ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kerem Gulec

Re: ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Post by Kerem Gulec »

Galatasaray camiasina onurlu(!) davranisindan dolayi tebrikler. Bu is suna benzemis, birisi sana rusvet veriyor, sen de aliyorsun, parayi harciyorsun bir guzel, sonra da rusvet vereni protesto ediyorsun! O zaman en bastan rusveti almayacaksin. Simdi “cool” takilip kendinizi kandirmayin bosu bosuna.

Devletten kiraladigin araziyi devlete geri verip stad sahibi oluyorsun, Fener ve Besiktas’in yerinde olsam ortaligi yikarim. Sanki Inonu ve Kadikoy’un arazileri, Mecidiyekoy’den az degerliymis gibi. Fenerbahce kurumsallasma yolundan saglam adimlar atarken, kendi stadini kendisi finans ederken, biz onun bunun kapisinda para dileniyorduk. Simdi bir anda onurlu olduk nasil olduysa. Bu kafayla Galatasaray subvanse de edilse Fener’i yakalayamaz. Once takim olmayi, alt yapiyi ogrenin.

Ote taraftan sanki stadin parasini Basbakan cikarip cebinden odemis gibi ortalikta yalakalik yapan politikacilara da pes. Basbakan da Galatasaray bir kurus harcamadi demis. Yanlis, o stadi halkin vergileri odedi kimse cebinden odemedi. Eger sen o parayi harcarken onceligi Galatasaray stadina veriyorsan o senin problemin.

Saglam bir depremde Istanbul’da tonla yapi hasar gorur, binlerce can kaybi olur. En riskli yapilar da devlet yapilari, okullar, hastaneler, vs…Simdi risk analizlerine falan gerek yok ama, Galatasaray’in stadina harcanan parayla 10~15,000 can kaybinin engellenmesi mumkun olabilirdi. Isin komik tarafi, begenmediginiz uluslararasi kuruluslar finanse ediyor deprem guclendirmelerini. Projeleri yapanlarin da cogu yabanci sirketler. Siz hala paralari carcur etmeye devam edin. Kural basit, once alt yapini, egitimini duzelt. Uygarligin bir numarali gostergesi altyapidir, sanat, spor, vs… degil.

Bir de stadin adini Turk Telekom Arena yaptilar, daha tuzukten haberleri yok. Bir de yetmezmis gibi yapmadik diyorlar. Stadin kapisindaki tabelayi degistiriverin bir zahmet. Nasil bir kapasitesizliktir aklim almiyor.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kerem Gulec wrote:Galatasaray camiasina onurlu(!) davranisindan dolayi tebrikler. Bu is suna benzemis, birisi sana rusvet veriyor, sen de aliyorsun, parayi harciyorsun bir guzel, sonra da rusvet vereni protesto ediyorsun! O zaman en bastan rusveti almayacaksin. Simdi “cool” takilip kendinizi kandirmayin bosu bosuna.
Eger yeni stadin yapilmasi rusvetse Turkiye’de ki her stad, her spor salonu rusvettir. Her yatirimin devletden beklenmesini bende begenmiyorum ama bu Turkiye’nin gercegi. Bana devletin yapmadigi stad, spor salonu gosterebilirmisiniz. FB stadi demeyin cunku her sehircilik kurallarini ihlal ederek ruhsatsiz yapildi. Bizim memleketde camiden baska her yatirim devletden beklenir.
Kerem Gulec wrote:Devletten kiraladigin araziyi devlete geri verip stad sahibi oluyorsun, Fener ve Besiktas’in yerinde olsam ortaligi yikarim. Sanki Inonu ve Kadikoy’un arazileri, Mecidiyekoy’den az degerliymis gibi. Fenerbahce kurumsallasma yolundan saglam adimlar atarken, kendi stadini kendisi finans ederken, biz onun bunun kapisinda para dileniyorduk. Simdi bir anda onurlu olduk nasil olduysa. Bu kafayla Galatasaray subvanse de edilse Fener’i yakalayamaz. Once takim olmayi, alt yapiyi ogrenin.
Onlarda kamuyu tirtikliyor. BJK’a verilen spor salonu, Umraniye tesisleri arazisi, FBye yapilmakda olan spor salonu (bugun ogrendigimize gore Atasehir’de yapilan spor salonunun devlet yapiyormus) avantalarini hatirlayalim. BJK devlettin arazilerinin, hemde sit alani, uzerine yatip mutahite verip milyonlar goturuyor.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Ne demek istedigimi pek anlatamadim sanirim. "Bu is suna benzemis" demisim yaziya baslarken, bilmem bundan daha acik nasil yazilir. Benim yaptigim bir benzetme. Tabii ki biliyorum ben de her stadi devletin yaptigini ve TT Arena'nin rusvet falan olmadigini. Demek istedigim, stadin yapilma surecinde herkes ellerini ovusturarak bekledi, yapildiktan sonra, bir de maca gelip, koltuklara rahat rahat kurulduktan sonra mi geldi akla protesto etmek. Protesto edeceksen stada gitmezsin, biz bunu icimize sindiremiyoruz deyip aciklamani yaparsin, bastan tavrini koyarsin olur biter. Hem stada kurulacaksin piskin piskin, hem protesto edeceksin. Ayrica tonla altyapi eksikligi varken bu stada oncelik verilmesinin icinde biraz olsun oy kaygisi yok mu? Galatasaray'i icinde oldugu bataktan biz cekip cikardik deme kaygisi yok mu? Dedigim gibi bu bir benzetmei.Galatasaray'i bu duruma dusurenlerin protesto edilmesi gerekir aslinda.

Devlet zaten yaptigini yapmis zamaninda ve stadlari uzun yillar icin kiralamis takimlara. Buna karsi da degilim zaten. Hepsi uc asagi bes yukari ayni duzeydeydi bu stadlarin. Begenirsin begenmezsin Fenerbahce kendi imkanlariyla gelistirdi stadi. Simdi kalkip takimlardan birine Turkiye gerceklerinin cok cok ustunde bir stad yapiyor devlet. Bu mantikli mi? Devlet herkese murat 131 vermisti, simdi birinin muratini alip mercedesle degistirdi. Diger murat 131 sahipleri de bakiyor aval aval, bu nasil is o da hayret. Bir iki ciliz ses var o kadar.

Son olarak onlar da kamuyu tirtikliyor yazmissiniz. O oranda tirtiklamayi Galatasaray'in da yapmadigini iddia edebilir misiniz? Uc buyukler icinde futbolcularin maasini dusuk gosterip en cok vergi kaciran takim hangisi acaba? Fakat 200-250 milyon dolarlik ekstra bir yatirimdan bahsediyoruz bilmem farkindamisiniz. O saydiklariniz devede kulak bile olmaz bunun yaninda.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kerem Gulec wrote:Ne demek istedigimi pek anlatamadim sanirim. "Bu is suna benzemis" demisim yaziya baslarken, bilmem bundan daha acik nasil yazilir. Benim yaptigim bir benzetme. Tabii ki biliyorum ben de her stadi devletin yaptigini ve TT Arena'nin rusvet falan olmadigini. Demek istedigim, stadin yapilma surecinde herkes ellerini ovusturarak bekledi, yapildiktan sonra, bir de maca gelip, koltuklara rahat rahat kurulduktan sonra mi geldi akla protesto etmek. Protesto edeceksen stada gitmezsin, biz bunu icimize sindiremiyoruz deyip aciklamani yaparsin, bastan tavrini koyarsin olur biter. Hem stada kurulacaksin piskin piskin, hem protesto edeceksin. Ayrica tonla altyapi eksikligi varken bu stada oncelik verilmesinin icinde biraz olsun oy kaygisi yok mu? Galatasaray'i icinde oldugu bataktan biz cekip cikardik deme kaygisi yok mu? Dedigim gibi bu bir benzetmei.Galatasaray'i bu duruma dusurenlerin protesto edilmesi gerekir aslinda.

Devlet zaten yaptigini yapmis zamaninda ve stadlari uzun yillar icin kiralamis takimlara. Buna karsi da degilim zaten. Hepsi uc asagi bes yukari ayni duzeydeydi bu stadlarin. Begenirsin begenmezsin Fenerbahce kendi imkanlariyla gelistirdi stadi. Simdi kalkip takimlardan birine Turkiye gerceklerinin cok cok ustunde bir stad yapiyor devlet. Bu mantikli mi? Devlet herkese murat 131 vermisti, simdi birinin muratini alip mercedesle degistirdi. Diger murat 131 sahipleri de bakiyor aval aval, bu nasil is o da hayret. Bir iki ciliz ses var o kadar.

Son olarak onlar da kamuyu tirtikliyor yazmissiniz. O oranda tirtiklamayi Galatasaray'in da yapmadigini iddia edebilir misiniz? Uc buyukler icinde futbolcularin maasini dusuk gosterip en cok vergi kaciran takim hangisi acaba? Fakat 200-250 milyon dolarlik ekstra bir yatirimdan bahsediyoruz bilmem farkindamisiniz. O saydiklariniz devede kulak bile olmaz bunun yaninda.
Yazdiklarininizin ozune bir sozum yok. Yanliz onlar az yemis biz daha cok yemissiz mantigina karsiyim. Duzen bozuk olunca millet belese dalinca biri normal olarak oburlerinden daha fazla kapiyor. Benim hesabima gore en karli BJK, size gore GS. 200-300 milyon dolar yillik butcesi olmakla ovunen, devamli vergi kaciran, yabancilara milyonlar doken buyuk kluplere zirnik koklatmama taraftariyim. Bunlarin borsaya acilislari bile ihlallerle dolu.

Konudan biraz alakasiz kacacak ama beni dun gece rahatsiz eden bir seyi paylasmak istiyorum. Uzun suredir yurt disnda yasiyorum. Benim zamanimda Turkiye’de yeni bir yer acilisinda Ataturk’un resmi bulunurdu. Dun gece Ali Samiyen ve Metin Oktaydan baska bir buyuk resim gormedim. Ya devir cok degisti yada benim gozumden kacti.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bir de gs stadı ile hiç ilgisi olmayan tipler var ya bunların açıklamlarına ne demeli? Dün
Gaziantep başkanının açıklamaları bugün karabükspor'un açıklması gibi.

http://fanatik.ekolay.net/Karabuksporda ... 209000.htm

Biz de sizi kınıyoruz. Sporu siyasete bulaştırdığınız için. KRALDAN ÇOK KRALCI OLDUĞUNUZ İÇİN.

http://www.milliyet.com.tr/ofke-uyandir ... efault.htm

Bizde yağcılığa başlayalım.Padişahım sen çok yaşa..

Image

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yağ çekmeye devam..
Bu da kulübümüzün bugün tüm gazetelere verdiği tam sayfa yağcılık ilanı.
Padişahım ne olur bizi affeyle. Lütfundan bizi mahrum bırakma:D

Image

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu yaziyi okuduktan sonra ASY'nin hangi sartlar altinda "verildigini" ögrenmek istiyorum. ASY belli bir sure (40 sene) kiralanmamismiydi mesela. ASY'nin yaninda ki arazi GS'in degilmiydi (likör fabrikasi). Daha anlasma yapilmamis?!! Eee, o zaman ASY'in kullanim hakki GS'da olmasi gerekmiyor mu. Bence basbakan haddini asiyor, olayin buyumesine sebep veriyor. Olgun insanin takindigi tavir degil bu.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Spor/ ... _emegi_yok

Gelelim yuhalama olayina, tasvip etmedigim hareket, yeri degil. Insani seversin sevmezsin, demokratik tepkini sandikta göster, bu yol kapanmadigina göre yaptiklari terbiyesizliktir. Evet, bu insanlar GS'li olamazlar, bunlar gözumde masa, veya bir sekil endoktrine olmus insalar.

Kendimi apolitik bir insan bilirim, benim icin dogrular yanlislar önem tasir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Hasan Tezcan wrote:Bu yaziyi okuduktan sonra ASY'nin hangi sartlar altinda "verildigini" ögrenmek istiyorum. ASY belli bir sure (40 sene) kiralanmamismiydi mesela. ASY'nin yaninda ki arazi GS'in degilmiydi (likör fabrikasi). Daha anlasma yapilmamis?!! Eee, o zaman ASY'in kullanim hakki GS'da olmasi gerekmiyor mu. Bence basbakan haddini asiyor, olayin buyumesine sebep veriyor. Olgun insanin takindigi tavir degil bu.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Spor/ ... _emegi_yok

Gelelim yuhalama olayina, tasvip etmedigim hareket, yeri degil. Insani seversin sevmezsin, demokratik tepkini sandikta göster, bu yol kapanmadigina göre yaptiklari terbiyesizliktir. Evet, bu insanlar GS'li olamazlar, bunlar gözumde masa, veya bir sekil endoktrine olmus insalar.

Kendimi apolitik bir insan bilirim, benim icin dogrular yanlislar önem tasir.
Basbakan yuhalanmadi Toki baskani yuhalandi. youtube'dan bulayim linkini de gondereyim. Bilgisiz kalmisiz bu forum'da sanirim.

Yuhalanmamis bir basbakan'dan yuhalandigi icin ozur diliyoruz. Harikayiz ulkece.

Adnan Polat ve Basbakan'a ufak homurdanmalar oldu; ama asil yuhalama Toki baskaninin Hitler vari konusmasi sirasinda gerceklesti. Halen bunun ucunun nasil Basbakan'a dokundugunu merak ediyorum. Yuhalamanin bu kadar buyumesinin tek sebebi o Toki baskani olacak mendebur'un ACIZ GALATASARAY kelimelerini sarf etmesidir kursuden anira anira. Iste o anda salter atti millette. Hakli haksiz bilmem. Ama en azindan sebep sonuc iliskisini bile kuramiyoruz.

Artik bu ulkede bir gram "common sense" kalmamis vaziyette. Sanirim Kerem Tezic'in hislerini gecti coktan benimkiler. Her gun olum tehlikesi atlatiyorum trafik kurallarina uyan gruba mensup olanlar olarak. Sokaga ciktigimda (ozellikle trafige) etrafimdakilere insan diye bakamiyorum.Onlara insan demenin irkcilik oldugunu dusunmeye basladim. Sirf biyolojik sebeplere dayaniyor cunku. Sosyal hicbir ortak yonum kalmamis bu ulkenin insaniyla. Icimdeki yalnizligi anlatmam mumkun degil.
Eren Gumrukcuoglu

Eren Gumrukcuoglu

Ilk olarak Adnan Polat ve Basbakan stada girer ufak isliklanmalar olur ama stadin geneli alkis ile bastirir bu protestoyu (yaklasik bir 20 saniye falan surdu- tam ayrintisiyla gorebilmek icin tum yayinin kaydina ihtiyac var):

http://www.youtube.com/watch?v=sAwjBlhSzqM

Daha sonra TOKI baskani kursuye cikar (bunun cok daha guzel bir versiyonu vardi bulamadim simdi, hatta adam kursuye giderken, AKP'nin miting otobuslerinde calinan RTE'nin bagira cagira nutuk attigi ses kaydini da banttan caldilar- STADLA HICBIR ALAKASI OLMAMASINA RAGMEN)

http://www.youtube.com/watch?v=wsHpQmpHn3M

Ve millet bir onceki videonun 3 kati siddetle protestoya basladi. Fakaaaat;

Nasil yaygara kopardilar su kadarcik birsey icin aklim almiyor. Hersey provakasyon, hersey organizasyon, hic anlik etki tepki olamazmis gibi davraniliyor tum basinda ve devlet erkaninda. Bu kadar ezik bir basbakani oldugu icin bu ulkenin bir kez daha utaniyorum. Bugun yine aciklama yapmis basbakan, bunlar organize olup da gelmisler hazirdilar protestoya diye. Yahu orada olan tum tanidiklarim olayin ne kadar spontane oldugunu anlatiyor.

Ayni seyler GS baskani icin de gecerli. Turkiye Cumhuriyeti ve Galatasaray Spor Kulubu yerlerde surunuyor artik benim gozumde. Bana essek dedi diye agliyor ikisi de su anda.
Basbakanimiz bir de "denize at, balik bilmezse, halik bilir" demis (Bir iyilik yap, kimse bilmezse de , Allah bilir - anlaminda) Bunu aklindan geciren insanin seslendirmesi ne komik degil mi? Zaten tam bu yuzden koptu kiyamet.

Kraldan fazla kralci olan mendebur TOKI baskanini protesto etti insanlar. Siz bilmiyor musunuz ki o gun o stadda bulunanlarin yariya yakini buyuk ihtimalle AKP'ye oy vermis insanlar. (Kerem'in "GS'in aydinlik yuzu secti kimi protesto edecegini" seklindeki dusuncelerini de fazlaca romantik ve duygusal buluyorum)
Last edited by Eren Gumrukcuoglu on Mon Jan 17, 2011 4:17 pm, edited 1 time in total.
Eren Gumrukcuoglu

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Utanç verici, yüzkarası, yürekler acısı bir ilan.
Galatasaray Galatasaray olalı böylesi utancı yaşamamıştır.
Bir kulüp, olmayan bir suçtan dolayı birilerinin önünde diz çöküyor.
Aslında diz çöken, kulüp değil kulübü yönetenler.
Bunlar Galatasaraylı ise ben Galatasaraylı değilim. İnsanda hiç mi onur, şahsiyet, insanlık gibi hasletlerden biri bile olmaz?
İnsanlar hasbel kadar protesto hakkını kullanıyor diye Başbakan açıktan gözdağı veriyor, "Daha stadın anlaşmasını yapmadık" filan diyerekten. Hadi onu tanıyoruz, huyu bu... Galatasaray Başkanlığı makamını işgal eden zat, kraldan çok kralcı bir zihniyetle adeta cadı avına çıkmış, "yuhalayanları stada sokmayacağız" diyebiliyor.
Sen kimsin? Bu yetkiyi kimden alıyorsun?
Daha önce de dediğim gibi, bu adama o statta tek bir maçı bile rahat izletirlerse taraftarlar da adam değildir.
AYRILMAZ İKİLİ

Eren Gumrukcuoglu

Salih Bora wrote:Utanç verici, yüzkarası, yürekler acısı bir ilan.
Galatasaray Galatasaray olalı böylesi utancı yaşamamıştır.
Bir kulüp, olmayan bir suçtan dolayı birilerinin önünde diz çöküyor.
Aslında diz çöken, kulüp değil kulübü yönetenler.
Bunlar Galatasaraylı ise ben Galatasaraylı değilim. İnsanda hiç mi onur, şahsiyet, insanlık gibi hasletlerden biri bile olmaz?
İnsanlar hasbel kadar protesto hakkını kullanıyor diye Başbakan açıktan gözdağı veriyor, "Daha stadın anlaşmasını yapmadık" filan diyerekten. Hadi onu tanıyoruz, huyu bu... Galatasaray Başkanlığı makamını işgal eden zat, kraldan çok kralcı bir zihniyetle adeta cadı avına çıkmış, "yuhalayanları stada sokmayacağız" diyebiliyor.
Sen kimsin? Bu yetkiyi kimden alıyorsun?
Daha önce de dediğim gibi, bu adama o statta tek bir maçı bile rahat izletirlerse taraftarlar da adam değildir.
Twitter'da bir cocuk simdi haber veriyor; Galatasaray'dan aramislar kombineyi iade etmesi gerekiyormus, protestoya katilanlar arasinda goruntusu varmis. Cocuk ise o protestolar sirasinda stadin arka tarafinda polislerle sigara iciyormus. Goruntuleri gonderin diyorum gondermiyorlar kombinemi istiyorlar diyor, para verip aldim hayatta vermem diyor. Orada olmadigim anin goruntusu nasil olabiliyor diyor.

Yoruma gerek yok.

Bunlarin hakki kotek bence. Hele Adnan Polat nasil bu kadar alcalir aklim almiyor.
Kerem'cigim siddet sevmez kusura bakmasin ama ne demisti Che: hicbir devrim .......'siz olmaz. Ultra'lari salacaksin aslinda bunlarin ustune.
Eren Gumrukcuoglu

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Eren Gumrukcuoglu wrote:Sosyal hicbir ortak yonum kalmamis bu ulkenin insaniyla. Icimdeki yalnizligi anlatmam mumkun degil.
Dostum seni cok iyi anliyorum ama inan bana bu yalnizlik sadece sana özgu degil. Turkiye'deki insanlarla batidaki "modern" sanayilesmis dunyanin insanlari arasindaki fark (hatta batida yasayan ve "uymaga" "uyumlu olmaga", Oguz Atay'in tabiri ile "tutunmaga" calisan yabancilar) bazi konularda kendini belli etse de özunde pek fark yok aslinda. Kendini asan, gelistiren, merakli, okuyan, soru soran, icabinda gerekiyorsa baskalarinin izdirabi ile empati kuran insanla (ki oran olarak her toplumda bunlar cok ama cok az, görunmez bir azinlik), dogmalara bagli yasayan, dusunmeden soru sormadan, derinligi olan bir kitabi alip olumadan, kendini asmaga calismadan, bir muzik aletine bile ilgi duymadan, kayitsiz, vurdumduymaz, sadece kendi cevresine ve dört köseli dunyasina odaklanmis, gelenek göreneklere köru körune bagli robotlasmis, Heidegger'in deyimi ile 'Das Man' insanlar (ezici cogunluk) arasindaki fark ilk grubu blincli olarak yalnizlastirirken, ikinci grubu da yalnizlastiriyor aslinda ama ikinci grup neden yalnizlastiginin bile farkinda olmadan bilincsizce beyni pihtislasmis sekilde yasiyor. Ben bunlari heryerde gözlemliyorum. En dogrusu TV'den uzak dur, disari fazla cikma, insanlarla mumkun oldugunca az konus (beynin ve ruhun duydugun aptalliklarla kirleniyor cunku), hicbir tutkusu olmayan kuru saman haline dönen etrafindaki insanlarla senin de curume surecine girme riskin var cunku, ve de kendini sevdigin bir muzik aletine ver, kafasina insanligina deger verdiklerinle, sana birsey katanla, tutkulu insanlarla görus, ve firsat buldukca bol seyahat et, organik bagin olan dogada kendini dinle, gerisi tamamen zaman kaybi cunku.
Last edited by Kenan Atak on Mon Jan 17, 2011 4:52 pm, edited 2 times in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Alpay Dedeoglu

Re: Bize her yer Olimpiyat Stadı

Post by Alpay Dedeoglu »

Açılışa oğlumla gittim. Yukarı katta olduğumuz için olmayan/kötü akustik yüzünden pek olanı
biteni anlamadık. Stadla ilgili 2 laf etmeden evvel protestoyu olayıyla ilgili birkaç kelam yazalım.

İlk önce protestoculara:

1-) Açılışına misafir olarak gelmiş , ülkenin başındaki insan protesto edilmez.
Konu katkısı olmuş, olmamış değil, misafire ve makama saygıdır.
GS geleneklerine aykırı bir durum. Ayıp.

2-)Her yerin ona uyan bir ruh hali vardır. Şahane bir şölene giderken , veya bir düğüne,
kutlamaya giderken olumsuzluktan arınırsın. Cenazeye giderken göbek atmazsın. İnsanın zekası yalnız IQ değil, çevreye intibak kabiliyetiyle de bellidir. Görsel şölen , yeni stad, bir coşku varken,
insanın aklına nasıl protesto geliyor hakikaten anlamıyorum.

3-) Başbakanın ve AKPnin stad işindeki samimiyetsizliğini ve tutumunu protesto ediyorsan,
onu son 2 yılda Sami Yende yapacaktınız. O da terbiyesizlikle değil, yolu yordamıyla.
''Sandıkta görüşürüz Tayyip Bey'' gibi pankart yazacaktınız mesela. Karanlığa güvenip ıslıklamak
çok mertçe olmadı.
-------------------------------------------------
Sonra Başbakanın çevresinde onu yönlendirmekle görevli, yağcılık ve gazlamaktan başka bir şey yapmayıp çuvalla para kazanan sözüm ona danışmanlara:

1-)Orası AKP mitingi değil. İstanbul kendi başına ayakta olan ve ekonomik olarak devlete yaslanmayanların şehri.
Kontrol edemeyeceğin, sabırsız, eyvallahı olmayan bir kalabalığa başbakanı yolladınız.
Oraya başka şey görmeye geldiler, üstüne para ödediler, siyasi şov değil.

2-) O tribünler kendi futbolcusuna, başkanına, küfür ediyor, protesto ediyor.
Zaten şirazesi kaydı çoktandır.
Memlekette bir çok kavgalı olduğunuz kesim varken sizi neya dayanarak protesto etmeyeceğini farzettiniz?

3-) Erdoğan Bayraktar gibi kraldan fazla kralcı, TOKİ özerk sultanlığının padişahı olarak
kendini gören, sinirlenince ne dediğini bilmeyen adama niye mikrofon verirsiniz?
Tanımıyormusunuz birbirinizi? Aklı başında, daha sakin, ve GSli olan Binali Yıldırım, Kürşat Tüzmen,
Cemil Çiçek, Taner Yıldız gibi adamları niye kullanmadınız?

4-)Gençlerle ve birçok kesimle bu kadar kavgalı iken, Bsaketbol şampiyonasında gene salon tarafından yuhalanmışken,ünivertelerde yumurta yemişken protesto olmayacağını nasıl farz ettiniz ?
--------------------
Şuda en büyük hatalı Adnan Polat'a:

1-) Siz stad anlaşmasını yapıp, yasal olarak işi garantiye almadan,
resmi açılışı için niye acele ettiniz?Nitekim Sinan Erdem spor salonu 7 aydır hizmette,
dünya şampiyonası oynandı, eksikliği tamamlandıktan sonra daha dün açıldı.

2-)O kadar masraf yapıp müsamereden hallice gösterilere para akıtacağınıza ,
ses düzeni ve stad içi ısıtmayı niye halletmediniz? Ses düzeninden dolayı üst taraflardan hiçbirşey anlaşılmadıki bu da 10-15 bin taraftar ne konuşulandan, olan bitenden haberdar olmadığını
gösterir. Şahsen ben hiç bir halt anlamadım olan bitenden.

3-) Son 2 yılda takıma 1 forvet, 1 çift yönlü orta saha, 1 kaleci almayı beceremedinde,
nasıl hazır olmamış bir stadda, Başbakanlı , protokollü bir açılışın altından kalkabileceğini
farzettin?

4-) Hangi yetkiye dayanarak protesto edenlerin kombinesini alıp parasını iade edeceğini ve stada bir daha sokmayacağını düşünüyorsun?

5-) Sen kendi taraftarını tanımıyormusun? 3 yıldır çileden çıkarttınız,
nasıl protesto beklemiyorsun?

Gelelim izlenimlere:

Çok muhteşem bir yapı. Sanki uzaylılar (Bu arada UFOCU Haktan Beyi gördüm, bu uzaylılar konusunda kıllandım şahsen) tepeden gelmiş hiç buraya ait olmayan bir yapı
kondurulmuş, ama organizasyon türklere bırakılmış.

Metro idaresi görevini yapmış,
metrosu, tüneli , işaretleri falan çok doğru dürüst yapılmış.
Çevre düzeni ve birçok iş eksik.

Stad kısaca özetleyecek olursak aşağıdan yukarı 3 elips katmandan oluşuyor.
Yayvan ve yatay giden 1. katman (ki olunması gereken yer), bu katmanın üstünde önünde sandalyeli balkonların olduğu 2. kat localar katmanı , ve onlarında üstünde dışarından 4-5 kat tırmanılan dik ve yüksek 3. katman. Sanki insanlar 3 sınıfa ayrılmış gibi.
Kısa kenarlarda karşılıklı 2 adet ekrana dönüşebilen büyük skorboard var. Sahanın her yerinden skorboard gözüküyor.
Tribün ısıtmaları olmadığından ve yüksek olduğundan, hala gri beton rengi bloklar/kolonlar durduğundan hem ısı hemde görüntü olarak şimdilik soğuk bir stad. Bu haliyle yeni Olimpiyat Stadı.

Devamı sonraya...
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:Bu yaziyi okuduktan sonra ASY'nin hangi sartlar altinda "verildigini" ögrenmek istiyorum. ASY belli bir sure (40 sene) kiralanmamismiydi mesela. ASY'nin yaninda ki arazi GS'in degilmiydi (likör fabrikasi). Daha anlasma yapilmamis?!! Eee, o zaman ASY'in kullanim hakki GS'da olmasi gerekmiyor mu.
Hasan, benim bildigim kadari ile Ali Sami Yen arazisindeki haklari biz TOKI'ye devrettik onlar da hala hazirda bunu 475 milyon TL'ye sattilar, ve bize yeni stadi yaptilar. Yani nasil bizim yeni stada katkimiz yok ben anlamadim.

Eren Gumrukcuoglu

Simdi NTVspor'da Fuat Akdag ve Mehmet Demirkol'u izledim. Mehmet Demirkol olayi muthis guzel ozetledi. Konum itibariyle RTE TT Arena'nin sahibi degildir ama ev sahibi konumundadir dedi. Ev sahibinin kiraciya hayirli olsuna geldiginde yuhalanmasi ayiptir dedi. Ama TOKI baskaninin yaptigi konusma esi benzeri olmayan bir hatadir dedi. Tepki olmasi cok normaldir dedi. Olimpiyat acilislarini ornek gosterdi, ve diger bu tip buyuk mekanlarin acilisini. Kimse 40 bin taraftarin onunde uzun uzun acilis konusmasi yapamaz. Eger illa GS yonetimine garezleri vardiysa bunu kapali bir ortamda sove sove istedikleri kadar gerceklestirebilirlerdi ama statta bunu yapmak hataydi dedi. Bu organize bir protestodur iddialarina da gulup geciyorum dedi. AP'nin kombine kartlari geri alinacak tehdidine de herhalde sakadir dedi. Ortada suc yok. Herkes mahkemeye gider hemen geri alir kartlarini dedi.

Genel itibariyle insanlarin sabrinin tasmasinin Basbakan'in dune kadar hic boburlenmemesine ragmen etrafindaki tum kic yalayicilarinin (bunu demedi tabii) her gun 1000 kere basbakanimiz basbakanimiz diye surekli tesekkur yagdirmalarinin sonucudur diye ekledi. Insanlar da bir yerden sonra e yeter be kardesim diyorlar dedi.

Ulkemde boyle sagduyulu insanlar olmasi beni az da olsa umutlandiriyor. Ana dilimde sohbet edebilecegim insanlar var diye. Fakat yarisi burada forumda yuzlerinizi bile goremiyorum. Bazilari da boyle ekrandan gordugum Mehmet Demirkol gibi azinliklar.
Eren Gumrukcuoglu

Post Reply