Gheorghe Hagi Yine Gonderildi. (B. Under ve Turgay'la Devam)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Efe Tuncel

Gheorghe Hagi Yine Gonderildi. (B. Under ve Turgay'la Devam)

Post by Efe Tuncel »

Insua'ya karsi Balta israrini bir turlu anlayamiyorum.
Misimovic'i kacirmasina cok sinirliyim.
Stancu kazigini eger Hagi attiysa kendisinden misli ile ciksin.

Ancak, ben hala futbol takiminin iyiye gittigini dusunuyorum.
Hic bir sey vermediyse en zayif yerimiz dedigimiz orta sahamiz tas gibi oldu.

Bu takimi yukseltecekse Hagi yukseltir. En azindan ilk 3e sokar. Bu camia bir Rijkaard faciasi daha kaldiramaz. Ama duzgun bir yonetim olmadan bu mumkun degil malesef.

Eray Tunç

Re: Gheorghe Hagi

Post by Eray Tunç »

Elestirilere karsi verilebilecek bazi cevaplar var:
Efe Tuncel wrote:Insua'ya karsi Balta israrini bir turlu anlayamiyorum.
Yabancı kontenjanı önemli bir etken.
Efe Tuncel wrote:Misimovic'i kacirmasina cok sinirliyim.
Bu konuda Elano'dan nasil kar ettigimizi hesaplayan zihniyetin ve Hagi'nin takımı burundurmek istedigi basariya ac kimligin, ve bunu hemen olusturmak icin uzerinde olan baskının da payi oldugunu dusunuyorum.
Efe Tuncel wrote:Stancu kazigini eger Hagi attiysa kendisinden misli ile ciksin.
Kanatlara ve defansa yakin oynamak zorunda kaldı. Baros'un alternatifi olarak dusunulebilecek bir oyuncu. Beccali yine iyi para goturdu ama yine de "kazik" yerine "tuzluca" demeyi yeğliyorum.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Lig TV'nin geçtiği son dakika haberine göre Hagi ile yollar ayrılmış.
Ah be sevgili Hagi... Sana yine buruk bir şekilde veda ediyoruz, seni hakettiğin gibi uğurlayamıyoruz.
2001'de futbola veda ettiğinde senin için bir jübile ayarlayamadık. 4-0'lık Trabzon maçı ile tribünleri son kez selamlamıştın. Şampiyon olamamıştık. Kaçan şampiyonluğa mı üzülelim, 10'un vedasına mı üzülelim, şaşırmıştık.
2005'de bu kez "Hırsız Hagi" sesleriyle gönderdi seni tribünler. Kelle avcılığını alışkanlık haline getiren GS tribün gruplara sana çok büyük saygısızlık etti.
Yıl 2011. Sessiz sedasız, bir yönetim kurulu toplantısı sonunda aramızdan yine ayrılıyorsun.

Teknik direktör olarak Hagi'nin başarı şansı azdı. Bir kere, bir önceki hoca'dan enkaz denebilecek kadar ağır bir miras devralmıştı. Bu enkazı kaldırmak, ardından da geleceğin takımını inşa etmek zor işti.
Ayrıca antrenörlüğe yaklaşımı, futbolcuları ile olan ilişkileri, ekip yönetme tarzı hiçbir zaman üstdüzey bir seviyeye gelemedi ne yazık ki.
Romen Milli Takımı, Bursaspor, Galatasaray, sonra bir Romen takımı, sonra Steaua Bükreş... Bunların hepsinde, bulunduğu yeri "Muzaffer Komutan" gibi terketmedi. Mağlup bir asker gibi terketti. Hayal kırıklığı yaşadı, hayal kırıklığı yarattı.
Galatasaray'da bir kez daha elini taşın altına soktu. Birtakım şeyleri değiştirmek istedi. Bazı konularda, yapayım derken yıktı.
Sonuçta iyisiyle kötüsüyle bugün GS antrenörlüğü ceketini astı.
Sezon sonuna kadar Tugay ile yola devam edilecekmiş.
Galiba Hagi de uğraşmaktan yorulmuştu ve tünelin ucunda ışık görmüyordu. Uğraşlarının takdir görmediğini düşünüyordu.
Canı sağ olsun.
Herşey için teşekkür ederiz Büyük Usta.
AYRILMAZ İKİLİ

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Hagi, uzerindeki muthis baskiya ragmen Rijkaard'dan aldigi enkazi en azindan takim haline getirdi, ortaya bir takim cikardi. Fener macinda Pino'yu oyuna sokmadi diye de kovulmasi gerekenler kendisini kovmuslar. Vallahi yuh olsun.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Efe Tuncel wrote:Hagi, uzerindeki muthis baskiya ragmen Rijkaard'dan aldigi enkazi en azindan takim haline getirdi, ortaya bir takim cikardi. Fener macinda Pino'yu oyuna sokmadi diye de kovulmasi gerekenler kendisini kovmuslar. Vallahi yuh olsun.

Yapmayin birader. Ne Hagi imis bu be TD olarak? Rijkaard enkazi kimden aldi idi acaba? Adam bu kalitede oyuncu olursa bundan iyisi olmaz dedi. Hagi takimi takim yapmis mis. 12 mi 13 mu yenilgi var ligde. Bu nasil takim olma olayidir ki ben kacirmisim. Rijkaard'in toplam lig yenilgisi kacti acaba? Gecen sene oyle ya da boyle ucuncu olundu. Simdi ise ilk 10 da degil GS ama Hagi buyuk adam. Donsun kendi koyune. Bu kacinci bozgunu bu Hagi'nin acaba diye sormayacagim cunku herkez biliyor hicbir yerde dikis tuturamadigini. Sadece efelik bildigi. 20 kusur maca cikti hala zaman dedi be. Devre yarisi oldu adam transfer etti. Daha ne yapilacakti zaman verme konusunda. Bir arpa boyu gitti mi?

En buyuk hata idi geri cagrilmasi. Ama Ednan kendi mabadinini kurtarma pesinde oldugu icin hic dusunmedi bile.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hagi gitti mi gitmedi mi simdi? Yahu insan bir su Schuster'dan bir ders alir birader. Bu kadar kendi serefi ile oynatmaz. Illa arkasina taneke mi takilmasi gerekecek yine?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Galiba bu sefer sahiden yollar ayrilmis. Asagidaki haber Sabah'tan. Hagi'nin ne kadar fedekar oldugunu ve 1M Avro tazminata evet diyecegini soylemis Becali. Hani sizler nasil diyorsunuz, "helal be Hagi." Ha bu arada ciktigi ve GS'i takim yaptigi 18 lig macinda 6 galibiyeti, 9 maglubiyeti ve 3 de beraberligi varmis. Zaman az geldi. Biraz daha zaman olsaydi maglubiyet konusunda yeni bir rekor kirardi.

"RIJKAARD GİBİ BEKLEMEZ"
Öte yandan Hagi'nin menajeri Becali, Rumen Gazeta Sporturilor gazetesine "Ciga, Rijkaard gibi parasını almayı beklemeyecek. O ne olursa olsun G.Saray'ın bir evladıdır. Yönetimle son kez görüşüp, 1 milyon Euro civarında bir tazminata anlaşırız diye düşünüyorum" dedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Konunun başlığı "Gheorghe Hagi gitti, Bülent Ünder geldi" diye değiştirilsin lütfen.
Adnan polat, Hagi'ye gelecek sezonun planlamasında kendisini düşünmediğini söylemiş. Hagi de bunun üzerine fazla üstelememiş ve kontratının feshedilmesine onay vermiş.
Anlaşılıyor ki Polat gelecek sezonun planlamasını yapmak niyetiyle kolları sıvamış. Hagi'yi kulüpte düşünmüyor, lakin kendini düşünüyor. Koltuğu bırakıp gitme eğilimi yok.
Galiba o makamdan onuruyla ayrılmayı içine sindiremiyor. Hala başkanlığı hakettiğine inanıyor. Demek ki muhaliflere, onursuzca indirmekten başka çare bırakmıyor.
Artık Mali Kurul'da dananın kuyruğu kopar... İbra mı edilmez, seçim için gerekli sayıda imza mı toplanır bilmem.

Emektar Bülent hoca'ya hoşgeldin diyorum.
Futbolu bilen, saygın, futbolcu kimyasından anlayan bir isim.
Son şampiyonluğumuzda kadroda birlik-beraberliği sağlayan Cevat Güler'in futbolu daha iyi bilen versiyonu.
Yardımcılığını Tugay yapacakmış.
Anladığım kadarıyla Nezihi Boloğlu yine kaleci antrenörlüğüne devam ediyor.
Bu adamın istikrarına hakikaten şapka çıkarıyorum... Hocalar değişiyor, kaleciler değişmiyor, bu adam değişmiyor.
Mundar etmediği kaleci yok. Her seferinde bir biçimde buludnuğu yeri korumasını biliyor. Helal olsun.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:Konunun başlığı "Gheorghe Hagi gitti, Bülent Ünder geldi" diye değiştirilsin lütfen.
Adnan polat, Hagi'ye gelecek sezonun planlamasında kendisini düşünmediğini söylemiş. Hagi de bunun üzerine fazla üstelememiş ve kontratının feshedilmesine onay vermiş.
.
Vella bedeva'ya onay vermedigini iddia ederim. Tazminatini almistir. Ha ben de olsam alirdim. Usteleyecek fazla bir seyi yoktu zaten. Biraz daha zaman mi verin diyecekti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Re: Gheorghe Hagi Yine Gonderildi. (B. Under ve Turgay'la De

Post by Selcuk Samli »

Baskan akilli.TD degistirirken olasi bir kotu gidiste camia ve taraftardan daha az tepki alacak sevilen isimleri seciyor.Bulent Korkmaz,Hagi,ve simdi Bulent Under.Hagi'ye gelecek sezonun planlarinda sen yoksun denmis.Ne plani yapiliyor acaba?Bulent Under yeni bir isim mi?Simdi mi akillara geldi acaba onun kadar degerli bir hoca?Bir diger sevilen isim de Cuneyt Tanman.O da stratejik bir secim bence.

Davala,Korkmaz,Hagi ve simdi Under.Yazik oluyor bence.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Salih Bora

Re: Gheorghe Hagi Yine Gonderildi. (B. Under ve Turgay'la De

Post by Salih Bora »

Şu bizim Bülent hoca, bugünkü Trabzon maçının bitiminde Pino'ya çengel atmış.
Demiş ki, "10 futbolcum mücadele ediyorken Pino koşmadı, mücadele etmedi. Bundan sonra onu oynatmayacağım".
Pino isimli arkadaşın ne kadar yetersiz futbolcu olduğunu anlatmaya gerek yok. İyi de sevgili Hoca, sahada mücadele etmeyen bir Pino'yu mu gördün?
Bütün bir orta saha ve hücum hattında biraz Arda, biraz Sabri... onun dışında mücadele de yok, hırs da yok.
Takım gol yiyor, beklenir ki utanma belası biraz kıçlarını sıksınlar, biraz gol arasınlar, beraberlik için çalışsınlar. O bile yok. Üstelik Kazım kalkıyor sorumsuzca bir hareket yaparak kendini attırıyor.
Hoca kadroda 8-10 oyuncuyu bir kenara atıp PAF takımını sahaya süreceğine (ki böylesi bile bugünkü durumdan daha makbul olur) bugün bile Yekta sakatlandığında Mustafa Sarp çapsızını sahaya sürüyor.
Tamam, katkı yapmanı beklemiyoruz, ama komik denebilecek hatalar yapma bari Ünder.
AYRILMAZ İKİLİ

Post Reply