ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 15 Ocak 2011 TSI 20:

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Kötü bir maç..

Kötü bir takım..

Tribünlerde 40 bin özel davetli uyuz...
Ne bekliyordun. Ajax'a idare edin de bu acilista bizi rezil etmeyin demislerdir. Sekerspor'un hirpaladigi takimi Ajax ezer gcerdi. Oynar gibi yapin azicik da onlara heyecen verecek firsatlar verin ki adamlarparamizi cekip buralarda bizi agirliyorlar ayip olmasin demistir TD'leri.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bir de tehdit savuruyor utanmadan...
"Kim olduklarını tespit edeceğiz ve gereğini yapacağız" diyor...
Kendi taraftarına savaş açıyor.
Ne yaparsın? Kombinelerini mi iptal edersin? Yoksa polise isimlerini mi verirsin?
Aslında sana yazacağım cümleye, "eğer onurun varsa, istifa ederek gereğini yaparsın" diye başlamam gerekirdi ama senin onur diye bir kavramdan haberdar olduğunu zannetmiyorum.
Sen bir işgalcisin.
Sen Galatasaray'a en azılı düşmanının bile yapamayacağı kötülükleri 3 yıla sığdırmış bir insansın.
İhanetin ete kemiğe bürünmüş şeklisin.
Eğer bu taraftar sana o stadyumda koltuğuna yayılarak rahat maç izlemeyi nasip ederse yazıklar olsun.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kaan Önem wrote:http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85620

Senin de benim adıma özür dileme hakkın yok. Kesinlikle kabul etmiyorum. En fazla kendi adına özür dilersin, ona kimse karışamaz zaten. Tepki gösteren herkesi ayrıca kutluyorum.

İmza:Adnan Polat'tan daha iyi bir Galatasaraylı.

Yedigi halta bak. Erdogan giderken "Ednan'ni da al oyle git" deselerdi cok guzel olacakmis. Geceyi berbat etmislermis. Senin hakkinda gerekli islemi kim yapacak GS'in ikis senesini berbat ettigin icin. Hadi anca gidersin. Erdogan bunu bir hirpalasinda gorsun gununu. Korkusu buna. Yuzuk kasi gibi yeri verip dagbasina yapilan stadi almissin. Devletin butun birimlerini harakete gecirmismis. Kimbilir kime gidecek ASY'in yeri. Vakkahi keyfim yerine geldi bu ofkesini gorunce.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Galatasaray herzaman baskaldiridir taa Tevfik Fikret zamanindan beri bu ulkenin basina bela olmus gericilik tohumlarina dik duran hep bu camia olmustur!
Ama bu kompleksli adamlar simdi GS'in basina bela olacaklar bunu da bir kenara yazin. Bundan sonra izleyin TFF'nin ve hakemlerin tutumunu. Cunku bu uygar camianin tepkisini kolay kolay iclerine sindiremezler.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Şovmen Suat Kılıç'tan inciler. Denk gelirseniz TBMM tv'de kaçırmayın derim kendisini.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 9070_n.jpg

Bu da bonus:

http://img19.imageshack.us/img19/2928/y ... kufur1.jpg

Haiz oldukları sıfatlara dikkati çekerim bu insanların.

Ben bir de bu ülkede şu olayın hastasıyım. Hangi dalla alakalı olursa olsun, ortada protesto adı altında yapılan bir edim varsa, karşıt görüşteki daha doğrusu protestoya maruz kalan herkes ama herkes (grup, kişi, kurum vs.) savunma mekanizması olarak yapanları kınıyor, reddediyor, bir şeylerle suçlayarak kategorize ediyor. (Faşist, Galatasaraylı değil, din düşmanı vs.) Demokratik geleneğin eleştiri kültürünü içerdiğinden bihaber bu kişiler, herhalde ortaokul'da temel yurttaşlık bilgisi dersleri falan da almadıklarından olsa gerek, birey ve kul arasındaki ince ayırımdan da habersiz. Ne gariptir ki, aynı kişiler iki laftan birinde demokrasi kelimesini kullanmaktan da geri durmamaktadır.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ya kimi neyi protesto edildiğini anlayamıyorum. Adamlar o kadar şartlanmış ki stada girerken siyasetçi protesto ediliyor niye ? Başkalarına beleş stat yaptılar da sana hiç yapmadılar diye mi? Neymiş Ali samiyen'in 49 yıllık üst kullanım hakkını vermişiz de onlar da bedava mı stat yapmışlar? Sanki Ali samiyen'in üst kullanım hakkını kulüp devletten parayla satın aldı?

Madem bu yeni statın yapılmasını istemiyorduk ne diye bu statta maç izlemek için kombine alıyoruz.

Biraz insaf ..

RTE'yi günahı kadar sevmeme hakkına ben de dahil herkes sahip ama insan evine gelen konuğu yuhalar mı? Bide açılış maçında yuhaladık ya artık sırtımız yere gelmez herkes bize aferin çeker. Bence bundan sonra işi daha da ilerletelim her maç yuhalamaya devam edelim. Belki Türkiye daha da ilerler.Herkese örnek olmuş oluruz.

Sanki başbakana yağ çeken adnan polat RTE'Yİ ÇOK SEVİYOR. Sanırsam o da köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyor.

Ajax'ın suçu ne ? sahaya çıkarken o bile yuhalandı .Para almadan stat açılış maçınıza geldi diye mi ajaxı yuhaladık.

Taraftar olmayı beceremiyoruz bari biraz adam olalım.

Her önüne geleni yuhalamak demokrasi olmasa gerek. Sanırsam GS taraftarının çoğu takımın durumundan dolayı depresyonda. Yönetimin adam akıllı transfer yapmamasından dolayı tepkisi artıyor o yüzden önüne gelene salldırmaya, hakaret etmeye başlıyoruz.

Belki Lustral (Antidepresan) kullanmak iyi gelir.Ben de kullandım.Faydası olur :D

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Post by Mehmet Gorgen »

Ha burada madem stat açılışı konuşuluyor bir kaç laf da takımla ilgili söyleleyim.

İnşallah stat takımımıza hayırlı olur.Ben stadın içini çok beğendim Şuanda Türkiyenin en iyi stadı.

Fakat takım kadrosu çok yetersiz. 2 transferle bence hiçbirşey değişmedi. Bu kadroyla ligde önümüze gelene yenilirsek kimse şaşırmasın bu adamlarla olacağı bu.

Barış, ayhan,aydın vs ile bu takım bir yere varamaz.

Ufuk'un karşıya pozisyonlarda iyi olduğu gerçek ama oyun için de ne zaman çıkacağını ne zaman kalesinde durması gerektiğine doğru karar veremiyor. yan topları ise zaten facia.
Kaleci alınacaksa bence ya çok iyi kaleci alınmalı yada hiç alınmamalı.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Abi biraz konu dışına taşacak ama ben genel niteliğiyle bir gözlemimi paylaştım. Bu maç özelinde konuşmadım aslında. Taraftarın o an önüne gelen herkesi protesto etmesi elbette yanlış olabilir. En basitinden Ajax’ın bile yuhalanması şüphe yok ki son derece yersiz. Fakat ben inanıyorum ki, Türkiye’de eleştiri kültürü adını verdiğimiz kavram daha yeni yeni kurulmaya/oluşmaya başladı. Dolayısıyla bunun sancılarını yaşıyoruz. Bugüne dek İnsanlar üzerinde inanılmaz bir tahakküm uygulandı. J.c scott bunu çok güzel bir şekilde tahakküm ve direniş sanatları adlı kitabında anlatır. (Yani türkiyedeki durumu değil elbette konunun ana hatlarını kastediyorum)

Bu kültürün yeni oluşmasından mütevellit altyapısı henüz tam oluşmadığından bir takım yanlışlar yapılıyor. Örneğin Ankara siyasala giden burhan kuzu ve Süheyl batumun örneğin alkışlarla protesto edilmesi yanlış değildir. Çünkü bu sınırlar dâhilinde olmak koşuluyla bir haktır, kimse kimseyi beğenmek, icraatları nedeniyle her zaman şükran duymak zorunda değil. Gösteri ve yürüyüş hakkı vs. onlarca anayasal hakkı var insanların yazılı olarak teminat altına alınmış. ama işi daha ileri götürüp fiziki saldırı yönünde yumurta fırlatılması hatalı kabul edilebilir. Yine örneğin çeşitli nedenlerle istiklal caddesine gelip basın açıklaması yapan bir sivil toplum kuruluşu üyelerinin akabinde gidip konuyla alakasız cadde üzerindeki dükkanlara, bankalara zarar vermesi de yanlıştır. Bunlar hep bahsini ettiğim sancılı/tam oturmamış eleştiri dozunun yansımaları hep. Ancak aynı ölçüde toki başkanının da –durum öyle bile olsa- stadın açılışında çıkıp hayırlı olsun gibisinden bir konuşma yapmak yerine; gs borcunu ödeyemedi, bilmem ne oldu, bu stadı devlet yaptı tarzı konuşması da o ölçüde abestir. İlkokul çocuğu bile yapmaz o hareketi o an öyle bir ortamda.

Sportif başarısızlığın alenen ortada olduğu bir spor kulubunde başkanın kendisini ve yönetimini protesto edenleri suçlayıcı ifadeler kullanması, hatta o kulubun taraftarı olmadıkları yonunde savlar ileri sürmesi ise düpedüz saçmalıktır. Hep destek tam destek zırvalığına inanmıyorum. Sporda da siyasette de diğer her şeyde de. Zaten o bakış açısı yüzündendir ki pişmiş kelle gibi sırıtıyorlar bir yere gelenler, koltuklara tutkalla yapışmışlar, dünya yansa umurlarında değil, inanılmaz biçimde bir grizu patlamasının ardından madencilerin kaderinde ölmek var gibisinden yuh artık dedirtecek açıklamalar yapıyorlar. İşte yukarda da bir bürokratın Türkçesini görüp hayranlık duyuyoruz. Japonyada depremde insanlar ölünce de bakanlar harakiri yapıyor. Fark bu. Bu insanlar protesto edilmeye edilmeye bu hale gelmişler zaten. Bu ülke bu hale gelmiş hatta daha da ileri gidiyorum. Alın başbakan bugün açıklama yapmış deniyor, gsye daha stadın kullanım hakkı verilmedi demiş. Aba altından sopa göstermiş. Buyur buradan yak. Çocuk gibi der, çocukları küçümserler hep. Ona da kesinlikle katılmıyorum. Alın bakın bunca siyasi demecinden sonra bir çocuk beyanatı:

http://www.youtube.com/watch?v=eUXJE7aOouw

Son olarak şunu belirtelim de yanlış anlaşılmasın: Hiçbir siyasi parti sempatizanı falan da değilim. Herhangi bir partiyle organik bir bağım da yok. bir Taraf olma kaygısı gütmeksizin yapmış olduğum genel bir yorumdur benimkisi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kaan Önem wrote: Ancak aynı ölçüde toki başkanının da –durum öyle bile olsa- stadın açılışında çıkıp hayırlı olsun gibisinden bir konuşma yapmak yerine; gs borcunu ödeyemedi, bilmem ne oldu, bu stadı devlet yaptı tarzı konuşması da o ölçüde abestir. İlkokul çocuğu bile yapmaz o hareketi o an öyle bir ortamda.

http://www.youtube.com/watch?v=eUXJE7aOouw

Son olarak şunu belirtelim de yanlış anlaşılmasın: Hiçbir siyasi parti sempatizanı falan da değilim. Herhangi bir partiyle organik bir bağım da yok. bir Taraf olma kaygısı gütmeksizin yapmış olduğum genel bir yorumdur benimkisi.
Çok doğru demişsin. Özellikle TOki başkanı denen adamın gerzek gerzek konuşması hangi akla hizmettir.Heralde yağ çekip de seçimde milletvekilliğini kapacak. Sana ne lan bizim kulübün borçlarından sana mı kaldı GS başkanının davranışına aciz demek. Gördüğü kalabalığı kendi seçim konuşmasındaki yandaşları, karşısındakileri de kulu zanneden ne zaman nerede nasıl konuşulacağını bilmeyen adam. Bir de utanmadan uzatttı. Adam gibi gel "2 laf et, hayırlı olsun" de git. Adam misafirliğe giden birisinin evsahibine hakaret etmesi gibi salakça bir davranışta bulundu.

Bir de RTE ve çevresindeki bakan ,genel müdür, federasyon başkanı gibi adamların dün ve bugün tehdit eder gibi konuşmaları var sanki babasının malını bağışlamış da "kızdırmayın beni geri alırım der" gibi. O biraz sıkar..

Altı üstü devletten maaş alan bürokrat veya seçilmiş milletvekillerisniz. Sizi seçen halktan bir kesime hizmet ediyorsunuz.Alacağınız enfazla bir teşekkür ve seçimde partinize bir miktar oydur.Onu da herkesin yapması zorunlu değil. 100o kişi teşekkür ettiyse geri kalan 39.000 kişinin teşekkür etmesi şart değil.(belki ıslıklamak doğru değildi ama ıslıkladı diye de kimseyi tehdit edemezsiniz)

Buradan başkan Adnan polat'ın ıslıklayanları bir daha stada sokmayacağız demesine ne demeli.Babanın stadı mı?Padişah mısınız da bir ıslık yüzünden polisliğe soyunuyorsunuz.

Erkekseniz bir kişiyi sokmayın da bakın stada kaç kişi geliyor.Sanki ıslıklayanlar adam öldürde bu kadar kıyamet koparılıyor. Altı üstü yanlış bir hareket yapılmıştır.Başkan olarak da özrünü diledin.Bunu da uzatmanın anlamı yoktur.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Herifler U17 macinda sahaya atlar 15-16 yasinda cocuklari dover -- cevap: bunlar GSli degil

15 yildir hayal edilen stadyumun acilisi rezalete doner -- cevap: bunlar GSli olamaz

Hepsi GSli sayin baskan hepsi.... Hepside senin eserin... Topla cantani cek git artik... Yetti verdigin zarar...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: Bir de RTE ve çevresindeki bakan ,genel müdür, federasyon başkanı gibi adamların dün ve bugün tehdit eder gibi konuşmaları var sanki babasının malını bağışlamış da "kızdırmayın beni geri alırım der" gibi. O biraz sıkar..
...
Iste zurnanin zirt dedigi de bu. Kendini padisah sanip ortada cirit atmaya, onu bunu asip kesmege, hak ve hukuku ettehuatiye otutmaya kalkmaya curet edene yapilacak yapilmistir. Ne kadar bilincli yapildigi tartisilir. Senin de dedigin gibi devletin malini verip sanki harc tasiyip yapmislar gibi her seyi kendine yontmanin beklentisi karsisindakilerin egilip bukulmesni beklemektir. Kimse kimseye bedeva bir sey yaptigi olmadigi halde(sen var diyorsun ama) boyle ona buna ucube diyip istedigini yapip istedigini yiktirmaya kalkanlar isliklanir ve yuhalanmalidir. Her ne kadar o heykele ucube demesinde haksiz olmasa bile. Siyasetin spora karismasi ucubelik degil midir? Koca bir stad parasini musmulaliklari yuzunden 10 sene icinde transfer yapiyoruz diye topraga gomene stad yapmak devletin isi midir?

Polat'in derdi ise deve kini ile agzina kendi ozel islerinde de edecegini bildigi icin gecirdigi travma olmustur. Divanelerin yapamadigi egrisi dogrusuna rast gelip stad acilisinda olmus ve bu olaydan sonraki sozleri butun beceriksizliginin ortaya cikmasi sonucu yasadigi panigin sonucudur. Dun oradan ters yuz ayrilirken bakanlar, TFF mensuplarindan yedigi hakaretler ve belki de kufurler sonucu macin ilk yarisindan sonra apar topar kacisinin baska hicbir yorumu olamaz. Onu orada itin kicina sokup cikarmadiklarini mi saniyorsunuz? Simdi hukumet ve cevresi hayalarini mengeneye koyup sikinca yandim anam diye kacacak delik arayip GS klubunun yakasindan tez zamanda dusup kendi derdine dusecektir. Beni de sevindiren bu iste.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yetim hakkini yiyen, Alman basinin yuzyilin vurgunu dedigi dava arkadaslari Deniz Fenercilerini göz göre göre kollayan, dokunulmazliklarin arkasina siginip haklarinda bekleyen onca dosyadan yargilanmadan yirtanlar, lise diplomasi ve cehaletleri ile sanattan hukuga, cevre planlamasindan sehir muhendisligine ve ekonomiye cehaletlerinin farkinda bile olamadan, haddini bilmeden buyruk verenler, orda burda konusanlar kalkmis GS camiasini hedef tahtasina oturtmuslar, saniyorlar ki bu camia kendilerine biat eden cahil koyun surusu. Saniyorlar ki önlerine atilan iki parca kiymaya, bir torba makarna iki altina 'padisahim heee' diye yalakalik yapacaklar. Taraftar aslanlar gibi al diyetini dediler. Yuhalama bu klubun lise ile beraber 500 kusur seneliktarihindeki yuzaklarindan biridir. Bu camiayi kucaklarina oturtamayacaklarini bildiklerinden oldum olasi da haz almazlar. Simdi izleyin yapilacaklari, karafatma gibiler hangi kurum ve kisiyi gözlerine kestirseler kitle halinde hucum ediyorlar. TFF'e buyruk gider bugun. Bunlari gördugumde gözume hayvan lesine konan at sinekleri geliyor, hepsi bir anda vizildayip vizildayip geliyorlar. Iste Kaan bunlardan birinin linkini atmis. Normalde uygar bir ulkede otopark kahyasi olamayacak ama bu baslarin ayak, ayaklarin bas oldugu cahiller ulkesinde milletvekili olan yamagi kalkmis agzina geleni söylemis camiamiza.
Last edited by Kenan Atak on Sun Jan 16, 2011 9:34 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

GS kendi kendine yapmadiktan sonra kimse bir sey yapamaz. Ne yapabilir ki? Ama GS klubunun basinda olanlarin kendi aczine mazaret arayanlarin eline bir firsat daha gectigini kabul etmek lazim. Seyreyleyin komplo teorilrini simdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Diyorum ya hayvan lesine konan at sinekleri gibi sagdan soldan vizildamaga baslamislar, bit kadar beyinleri ile. Böyle gicik ve karaktersiz yaratiklari ömrumde dunyanin hicbir yerinde görmedim.

http://www.odatv.com/n.php?msg=comments ... 1601111200

http://www.odatv.com/n.php?n=gerizekali ... 1501111200

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Aferin tokiye hem kendi, hem de akustigi guzel bir stad yapmış, 3 5 kendini bilmez ucube (!) protesto ediyor pek sayın başşbakanımızı, sanırsınız bütün stad protesto ediyor. Bre zındıklar o başşbakan olmasa o stad nasıl biterdi hiç mi düşünmezsiniz:( Bugun de ne guzel soyledi 5 ay önce basketbol oynanan ama yogun prpgramından kelli açılışını ancak bugün yapabildiği salonda sayyın başşbakan, "Gsın o stadda bir kuruş harcaması yoktur" diye! Siz 5 vakit yatıp kalkıp alkışlayıp başbakanım sen cok yaşa diye numayiş edeceğinize bir de ustune kuffar gibin protesto mu eylersiniz! Allah sizi ... etsin, bre zındıklar:((((

Post Reply