Colin Kazım GS'da..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Colin Kazım GS'da..

Post by Mehmet Gorgen »

3,5 senelik sözleşme imzalandı.

Ne diyeyim

YUH OLSUN SİZE.

Bütün kovulmuşları toplayın yazıklar olsun sizin yönetim anlayışınıza..

Profesyonel futbol oyuncusu Berk İsmail Ünsal ile 2010-2011 2.yarısından başlamak üzere 2012-2013 futbol sezonu sonuna kadar sözleşme imzalanmış olup Gaziosmanpaşa Spor Kulübü'ne bonservis bedeli olarak 400.000 TL ödenecektir. Oyuncuya, 6.000 TL peşinat, aylık 3.000 TL maaş ve 2.000 TL maç başı ücret ödenecektir."

"Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncumuz Anıl Dilaver'le olan sözleşmemiz 2014-2015 futbol sezonu sonuna kadar uzatılmıştır. İlgili sözleşmeye göre oyuncuya 2010-2011 sezonunda 50.000 TL, 2011-2012 sezonunda 100.000 TL, 2012-2013 sezonunda 150.000 TL, 2013-2014 sezonunda 200.000 TL ve 2014-2015 sezonunda 250.000 TL sabit transfer ücreti ödenecek olup, oyuncu sözleşme süresince maç başına 4.000 TL ve aylık olarak da ilgili sezonlar için sırasıyla 4.000 TL, 5.000 TL, 6.000 TL, 7.000 TL ve 8.000 TL ücret alacaktır."

"Profesyonel futbol oyuncusu Kazım Kazım ile 2010 -2011 2.yarısından başlamak üzere 2013-2014 futbol sezonu sonuna kadar sözleşme imzalanmış olup, ilgili sözleşmeye göre oyuncuya 2010-2011 sezonu için 625.000 Avro sabit transfer ücreti ve 15.000 Avro maç başı ücreti, 2011-2012 sezonu için 1.250.000 Avro sabit transfer ücreti ve 16.000 Avro maç başı ücreti, 2012-2013 sezonu için 1.250.000 Avro sabit transfer ücreti ve 17.000 Avro maç başı ücreti ve 2013-2014 sezonu için 1.250.000 Avro sabit transfer ücreti ve 17.500 Avro maç başı ücreti alacaktır."

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=138525

Levent Guntay

Re: Colin Kazım GS'da..

Post by Levent Guntay »

Kazim Kazim eminim su anda soyle dusunuyordur.

Garanti para + tahmini oynayacagim maclarla 2014 sonuna kadar 4-5 milyon euroluk kontrat yaptilar. Su an dunyanin en rahat adami benim. Kendimi zorlamadan sikmadan, gostermelik antremenlara gerekirse maca cikarim, mis gibi Istanbul'da hayatimi yasarim. Parayi carcur etmezsem bu para beni uzun sure krallar gibi yasatir. Baska kulube gondermek isterlerse reddederim. Kovmak ve kontrati feshetmek isterlerse de catir catir parami oynamadan alirim.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

''Ben sporcunun gereksiz, ahlaksız ve bonservisi elinde olanını severim'' Adnan Sezgin

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu kadar berbat, bu kadar rezil bir yönetim gelmedi, inşallah gelmezde!

Rahmetli Canaydın'ın hatalarına, hata sandığım tavırlarına, sinir olur gitsede kurtulsak diye düşünürdüm. Çok haksızlık etmişim çok. Zamanında muazzam hataları oldu ama en azından Galatasaray için çabaladığına inancım vardı.

Yazıklar olsun Adnan Polat! Ben sıkıldım bu saçmalıklardan. Bir yönetim klübüne bu kadarda ihanet eder mi?

Galatasray camiasnda adam kalmadı mı çıkıp şunları laf edecek?

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Yönetim skandala doymuyor.
Rakiplerimizin çöpe attığı hurdaları toplamak zaten Zan ve S.Özkan ile başlayan bir alışkanlık olmuştu. Bu son transfer ile de perçinlendi.
Fakat benim anlayamadığım şey şu...
Misimovic'i disiplinsiz davranışları sebebiyle kovuyorlar... Ardından Fenerbahçe kadrosunun açıkara en disiplinsiz oyuncusunu, Aziz Yıldırım gibi despot birinin bile adam edemediği, üstelik maçtan bir gece önce arkadaşlarıyla beraber seks partilerine adı karışacak denli gamsız birini alıp getiriyorlar.
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusudur. Anlayan varsa beri gelsin.
Hagi de bunun açıklamasını yapmak zorundadır.
Bu işin bir yönü... Bir diğer yönü ise, Kazım'ın futbolculuk özellikleriyle bir büyük takımda oynayabilecek kapasiteye sahip olmaması.
Kadrodaki oyun zekası düzeyinin yükselmesi gereken bir ortamda sen kalk, Kazım'ı kadroya dahil et...
Sabri ve Kazım'dan oluşan sağ kanadımız harikalar yaratacak (!) desenize...
Bence takıma son darbe olarak, Schuster'in kadrodışı bıraktığı Tabata, Fink, Zapo, Yusuf gibi oyunculara da çengel atsınlar, o vakit hepten topu atarız işte.
AYRILMAZ İKİLİ

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Yahu git isine dedim birisine Kazim'dan bahsedince. Kazim kadar tas yagsin baslarina...
Mehmet Gorgen wrote:''Ben sporcunun gereksiz, ahlaksız ve bonservisi elinde olanını severim'' Adnan Sezgin

Muthis... hemen facebook'a koyuyorum...

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Sabotajci olmus bunlarin hepsi...

Bir de bu cocugu serbest birakiyoruz:
http://fanatik.ekolay.net/Cem-Sultan-de ... 207568.htm

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Colin Kazım'ın Galatasaray'a gelmesini Hagi çok istemiş ve yönetime bu yönde bir liste
vermiş.Hagi fanatik gazetesine verdiği demeçte şunları söylemiş "Kazım, benim istediğim
ve yönetime adını verdiğim bir oyuncuydu. Kazım’ın transferini, sahadaki arzusuna ve
hırsına güvenerek istedim. Özellikle ofansif hamlelerde bize çok büyük katkılar yapacağını
düşünüyorum. Sabırlı olmamız gerekiyor, ama Kazım iyi çalışarak çabuk adaptasyon
sağlayacaktır" dedi. Kazım’ın disiplinsiz olduğu yönünde çıkan haberlere de değinen Hagi,
Bu yorumlarla ilgili olarak konuşmak istemiyorum. Kendisi milli takım oyuncusudur.
Kendisiyle de konuştum, burada çok güzel işler yapacağız. Hepimiz Galatarasay için
çalışıyoruz. Kazım iyi bir futbolcu ve kendisini göstermesi gerekiyor, diye konuştu"

Hagi'nin yeni oyuncu seçmekte olan hünerinin ne kadar kötü olduğunu geçmişte
denenmesi için antremana gelen Nuri Şahin'i beğenmeyip göndermesinden biliyoruz.
Umarız bu sefer biz yanılırız.

Colin Kazım transferinin tek olumlu yanıysa bu sefer yöneticilerin akıllılık yapıp
sözleşmesine 40 maddelik disiplin talimatı koymuş olması.Bu maddelerden herhangi
birinin ihlali sonrası bedelsiz olarak sözleşmeyi fesh etme hakkımız olacak.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Nuri'yi bilmiyordum. Ama Bülent Akın bombasını ve maliyetini hatırlamayan yoktur heralde :D
Artık insanlar (diğer takımalrın taraftarları) Galatasaray'la dalga bile geçmiyor. Adnanları olmadığı için hallerine şükrediyor ve bizede acıyorlar :D
turgut uyar wrote: Hagi'nin yeni oyuncu seçmekte olan hünerinin ne kadar kötü olduğunu geçmişte
denenmesi için antremana gelen Nuri Şahin'i beğenmeyip göndermesinden biliyoruz.
.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ismail Gezer wrote:Nuri'yi bilmiyordum. Ama Bülent Akın bombasını ve maliyetini hatırlamayan yoktur heralde :D
Artık insanlar (diğer takımalrın taraftarları) Galatasaray'la dalga bile geçmiyor. Adnanları olmadığı için hallerine şükrediyor ve bizede acıyorlar :D
turgut uyar wrote: Hagi'nin yeni oyuncu seçmekte olan hünerinin ne kadar kötü olduğunu geçmişte
.
Nuri'nin Galtasaray'in kapisindan dondugu hikayesi bence guzide basinin yaratmasi. Nuri ilk defa 17 yasindayken 6 Agustos 2005 de Dortmont'da oynamis. Hagi bir once ki sezon GSniin basindaydi (2004-05). Yani Hagi daha 17 yasdan gun almamis cocugu sozde degerlendirip begenmemis. Begense PAF takimina calissin diye yollardi. 2005 son baharinda zaten u17 dunya kupasinda yildizi parladi.

Bana bu hikayeler basin uydurmasi gibi geliyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Basin uyduruyor elbette bu kadar ellerine malzeme verilince. Ama Bulent Akin olayi dogru. Gerci kendi almadi. O zaman oynuyordu hala takimda. Beni iyi durduruyor dedigi rivayet edilir ve Terim'e bunu alin dedigini sagir sultan bile duydu. Ama istiyorlarsa 7.5M dolar bile verin, deger dedigini bilmiyoruz.

Hani Nasreddin hoca esegi ile yola cikmis. Esek yolda durup durup otu boku koklamis. Seninkide ne kokladi ise heybesine doldurup aksam yem bekleyen esegin onune bosaltmis. karni acikip yem bekleyen esek melul melul "bunlar da ne yahu" diye yuzune bakinca sen kokladin ben de topladim belki yersin diye demis. Bizim Ednana'larin isi de bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Mehmet Marsan wrote:
Ismail Gezer wrote:Nuri'yi bilmiyordum. Ama Bülent Akın bombasını ve maliyetini hatırlamayan yoktur heralde :D
.
Nuri'nin Galtasaray'in kapisindan dondugu hikayesi bence guzide basinin yaratmasi. Nuri ilk defa 17 yasindayken 6 Agustos 2005 de Dortmont'da oynamis. Hagi bir once ki sezon GSniin basindaydi (2004-05). Yani Hagi daha 17 yasdan gun almamis cocugu sozde degerlendirip begenmemis. Begense PAF takimina calissin diye yollardi. 2005 son baharinda zaten u17 dunya kupasinda yildizi parladi.

Bana bu hikayeler basin uydurmasi gibi geliyor.
Bu haber sadece bir gazetenin yazdığı asparagas bir haber olsaydı bende şüpheyle
yaklaşırdım ama nerdeyse bütün gazetelerde ve internet spor sitelerinde yer aldı.
Bu kadar çok basında yer almış olmasına rağmen tekzip eden olmadı.

"Yazan:NEVZAT DİNDAR,Milliyet

Her futbolcunun hayatında dönüm noktaları vardır. Bu kimi zaman olumlu yönde kimi zaman olumsuz yönde olur. Almanya’daki performansı ile Türkiye’nin yüz akı olan Nuri Şahin’in öyküsü ise aynı zamanda ders niteliğinde! Tatilini geçirmek için İstanbul’da bulunan yıldız futbolcuyla ilgili ilginç ve düşündürücü bir gerçek ortaya çıktı.
Olayın kahramanları Bundesliga’da Borussia Dortmund forması ile bu sezon harikalar yaratan ve Mesut Özil’in izinden giden Nuri Şahin ile 6 yıl önce de Galatasaray’ın başında bulunan Gheorghe Hagi. 22 yaşındaki genç yeteneğin, Gheorghe Hagi’nin sarı-kırmızılı takımda görev yaptığı 2004 yılında denenmek için babası Savaş Şahin ile birlikte Galatasaray’ın kampına gelmesine karşın tesislerden içeri alınmadığı öğrenildi.
Cim-Bom’un, Mülheim Vatanspor olarak kurulan ve daha sonra da Galatasaray’ın pilot takımı olarak adı Mülheim Galatasaray olarak değiştirilen amatör takımla yaptığı maç öncesi denenmek üzere getirilen Nuri’nin sarı-kırmızılılardan olumsuz yanıt aldığı ancak Borussia Dortmund’un altyapısında oynayan genç futbolcunun bu olaydan 2 ay gibi kısa bir süre sonra U-17 Milli Takımı’na seçildiği belirlendi.
Nuri Şahin 2005-06 sezonundan itibaren de Dortmund’un A takımına yükseldi ve kendini göstermeye başladı. Yıldız futbolcunun şu an için bonservisinin 20 milyon euro olduğu belirtiliyor."

http://spor.milliyet.com.tr/kacan-balik ... efault.htm

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Turgut Hagi'nin yaptiklari surpriz degil. TD macerasi ortada. Hicbir yerde dikis tutturamayan zoru gorunce kacan biri. Yapmistir boyle sacmaliklar. Terim de yapti. Afrikandan gelen Salifu filan ile ugrasirken Milan'in kaptigi adam vardi ya kendinsinin yaramaz dedigi. Sonradan FB'ye filan geldi. Bu kendilerini dev aynasinda gorenlerin yaptiklari ne ilk ne de son hata olacaktir. Burunlari yere dusse almayacak derecede egoistler. GS sevgisi filan isin gili gilisi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Bu transfer haberini forumdan öğrendiğim an tek bir kişinin reaksiyonunu/tepkisini merak etmiştim. Ertesi gün de Hagi merak ettiğim açıklamayı kendisi yaptı. Kazım'ın alınmasını kendi istemiş. Hagi bir defa en büyük hatayı şu haldeki Galatasaray'a gelmekle bence başından yapmıştı. Ahım şahım bir teknik direktör zaten değildi, olamadı bugüne dek, bu da (kazım transferi'nin onayı) ikinci ve kendisi için bitirici hamledir. Vasat bir teknik direktör olan eskinin büyük Futbolcusu teknik direktörlük kariyerinde resmen harakiri yapmıştır. Bundan sonra üst düzey bir futbol takımında çalışma ihtimalini de bence sıfıra indirmiştir. Galatasaray'da skandallardaki baş aktörler zaten belliydi, Hagi de kendini bitirdi böylelikle. Mutu transferi de gerçekleşirse zaten artık söylenecek fazla bir şey kalmıyor geriye. Ki bence çok uzak bir ihtimal de değil. Kazım'ın da Fenerbahçe ile sözleşmesinin feshedildiği gün transferin gerçekleşmesi bunun daha önceden planlandığını düşündürüyor. Anlaşılan o ki şu anki Galatasaray Yönetimi, devrinde yaşanmış bütün diğer olaylara karşın, yeni stadı açmış olarak hatırlanmak istiyor ve dolayısıyla bundan başka hiçbir şey umurlarında bile değil. Başka bir izahı olamaz bütün bunların. Stad açılışına hiç kimsenin gitmeyipte, o şekilde suratlarını görmek isterdim doğrusu...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

O stad baslarinda paralansin dedirtiyorlar. Kaan'in dedigi gibi bu heriflerin bir an evvel GS'in yakasindan dusmesi icin acilim gununde kimsenin gitmemesi lazim o stada. Ama bedava biletlerle adamlarini dolduracaklar yuzsuz herifler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply