18. STL Hafta: Galatasaray-Sivas 1-0 (servet)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 18. STL Hafta: Galatasaray-Sivas 1-0 (servet)

Post by Cengiz Akgun »

Sut dokmus kedi gibisiniz. Hayrola? Begendiniz mi yeni transferleri?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Yok Cengiz Abi, final kagitlarini okuyorum. Yazacak cok sey var aslinda. Mesela daha transfer gerekli oldugu. Defans ve forvet arasi hala kopuk, defanstan top cikarmakta cok zorlaniyoruz, orta sahaya iki hat arasi baglanti kuracak adam lazim. Yekta ileri hata yaraticilik getirmis ama onun gorevi ceza sahasi yakinlarinda basliyor. Ayhan, Baris ve hatta Culio defanstan kopru vazifesini yapamiyor. Dun Arda, Pino, Kewell gibi kanat adamlari da olmayinca kanat varyetelerine de giremedik. Stancu oyuna girince en azindan forvette cogaldik ve direk kaleyi dusunen bir adamin varligi, Kazim'in hareketliligi ile birlesince Sivas defansi zorlanmaya basladi ve onlar mesgulken de Servet gelip golu atti. Herkes saglikli duruma gelirse ve bir tane de orta sahaya bir transfer yapabilirsek belki ilk 5'i zorlariz. Yeni transferlerin hepsi de Hagi'nin begendigi ve istedigi adamlar, takima da katki yapacak gibi gorunuyorlar ama hala daha tam takim degiliz ilk onbirde aksayan mevkiler var, ve isleyen mevkiler icin de alternatif ya yok ya da az.

Kayseri - IBB macina bakiyorum, iki takim da cok iyi. Kayseri Amrabat diye bir adam almis cok iyi gorunuyor. Bir gol atti, bir golu de attirdi. IBB takim olarak cok iyi, defans ve kaleci hatalarindan 3 gol yediler. Iki takim da bizi zorlayabilir. Trabzon, Bursa, Besiktas, FB zaten malum. Boyle olunca ilk 5 bile aslanin agzinda.

Diger arkadaslarin da herhalde kulup icerisindeki huzursuzluktan tadlari kacti yazmak istemiyorlar. Ne yapalim oyle boyle hobimiz bu napsak etsek takimi takip edecegiz yazabildigimiz kadar da burdan yazacagiz. Sahayi da gidip bir gormek lazim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Kayseri - IBB macina bakiyorum, iki takim da cok iyi. Kayseri Amrabat diye bir adam almis cok iyi gorunuyor. Bir gol atti, bir golu de attirdi. IBB takim olarak cok iyi, defans ve kaleci hatalarindan 3 gol yediler. Iki takim da bizi zorlayabilir. Trabzon, Bursa, Besiktas, FB zaten malum. Boyle olunca ilk 5 bile aslanin agzinda.
...
Ben de seyrediyorum. Abramat'in ilk ismi adi Nurettin. Ama Hollanda da dogmus bir Fas'li imis. Ziyani mi ne diyor o da Cezayirli imis ama Fransa da yasiyormus. Arayan buluyor boylelerini. GS simdiden $ota'yi zulaya almali. Iyi bir teknik adam olmus. Cok guzel bir mac izliyoruz.

Sen boyle Arjantin'e bir uzanalim bakalim elbet biri cikar ya da Brezilya'da kim var diye ucaga inersen kaziklarlar adami. Gelecek hafta BJK buraya geliyormus. FB'den IBB verilen eski Kayserili Gokhan durumu 3-2 yapti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yekta'yi cok begendim, umarim önumuzde ki sezonlar da istikrarli bir cigi cizer. Onu biraz Robbens'e benzetiyorum, saci, stilini...macin sonlarina dögru yoruldu sanki. :-D Ben bu transferden memnunum...Stancu'nun kumasi iyi bana sorarsaniz...Culio takim oyuncusu huviyetinde, gol kokluyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Yekta'yi cok begendim, umarim önumuzde ki sezonlar da istikrarli bir cigi cizer. Onu biraz Robbens'e benzetiyorum, saci, stilini...macin sonlarina dögru yoruldu sanki. :-D Ben bu transferden memnunum...Stancu'nun kumasi iyi bana sorarsaniz...Culio takim oyuncusu huviyetinde, gol kokluyor.
Dun Ligtv'de Yilmaz Vural vardi. Sansal/Marcus Merk/Denizli de Yakta icin iyi seyler soyledi. yilmaz Vural da oldukca ovdu. Cocuk gonulden GS'li. GS bence iyi bir oyuncu aldi. Hem Yekta hem de GS bu durumun kiymetini bilir insallah gibi sozler etti.

Kayseri de iki iyi oyuncu alip hucum gucunu artirmis. Arabat ve Ziyani adli iki Arap asilli Avrupali Kayseri ile epey can yakacaga benzerler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

TT Arena ilk maçta G.Saray'a para bastı

Ali Sami Yen'deki Sivas maçından 150 bin TL kazanan, Fenerbahçe derbisinde bile 650 bin TL'yi zor gören Glatasaray, hafta sonu yeni stadı TT Arena'daki ilk maçında gelirini 7'ye katladı
G.Saray, Türk Telekom Arena'daki daha ilk maçta ekonomik olarak çağ atlayacağını gösterdi. Sarı Kırmızılı takımın Sivasspor ile oynadığı karşılaşmada sadece bilet satışından 1 milyon 142 bin TL gelir elde edildi. Bu rakam ise Cim Bom'un gelecekte parasal anlamda şaha kalkacağının göstergesi.

Çünkü geçen sezon Ali Sami Yen'deki maçlarda G.Saray elektrik parasını bile çıkartamıyordu. Sami Yen cehenneminde oynanan maçlarında ortalama 150 bin TL gelir elde eden Cim Bom, F.Bahçe ve Beşiktaş derbilerinde ise ancak 650 bin TL'ye ulaşabiliyordu. Bu rakam ise Türk Telekom Arena'da Sivas maçında bile 1.2 milyona çıktı.

DERBİ 2.5 MİLYON

SERVET'İN tarihe geçtiği maçta 20 bin kombinesi olan taraftar tribünde yerini alırken 23 bin 910 da bilet satıldı. Yani maçı toplam 43 bin 910 kişi izledi, toplamda gelir sadece tribünden 7'ye katladı.. Bu rakamın derbilerde ise rahatlıkla 2.5 milyonu bulması bekleniyor. Peki gelir sadece bu kadar mı?

60 MİLYON $ HARİÇ

G.SARAY, işletmeciye verdiği kiralık yerlerden ve G.Saray Tır'ından da önemli gelir sağladı. Sivas maçının cirosunun ise 1.5 milyon TL'yi bulduğu öğrenildi. Tabii bu gelire G.Saray'ın toplamda 60 milyon dolar gelir sağladığı 157 loca ve 4 bin 500 VIP koltuğun bedeli dahil değil..

Fener'i böyle geçecekler

G.Saray'ın hedefi Şükrü Saracoğlu'nun gelirini geçip F.Bahçe'yi yakalamak. F.Bahçe 22 bin kombineye oynarken 30 bin seyirci ortalaması yakalıyor. G.Saray 40 bin ortalamaya ulaşırsa Avrupa dahil 20-25 iç saha maçından sadece 30 milyon Tl gişe geliri elde edecek.

En iyisi Culio

Aslan'da ilk lig maçına çıkan Culio, Romanya'da beğenildi. Sivas maçını izleyen Arjantinli oyuncunun eski patronu Becali, 'Hagi, Culio'yu özgür oynatıyor. Bu da onun performansını artırıyor. Sivas maçında sahanın en iyisiydi. Stancu da gol atamadı ama G.Saray kazandıktan sonra bunun önemi yok' dedi.

Yemek içmek ateş pahası
Hamburger: 12 TL
Sandviç: 16 TL
Kola: 8 TL
Çay: 4 TL
Sahlep: 6 TL
Tavuk-Ayran: 15 TL
Sosisli: 16 TL (VİP Büfe)
Sosisli: 10 TL (Dilber Büfe)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:TT Arena ilk maçta G.Saray'a para bastı

Ali Sami Yen'deki Sivas maçından 150 bin TL kazanan, Fenerbahçe derbisinde bile 650 bin TL'yi zor gören Glatasaray, hafta sonu yeni stadı TT Arena'daki ilk maçında gelirini 7'ye katladı

...
Insaf birader. Yeni kenef bile acildiginda ilk gunlerde bir izdiham olur icine etmek icin. Her seyin yenisini gormek istemenin sonucu bunlar. Sonra klubun ve takimin ayni hamam ayni tas oldugu anlasilinca gorecegiz kac para yaptiklarini. Hele etraflara kokerecciler, sucukcular, sahte formacilar filan bir cokelsin kac sosisli sandevic yiyecekler bakalim o fiyatlarla gelenler.

Stad acmakla daha dogrusu yeniye konmakla bu isler olsaydi neler olmazdi. Kafa yapisi ortada. Bu adamlar bu klubu yonetebilecek kabiliyette mi degil mi ondan haber verin hele. Elerine gozlerine yuzlerine bulastirmadiklari tek bir is yok.

Ha Gorgen bu sozlerim sana degil bunu haber yapana. Senin de hosuna gitmis belli ama daha dun bugun iki.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply