Rahat birakalim cocugu artik

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Rahat birakalim cocugu artik

Post by Hasan Tezcan »

"Arda bu ülkenin yetiştirdiği çok önemli bir kıymet, bunun değerini bilmeliyiz. Maça çıktığında elinden gelen her şeyi vermeye çalışan pırıl pırıl bir genç. Biraz onu rahat bırakalım. Gitse de onu rahat bırakalım ve son 6 haftada neler yapabileceğini görelim'' diye konuştu" - Cuneyt Tanman

Provoke etmek istedigim icin asmadim...sabah sabah ilahi Cuneyt, cok guldurdun gercekten. Haldun kadar degil ama neredeyse :-D

Simdi kendisine gene moral asiliyacagim ama dilim varmiyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Rahat birakalim cocugu artik

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Formasini asacaklar mi acaba Seyrantepe mi Aslantepe mi hangi tepe ise oraya? Cocuk bizi ucurdu. Avrupada basari ustune basari. Lig'de FB'ye BJK' a, TS'a kova dolasu goller. Ne yapsalar acaba? Ama su 12M Avro filan lafi dogru ise sevindirici.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Bizim memlekette güzel bir laf vardır. Türkiyede yani. Kıçına baka baka geri döner bu Arda. :D İspanya'da İtalya'da vs çiğ çiğ yerler bunu. Hangi kondisyonla ayakta duracak, adamların maçlarını izlerken insanın başı dönüyor. 90. Dakikalarında açsan çoğu maçı yeni başlamış zannedersin. Arda'nın yeteneği su götürmez bir gerçek ama artık fiziksel mücadele, dayanıklılık her şeyden ön planda iyiden iyiye. Yoksa bunca büyük takımda oynayan kalas başka neyle açıklanabilir ki? Adam yanına doğru dürüst pas vermekten aciz, tekniğin t'si yok ama omuzu koydu mu rakibi taca atıyor işte. Ben olsam 3'ün 5'in hesabını yapmam 10 Milyon Euro'ya da 8'e de satarım. Serveti kakalayamadılar işte sonucu ortada. Biri de Baltaya talip olsa keşke.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

TRT'de Arda ve Ayhan linc edilmis. Formaya hakaret ediyorlarmis da, falan filan.

http://www.youtube.com/watch?v=9ktVk5P12Bo

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

O formanin (rengini begenmediginiz formanin yani) hakkini verdiniz mi acaba :-D

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Magazin olsun...ama erkek adama yakisir mi hic, degil mi :-)

http://www.sabah.com.tr/fotohaber/yasam ... umId=31310

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Utandım. Utancımın Arda'yla falan bir ilgisi yok, cocuk cogu taraftarın kendi ozel hayatlarında pembe formaları gorunce verdikleri tepkiyi vermis.
Uzun zamandır internet uzerinden birkac yayın hariç Türk televizyonlarını fazla takip edemiyorum. Koskoca devlet televizyonu TRT'de, üçüncü sınıf adi futbol-magazin programı gösterdikleri için utandım. Kim bilir daha neler gosteriyorlardir.
Keske Mehmet Ali Erbil'i de TRT-1'e transfer etseler de aksam haberlerinden sonra insanlarin agzina salam soksa, maksat halkimiz eglensin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:Utandım. Utancımın Arda'yla falan bir ilgisi yok, cocuk cogu taraftarın kendi ozel hayatlarında pembe formaları gorunce verdikleri tepkiyi vermis.
Uzun zamandır internet uzerinden birkac yayın hariç Türk televizyonlarını fazla takip edemiyorum. Koskoca devlet televizyonu TRT'de, üçüncü sınıf adi futbol-magazin programı gösterdikleri için utandım. Kim bilir daha neler gosteriyorlardir.
Keske Mehmet Ali Erbil'i de TRT-1'e transfer etseler de aksam haberlerinden sonra insanlarin agzina salam soksa, maksat halkimiz eglensin.
Dun Telegol dedikleri sacmalik ama vakit oldurmek istedigim zirvada da soylediler. Bunu pazarlamak isteyen para istemis. TRT 3 yayinlayinca onlardan oradan alip yayinladilar. Peki acaba TRT-3 bu kasedi pazarlayanlara para verdi mi? Verdiklerini sanmiyorum. Ama bu GS klubunun basindaki hayvanlarin da sucu. GSTV'si adina bunu cektiklerine daha dogrusu gizli olarak cektiklerini soyluyorlar. GSTV'sine para isteyen mahlukat bunun hesabini soracak mi acaba?

Futbolcular hakli. Ulan pembe formayi secenler GS'in guya pazarlamasina getirilen bir kadinin isi Burada hatirlarsaniz anket filan yaparak sectiklerini iddia ettilerdi GS dergisinde filan. Benim bildigim erkek bebeklere mavi kiz bebeklere pembe giydirirler. Bu kari da (kusura bakmayin ama ne soyleyecegimi bilemedim sinirimden) bu isi buna indirgedi muhakkak. Pembe formadan alip $orola gibi ortada giyerek gezen kac kisi var acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Magazin olsun...ama erkek adama yakisir mi hic, degil mi :-)

http://www.sabah.com.tr/fotohaber/yasam ... umId=31310

Bu da iyi imis! Ama Arda'nin dedigi gibi GS armasinda olan sari kirmizi dururken pembe ve gul kurusuna filan ne gerek var? Her sene renk degisiirip millete forma satacaklari icin yaptilar demeyin bana. Gulunc olunuyor. Barcelona da yapiyor bunu filan diyecekler vardir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

O küfürleri pek çok kişi kullanıyor bence sıkıntı orada değil. Kim argo konuşmuyor ki? Yanlış olan Galatasaray kaptanlığının çoluk çocuğa kalması. Metin Oktay'dan nerelere gelmiş kulup. Hala Adnan Polat çıkıp da ikide bir galatasaray ananesi falan demiyor mu ifrit oluyor insan. Aptal falan mı zannediyor dinleyenleri bu adam? Ne ananesi ya, hangi örf adetten bahsediyor, gelenek mi kaldı? Takımını satan servetle, ağzındaki iki cümleden biri a.k lafı dolanan 20 yaşındaki kaptan Ardayla mı devam ediyor gelenek? Vah vah. Bir Küme düşmemeye oynama kalmıştı, onu da başardılar zaten. Ee daha ne olsun. Bundan beteri herhalde kulubün kapısına kilit vurulması olur. O da olmayacağına göre. Bu arada sizin haberiniz yok MALİ o edepsizliğine bir kanalda hala devam ediyor. Halkımız da izleyip sırıtıyor, mutlu oluyor. Merak etmeyin. RTÜK amca da Kemal Sunalın eşoleşek lafını bipliyor, sigara içilen sahneleri flu yapıyor. Siz takip etmeyeli Türkiye çok gelişti :evil: Allah bunların topuna akıl fikir versin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun Ridvan ve Guntekin bizim oglani cagirmislar sohbete. Ogle yemegine gec kalmistim. Hem yedim hem seyrettim bir saat kadar. Ridvan belli ki cok seviyor. samimi oldugunu saniyorum. Cok ovdu ve insallah Avrupaya gidersin dedi. Malum ayni seyler konusuldu. Arda'ya yapilan basin tarafindan dondurulen dolaplar (haksiz degil bu konuda) falan filana girmeme luzum yok. Dikkatimi ceken iki konu oldu. Emre Belezoglu Arda hakkinda konusmus. Gecen hafta mactan sonra Gocek icin de cok olumlu ve guzel konusmustu. Emre de bu konuda buyuk bir gelisme olmus. 6-7 dakika kadar konustu. Hicbir dil bilgisi yonunden kotu bir cumle kurmadi. Bu demektir ki kitap filan okuyup kendini gelistirmekte. Bu ne yalan soyleyeyim hosuma gitti. Arda hakkinda o da cok samimi ve cok oven seyler soyledi. Aralarinda iyi bir iliski oldugunu sagir sultan duydu. Emre bu konu da beni sasirtti. Arda icin bu adamla iliski kurmak onun yaririna olacagina sanmaktayim.

Ikinci beni sevindiren olayda (yani burada bu lafi soyledigimde birkac kisi ile papaz olmustum ve sonra onlar gittiler buradan.) benim fizyolojim futbol icin uygun degil demesi idi. Bacaklarim kisa (malum benim amiyane oldugunu kabul ettigim gotten bacak tanimim) ve saka ile koca kafayim (koca kafa da dedim) dedi. Bu yuzden hizli olamiyorum bu aciklarimi kapamak icin daha fazla caba harciyorum diye itiraf etti.

Ridvan seni Barcelona ya da RM de gormek istiyoruz dedi. Ben de isterim ama o is cok zor ve cok calismam lazim diye cevap verdi. Bence bu kiz arkadas iliskisi ile bu isi yapmasi imkansiz. Evlense ve Emre gibi coluk cocuga karissa belki diyecegim ama bu kizin ona Emre'yi cekip ceviren karisi gibi biri olma egilimi olmadigi ortada.

Benim de elbette cok hatalarim oldu dedi ama bunda samimi oldugunu sanmiyorum. Kafasi hala bir karis havada gibi geldi bana. Insallah istedikleri olur.

Bu arada GS formasini kime giydirirseniz giydirin bu ligde 36 ouan toplardi demesi de anlamli idi. Yani essekliklerini kabul ediyor. Taraftarin tepkisi hakli da kufuru yanlis dedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Belli olmaz. Bir Alpay Özalan örneği var. Onunkisi daha sansasyonel bir hadiseydi. Gerçi orda bir evlilik sözkonusuydu.
Cengiz Akgun wrote: Ridvan seni Barcelona ya da RM de gormek istiyoruz dedi. Ben de isterim ama o is cok zor ve cok calismam lazim diye cevap verdi. Bence bu kiz arkadas iliskisi ile bu isi yapmasi imkansiz. Evlense ve Emre gibi belki coluk cocuga karissa belki diyecegim ama bu kizin ona Emre'yi cekip ceviren karisi gibi biri olma egilimi olmadigi ortada.

Benim de elbette cok hatalarim oldu dedi ama bunda samimi oldugunu sanmiyorum. Kafasi hala bir karis havada gibi geldi bana. Insallah istedikleri olur.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay'i Isvicre macinda haybeye penalti yaptirip mactan sonra adamlari marizlerken gorduk. Imparator Terim'in o zamanlar ki tutkusu idi. Avrupa diye gittigi yerde top bile oynayamadigi halde milli takima alinma lutfunu bah$eden Terim $am $am $akitmisti. Gerci Avrupa da ilk dorde girilmisti. Ama sonu ise husran oldu. Aslinda yerinde bir tespit Arda'nin da Avrupada olacagi Alpay'dan fazlasi olmaz. Onun da manken karisi dillere destandi degil mi?

Bu arada Ingilterede oynayamayan Tuncay agabeyi de dun programa baglandi. Basarilar diledi. Yeni TD'leri cok agir antreman yaptiriyormus. Sabah 6:30 da top basi yaptiryormus.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply