Genel Secim 14 Mayis'ta

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Genel Secim 14 Mayis'ta

Post by Cengiz Akgun »

Hakikaaten cok capsiz adamlar bunlar yahu. NATO tasaronunu buldular Ozaydin'a yapilanlar simdi bunun basina gelecek. Ama mustehaktir. Onu da kanserden gotururler bu gidisle.

Hasan'in niye Durust Ali'ye guvenmedigi ve burunladigi ortada. Yine Terim'i zengin edecekler. Bunda bas rolu oynayan bu. herhalde bir komisyon alacaktir. Terim bogaz da bir villa, Manhattan'da bir kando, ve Bodrum'da bir yat yavrusu parasini hazirliyorlar.

FB'liler bayram ediyor. Haksiz degiller. Saracoglun'da bunun onderliginde esege cevire cevire bir hal oldular. Sirada yenileri var. Hazir olun.

Bunlara kusup keyfimi filan kaciracak degilim. Herkezle gelen dugun bayram.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote: Yine Terim'i zengin edecekler. Bunda bas rolu oynayan bu. herhalde bir komisyon alacaktir. Terim bogaz da bir villa, Manhattan'da bir kando, ve Bodrum'da bir yat yavrusu parasini hazirliyorlar.
Cengiz abi.
Takimda oyle bir sevgisizlik, ilgisizlik, basibosluk hali var ki, Fatih Terim disinda kim gelse bu takimi toparlayamaz. Mourinho gelse o da bir sey yapamaz. Yonetim idari ve ekonomik problemlerle bogusurken, futbol takimi cok ihmal edildi ve bugunlere gelindi.

Bu asamada Fatih Terim'in yardimcisinin kim olacagi cok onemli. Tugay benim favorim, yurticinde ve disinda pek cok hocayla calisti. Egitimi ve disiplini iyi. Gelmis gecmis yurtdisinda oynamis en basarili Turk futbolcusu. Teknik direktorluk yetenegi varsa Terimden de ogrendikleriyle takimin basina gecebilir. FT'nin ogrencisi de oldugundan aralarindaki diyalog iyi gelisir diye dusunuyorum. Fatih Terim, belki bir-iki sene takimi Tugay ile beraber idare edip, sonra kenara cekilecek,ve Futbol subesinin basina gececek.FT yanina yine Mufit Erkasap ya da Bulent Under gibi birini alirsa sonunu en bastan hazirlar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:
Cengiz Akgun wrote: Yine Terim'i zengin edecekler. Bunda bas rolu oynayan bu. herhalde bir komisyon alacaktir. Terim bogaz da bir villa, Manhattan'da bir kando, ve Bodrum'da bir yat yavrusu parasini hazirliyorlar.
Cengiz abi.
Takimda oyle bir sevgisizlik, ilgisizlik, basibosluk hali var ki, Fatih Terim disinda kim gelse bu takimi toparlayamaz. Mourinho gelse o da bir sey yapamaz. Yonetim idari ve ekonomik problemlerle bogusurken, futbol takimi cok ihmal edildi ve bugunlere gelindi.

Bu asamada Fatih Terim'in yardimcisinin kim olacagi cok onemli. Tugay benim favorim, yurticinde ve disinda pek cok hocayla calisti. Egitimi ve disiplini iyi. Gelmis gecmis yurtdisinda oynamis en basarili Turk futbolcusu. Teknik direktorluk yetenegi varsa Terimden de ogrendikleriyle takimin basina gecebilir. FT'nin ogrencisi de oldugundan aralarindaki diyalog iyi gelisir diye dusunuyorum. Fatih Terim, belki bir-iki sene takimi Tugay ile beraber idare edip, sonra kenara cekilecek,ve Futbol subesinin basina gececek.FT yanina yine Mufit Erkasap ya da Bulent Under gibi birini alirsa sonunu en bastan hazirlar.
Tugay da kalacaktir ama Terim'in adami Bulent Under'dir. Onunla Milan'a kadar gitmisti.
Terim o ilk acken ki yaptiklarini bekliyorsunuz . Ikinci gelisinde neler yaptigini gordunuz. Transfere gavur parasi olsa boyle uydurma adamlari toplayan da kendisi degil mi idi. Asil lackalik onunla basladi. Ilk bocalamada vurduklarini bir hatirlayin. Bulent Korkmaz, Arif, ve kucuk Hakan'i afaroz edip o soyledigin sevgi ve saygiyi filan birakmadi. Bunlari Kasim'in 6'sinda Saracoglu'nda 6-0 yenilip Gs'yi 6S yaptigi macin akabinde bu bozgunun faturasi benim dedigi zamanda yapti. Ne cabuk unutuyorsunuz bunlari. Sonra kahramanlar gibi gelip Milli takimin basina gecti. Kurtarilmis Avrupa kupasinda ilk macinda Portekize 2-0'la madara olup verdigi gazla ilk dorte girdikten sonra milli takimin basindaki falaketi de gorduk. Dunya kupasina katilamayinca faturayi futbolculara kesip tazminatini da cebine koyup ayrildi. Terim'in agzina kasik sigmiyor artik. Isi yokta GS'a futbolcu yetisterecek saniyorsunuz. Bugun bir iki hot pot diyecek milyonlarca avro para alanlar hadi ulan diyecekler. Terim Hagi'nin biraz daha yontulmusu. Isiniz yoksa simdi sistem lafina kendinizi alistirin. Bu sistemin ne oldugunu kendisi de bilmiyor.

Ama aklina hayranim. Ednanlar gittiklerinde kapiyi gosterdi "hadi ordan. Ayranizn yok icmeye bir de arkana bunu takip gelmissin" demekten beter etti Polat'i.

Ben yabanci antronere karsiyim. Avci'yi istiyordum ama olmadi. Bu arada Kucuk Ibrahim'in Aykut iyi bir TD degil demesine inanlar var. Sen haric. Ortada yapilan saklabanlik elbette. Yalniz sunu diyeyim. Bugun Alex Alex gibi oynuyorsa FB'liler Aykut'a borclular. Brezilya mafyasi olarak kumpasi kurup Aykut'u yemege calismalarini unutmasinlar. Kimin patron oldugunu (bunda FB'nin NATO tasaronu Aziz'in de arkasinda saglam durmasinin farki var elbette) gosterdikten sonra Alex biat edip oynamaya basladi. Ceteyi de tek tek ayikladilar. Terim ise romanya cetesinde kaybolup gitti idi. Terim icin Hagi futbolcu iken neyse Aykut icin de Aleks o oldu. Boyle birini bulamazlar ise Terim'den filan hic hayir beklemeyin. Ibigine kadar kizarip gazeteci haslamaya devam edecektir ne oluyor diye sorduklarinda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply