ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eren Gumrukcuoglu

Re: ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Kerem Tezic wrote:
Eren Gumrukcuoglu wrote:Sosyal hicbir ortak yonum kalmamis bu ulkenin insaniyla. Icimdeki yalnizligi anlatmam mumkun degil.
Dostum seni cok iyi anliyorum ama inan bana bu yalnizlik sadece sana özgu degil. Turkiye'deki insanlarla batidaki "modern" sanayilesmis dunyanin insanlari arasindaki fark (hatta batida yasayan ve "uymaga" "uyumlu olmaga", Oguz Atay'in tabiri ile "tutunmaga" calisan yabancilar) bazi konularda kendini belli etse de özunde pek fark yok aslinda. Kendini asan, gelistiren, merakli, okuyan, soru soran, icabinda gerekiyorsa baskalarinin izdirabi ile empati kuran insanla (ki oran olarak her toplumda bunlar cok ama cok az, görunmez bir azinlik), dogmalara bagli yasayan, dusunmeden soru sormadan, derinligi olan bir kitabi alip olumadan, kendini asmaga calismadan, bir muzik aletine bile ilgi duymadan, kayitsiz, vurdumduymaz, sadece kendi cevresine ve dört köseli dunyasina odaklanmis, gelenek göreneklere köru körune bagli robotlasmis, Heidegger'in deyimi ile 'Das Man' insanlar (ezici cogunluk) arasindaki fark ilk grubu blincli olarak yalnizlastirirken, ikinci grubu da yalnizlastiriyor aslinda ama ikinci grup neden yalnizlastiginin bile farkinda olmadan bilincsizce beyni pihtislasmis sekilde yasiyor. Ben bunlari heryerde gözlemliyorum. En dogrusu TV'den uzak dur, disari fazla cikma, insanlarla mumkun oldugunca az konus (beynin ve ruhun duydugun aptalliklarla kirleniyor cunku), hicbir tutkusu olmayan kuru saman haline dönen etrafindaki insanlarla senin de curume surecine girme riskin var cunku, ve de kendini sevdigin bir muzik aletine ver, kafasina insanligina deger verdiklerinle, sana birsey katanla, tutkulu insanlarla görus, ve firsat buldukca bol seyahat et, organik bagin olan dogada kendini dinle, gerisi tamamen zaman kaybi cunku.
Cok guzel soylemissin Kerem. Tek bir hatan var onu soyleyeyim. Cok idealist (sanat icin sanat okulundanim) bir muzisyen olmama ragmen: Muzik paylastikca guzel (zor da olsa anladim bunu). Insanlar belki cirkin ama o bilincler hala primitif sanatsal paylasima girebiliyorlar. En azindan diger muzisyenler. Olmazsa ogretmek de gorevimiz. Isin kotusu hepimiz su anda dunyanin dort bir yanindayiz (yeni muzik akimindan olan muzisyen dostlarim) ama hala gorusmeye gayret ediyoruz. Ve isin komigi nedir biliyor musun? Bu oyle bir azinlik ki toplamda 1000 kisiyi gecmiyoruz (dunyada). Ve herkes birbirini bir sekilde dolayli yollardan bile olsa taniyor.

Konu cok sapti, istersen ozelden devam edelim :) Ama iyi oldu kafam dagildi.
Eren Gumrukcuoglu

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hasan sana söyle özetleyelim.

2 çeşit hak var. Bir tanesi o arazinin ve mülkün tapusu,
diğeride süreli olarak bedel ödeyerek o mülkün kullanım hakkı. (Right to use)
Mecidiyeköydeki Ali Sami Yende arazi ve mülk devletin, fakat onu kullanma hakkı
50 seneliğine GSnin, üstelik GS bunun bedelini yıllık ödüyor. Yani bu değişimi GS kabul etmezse,
hiçbirşey yapılamaz. (Zaten Türkiyedeki bütün stadlar devletin, kullanımı klüplerin
buna şükrü saraçoğluda dahil,FB kendi yapmasına rağmen arazi ve stad devletin.)
Devlet GSye dediki, gel sen bu hakkından vazgeç, çünkü burası yani Mecidiyeköy stad olmak için çok değerli,
sana uzakta yeni ve modern bir stad yapalım, sana oranın kullanım hakkını 50 yıllığına verelim dedi.
(GS kabul etti çünkü RTE daha İstanbul Belediye Başkanı iken bile Mecidiyeköye yeni stad yapılması
için lazım olan ruhsat ve izinlere taş koydu, yaptırmadılar.)
Bunun karşılığı devlet, Samiyeninin arazisini 450-500 milyon lira + yeni yapılacak yapılardan
en az 100-150 milyon karpayı karşılığı Aşçıoğlu inşaata sattı.
Onun karşılığı 300 milyon civarı bir paraya stadı yapıp kullanım hakkını GSye verdi.
Yani devlet 600 milyon kazandı, 300 milyon harcadı. GS üstünden 300 milyon tl kazandı.
Bazı çok bilmişler yenimetro hattı, çevre düzeni falan diyecek ama unutulan oraya Şişli Etfal hastanesi taşınıyor, esas hazırlık o hastaneye yarıyor. Ayrıca Esentepe ve Lojmanlar gibi semtlerde yaşayanlara da ulaşım hizmeti götürüldü.

Murat Fahrioglu wrote:
Hasan Tezcan wrote:Bu yaziyi okuduktan sonra ASY'nin hangi sartlar altinda "verildigini" ögrenmek istiyorum. ASY belli bir sure (40 sene) kiralanmamismiydi mesela. ASY'nin yaninda ki arazi GS'in degilmiydi (likör fabrikasi). Daha anlasma yapilmamis?!! Eee, o zaman ASY'in kullanim hakki GS'da olmasi gerekmiyor mu.
Hasan, benim bildigim kadari ile Ali Sami Yen arazisindeki haklari biz TOKI'ye devrettik onlar da hala hazirda bunu 475 milyon TL'ye sattilar, ve bize yeni stadi yaptilar. Yani nasil bizim yeni stada katkimiz yok ben anlamadim.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay guzel anlatmisin ama "GS'in zerresine katkisi yok" lafi nereden kaynaklaniyor, nasil finanse edildigi ortada olmasina ragmen? Sonra "daha anlasmamiz yok" ne demek oluyor? Sokakta kalacak degiller, ama söylenecek laf bu mu, olgunluga sigar mi? Bir tehdit diye algilanabilir...tehdit aslinda. Bir devlet adami olarak, olayin ustune bu sekil gitmemesi gerekiyordu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Durun ya, plan projeyi de mi TOKI hazirladi...12 milyon USD a patliyan (belki daha fazla)...dusundukce kiziyorum...GS'in bilmem kac senelik hayaline bu adamlar nasil sahiplebiliyorlar. Bu isler basladiginda TOKI neredeydi?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu stad açılışı olayı gs'da briçok seyin değişeceğine neden olacak gibi.

Adnan polat karşısına çok daha aktif ve güçlü bir muhalefet çıkacak.

ultraslan Taraftar grubu dağılacak içinden ve dışindan yeni taraftar grupları çıkacak.

Yakında hep birlikte görürüz.

Yani 15 Ocak 2011 GS'ın 11 Eylül'ü gibi oldu.

Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Olanlarla ilgili İskenderin Hürriyeti yazısı :

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/16785514.asp

AKP bu konuda iyice çarşafa dolamaya başladı. Akıllı birilerinin artık olaya el koyması lazım.

Bu arada Mehmet haklısın , büyük değişiklikler ve hareketlenmeler var.

*Adnan Polata tribünde beyaz bayrakla istifa yolu gösterilecek olması,

*Bazı FB ve BJKli taraftarlardan gelen inanılmaz destek (gelin Saraçoğlunda oynayın,
stadı paylaşalım diyenler var),

*Ultraslan küçülüyor. Belki lağvedilecek.

Bu arada üzüntüyle öğrendimki kuruluş yılarından itibaren
uzunca süre içinde bulunduğu Sultans grubu olanlara dayanamayıp kendini feshetmiş.
Onurlu çocuklar, onlarda yolsuluğa boğazına kadar bulaşmış reis tayfasına
artık dayanamadı.

*Ali Sami Yene geri dönelim, arenayı başlarına çalsınlar diyenler var.

Mehmet Gorgen wrote:Bu stad açılışı olayı gs'da briçok seyin değişeceğine neden olacak gibi.

ultraslan Taraftar grubu dağılacak içinden ve dışindan yeni taraftar grupları çıkacak.

NO ADNANS, NO CRY !!

Nihan Cevik

Post by Nihan Cevik »

TOKI başkanı nın açıklamaları; "Tabi bu Ali Sami Yen arsası ile baglantılı bir iş, o arsayı satıp bizim de para almamız lazım ki bu yatırımı absorbe edelim. Türkiye nin en kıymetli arsalarından bir tanesidir....." etc..etc..etc.

http://www.youtube.com/watch?v=OulX1U-7 ... re=related

Seyrantepe fikir babası Mustafa Sarıgül, proje Galatasaray, al Mecidiyeköyü yap yeni stadı.. Anlaşılan hiç de kötü bir öneri olmamış !!!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Acilisa aile ve birinci dereceden yakinlarimiz 12 kisilik bir ekiple katildik. Biletler ikili setler halinde verilmisti. Agirlikli olarak BATI tribunu 223 ve 112 nolu bloklardaydik. BATI tribunu 403 ve DOGU tribunu VIP te de seyredenlerimiz oldu.

Stada erken gittim. Konusmalarin yapilacagi podyum/kursu BATI tribunu VIP bolumunde konumlandirilmis. Bizler BATI tribunun iki ucunda yer aldigimiz icin, yakinlarimi gormek icin en azindan dort defa podyumun bulundugu bolumun onunden gectim. Son derece medeni ve coskulu bir ortam vardi.

Stad icerisinde ilk islikli protesto Sn. Adnan Polat a yapildi. Tonu dusuk ve kisa sureli. Bunun hemen ardindan Basbakanimiz ve gelen diger siyasilerin isimleri sira sira okunmaga baslaninca daha yogun ve araliklar ile devam eden bir ugultu duyuldu.

Bizim oturdugumuz 223 nolu tribunde Basbakani alkislayan ve isliklayan kisiler vardi. Aralarinda sozlu bir iki tartisma oldu, o kadar. Basbakanin isliklanmasi sadece tek tribunde degil butun stad sathinda oldu. Cem Yilmaz in TV reklaminda soyledigi gibi “mekan oynatiyor abi” den yola cikarak burada bir kisi dahi islik calsa mekan hakkini veriyor. Ben notr bir durumda konusmasini bekledim.

Oturdugumuz yerden konusmalarin yapildigi kursu cok net gozukuyordu. Basbakani beklerken TOKI Baskani sahne aldi. Bizde podyuma bakiyorduk. Ne soyledigini anlamaga calisirken ikinci cumlesinin sonunda gelen ses ve isliklara bakmak icin basimi geriye cevirdim, gordugum Guney tribunundeki taraftarlarin cilgina dondugu. Ozellikle saha icerisinde hoparlorlerin yerlestirildigi zeminin onundeki grup koptu. Olayi ilk gordugumuzde biz orada bir arbede oldu ve polis/ ozel guvenlik bir gruba mudahele ediyor sandik. Aradan 30 saniye gecmedi ki butun GUNEY tribunu alt ve ust katlari cilgina dondu. Karsimizdaki DOGU tribunu keza ayni sekilde. Benim bulundugum BATI tribunundekilerin cok buyuk bir kismi olan bitene bakarken, konusmayi ses sistemi sayesinde anlayamadilar. Sukur anlayamadilar, yoksa bugun cok farkli konulari tartisiyorduk. Ben dahil, sonradan okudugum o konusma icerigini o ortamda kaldiracak midesi olan GS li yok. Nasil bu icerikte bir konusma yapilir, akil almiyor.

Stad icerisinde Basbakana yapilan protesto ne kadar yakisiksizsa olayi takip eden gun icerisinde hem Basbakanin hem basinin takindigi tutum da bir o kadar vahim. Bircok kose yazari Basbakanin kinci oldugunu ve bunu GS a odetecegini belirten yazilar yazdilar. Neredeyse bir kismi bunu tesvik dahi ediyor. Bir deli kuyuya tas atti, kirk akilli cikaramadi misali! Basbakan ertesi gun yaptigi konusmada stadi yaptik ama antlasma imzalamadik diye tebessum ediyor. O makama gelmis kisi bunu soyler mi? Bunun uzerinede tuy dikmek GS Baskani Sn. Adnan Polat a nasip oldu. TOKI Baskani'nin soylediklerinin yanlis anlasildigini belirtmis.

GS in bir Allah kurusu, Devletin bin Allah kurusu olmus koyun bir kenara.
GS i cezalandirarak kimi cezalandiriyorsunuz? TOKI Baskani'nin yaptigi konusmanin hangi kismi yanlis anlasildi? Baglanti ve cevre duzenlemesi tamamlanmadigi zaman ne kazanilacak? Aslantepe bolgesi hastane, stad ve diger altyapi hizmetleri ile Dogal Afetlerde sehire can simidi olacak, tamamlanmamasi/geciktirilmesi kimin yararina? Bir akli selim Allah kulu yokmudur?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gorgen wrote:Bu stad açılışı olayı gs'da briçok seyin değişeceğine neden olacak gibi.

Yonetim ve taraftar gruplarina deginmissin. Ben devam edeyim. Oyucularda gerekli ayari alacak. Kimse kombineye bu kadar para verip, boylesine guzel bir stadyumda sorumsuz ve yeteneksiz oyuncuyu sahada gormek istemiyor. En guzel yorumu maci birlikte izledigimiz gruptakiler yapti. Acilis sonrasi mac baslarken "donduk dolastik kaldik biz bize, gelelim saadete, sikiyorsa burada da oynamayin bakalim" denildi. Ajax macinda Ayhan in disari vurdugu top guzel bir ornek. ASY de bu golu kacirdigi zaman kale arkasinda isinan arkadaslari, kameramanlar ve top toplayan bir iki genci gorurdu. Cumartesi aksami ise ilk yarida topu disari vurdugunda sekiz bin kisinin kolu bacagi agizi ile Ayhan sifir noktasinda bulustular, burun buruna geldiler. Inanin bir iki dakika pek kendine gelemedi. Ayhan o pozisyondan sonra uc dort dakika pres pres saga sola kosusturup durdu. Artik yemez, bir yaparsin iki yaparsin ucuncude kuyrugunu sikistirip sessizce gidersin.

Tribunlere gelelim. Aslantepe de Dogu tribunu Kapali Bati tribunu Numarali pozisyonunda. Ben Numaralida senelerdir mac seyretmiyordum. Ya bilet alanlar bedava bilet bir daha da gelmem firsat bu firsat deyip aska geldiler ve acildikca acildilar, ya da ben maclara gitmeyeli Numarali kabuk degistirmis.

Numarali gosterdigi performans karsisinda bayagi havaya girdi. Iyi tezahurat yapildi. AOS nin acilisina giderken, polisin yanlis yonlendirmesi sonucu ( polis kardesimiz gercekten masumdu sadece yardim etmek istiyordu) arabasiyla dereye saplanma tehlikesi atlatan ve stada ulasamadan gece yarisi eve geri donen kuzenim seneler sonra ilk defa bu maca geldi, numaralida yerini aldi ve ciddi tezahurat yapti. Selcuk Samli anlattigim konuya hakimdir, bu gercekten bir devrimdir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Nihan Cevik

Post by Nihan Cevik »

Son 2-3 haftada ki gelişmeleri değerlendirdiğim de, sanki bana önceden planlı eylemler gibi geliyor.
Başkan Polat son 2-3 haftadır stadı herkese gezdiriyor ve devamlı olarak Sayın Başbakanımız sayesinde yapıldı diyerek yoğun bir propoganda yapıyor. Açılışa katılmasını çok istiyoruz, biliyorum zor ama umarım gelir gibi ifadeler... Sonrasında malum, Muğla dan gelir gelmez açılışa yoğun istek üzerine katılma...

- Ülkemizin yarı yarıya siyasi görüş olarak bölündüğü bir ortamda, 52,000 futbol seyircisinin hiç birinden protesto sesi yükselmemesi mümkün mü. Ancak dünkü gibi Sinan Erdem kapalı spor kompleksi ni açarken sadece AK partilileri çağırır, ellerine Türk bayrağı verirsin ve her lafını alkışlarlar.

- Dün kü açılış konuşması ; "Talimatımla, Seyrantepe stadına istasyon yaptırdım... ama siz sayın kardeşlerimden bügün asla ve asla yuhlama türü bir şey istemiyorum" Ardında İstanbul a yapılan tüm yatırımlar alkışlar eşliğinde anlatılıyor. Peki Seyrantepe İstasyonu ve Seyrantepe Stadı İstanbul halkı için değil mi ?? Galatasaray taraftarı ayrı bir ülke veya şehir insanı mı ?? Bu kadar yatırım yapılan İstanbul da, hizmet verilen İstanbul da AK partinin oy oranı %100 mü ???

- Ben ce en dikkat çekici kısım ;
Daha önce de söylediğim gibi, Başkan Polat ın haftalardır ismini en ön plana çıkardığı Başbakan iken, TOKİ başkanı, GS yönetimi borcunu ödeyemedi, yapamadı, biz yaptık diyor........ GS Kulübünü yerden yere vuruyor ve onca protestodan sonra Sevgili GS lılara hayırlı olsun diyor...... Bu önceden hazırlanmış bir planın uygulanması değildir de nedir ?? Poh pohlayan GS Başkanı, protesto eden GS seyircisi, TOKİ Başkanı GS yönetimine saldırıp GS seyircisine hayırlı olsun diyor...

- İnan Kıraç Başbakan dan şahsen özür diliyor, Başkan Polat gazete ilanları veriyor, fikir ayrılığı olanın elinden kombinesini alıcam efendim diyor ve Başbakan, GS Kulübünün cebinden Allah ın kuruşu çıkmadı diyor. (Bir önceki yazımda youtube da bu stadın nasıl yapıldığı belli, bu mantıkla GS, Ali Sami Yen stadını ilk yaptıran hükümete borçludur)

- GS ın yaklaşık 20-25 milyon taraftarı var. Protesto eden GS taraftarı (GS stadının açılışı olması dolayısı ile) , tövmet altında kalan GS kulübü. Taraftarına direk bir saldırı görmedik, ama kulübe inanılmaz bir yüklenme var. Siyasi görüşü Ak Parti ye uygun gelmeyen bir çok GS duayeni, GS yöneticisi var ki bu protesto olayı farklı boyutlara taşınıyor. Tabi bu siyasi görüşün de dışında, muhalefet ile ilgili ciddiye alınması gereken bir mesele olsa gerek.

Unutmayalım, ne deniyor, "Planlanmış bir olay" !!! Poh poh layan GS Kulübü, Protesto eden GS lı olup ta o gün stad a gelen bir grup ve saldırılan GS Kulübü !!!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ortada ilahi bir adalet var. Polat kendini bitirdi. Mart'da bu herifi istifa ettiremezlerse artik ne diyecem bilemiyorum. GS'in bir kurusu yokmus ha. Sen ASY yerini sat o parayi kullan stad yap ondan sonra bu lafi et. Burnundan getirmezlerse adi heriflerdir.

Polat'in ne kadar sunepe biri olduguu da gordunuz. Ulan ASY'nin yeri satilirken yeni stad da hak iddia edemeyecek durumda iseler ben o hukuk islerine bakan andavallilarin agzina huni ile ederim diyecek birileri yok mu divan da ya da somyada oturanlar arasinda. Goruyorsunuz hallerini. Alev makinasi ile Tevfik Fikret salonuna girip bu fosilleri itin kicina sokamayanlar utansin. Kol kirilir yen icinde kalir diye diye yedikleri kaziklar kulaklarindan cikti.

UltraAslanmis? Bunlar yonetimin onune attigi kemikle beslendiler senelerdir. Hic bosuna medet ummayin. Elbette bu sekilde davanacaklar.

Annem anlatirdi. Ben daha dunyada yokken oturdugumuz yerin esrafindan zengin birinin kizinin dugunu varmis. Bugunku Istanbul Universitesi civarinda (ben pek bilmem oralari. Belki de Cagaloglu gibi bir yerde) meshur bir dugun salonunda yemekli bir dugun. Babam ve kuzeni annemde beraber islerinden dolayi geri kalmislar. Butun ma aile dugune erken gitmis. Annem bzde giyindk kusandik ve genctikde derdi. Karakoy'e vapur yanastiginda Istanbul butun guzelligi ve isigi ile onumuzde olunca babamin kuzeni babama "gel kardes simdi o dugun salonuna tikilacagiz. Var misiniz Tepebasina cikalim. Cumhuriyet Gazinosunda feleketden bir gece calalim" demis. Bunlarda dunden razi. Seninkiler dugun yerine gazinoda sahneye yakin bir masada programi dinlemisler yemisler icmisler. Kuzen aman son vapuru kacirmayalim demis. Zaten programda bitmis. Son vapurda ailenin tumude orada. Ates puskuryorlar basta kuzenin karisi. Neyse vapura bindik biz bir koseye sindik derdi annem. Arkasindan kuzen aman ha vapurdan ilk biz cikip sut arabasinin onune kurulalim degilse bizi almazlar gecenin bu saatinde eve gitmemiz cok zor olur diye hatirlatmis. Buyuk amcanin mandirasi vardi. Yogurt fabrikasinin kamyonetini yikattirir arkasina halilar yastiklar atilir aileyi oyle tasitirdi. 1951'lerden filan bahsediyoruz.
Vapur yanasir yanasmaz firladik. Kamyonetin soforu de sasisrdi bizi one aldi. Annem Tevfik agabey ya pek iyi yapmadik. Karinla da aran acilacak dediginde. "Bir seycik olmaz. Ben sabah yastiginin altina ikibucuk lirayi koyarim sulh oluruz. Eger vapuru kacirsaydik felaketti." demis. Seninkiler geldi. Buyuk amca bak one de kurulmuslar yuzsuzler atalim arabadan eve nasil gelirlerse gelsinler demis. Dedem. "Agabey sonu yine bize dokunacak. Ne olacak ceplerinde para giderler bir otele yatar bunlar" demis. Annem gulerek anlatirdi. O gunku eglencenin tadi damagimda kaldi. Gerci biraz kalbim carpti ve bir iki gun darginlik oldu ama sonunda hersey unutuldu gitti derdi.

Bunun gibi UltraAslanin onune bir kemik daha atarlar unuturlar bu olayi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:Polat'in ne kadar sunepe biri olduguu da gordunuz. Ulan ASY'nin yeri satilirken yeni stad da hak iddia edemeyecek durumda iseler ben o hukuk islerine bakan andavallilarin agzina huni ile ederim diyecek birileri yok mu divan da ya da somyada oturanlar arasinda. Goruyorsunuz hallerini. Alev makinasi ile Tevfik Fikret salonuna girip bu fosilleri itin kicina sokamayanlar utansin. Kol kirilir yen icinde kalir diye diye yedikleri kaziklar kulaklarindan cikti.

Biraz once TV8de Divan uyelerinden biri 3 sayfalik bir protokol oldugunu gosterdi. Anlasmaya gore GS ASY ve Seyrantepe'de tahsis edilen arazinin bir kismindan stad karsiliginda vaz gecmis. Yanliz anlasmada bir sure yok :shock: . Devletimize guvendik diyor.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Adam,

* senin işi birinden alıp diğerine vermen sinirlenmmiştir
* senin bu işi en başından beri niye hayalperest adamlara verdirdiğine sinirlenmiştir
* senin "bu stadın durmasını üç defa ben engelledim demene" rağmen "bu stad niye üç kere durdu" diye düşünüp, ona sinirlenmiştir
* senin bet yüzünü görmüştür ona sinirlenmiştir
* senin herşeyi sahiplenmene, ülkeyi düşürdüğün durumlara sinirlenmiştir
* senin gerizekalı bakanlarına, müşavirlerine, TOKİ başkanına ve onun konuşmasına sinirlenmiştir,

o yüzden protesto etmiştir. İnsanların en doğal hakkı olan protesto etme hakkını da elinden almaya çalışmak nasıl bir iştir, kafam almıyor? Bu yoksa, aman fitil bir yerden ateşlenmesin yoksa Tunus ya da Tacikistan gibi oluruz korkusu mudur nedir? Politikaların ve onları uygulama yöntemlerin insanların üzerinde bir infial yaratıyor, bunları gör ve sindir. Herkes seni sevmek ya da sana inanmak zorunda değil. Sen kimsin ki? Bir de kalkıp demokrasiden bahsediyorsun? Protesto demokrasinin olmazsa olmazıdır?Yok misafirmiş de, bilmem neymiş...Geçelim. Dua etsin, TOKİ başkanın konuşmalarınsdan sonra daha büyük facialar olmadı. Burası ne Patagonya Cumhuriyeti, ne de bu klüp acizlikle itham edilebilecek bir kurum. Bunlarda edep, adap, insanlık hiçbir şey kalmamış. Adam ya bakın bir ayıptır oldu, konuyu uzatmayalım büyüklük biz de kalsın idyeceğine, oradan tehdit ediyor bir de yok stadın kullanım hakkını vermemiş de bilmem neymiş. Bu ülke de bu klüpte senin tapulu malın değil kardeşim...O stadın arazisi kimin de ve o arazide ki stada karşılığında ne verdi, bir düşün.

Atatürk'ün bir sözü bana hep şiar oldu...
"İdare-i maslahatçılar, gerçek cumhuriyetçi olamazlar" diye... Artık bize doğruları söylemketen çekinmeyecek adamalr lazım. Bu herifi kızıdırmamak için korkudan konuşamayan adamlardan bıktım artık..

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Insanlarin tepki vermesi gayet normal cok kisi degisik nedenlerrden vermistir, kimi konusmanin icerigine vermistir, kimi ulkeyi yöneten lise mezununun ickiden sanata, Bogazici köprusunun nereye yapilacagina kadar haddini bilmeden, egitiminin, birikiminin ne oldugunu bile bilmeden her konuda padisah benim diye karar vermesine, kimi salt bagirmak icin ses getirsin diye, herkes kafasina göre takilir, kimi de daha neden tutuklu oldugunu bilmeden ve kacma riski bile olmadan insanlik disi kosullarda iki senedir yasayan ve insanlarin hayatini kurtaran bir doktorun (uluslarasi dergilerde de yuzlerce makalesi olan) icerde tutuklu yargilanmasina,babaciginin cenazesine bile gitmesine engel olan zorba, zalim zihniyete bagirir. Tabii ki kimisinin de umurunda olmaz 'beni takim ilgilendirir amaaan bana ne' de diyebilir bu da insanin kendi sorumlulugu (böyleleri zatn bizim ulkenin tipik insani). Özgur bir ortamda kimse kimseye ayar veremez protestoyu elestirmek demokrasi kulturunden zerre kadar nasibini almamak demektir. Yok efendim bizim misafirimiz falan, kimse gudulmus koyun degil! Daha baska nerde bagirsinlar, burasi Fransa veya Yunanistan degil ki insanlar sosyal bilince sahip olsunlar, adam gibi sivil toplum örgutleri olsun ve organize protesto etsinler. Birseysel protesto etsen ulkeyi yöneten Kara Gömleklilerin polisi copu basiyor zaten. Kirk yilda bir protesto olmus kimin nesine batar anlamak mumkun degil. Neyse! Yazik bu vurdumduymaz insanlarin oldugunu görmek uzucu! Istedikleri kadar egitimli veya egitimsiz veya yurtdisi veya yurticinde yasasinlar, insanlar nasil bu kadar vurdumduymaz, adam sendeci oluyor aklim almiyor. Turkiye maalesef kulturunden ve tarihinden dolayi mantar gibi turuyor bu tur insan tipi.

Adnan Polat burda korkusundan bu sekilde konusuyor zira bu stadi koklatmazlar bile bu olaydan sonra bunun farkinda (iste burasi sanirim cogunuzu ilgilendiren kisim).
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yahu Soner sen benim beynimden geceni mi okudun? Ayni seyleri ayni anda yazmisiz!
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply