti hiyanetlik gibi bir sey. Bunu kendi menfaatleri icin yapiyor demektir. Sana emanaet edilen sana yonet diye guvenilip seni secerek verilen bir seyi bu kadar hoyratca yonetebilir ve bu kadar zarara ugratabilir misin? Diyelim ki ugrattin bir hatan oldu bir gafletine geldi. Bu ortaya ciktiginda demek ki ben bu isi yapamadim benim beceriksizligim yuzumden bu kurulus zarara ugradi tazmin edemiyorum ama hic olmazsa istifa ederek benden bu isi daha iyi yapacak birinin yolunu acmam gerekiyor diye dusunecegine eminim. Ben bunu yapmak istemeyen biri hakkinda iyi dusunceler besleyemem. Ben besliyorum ki bu lafi dedim diyeceksin. Ama buna inanmam zor olacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply