ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Soner Özaltındere

Re: ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Post by Soner Özaltındere »

Kerem Tezic wrote:Yahu Soner sen benim beynimden geceni mi okudun? Ayni seyleri ayni anda yazmisiz!
orta şuuutt ve gooolll......:)
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Polat'in ne kadar sunepe biri olduguu da gordunuz. Ulan ASY'nin yeri satilirken yeni stad da hak iddia edemeyecek durumda iseler ben o hukuk islerine bakan andavallilarin agzina huni ile ederim diyecek birileri yok mu divan da ya da somyada oturanlar arasinda. Goruyorsunuz hallerini. Alev makinasi ile Tevfik Fikret salonuna girip bu fosilleri itin kicina sokamayanlar utansin. Kol kirilir yen icinde kalir diye diye yedikleri kaziklar kulaklarindan cikti.

Biraz once TV8de Divan uyelerinden biri 3 sayfalik bir protokol oldugunu gosterdi. Anlasmaya gore GS ASY ve Seyrantepe'de tahsis edilen arazinin bir kismindan stad karsiliginda vaz gecmis. Yanliz anlasmada bir sure yok :shock: . Devletimize guvendik diyor.
Demek devletine guvenmisler. Size diyorum. Elle tutulacak insan sirasina gececek bir tane bile yok. Helvaci muhallebici baklavaci. Bunlarin eline kenefin anahtarini vermem demistim. Agir sozler bunlar diye kasi cikanlar vardi. Bence az bile demisim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sn. Hayrettin Kozak in TV8 deki konusmasi:

http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=tv8& ... 11%2016:01
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hayri oryanteller gibi guzel calkalamis ama yemezler. Stadin su anda GS'a devredilecegi kanunen havada. Her ne kadar GS ASY ust kullanimini iade edip orasini satarak bu stad yapilmis olsalar da. Zaman belirtilmemis. Yarin alin olimpiyad stadini simdiik stad bitmedi diye oyalarlarsa tadindan yenmez. Yapacaklar gibi de ustelik. En azindan bu sezon unutun orayi. Isin Celebi bilmem kim filan diye bu isi eline yuzune bulastirip boyle ustunde zaman talebi olmayan anlasmaya imza atanlari hadim edip gugularini klup kapisina asmazlarsa seyirci yapacak bunu onlara. Ne kadar guzel oldu ama Polat cennete gidecem derken cehenneme odun olacak o stad yuzunden. Daha beter olsun.

Ulan Adnan sana ne diyeyim ben. Kendini satsan bes para veren cikmaz. Apar topar da ASY'den de ciktin dangalak. Cok guzel oldu. Bu olay tarihi bir ders olacak. GS klubunun beyzadeleri monserler boyle perde arkasindan adam oynatarak bu devirde is yurutemiyeceklerimi gorecekler. Boyke bir musubet lazimdi zaten bu gidise.

Ha Adnan korkusundan yapiyor bunlari diyen saflar var. Nesinden yapacakti ki? Onu o gun orada itin kicina sokup cikardilar. Ben adim gibi eminim oradaki fedailerdende kufur de yedi. Basbakanimizi rezil ettirdin kopek herif bunun acisini senden ve bu klupten cikaririz biz gibisinden tehditi orada aldi o zaten. Ondan sonra oralarda filan duramayip firladi gitti ikinci yari. Simdi isi yoksa geri kombine toplasin artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Cengiz Akgun wrote:Hayri oryanteller gibi guzel calkalamis ama yemezler. Stadin su anda GS'a devredilecegi kanunen havada. Her ne kadar GS ASY ust kullanimini iade edip orasini satarak bu stad yapilmis olsa da. Zaman belirtilmemis. Yarin alin olimpiyad stadini simdiik stad bitmedi diye oyalarlarsa tadindan yenmez. Yapacaklar gibi de ustelik. En azindan bu sezon unutun orayi. Isin Celebi bilmem kim filan diye bu isi eline yuzune bulastirip boyle ustunde zaman talebi olmayan anlasmaya imza atanlari hadim edip gugularini klup kapisina asmazlarsa seyirci yapacak bunu onlara. Ne kadar guzel oldu ama Polat cennete gidecem derken cehenneme odun olacak o stad yuzunden. Daha beter olsun.

Ulan Adnan sana ne diyeyim ben. Kendini satsan bes para veren cikmaz. Apar topar da ASY'den de ciktin dangalak. Cok guzel oldu. Bu olay tarihi bir ders olacak. GS klubunun beyzadeleri monserler boyle perde arkasindan adam oynatarak bu devirde is yurutemiyeceklerimi gorecekler. Boyke bir musubet lazimdi zaten bu gidise.

Öyle veya böyle o stadı açtılar artık ister oy korkusundan deyin ister başka birşey kapatamazlar. Çünkü bir taratan Toki'nin inanılmaz yanlışları var öbür taraftan hukuki olarak Galatasaray ancak Seyrantepe biterse ASY'den çıkar. Çünkü sözleşme gereği bu.
Hatta 24 ayda bitirilemeyen stad yüzünden, Galatasaray TOKİ'ye dava açsa zararımı tazmin et diye, bu işin içinden kim çıkabilir. Açıkçası bu tartışmaya girmeyw Erdoğan'ın da maçası yemez diye düşünüyorum. Kolay mı, işin ucunda Mecidiyeköy'deki arazi var...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Soner Özaltındere wrote:
Öyle veya böyle o stadı açtılar artık ister oy korkusundan deyin ister başka birşey kapatamazlar. Çünkü bir taratan Toki'nin inanılmaz yanlışları var öbür taraftan hukuki olarak Galatasaray ancak Seyrantepe biterse ASY'den çıkar. Çünkü sözleşme gereği bu.
Hatta 24 ayda bitirilemeyen stad yüzünden, Galatasaray TOKİ'ye dava açsa zararımı tazmin et diye, bu işin içinden kim çıkabilir. Açıkçası bu tartışmaya girmeyw Erdoğan'ın da maçası yemez diye düşünüyorum. Kolay mı, işin ucunda Mecidiyeköy'deki arazi var...
Uzun surede olacagi o. Bundan suphem yok. Bunlari ben de senden once soylemistim. Ama anlasmadaki bu aciklardan haberim yoktu. Ben bile kiracimla daha saglam kontrat yapiyorum avukat filan olmasam bile. Aklima gelir mi idi boyle zaman belirtilmemis kontrat yapilacagi. Bak Hayri anlatmis, izlesene. Isletme konusunda devletimize guvendik zaman koymadik bize kazik atacaklarini sanmadik diyor son anlasmaya. Yapan da o saskin olsa gerek herhalde. Cebinde evrakla dolastigina gore. Her ne kadar buyuk hata filan dese de. Ben bunun da adini cok duydum du bir aralar. Al birini vur oburune.

O yuzden bu devir teslim isini ibret-i alem olsun diye deve kini ile sezon sonu yapacaklar. Gorurusun. Herifler ASY'de koltuklari sokmusler. Seker macinda cimlerde bir acayipti. Galiba onlarida sokmeye baslamislar. Bir iki mac Olimpiyat'da oynayip ASY geri donulecek. Ednanlar Mart'da kongrede kapi disari edilip(ehem istifalari saglanip) hamamin namusu temizlenecek. Mosyo (Monsieur)Kirac bunun temin etmekle mesgul RTE ile yaptigi gorusmelerde. Aslinda cok da fena olmayacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Eskiden cok sevdigim bir Yuruyedur vardi ama maalesef ultraaslan denen, tezahurat bile yapmasini bilmeyen GS tribunlerini bitiren gerici guruh tarafindan sindirildiler. Simdi bir benzeri cikmis. Adi Tekyumruk. Tam GS taraftarina ve 80 ruhuna yakistirdigim bir grup. Altta aciklamalari var.
--------------------------------
"Özür dilemiyoruz! Özür dilemeye ve istifaya çağırıyoruz!
Cumartesi akşamı Galatasaray'ımız yeni evine kavuştu, yeni evine onurlu bir merhaba dedi. Galatasaray adı ile rant sağlamaya çalışanlar, kulüp yönetiminden devlet yönetimine, büyük Galatasaray taraftarının tepkisi ile hakettikleri cevabı aldılar.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi, şehrin ortasındaki evimiz Ali Sami Yen'imizin yerine bize tahsis edildi. Değeri yüksek olan Mecidiyeköy'deki araziyi alıp, kuşa döndürülmüş bir proje ile yeni stad yapılmış olmasına rağmen başbakan ve devlet erkanı Galatasaray Spor Kulübüne büyük bir lütufta bulunmuş gibi davranarak kendi siyasi hesaplarını hayata geçirmek istediler. Yapılan propaganda, Adnan Polat'ında katkısına rağmen Cumartesi günü kulübün gerçek sahibi Galatasaray taraftarının bilinçli tepkisi ile bir balon gibi patladı.

Bizlerin bu stad için, ne devlet erkanına, ne de Adnan Polat'a bir borcumuz var. Bu stad kimsenin cebinden çıkan para ile yapılmadı. Kendi yandaşlarına peşkeş çektiği Ali Sami Yen arazisi karşılığı yapılan stad için bizim tek borcumuz, bu stadı yapan, üçünü çalışmalar sırasında yitirdiğimiz emekçileredir. Bizler bu stad için sadece evine ekmek götürmek derdinde olan, günlerini gecelerini şantiye alanında geçiren, kimi zaman maaşını bile alamayan, iş güvenliği olmadan çalıştırılan emekçilere teşekkür ederiz.
Cumartesi akşamı yapılan protesto için Galatasaraylılığımızı sorgulayan, ancak kendi çıkarlarının söz konusu olduğunu bildiğimiz Adnan Polat'ı, Galatasaray taraftarından özür dilemeye ve istifa etmeye davet ediyoruz. Aynı şekilde Recep Tayyip Erdoğan ve tokinin başkanı olan şahsı da büyük Galatasaray taraftarından özür dilemeye davet ediyoruz.

Galatasaray Spor Kulübünün gerçek sahibi büyük Galatasaray taraftarına; Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nin açılışında onurlu duruşunuzla kulübümüzü kimsenin kendi çıkarları, rantı için kullanamayacağını gösterdiniz. İyi günlerinde olduğu gibi kötü günlerinde de bu kulüp bizim. Yapılan ve yapılacak tüm saldırılara karşı, kulübümüzü kendi menfaatleri için kullananlara karşı, tek çıkarı arma aşkı olan bizler tek yumruk, tek yürek olarak duralım. Biliyoruzki büyük kulüp, büyük taraftar olmak, alınan kupalarla, tribünü kaplayan pankartlarla değil, zalimin önünde başını eğmeyen onurlu duruş ile mümkündür.

Korkunç ellerinle bastırıp yaranı
dudaklarını kanatarak
dayanılmakta ağrıya.
Şimdi çıplak ve merhametsiz
bir çığlık oldu ümid...
Ve zafer
artık hiçbir şeyi affetmeyecek kadar
tırnakla sökülüp koparılacaktır...

Yaşasın Galatasaray! Yaşasın büyük Galatasaray taraftarı!

Tekyumruk Galatasaray Taraftar Grubu”
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Onur kirici bir olay yasandi. Acilisa bakmamis biri olarak, TV den o stat da maci izlemek bile bana zor geliyor artik. Yapilmis sözde "iyiligi" yuzune carpan insana ne derler...sopar herifler, terbiyesizler! Sonra ne iyilik, TOKI zarar etmis degil, ustune para kazaniyor bu isten. Taraftari bosverelim, artik taraftari mi kalmis bu olayin. Sen koskoca camiayi bu sekilde tehdit et, rencide et. GS baskani olacak adamda zerresine "back bone" yok, sican mubarek. Yalakaliktan bahsedildi, bence en buyuk yakalalik böyle bir tavir sergilemek. Cok sinirliyim, bugune kadar yönetim hakkinda bu kadar agir konusmadim, ama herkes haddini bilecek. Ne hakki var bir kurus vermediler demeye, cikip kimse onu hizaya getiremez mi...yönetimden biri.

Butun bu olaylar ic disli iliskilerden kaynaklaniyor. Biraz mesafeli olacaksin, devleti yönetenlerin de insan oldugunu unutmayalim.

Not: Koskoca "takas" anlasmasi 3 sayfadan ibaret, ve suresiz...Allah cizirtinizi versin sizin emi...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Padisahi protesto edenler sanirim Ergenekon'dan yargilanacaklar :lol:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16792366.asp?gid=373

Komedi demek istiyorum, Turkiye bu kadar cahillik bu kadar beyinsizlikle komediyi gecti artik drami yasiyor. Isin kötusu insanlar kaniksadi, anormal gibi olan seyler artik normal karsilaniyor. Siz daha bu gidise sandikta cevap bekleyin bosuna beklersiniz. Bu kadar aptal, bu kadar cahil nasil olunuyor en merak ettigim bu. Sorarim size Turkiye'nin su an Sudan veya Somali veya Uganda'dan farki ne?
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi Prof. Dr. Süheyl Batum'un Galatasaray Spor Kulübü üyeleri mail grubuna yolladığı mail :

Code: Select all

Sevgili arkadaşlar,

Birinin Adnan Polat'a şunu hatırlatması gerek. O AKP'nin üyesi ya da Başbakan'ın paralı adamı değil, 106 yıllık Galatasaray'ın Başkanı. Bu nedenle, onun haddine değil, 200 kamera ile izlediğini ve protesto edenlerin bir daha stada sokulmayacağını söylemek.

Adnan polat bunları bilmeyebilir, başka bilmediğimiz, bilmek istemediğimiz nedenleri de olabilir, ama şunları mutlaka bilmesinin hatırlatması gerek ona;

1) Türkiye'de yapılan ilk stad Türk Telekom Arena değil, bu nedenle iki lafın birinde "Başbakanımız bu stadı yaptı" demesinin bir anlamı yok.

2) AKP'liler ve yandaşları öyle bir hava yayıyorlar ki, sanki daha önce Galatasaray'ın stadı yoktu, çadırda futbol oynuyorduk, sayelerinde ilk kez bir stadımız oldu. Oysa Arena'nın karşılığında neleri verdiğimizi, onlara ne kadar büyük bir para kazandırdığımızı, daha önce, bırakın bizleri, TOKİ Başkanı'nın bizzat kendisi söylemişti. Şimdi bunları AKP bilmeyebilir, Başbakan bilmeyebilir, ama 106 yıllık Galatasaray'ın Başkanının bilmemesi mümkün değildir, olmamalıdır.

3) TOKİ Başkanının daha söze başlar başlamaz devirdiği çamları duyan bir kişinin, AKP'nin bu açılışı, bir stad açılışından çok kendi propagandasına alet etmek istediğini anlamaması mümkün değildi. Bu nedenle buna tepki göstermeyen birinin, AKP'li olduğu için teki göstermemiş olması haklı görülebilir, ama Galatasaray Başkanı'nın bu sözleri yutması, en azından şu andaki makamı için mümkün değildir. Ve haddine de değildir.

4) Bugüne kadar Türkiye'de kaç stad yapılmıştır. İnönü Stadını Beşiktaş mı yapmıştır, Beşiktaş'ın Ihlamur'daki tesislerini Beşiktaş mı yapmıştır, Ali Sami Yen'i Galatasaray mı yapmıştır, ki bugüne kadar yapılan bu stadların hiç birine "Sayın Başbakanımız bize bunu yaptı" diye saymıyoruz da, ilk kez "Arena" için bu tür konuşmaları dinlemek zorunda bırakılıyoruz. Haydi bugün içinde bulunduğumuz siyasal durum bunu zorunlu kılıyor diyelim, ama yine de Adnan Polat, bulunduğu makam gereği, böyle bir "anlamsızlığı" yapabilir mi? Bir Galatasaray Başkanı'nın, "eskilerden bana ne, ben onları bilmem, bilmek zorunda da değilim" diye düşünmek ve böyle söylemek hakkı var mıdır? Olabilir mi?

5) Adnan Polat, Başbakan'ın yapımında kendisine çok yardımcı olduğu bir gökdelenin açılış töreninde, böyle neden söylendiği açıkça belli olan, mübalağlı takdir ifadelerinde bulunabilir, "Sayın Başbakanımız olmasaydı, ben bu gökdeleni dikemezdim" diyebilir. Ama daha önceki Başkanlar tarafından üst hakkı alınmış, yine başka Başkanlar zamanında yanına yeni yerler katılmış (mülkiyeti alınarak) bir Ali Sami Yen stadının tamamen bedelsiz olarak devredilmesi karşılığı yapılan bir Stadın açılışında, böyle ifadeler kullanabilir mi?

6) Dün TOKİ Başkanının daha söze başlar başlamaz, kullandığı ve "tüm Galatasaray Başkanlarını, yönetimlerini, geçmişini aşağılayan ifadelerine" (her ne kadar maalesef bazıları doğru olsa bile), her şeyden önce Galatasaray'ın şu andaki Başkanı olarak Adnan Polat'ın karşı çıkması gerekirdi. Galatasaray Kulübü'nün onurlu üyeleri ve taraftarları, "sadaka mantığının" kendileri için asla geçerli olmayacağını açıkça ortaya koymuşlardır. Bu mantığa ilk önce karşı çıkması gereken Başkan'ın bunları duymazdan gelmesi, hiç söylenmemiş varsayması, kabul edilebilir bir davranış değildir. Nedeni ne olursa olsun, bir Galatasaray Başkanı, bu sözleri duymazdan gelerek, tam tersine tepki gösterenleri cezalandıramayacağı gibi, böyle bir "yanlışlık içine girmeye" cesaret bile etmemelidir. Dediğim gibi gerekçeleri ve bildiğimiz ya da bilmediğimiz nedenleri ne olursa olsun!

7) Son olarak, dün Arena'nın açılışına gelenlerin tümü, kombine bilet alanlar, üyeler ve Divan üyeleri idi. Hariçten bilet satılmamıştı. Ve onların en azından yarısı protesto etti. Şimdi "Avrupa'ya açılan pencere" diye baktığımız Galatasaray'ımızın üyelerini ve kombine bilet alan taraftarlarını, stadı yakıp yıktıkları, şiddet olaylarına neden oldukları için değil, sadece Başbakan'ı ve anlamsız sözleri arka arkaya anlamsız bir biçimde yuvarlayan TOKİ Başkanını protesto ettikleri için, kameralardan izleyerek cezalandıracaklarını söylemek, Adnan Polat'ın kesinlikle haddine değildir. O, kendisini Başbakan'ın koruması zannedebilir ama unutmasın ki 106 yıllık Galatasaray Kulübünün şu anda Başkanıdır. Ve düşünce ve ifade özgürlüğünün her zaman savunucusu olmuş Galatasaray'ın Başkanı, hiç bir zaman, karşılığı ne olursa olsun, kendini bu duruma düşüremez. Düşürmemelidir. En azından Başkanlık görevi devam ederken...

Sonuç olarak, "Galatasaray'ımıza neden Batı'ya açılan pencere" dendiğini bir kez daha gördük. Son yılların "sadaka mantığına" sırt çeviren onurlu taraftarlarımızla ve üyelerimizle, bir kez daha gurur duydum. Aralarında olmaktan da onur duydum. Ve tüm bu geçmişi, tarihi bilmeyen ve Başbakan'ına tepki gösterildiği için, onları kameralardan izleyip cezalandırabileceğini zanneden bir Başkan'a sahip olmaktan da büyük üzüntü duydum.

Süheyl Batum (106-107)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi Prof. Dr. Süheyl Batum'un Galatasaray Spor Kulübü üyeleri mail grubuna yolladığı mail :

....
Bu prof. CHP'den ve Ankarada Kuzu ile beraber yumurtalanan sahsiyet mi?

GS'in divan kurulundakiler hala onlerine bakip otursunlar Polat boyle hem kendini hem de klubu rezil ederken. Bu kadar serefsizlik olur. Hanci sarhos yolcu sarhos dedikleri bu olsa gerek. Iclerinden hicbiri Polat'a "senin yeter oldugun yeter tez otur istifani yaz ve bir daha bu klubun kapsindan iceri ayak basmamak uzere defol" diyemezsin hala.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=373

GALATASARAY'IN TÜRKİYE TANITIMI İÇİN KESİLMEMİŞ FATURASI VAR!

Biz Galatasaray’ı Türk futboluna olan katkılarından dolayı seviyoruz.Ay yıldızlı bayrağımızı yukarılara taşımıştır.Üstelik Galatasaray’ın ülkemiz tanıtımı için yaptığı faturası kesilmemiş milyarlarca dolarlık hizmeti vardır.
ultrAlpaslan

Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Bo$a gaza getiriliyoruz medya tarafindan. Kendi kendimizi kandirmayalim. Kendi Holding patronlarinin yagcisi ve vergi kacakciligindan kurtarma plani icin calisan ve de cogunlugu Fenerli olan Basinin aklina fikrine ihtiyacimiz yok. (Adamlara cifte bayram oldu zaten. Hem "Bak GS haketmedigi stadi yetimin hakkiyla devlete yaptirdi." diye biyik altindan gulup bi kenara not ediyor. Hem de "Helal Olsun GS seyircisine. Dibine kadar arkasindayiz. Sadirin devam... " demeye getiriyor. Adamlara eglence cikti.

Oyle ya da boyle bundan sonrasina bakalim. Ne olacak ne yapilmali ?
-ilk gun muhabbet "Misafire iyi davranilmalimiydi yapilmamaliydi mi acaba " falan derken suratimiza carpilan gercek, meger misafir olan hatta misafir adayi olan "Mustakbel Kiraci " sifatiyla stadda olan bizmisiz. Guzide yoneticilerimizin anlasma kaatlarindan bunu da ogrendik.
- Her halukarda GS zarar gorecek. (Buna bundan sonraki kulubun Ankara islerinden, vergi incelemelerinden tutun da MHK nin hakem atamasina kadar vs vs dahil)
-Bu isten Halk hareketi falan cikmaz. Kimsede GS seyircisine, aferin lan size diye Kurtulus savasi madalyasi da takmaz.
-Oyle ulu anlamlar yuklemeye calismaya da gerek yok. Bizim taraftar; beles mac oynamaya Acilis macina gelen Ajax'i da isliklayan yuhalayan ayni taraftar. 10 yildir mac 0-0 da olsa 3-0 galipte olsa ayni baygin nakaratla soyleyende ayni taraftar. Simdi bir anda cok bilincli, nerde ne yaptigini bilen taraftarimiz oldu demeyin 5-6 senedir maca gitmeyeli. Surda biz bizeyiz. inaniyor musunuz gercekten ?
- Bakmayin siz Medyanin gazina. Fenerli Medya gaz veriyor cift tarfli oynuyor GS'ye zarar verdirmek icin. "Yok o stadda mac olur mu olmaz mi bundan sonra"gibi ufak seylerin muhabbeti geyikten ote gecmez. Maclar bundan sonra Arena'da olur. Eger Basbakan talimatiyla bir "intikam" olacaksa cok daha kolayi var. Bi Vergi incelemesi yapar Devlet. Yuzmilyonlarca Liralik Vergi cezasi keser. Yapar mi yapar. Kimsede bir sey diyemez. Yoksa, "Stadin sahibi devlet, orada daha mac falan verdirmez Tayyip" diyor ya basin... yol gosteriyorlar akillari sira.
- Adami sevmesekte protesto da etsek (bende dahil) Galatasaray'in Baskani olacak kadar Galatasarayli. CHP İstanbul Buyuksehir Belediye Baskan Adayi olarak RTE'nin karsisina cikacak kadar da muhalif. Galatasarayin hakkini savunmayi bizim kadar dusunuyordur. Nasil muhalefet yapip nasil hak aranacagini bizden daha cok bilecek kadarda siyasi tecrubesi vardir herhalde. Bu isi sardirdigi gibi Galatasarayin basina, temizlemesini de yapsin. Istifa edipte kacmasin. 15 Ocak'a kadar durum farkliydi simdi farkli.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Kerem Tezic wrote:Sorarim size Turkiye'nin su an Sudan veya Somali veya Uganda'dan farki ne?
Iki fark:

- Daha ileri teknoloji
- Daha cok ahlaksizlik

Geri kalan hersey ayni diye tahmin yurutuyorum. Ha tabi tahminim Afrika'daki cogu ulkede otomobil trafigi daha iyidir. Trafik genelde Asya ve Guney Asya'da cozutuyor.

Fakat genel problemimiz her seyi sunus seklimiz sahte(lesti); ve bu ulkeyi geride birakan yegane sebeplerden birisi bu. Sahte durustlugumuz, sahte misafirperverligimiz ve sahte gelenekselligimiz.
Eren Gumrukcuoglu

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

ASLANTEPE’DE OYNANACAK İLK MAÇTA TELAFİ BEKLİYORUZ!

Galatasaray taraftarı içinde sağduyulu sesler dalga dalga yayılıyor.Bu açıdan beklentimiz, Aslantepe’ de ilk oynanacak Sivasspor maçında bu yaşananlarla ilgili olarak olumsuzlukların ve negatif enerjinin telafi edileceğini yürekten düşünüyorum.
- Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç

Dusundugu gibi olmayabilir. Bu tarz yaklasimlar olayin uzayacagini gösteriyor. Bir cizgi cekmek yerine olayin ustune ustune bu sekilde gitmek bence cok yanlis, bircok olaya gebe...yetiskin insani hizaya sokamazsin, 'terbiye' edemezsin, sorunsuz olmaz, zulm etmeden yapamazsin. Onun icin bir cizgi cekin artik, nezaketi bilmem neyi unutun, olan olmus, umarim tekrar etmez....ayrica zorla guzellik olmaz, birakin basklari sizleri methetsin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply