19. STL Hafta: Bursaspor-Galatasaray 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: 19. STL Hafta: Bursaspor-Galatasaray 2-0

Post by Mert Tokman »

Kemal Bakircioglu wrote:
Mert Tokman wrote:Bursa ile GS arasinda kadro kalitesi acisindan daglar kadar fark var. Acikcasi maci seyrederken Bursa'ya sempati duydum --- GS'in aciz ve cirkef goruntusu o kadar antipatik ki o takimi tutamiyorum artik...

Mac ozetlerini tekrar seyrettim ki mac ortaykeyken bir hakem ve bir kaleci hatasiyla donmus. Ben kalite farki goremedim, kaleci disindan.
Ivankov > U-fuck

A. Tandogan > Sabri
Stepanov > Balta
O. Erdogan >= Servet
Vederson > Insua

Bekir Ozan > M. Sarp
Svensson > Ayhan

Turgay = Yekta
Battalla >= Culio
Ozan Ipek > Emre Colak

Miller > Kazim

Milletin milyonlar veripte alamadigi Volkan Sen, Sercan yedek... Huseyin Cimsir milli takim oyuncusu... Ivan Ergic sakat...

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

stancu ile başlamamak hagi nin hatası. Adamın hem maç eksigi yok hemde devre arası kampını yapmış.

Hakem tam bir rezalet. Stephanov eliyle kesti karar devam. Hem sarı hemde serbest vuruş. Sonrasında emreyi biçtiki topla hiçbir alakası sadece sarı kart. Birinci golde hem ofsayt hemde elle avantaj sagladı ama hakem bunuda görmek istemedi.
Tüm bunlara rağmen kaleci bütün takımı nasıl devre dışı bıraktı onuda net bir şekilde gördük.

İlk yarım saat takım iyi oynadı. Bu arada bir golcu sahada olmalı idiki servet en golcü isim olarak öne çıktı. Ayhan belliki atılacağım diyordu ki hagi bunu göremedi.

Barış, sarp, ayhan, aydın, balta lütfen gidin bir yerlere...

Harun

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Ayhan: Futbol olarak zaten jübile zamanı geldi, bunun yanında her maç kabadayı hareketleri ile de zarar veriyor. Üstelik kaptan.

Balta: Türk futbolunda soyadının hakkını veren tek oyuncu. Takıma katkısı sıfır. Protesto edilince de el-kol yapıyor.

Servet: Sabotajcı. Utanmadan söyledi bir de. Rijkaard'ın gittiği gün gönderilmesi lazımdı. Şu başkanın sözünü ettiği Galatasaray'ın ananeleri, etik değerleri o zaman niye işletilmedi acaba, kimse de sormadı hesabını nedense. Bu adamın oynamasından ben utanıyorum.

Sabri: Dayısı kimse artık, bu kadar süre oynayıp kendini milim geliştiremeden takımda kalan, gönderilmesi gündeme dahi nedense hiç gelmeyen son on yıldaki herhalde tek adam. 2001 yada 2002'den beri var bu adam. Bunu görünce, şu an çoğu Bank Asya'nın muhtelif takımlarında oynayan, bir zamanlar GS dergilerinde sayfalar ayrılan bir sürü genç adama niye az da olsa şans verilmedi diye düşünüyor insan ister istemez.

Ayrıca Gökhan Zan, Sarp, Barış Özbek vs. hepsi ile sezon sonu yollar ayrılmalı. Yani şu 20 küsür kişilik profesyonel takım kadrosundan Galatasaray'da gerçekten oynama kapasitesine sahip 5, 6, taş çatlasa 7 adam çıkar. Bunlardan biri de Bugünkü Asya kupası Finalinde Avustralya adına Neill ile oynayan bitmiş haldeki Kewell. Gerisini hesap ediverin artık siz.

Üstteki birçoğunun burada olma nedeni düşük maliyetleri/ücretsiz bonservis bedelleri zaten. Elano'nun satışından sonra kulubun cıkıp bu oyuncunun alacaklarını ve maliyetini resmedip kara geçtiğini açıklaması da buna delalet. Gizli saklı da değil yani bu durum. O Elano da öyle veya böyle dünya standartlarındaki oyunculardan biriydi. O zaman buradan da şu çıkar; GS sıradan bir anadolu takımı hüviyetine çoktan bürünmüştür. Tabii insan ister istemez Avrupa Şampiyonu olarak düşününce tuhaf geliyor. Birinin dediği gibi, ayhanın gördüğü bir sarı kartı en dandik takım oyuncusuna bile göstermez bir hakem. (Ayhana iyi oldu, o başka) Yani Galatasarayın prestiji, ismi falan da kalmamıştır şu görüntüde. Sarı-Kırmızı forma da olmasa kimse inanmaz zaten. Galatasarayın önümüzdeki abartısız 5-10 senesini, geride kalan 10 seneden farklı görmüyorum.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Maçı seyrettim. Bursa buz gibi soğuk bu akşam. Oynanan futbol da içleri ısıtmadı.

Bursa hala anlayamadığım bir çekingenlikle başladı. Hele hele maç kadrosunda gündemdeki Volkan Şen ve Sercan'ı göremeyince beraber seyrettiğim enişteyle 1 dakka felan birbirimize baktık.

Ertuğrul Sağlam'ın taktiği mi yoksa bizimkilerin bir süre orta sahayı iyi kapatması mı anlayamadım. Top bizde gözüktü. Baskı bile vardı bir ara. Bursaspor top yapamadı.

Siz bakmayın benim orta sahayı kapattık dememe Yekta'nın şutu haricinde aklımda atılan şut , IVANKOV'un kurtardığı top yok.

Emre Çolak , Culio aslında çok fena başlamadılar.Yekta bir şeyler yapmaya çalıştı. Servet'e demişler ki "oğlum Kenny Miller'a yapışıyorsun ve ileri çıkmıyorsun"

Böylece gol kralı Servet oyuna katılamadı böylece gol atma ümitlerimiz suya düştü :)

Gol olana kadar çok ta kötü değildik, hani bir ara "ulan bu maç 0-0 bitecek galiba " bile dedim.

Kenny Miller zaten bildiğimiz adam, Hasan'ın tahta bacak diyarından , ama bakın tekrar söylüyorum, sakatlanmazsa bu şehirde bir futbol efsanesine dönüşebilir. (Şu an dönüştü bile diyecek 1000lerce adam gördüm )

Boş alanlara deplase oldu, aldığı pası verdi, bir defans oyuncusunu kitledi. Daha ne yapsın. Ha bi de eliyle götüyle gol attı.Biz Kasımpaşa'dan Yekta'yı alıyoruz. Bursa Kenny Miller'ı.Farkımız fiyatımız...

Ufuk'un kendisini toplaması aylar değil yıl alır.Zaparano kaleye geçer.
Hakem eli görmemiş, ofsaytı yakalayamamış ne gam. 40 metreden gözünde tavuk karası olsa yemessin arkadaş.

Ayhan'a niye kızıyoruz yav, Ayhan sizi şaşırttı mı ? O bizim bildiğimiz Ayhan. Devre bitmiş soyunma odasına giderken sarı kart gördü. Böyle bir geri zekalı ile aynı renkte t-shirt bile giymek istemiyorum. Ama Ayhan'ı değiştiremezsiniz, bir Bursa maçı klasiğidir Ayhan'ın taşkınlıkları. Bursalı (İnegöllü) bir adam bu kadar mı antipatik olur yav...

Sabri konusu hala beni güldürüyor. Arkamdaki bir eleman Sabri duran topa vururken " abi yatın Sabri vuruyor" dedi. Eve geldim hala gülüyordum. :lol:

Maçta bariz 4 YANLIŞ var :)
1-Yanlış başkan-yönetim kurulu (bu hallere düşmemizin ilk sebebi),
2-Yanlış teknik heyet (sezon sonunda gidecekler heba olacak kariyerlerine yazık) ,
3-Yanlış futbolcu ( Lucas Neil, Emre Çolak hadi bilemedin maksimum 4 isim haricinde takımın komple değişmesi lazım)
4-Yanlış taraftar (koltukları kırıp bursa tarafına attılar, nedenini bilemedim, bunları da istemiyorum, üstelik bu elemanlar Bursalı Galatasaraylılar)

Neyse en kotu gunumuz bu olsun diyelim (daha kötüsü olur mu acep ,küme düşmemeye oynama felan) ve konuyu kapatalım.
Gelecek seneye kadar Bursa maçı yok en azından :)

Ben Düsseldorf'a gidiyorum, Almanya tatili biraz konuyu unutturur inşallah.
TRUST GALATASARAY
MGC

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Mert Tokman wrote:
Kemal Bakircioglu wrote:
Mert Tokman wrote:Bursa ile GS arasinda kadro kalitesi acisindan daglar kadar fark var. Acikcasi maci seyrederken Bursa'ya sempati duydum --- GS'in aciz ve cirkef goruntusu o kadar antipatik ki o takimi tutamiyorum artik...

Mac ozetlerini tekrar seyrettim ki mac ortaykeyken bir hakem ve bir kaleci hatasiyla donmus. Ben kalite farki goremedim, kaleci disindan.
Ivankov > U-fuck

A. Tandogan > Sabri
Stepanov > Balta
O. Erdogan >= Servet
Vederson > Insua

Bekir Ozan > M. Sarp
Svensson > Ayhan

Turgay = Yekta
Battalla >= Culio
Ozan Ipek > Emre Colak

Miller > Kazim

Milletin milyonlar veripte alamadigi Volkan Sen, Sercan yedek... Huseyin Cimsir milli takim oyuncusu... Ivan Ergic sakat...
Sakat ve cezalilari katmasak hesap sasar. Arda, Baros, Kewell,Neil saglamsa Turkiye'de her takimda oynar Pino ve Cana da ihtiyaca gore ya oynar yada iyi yedek olur. Galatasaray iki senedir bilinmedik bir basiresitlik ve sakatlik bunlarin ustune yonetiminde onemli anlarda kritik hatalari belini dorultamadi.

Forumda yazilanlarin aksine ben Galatasaray kadrosunun kotu oldugunu dusunmuyorum hatta devamliligi saglayabilseler kadrosu Trabzon, Bursa, Kayseri'den cok daha guclu, tabi oynatayabilene. Hagi'in hesabi nedir tam cozemedim, kosan, top kovalayan bir takim ve karsi takimi kilitlemeye hedefleyen bir oyun duzeni kurdu. Baros ve Ardanin gelmesiniyle takimi her yonuyle oynatabilecegini hesapliyor olabilir ama bu bir umit olabilir. Ilk golu yerse cikaramayan ama atarsada yemeyen bir takim kurdu.

O sebeple kim Galatasaray ile oynarsa oynasin tedbirli cikiyor, kaybetmekten korkmuyorsa. Volkan, Sercan'in sirf hocasiyla problemlerinden degil, Bursanin kendi sahasinda ilk yarisinda tirsmasi temkimli oynamayi tercih etmesinden.

Iki Bursa macinda da hakemler direk skoru etkiledi. Bu puanlari cok ovulen Bursa'dan al yerin dibine batirilan Galatasaray'a ver, aralarinda cok fark kalmiyor. Takim yenildi diye illa yerin dibine batirmaya gerek yok.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bazi GS'lilar seviniyorlarmis Bursa'nin onunu kesmedik diye. Boylece FB'nin basina bela olma konusunda iki takim yoladevam edecekmis. Bu FB ile ugrasma yuzunden zaten GS basina ne geldiyse geldi ve geliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Barış,Ayhan,M.Sarp - BAM !

Barış oyunun başında çıkar BAM, yerine M.Sarp girer BAM
Ayhan kırmızı BAM ! Bireysel hatadan giden bu kaçıncı maç ? Balta,Ufuk,BAM,Servet...

Bu takım 3 senedir tek bir maça tam kadro çıkamadı ! Bu nasıl iş ? 3 sene 3 !
Her zaman kilit adamlar sakat,milli takımda,kadro dışı...

Elano show yapıyor Brezilyada 5.golünü atmış sen zararına sat, Keita'yı sat ,Topal'ı sat, Misimovic'i kadro dışı bırak bize bu paçavraları izlet. BAM !

Takıma forvetle kaleci almışsın onları yedek oturt, sonra işler boka sarınca 2.yarı oyuna al, oldu...

Adnan Polat,Hagi vs ile önümüzdeki 5 yıl geride kalan 5 yıl gibi olcak, kepazeler

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote: ...Elano show yapıyor Brezilyada 5.golünü atmış sen zararına sat, Keita'yı sat ,Topal'ı sat, Misimovic'i kadro dışı bırak bize bu paçavraları izlet. BAM !
...
Elano tam bir sahtekardi. Parayi cebine koyup oynamiyordu. O kontrati yapanlara yedirtmek lazimdi o kontrati ama nerde o dirayet. Misimovic ise burada resimleri cikti. Onunde gobegi ile geldi idi. Herif kilo filan vermedi. Dogru durust antreman yapmiyorsa Elano gibi yatacak korkusu ile gonderdiler.

Bunlar kontrat yapmasini bilmiyen adamlar. Eh iyi kontrat yaparsan gelmiyecek diyenler olacak. Bu da zaten bastan belli olur kim buraya yatmaya geliyor kim oynamaya diye. Almayacaksin. Aldigi maas yari yariya olacak. Yarisi pesin yarisi oynayarak. Takima giremezse bir kurus alamiyacak. En iyi sekilde kontrolden gecirtireceksin ki sakatim ayagina da yatamiyacak. El alem arayip buluyor. GS'in yedigi kazigin haddi ve hesabi yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Can Ergun wrote: Elano show yapıyor Brezilyada 5.golünü atmış sen zararına sat,
Elano'nun karisini aldattigi ortaya cikinca karisi resti cekti ve kizimi alip Brezilya'ya donuyorum dedi. Elano'nun geldiginden beri aklinin nerde oldugu da ortaya cikti. Elano'nun bu perisan halde bir halta yaramayacagini goren yonetim de zararin neresinden donulse kardir deyip satti.

Adam ailesine karsi sorumsuz ve saygisiz faturasi Galatasaray'a cikti. Yonetimin hatasi Lincoln faciasindan sonra Brezilyali'da israr etmesidir. FB'li Alex gibi ciddi ve profesyonel bir iki istisna disinda Brezilyalilarin hepsi lacka adamlar. Hele bizim ulkeye gelince iyice sapiiyorlar.

Bu transfer politikasi ile bizim takim bir iki sezona kume duser simdiden soyliyim. Umit Karan ve sonrasinda Nonda gittikten sonra takimda yedek forvet yok, Baros da sakatken yonetim iki senedir takimi forvetsizlikten surundurttu. Kenny Miller gibi bir adam alamadi. Miller Bursa'ya 400,000 pounda gelmis. Cikti daha ilk macta golunu atti, bir iki gol daha atsa parasini cikaracak. Rangers'da 81 macta 50 gol atmis. Rangers'in son on senede dokuz kere sampiyonlar ligine katilip 2008'de de UEFA finali oynadigini dusunursek gayet iyi transfer. Ama bize kalsa bu transferi 4 milyon euroya yapar adama da yillik 3 milyon falan verip iyice simartirdik. Sonra da niye oynamiyor diye uzulurduk. Goruldugu gibi hersey parayla olmuyor. Gaziantep, Kayseri, Bursa, Konya, Karabuk, hepsine bakin ust duzey liglerden iyi oyunculari hem de makul fiyata almaya basladilar. Bu transferlerin cogu bizimkilerden daha akilli, daha hesapli, daha az riskli, ve hatta daha kaliteli. http://en.wikipedia.org/wiki/Kenny_Miller

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Rezilligin belgeleri.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote:
Can Ergun wrote: ...Elano show yapıyor Brezilyada 5.golünü atmış sen zararına sat, Keita'yı sat ,Topal'ı sat, Misimovic'i kadro dışı bırak bize bu paçavraları izlet. BAM !
...
GS'in yedigi kazigin haddi ve hesabi yok.
Cengiz Abi bu kontrat konusunda cok haklisin. Son zamanlarda dikkat ediyorum yabanci oyuncular transfer sonrasi roportajlarda hep "GS'dan mukemmel bir teklif aldim, reddedilemeyecek teklifti" falan diyorlar. Bizimkiler bol keseden hakedilenin 2-3 kati garanti para teklif ediyor kontratta.

Gokhan Zan'a Besiktas 500,000 TL teklif etti, bizimkiler bonservisi bedava ve milli takim oyuncusu diye dort katini verdi. Hem de mac basi falan degil, garanti. Boyle sakatlik gecmisi olan futbolcuya en fazla 250 garanti + 250 ilk onsekiz'e girerse + 250 macta oynarsa teklif etmek lazim.

Misimovic olayinda gelmek istemeyen adamin agzinin icine parayi zorla tikarak getirttiler. Kontratta bonservis taksidi odenmezse Wolfsburg'a geri donebilir maddesi yuzunden Misimovic'in kafasi karisti. Takima ve ortama adapte olamayinca, "Huzursuzluk cikarip,Hagi'yle catisip, dusuk performans gosterip Wolfsburg'a geri donerim" ayagina yatti. Yonetim de bunu gordu adami surunduruyor, Wolfsburg'a da geri vermiyor. Olan tabii Galatasaray'a oluyor.

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Pek bir önemi olmasa da yine de eksik, kötü ve moralsiz bir takım için zor bir hafta, bilerek yapsalar bu kadar olur. Sanırım tek antrenmanla çıkarlar lig maçına.

3 Şubat 2011 Perşembe

21.30 Gaziantepspor – Galatasaray (Futbol)
Organizasyon : Ziraat Türkiye Kupası Yer : Kamil Ocak Stadı

6 Şubat 2011 Pazar

19.00 Galatasaray – Eskişehirspor (Futbol)
Organizasyon : Spor Toto Süper Lig Yer : ASY Spor Kompleksi Türk Telekom Arena
ultrAlpaslan

Post Reply