STL 23. Hafta:IBB-Galatasaray 3-1 (Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

STL 23. Hafta:IBB-Galatasaray 3-1 (Baros)

Post by Cengiz Akgun »

Avci ile Hagi. Avci alir gibi. Bu arada onumuzdeki hafta Hagi'nin gelecegi biraz daha sekillenecek. Gaziantep maci var cunku.

Yarismayi oynayanlar unutmasinlar. Bugun (25 Subat) Buca-Bursa maci ile haftanin programi basliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STL 23. Hafta:IBB-Galatasaray 26. Subat TSI 16:00

Post by Cengiz Akgun »

Duzelten Hasan galiba. Mac erken oynaniyormus. Nezih agabey yandi. Sabah 6'da kalkacak. Ben ise sabah disci randevum olmasa misil misil uyuyor olacaktim Cumartesi keyfi icin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,
Bu durumlara alıştık artık. Başka macların son 15 dakikasını seyrediyorum, ancak yarın tabiki bütün macı seyredeceğim. Sonra da kahvaltı ederken Fenerin maçını seyrederim.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ruzgar ve soguk bir hava. Bu sartlarda Olimpiyat Stadinda futbolun keyifli olmasi zaten zor. Ilk yarida ruzgar arkamizdaydi yanliz ortalar daga taca gitti. Ozellikle Stancu ve Culio dikkatsizdi kose vuruslarinda ve serbest atislarda. Ilk yarinin en guzel hareketi goldu.

Mustasa Sarp, Stancu , Culio iyi degiller bugun. Ikinci yarida Istanbul sahanin avantajini kullabilecekler mi gorecegiz.
Kemal Bakircioglu

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Serrkan Kurtuluş mal mal bakınca skor 1-1 oldu. Futbolcularıda teknik direktörüde kötü bir takımız. Gelen vuruyor giden vuruyor. GS çöktükçe çöküyor.

Takımın diğer embesilleri Servet ve Sarpın işbirliğiyle 2. golüde yedik.
Last edited by Ismail Gezer on Sat Feb 26, 2011 6:25 pm, edited 1 time in total.

Kemal Bakircioglu

Golu atan Istanbullu oyuncu iki dakika once topu elle kesmede saridan kirmizi gormesi gerekirdi, yine bir hakem hatasi. Neyse sonra ikinci golu yemisiz.
Kemal Bakircioglu

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Avci atiyor Hagi bakiyor... Sarp'in oynamadigi donemde orta saha azicik kipirdanmisti halbuki...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

3-1 yenik durumdalar....5-10 dakika icinde 3 gol, bravo dogrusu. GS yeni sistem kurbani oldu diyemeyiz, cunku bazi oyunculardan GS'in gercekten kurtulmasi gerekiyor. Sabri, berbat bir oyun sergiledi...Stancu bu sistemin kurbani oldu gercekten. Culio ona keza.

Bu sene GS ilklerin takimi gercekten. IBB GS'i ilk kez yendigi mac.

Stat olayina girmiyorum bile, 20-30 sene sonra yikip elektrik uretmek icin pervane insaat ederler.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kemal Bakircioglu

Kotu havada duzgun bir oyun beklemiyordum ama yinede oyuncularimiz nerede oynadiklarini idrat etmemisler, mac secer gibi , mesela bu hafta Gaziantep macinda bomba gibi olabilir veya Fenerbahce macinda cosabilirler, Arda kosa kosa maca yetisir !!!, Sabri uclu cektirir !!!

Olimpiyat stadinda top oynamak, kumar oynamak gibi. Kotu oynamayan oyuncumuz yok gibiydi. Hele Stancu kotu oyununun ustune, bir gol kacirdiki mac orada bitebilirdi. Caglar bir iki duzgun pas verdi. Hagi'nin Yektayi niye oynatmadigini cozemiyorum, kendi kuyusunu derin kaziyor. Kupa cikmazsa, bu sene sonunu goremeyebilir, hazir sucu dibine degilde, saga sola atan bir baskan varken.

Ilk golu atan oyuncu, kontra ataktan once topu elle kesen oyuncuydu. Hakem gordu topu elle kasti kestigini ama saridan ikinci kirmiziya eli gitmedi, bu nasil bir mantik ve oyun degisti. Sonra o top dondu ve golu yedik. Ikinci gol , defanstaki kutuk onundeki oteki kutuge carptirip ataga cikarken gol yedirdi. Bu oyuncu nasil Ingilterede kaptanlik yapmis, hayret. Ucuncu golde ucuz bir penalti, Turkiye'de bir standardi olmadigi icin veriliyor.

Butun bunlarin olmadigi bir mac eger T.T 'de olursa kazaniyoruz, eger disarda ise belki yenilmiyoruz ki en son deplasmanda ne zaman yenilmedigimizi hatirlamiyorum.

Kumar gibi mac. Hagi icin uzuldum. Bu kadar basarisizligi kaldirabilecek bir karakteri yok.
Kemal Bakircioglu

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Kayıp bir takım olduk.
Eskiden iyi-kötü bir takımımız vardı... Biz de oynanan futbolu kendimize göre analiz etmeye çalışırdık.
Şimdi öyle bir hale geldik ki futbolcuların sahada ne yaptığının düzgün bir analizini çıkarmak mümkün değil. Çünkü sahada olan biteni anlamak mümkün değil.
Tribünden seyredenler için durum farklı olabilir. Ben televizyondan seyrediyorum ve hiçbir şey anlamıyorum. Çözemiyorum.
Çözebilen varsa ne olur bana da anlatsın. Çünkü merak ediyorum, anlamak istiyorum.
Plan neydi, düşünülen neydi, herşey muğlak...
Sahada varlığı yokluğu belli olmayan 11 oyuncu var... Galiba onlar da bu sezonu kafalarında bitirmişler. Tezkere bekleyen asker gibi sezon sonunu bekliyorlar.
Sonuç olarak, "yok hükmünde" bir takıma sahibiz.
İleriye dair en ufak bir ışık da görmüyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Fahrioglu

Re: STL 23. Hafta:IBB-Galatasaray 3-1 (Baros)

Post by Murat Fahrioglu »

Cenk Tosun bugun 2 tane daha atti, belki ata ata bitirmistir de kupa macinda bize atmaz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cenk Hagi'yi bitirecek ve saklaban evine donecek. Dedigim gibi akillari varsa Avci'yi alirlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Saklaban dedigin seve seve tasin altina elini soktu, senelerdir gel dedikleri adam, yani Avci, gelmiyor. Kimi getirirlerse getirsinler...du takimda direk sutlanacak 4-5 isim vardi, ilkonbirde oynayan ustelik. Sabri, Mustafa, Torik (adam öc almak icin varolmus), Zapata..oynamayanlardan Harry, Neillll...Sabri'yi uzulerek bu listeye aliyorum, cocuk beyinsiz diye diye beyinsizlesti gercekten...ha unutmadan Arda'yi da sutlasinlar.

Teknik kadro ekonomik sartlardan öturu sutlanir, o baska...

Taraftar, tmm guzl o sogukta ruzgardan gelmissin ama birak ninni söylemeyi, pozisyon yasa, takimini sahlandir...."sen cok yasa" bilmem ne...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sahadakiler kadar sahada olmayanları da suçlamak akıllıca olmuş!

Antep yada FB maçı Hagi'nin son maçı olur böyle giderse. Kendini geliştirdiğini falan ummuştuk ama adam geriye gitmiş. Transferlerdeki şaibede hala temizlenmiş değil! GS tarihinde daha kötü dönemler olmuştur belki, ama daha rezili olmamıştır heralde.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Hagi Ribery'de begenmemisti. IBB elindekilerle GS elindekiler maas ve bonservis olarak karsilastirilirsa aradiki farkin TD'den geldigini gormek zor olmasa gerek. Yapsin Msimovic'e yaptigini Arnavuta da. Geldiginden beri 8. maglubiyetini aldi. Insan utanir. Ama o hale yas gunu yilbasi derdinde O yuzden saklaban. Alsinlar Avci'yi sezon sonunda adam gibi. O adam sezon ortasinda kendini ezdirtmek icin gelmeyecek kadar prensip sahibi. Ikincisi ona guvenip is veren takimi var. Hagi gibi bosta gezmiyor.

Iste bu da 11. maglubiyetin damgasi:

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply