Ünal Aysal Başkanlığını açıkladı.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Ünal Aysal Başkanlığını açıkladı.

Post by Cengiz Akgun »

Ben bu adami hic dinlememistim. Bu gece Telegol'de dinledim. Hakikaten GS icin bir deger. Ben bugune kadar at hirsizindan hallice birkac tanesini gorunce (buna utucu Faruk da dahildir) E5 deki benzinciye hela muduru bile yapmam demistim. Adnan Polat'dan sonra temiz bir esinti gibi. Adam'i gaza getirmeye calistilar ama efendiligi ile neden bu ulke disinda bu kadar basarili bir is adami oldugunu ispat edercesine konustu. Allah nazardan saklasin. Siz Aziz Yildirimin yerinde olsaniz ne yapardiniz dediler. Buyuk konusmayayim ama asla onun yerinde olamaz oldugum icin boyle bir seye cevabi hic dusunmedim gibi bir laf etti.

Adnan Ozturk ile Terim'in neden kimyasinin uyusmadigini sordular. Maksat cingar cikarmak ya. Ben de anlamiyorum. Aralarinda birbirleri ile ters dusecek hicbir gorev bolumu yok. Ben Adnan Ozturk beyden ve hocamizdan cok memnunum. Her ikis de gorevlerini layiki ile yapiyorlar. Biraz hocamiz alingan ve boyle seyler olabiliyor ama hicbir zaman sorun olmadi. Adnan Ozturk Floryaya yemek yemek icin bile gittigini sanmiyorum dedi.

Transfer konusunda ise Terim'in evet demeyecegi hicbir oyuncu bu klube alinamaz. Ben futboldan ve futbolcudan anlamam dedim ama isi bilip bilmeyenden anlarim. Yani bana sunu istiyorum dediklerinde devreye girerim butun ticari yonden o transferi degerlendirim. Eger mali yondende makul ise olur degilse hocamiz bunu istedi diye de oyuncu alinamaz dedi. Ronaldinyo'yu sordular. Bana disardan boyle bir teklif geldi. Hocamizinda basinda oldugu futbol bolumune danistim. Alinmasi icerdeki dengeleri bozar ve de ona ihtiyacimiz yok dediler. Boylece o is hic baslamadan kaldi. Shaqiri'ye (Sakiri olsa gerek. Arap asilli imis ya) ilgilendik. Kendisi bizim teklifimize once sicak bakmadi. Klubu de pek kolay kolay satmak istemiyor. Futbolcu ikna oldu ama soylenildigi gibi 10M avro filan gibi bir bonservis teklifimiz yok. Bizim verecegimiz parayi soyledik. Klubu kabul ederse belki dedi.

Peki niye ihtarname cektinz dediler. Biz ihtarname cekmedik sadece TFF alacagi karardan klubumuze zarar geturmemesi konusunda uyardik. Diger klupler ne yapar bizi hic ilgilendirmiyor. Kim kume duser kim kalir ya da nasil bir cozum olur bizi hic ilgilendirmiyor. Karari da alacak olan TFF'dir klupler birligi degil. Zaten ben Klupler birliginin ne oldugunu ve ne amaca hizmet ettigini de anlamis degilim. Bizi ilgilendiren UEFA'nin alinan yanlis bir karardan dolayi disarida oynanan yarismalardan dogacak bir yaptirimin zararinin GS'inda sirtina bindirilmesi olayidir. O yuzen TFF UEFA'dan alacagi karar konsunda herhangi bir yaptirimi onleyecek yazili (sifahen de olmaz) bir guvence almasini istiyoruz. Bizim tek dusuncemiz GS'yin bu donemecte herhangi bir zarara ugratilmasini onlemek ve GS'in menfaatlarini kollayip ve korumaktir dedi cikti kenera.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ayrica GS avrupadan men edilirse istifa ederim dedigini unutmayalim.

Tazminat davasi acabilirsin ama ne olacak, kendi federasyonun degil mi, yayin kurulus ile can bagi olan, bes parasiz kukla iste.

Cengiz abi dedikleri hava civa, kendisinden böyle bir aciklama bekliyordum, istegim daha sert, acik ve net konusmasi. GS'in gelecegi neticede....Turk futbolunu yasanan olaylardan sonra bosverin artik. Bunak Ilhan Cavcav basta olmak uzere hepsi sinifta kaldi bana sorarsaniz. Para herseyden daha ustunmus.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Abicim senin de hic yuvarlak hattin yok hep koseli hep koseli :D

Hasan burasi Turkiye, cok omurgali olamazsin burda, gun gelir sap sana doner ...

Sen bakma bu adam hepsinden daha akilli ve materyelist. Yanlis bilmiyorsam RAM Dis Ticareti kuran adamlardan biri. KOC akademi yani...

Die for you muhabbetiyle isi olmaz.

Zarar ettigini anladigi saniye birakir gider.

Bize de boylesi lazim.

Ayrica abinin saga sola ayar vermesine bayiliyorum.
AY nin yerinde ben olmazdim lafi bile bir ayardir bana gore :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ayrica abinin saga sola ayar vermesine bayiliyorum.
AY nin yerinde ben olmazdim lafi bile bir ayardir bana gore :D
Ne diyecekti, 'insanlik hali herkesin basina gelir' mi :-D Ben taraftar agzi ile konusmuyorum, öyle anlasiliyor ise yanlisiniz var. GS'in basina bu tur olaylar geldiginde görurdunuz.

Sopa meselesine gelince...."den som leker får leken tåla", Isvec'ce bir söz, oyunu oynayan oyun kurallarina katlanir tercumesi. AY'in baskan kalmasi belli bir kulturun göstergesi bana sorarsaniz. Ceza kesmekte kararsizlik, bu da bir gösterge. Keske sopa yemek ile bitmis olsa bu olay...olayi böyle uzatarak ellerine ne gecti bu gune kadar bilmiyorum, ustelik bu 'kararsizlik' baslarina ne acacak hepberaber görecegiz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Ayrica GS avrupadan men edilirse istifa ederim dedigini unutmayalim.

Tazminat davasi acabilirsin ama ne olacak, kendi federasyonun degil mi, yayin kurulus ile can bagi olan, bes parasiz kukla iste.

Cengiz abi dedikleri hava civa, kendisinden böyle bir aciklama bekliyordum, istegim daha sert, acik ve net konusmasi. GS'in gelecegi neticede....Turk futbolunu yasanan olaylardan sonra bosverin artik. Bunak Ilhan Cavcav basta olmak uzere hepsi sinifta kaldi bana sorarsaniz. Para herseyden daha ustunmus.
Ne desin Hasan? Karari verecek olan TFF'dir ama verecegi karar ile her takimin gelecegi ile oynayacaktir anlamina gelen laf etmekten baska soylenecek ne var? Biz UEFA nezdinde kabul edilecek bir kararin cikmasi konusunda gerekli uyarilari yaptik diyor. Kurallar oyun oynanirken degistirilmemeli bu benim dusuncem dedi adam. Kural ne ise o uygulanmali. Aksaklik varsa oyun bittikten sonra caresine bakilir. GS gecen donem son uce kalsa ve kume dusse biz de olurmu yahu koca GS kumedusurulur mu desek ligin marka degeri icin kabulgorulur mu idi dedi. Gider ikinci ligde oynargeri gelirdik. Ayni Juventus'un yaptigi gibi dedi adam. En guzeli ise su klupler birligi ne ise yarar ne icin kurulmustur anlamis degilim. Belki isin yabancisyimilerde anlarim dedi.

Bu adamin Azziz'in yerine oturup her turlu sahtekarligi yapacagina inanmiyorum. O yuzden dedigine inanadim. Ha GS'da Aziz gibi at hirsizi yokmu dersen elbette vardi. Sistem kendini temizliyor. Her camia kendi karakteri ile devam ediyor. Aziz beyi bu kadar seviyorlarki arkasinda duruyorlar. GS'da olsa birkac hafta beklenirondan sonra da baskan zaten istifa eder ya da ettirilir dedi ki burasi da dogru. Ednan'lafa yapilanlari gorduk. Nasil gittiklerini bilemediler. Sen gerci karsi ciktindi buna vefa ornegi olarak ama GS kendi onunu acti iste. Bu iki Adnan ola idi GS da bu batagin icinde olacakti. Ben ona kefilim dedigi adam Istanbulspor'da sike ve tesvik primi dagitmis biri idi cunku.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Yeni başlık açmayayım dedim.
Hem, gerek de yok... Konu Ünal Aysal'ı ve yönetim kurulunu yakından ilgilendiriyor.
Borsa işleri benim pek kavrayabildiğim bir alan değil.
Bu tür iddiaları uzun zamandır medyada okuyor, seyrediyorduk.
Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa, mümkünse bizleri aydınlatmasını rica ederim.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21698227.asp
AYRILMAZ İKİLİ

Mehmet Gurdal Cetin

Unal AYSAL konusmus. Ilgimi ceken yerleri bold ile taradim.Sneijder felan hikaye, Florya'dan cikmalari bence iyi bir proje.

Yorum size kalmis...

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/ ... er-mujdesi

08/01/13 13:47

Inter ile Wesley Sneijder'in transferi konusunda önemli bir aşama kaydettiklerini belirten Ünal Aysal; Twente'den Nacer Chadli ile Fluminense'den Carlinhos ile de ilgilendiklerini belirtti.

Ünal Aysal'ın açıklamaları şöyle:

"Şirketleşme kulüpler için son derece faydalı olur. Bunun ticari şirketler vasıtasıyla daha kolaydır. Derneklerin çok daha karmaşık yapısı vardır. Aslında gelişimin temelinde bir değişim yatar. Değişimi kabul ederseniz gelişim sağlarsınız. Eskisine göre kulüplerde çok daha avantaj sağlıyorsunuz."

"Saha içindeki rekabet, saha dışına da yansımış durumda. Bu da fanatizme etki ediyor. Keşke saha içinde kalsa."

"Benim yönümden hiç sakınca yok. Ben 19 aydır buradayım. Ama diğer kulüplerimiz çok deneyimli yöneticiler tarafından yönetiliyor. Benim diğer kulüpler konusunda bu zamana kadar bir söylemim olmadı. 3 Temmuz sürecinde de 'Bu işe karışmayalım' şeklinde bir düşüncem vardı. Ancak benim korumak istediğim kulüpten bize saldırı geldi, "Galatasaray da bu işin içinde" diye. Benim savunma yapmam gerekiyordu. Bu yüzden açıklamalar oldu. Benim buradan kaçmaya çalışırken, beni içeriye çekmeyen bir hamle vardı. Benim tüm iyi niyetlerimi, başarısız hale soktu. İstemediğim bir davranış biçimine girdim. Ben daha olumlu olmaya çalıştım ama hatalarım olmuş olabilir. Maksadını aşan sözler söylemiş olabilirim."

"Yapmak istediklerimizin %20'sini bile yapmış değiliz. İlk geldiğimizde çok ani yapılmış hareketlerimiz oldu. Ben tanınmadığım için kendimi anlatmak zorunda hissettim. Medya da bana bu konuda destek verdi. Kendimi anlatabildiğimi düşünüyorum. Bundan sonra yapılacak işlerimiz çok daha detaylı çok daha zor aslında."

"BEKLEMEDİĞİMİZ BİR SORUN OLDU"
"Statla ilgili beklemediğimiz bir sorun oldu. Örnek bir stattı. Ama içine girince gördük, gerçekten eksikler var. Bunları halletmeye çalışırken, ki çivi çakmak için bile izin almamız gerekiyor, Cluj maçında burada çok kötü bir tecrübe yaşadık. Bizim için kara bir gündü doğrusu. Tedbirin hemen alınması gerekiyordu tabii. O gün için bazı arkadaşlarımız telaşlandırlar tabii. Ani hareket ettik biraz. Ben bunun sorumlusunun ve çözümünün bulunmasını istedik. Sahanın yapılışından itibaren drenaj sisteminin yanlış olduğunu fark ettik. Zemin yeniden yapıldı. Stat derbiye yetişecek."

"ŞİKAYET EDECEK ZAMANIM YOK"
"15 kişilik bir yönetim kurulumuz var. Galatasaray'da herkesin desteğine ihtiyacımız var. Arkadaşlarım bütün özveriyle desteği sağlıyorlar. Ama üyelerin eşit katkısını sağlamak mümkün değil. Yönetimin görevi vardır. Bu bir paylaşımdır. Şikayet edecek zamanım yok. Galatasaray büyük bir müessese. Ben kendi şirketimde çalıştığımı zannediyordum. Ama bu yaşta çalışma tempom arttı. Galatasaray'da çalışma tempom iş hayatımın 3 katına çıktı."

"SEÇİLMİŞ İNSANA HESAP SORULMAZ"
"İcraat kendi başına sorumluluk getiriyor. Seçilmiş olan bir insana hesap soramazsınız. Hesabı genel kurul sorar. Seçilmiş insan hata yaptığı zaman bir daha seçilmiyor. Ama atanmışların kariyerleri bitiyor. Kuvvetler ayrılığı camiaya katkı sağlar. Kulübümüz gelenekçi ve değişimleri zor kabul eden bir kulüp. Ama doğru anlatılırsa ben camiamızın bu değişimi kabul edeceğini düşünüyorum. Başarıda süreklilik kurumsal yapının oturmasıyla olur. Benim hedefim Galatasaray'da başarıyı sürekli kılmak."

"ÜYELİK TÜZÜĞÜ GÜNDEMDE DEĞİL"
"Şu anda önceliğimiz Galatasaray'ı düzlüğe çıkarmak. Ondan sonra alt yapı çalışmalarına dönmek. Bence kulübe üyelik konusunu değiştirmek için erken. Ama taraftarın kulübe katkısının iyi temsil edilmesi lazım. Bu çalışmayı tek başına yapmam mümkün değil. Üyelik tüzüğü şu anda önceliğim de değil. Biz buna başka bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Taraftar kart gibi... 107 senelik üyelik sistemini tek başıma değiştiremem."

"TARZAN FİLMİ Mİ İZLİYORSUNUZ!"
"Federasyon 58. maddeyi tek taraflı değiştirdi. Böyle bir şey olamaz. Genel kurulun reddettiği bir şeyi yönetim tek başına değiştiremez. Hakemin kararının esas teşkil edeceği bir olayda Tahkim Kurulu kararı değiştiriyor. Disiplin Kurulu birine ceza veriyor. Sonra Tahkim Kurulu bunu indiriyor. Ben itiraz edip 21 gün ceza alıyorum. Biz Engin olayında Tahkim'e gittik ama laf olsun diye müracaat ettik. Başka bir takım müracaat etti, 11 maçlık ceza 4 maça indi. 6 saatlik video izlediler. Bu 3 saniyelik bir iş, ne bu Tarzan filmi mi izliyorsunuz?"

"Hentbol şubesini şimdi olmasa da hayata geçireceğiz. Futbol gelirini başka bir yere kullanamayız."

SNEİJDER'İN TRANSFERİ...
"İtalya'da Inter Başkanı Massimo Moratti ile yemek yedik. Alt yapı konusunda işbirliğini konuştuk. Sneijder olayını konuştuk. Sneijder konusunda müspet bir ivme kazandık. Müzakereler başladı ancak her şey önümüzdeki günlerde netleşecek. Çok büyük paralar vermeyi düşünmüyoruz. Müzakereler sırasında fiyat indirimi olacaktır. Sonra da Milan'dan Galliani benimle görüşmek istedi; bu nedenle buluştuk. Sneijder dışında Inter ve Milan'dan başka bir oyuncuyla ilgilenmiyoruz. Chadli, Carlinhos ve Sneijder transfer listemizdeki isimler. İtalya seyahatinde gördüğüm saygı bana Galatasaray'ın büyüklüğünü gösterdi. Galatasaray'ın tarihi ve yapısı; Milan ve Inter'de büyük hayranlık uyandırdı."

"ŞAMPİYON OLACAĞIZ"
"Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefim gruptan çıkmaktı. İlk 8'e girersek gelirimiz artıyor. Bunun için de her şeyi yapacağız. Ama hedefimiz bu sezon ligde şampiyon olmak. Olmama ihtimalini düşük görüyorum ama şampiyon olamazsak da gelir açısından başka planlarımız var. Ekonomik planlarımızın yüzde 10'u Şampiyonlar Ligi'ne ait. Geldiğimiz günden bu yana 120 milyon dolar borç ödemişiz. Başarısız bir dönemde göreve geldiğimiz için tüm branşlara para harcamamız gerekti."

"Bir diyaloğun ilk ayağını yaratmak için Rıdvan Dilmen'i çağırmıştım. Bir Fenerbahçeli daha vardı. Ama gelmediler. Galatasaray olarak ne kadar açık ve şeffaf olduğumuzu göstermek istedik."

"FATİH TERİM BAŞKAN OLABİLİR"
"Kulüplerde bir hiyerarşi vardır. Fatih Hoca çok önemli bir profesyonel. Mesleğe bugün girmiş biri değil. Benimle arasında bir sorun çıkması söz konusu değil. Bütün elemanlarıma karşı da saygı ilişkisi içindeyim. İnsanların da bana karşı saygısızlık yapmasına izin vermem. Fatih Terim'in bir gün Galatasaray'a başkan olması mümkündür. Bunun önünde bir engel yok. Çok da sevilen bir insan. Fatih Terim'i her zaman diğer teknik direktörlerden farklı bir yere koydum."

"ANAHTARI FATİH HOCA'YA VERDİM"
"Fatih Terim'e 'Yeşil sahanın içi senin, dışı benim' dedim. Bir kere ile soyunma odasına girmedim. Hocaya anahtarı verdim. İstemediği için Bülent Tulun'un görevini değiştirdim."

"MUSLERA'YA TEKLİF GELMEDİ"
"Muslera'ya teklif gelmedi. Ama değerini bulduğu vakit gidebilir. Her mal alınır satılır. Arda gibi."

"İKİ BÖLGEYLE TAKVİYE YAPACAĞIZ"
"Hocanın gösterdiği iki bölgeye takviye yapacağız. Hocadan rapor bekliyoruz. Belki de kimseyi istemeyecek, çözümü bulup. Bundan da mutluluk duyarız. Fakat 10 numara önemli. Sneijder de o bölgenin en önemli ismi. Fatih Hoca sol bek veya sol açık mı istediğine daha karar vermedi."

"ADNAN ÖZTÜRK SERT BİRİ"
"Adnan Öztürk'ün bugüne kadar bana ilettiği bir sorunu olmadı. Sorunu olursa da şapkasını alıp gidecek kadar medeni bir insan. Adnan Öztürk sert biri. Politik konuşmuyor, tarzı öyle."

"GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM"
"Türkiye Kupası'nı kazanan kadın basketbolcularımızın hepsini tek tek gözlerinden öperim."

"GEREKSİZ BİR TARTIŞMA"
"Fenerbahçe ile 'psikolojik üstünlük' tartışmasını gereksiz buluyorum."

"FLORYA'DAN TAŞINACAĞIZ"
"3-4 büyük projemiz var. Bunlardan biri Florya'dan taşınmak. Florya artık bize yetmiyor. Önümüzdeki 1 ay içinde karar almak zorundayız. Metin Oktay Tesisleri artık bize ufak geliyor."

"SELÇUK BENİ HEYECANLANDIRIYOR"
"8 numaramız Selçuk İnan frikik atarken heyecanlanıyorum. Ama başkası atarken heyecanlanmıyorum."

"Transferde Şampiyonlar Ligi'nde başarı getirecek isimler arıyoruz. Kulüplerle sıkıntılarımız şahıslara bağlı; ileride tüm sorunlar çözülecektir."

"Schalke'nin gücü belli. Küçümsememek lazım. Ancak Almanya'da oynama avantajımız var. Elenirsek de başarısız sayılmayız. Barcelona'yı çekseydik en ufak şansımız yoktu."
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Uzun sure okumamistim kendisini, ne mutlu bize, sukurler olsun :-D

Hava cıva, çok bekler. Baskani samimi bulmuyorum, güvenmiyorum acikcasi. Ne dedi, ne yapti ya bakarim ben, isin kolayina kacti bu gune kadar. Az daha şampiyonaluktan olacaktı gecen sezon...bu korku ile verilmiş demeçleri var hatırlarlarsanız...aralarında bir Adnan Özturk var o da fazla yükleniyor, ve isin komik tarafi eli kolu bagli aslinda. TS ektiler, baska kimleri ekecekler merak ediyorum. No back bone at all, pisirik hepsi. Adamlar piskin, en son aralarından biri MHK baskanini istifaya cagirdi, yönetimde degil kendisi ama yönetimin agzi ile konuşuyor. Allahlik federasyon, kurumlari birbirine sokup asil sorunlarin cözumsuzlugune ön ayak adeta...son FB maci sonrasi bir sey asikar sevgili baskan, bu insanlar senin degiminle "sahislara" degil kitlelere hitap ediyor, ve yontuyor. Buna anarsi de diyebilirsiniz, bence o. FB'li kizlarin o ruh halini görmekten utandim. Mağduruz, baskan FB icin yatti hikayesine onlar da inanmiş gözükuyor. Durum öyle daha dun gelen Kuyt bile arka cikti, olayi bilip bilmeden, Turk hukukunu hice sayarak. Yargitay onadi mi ne olacak çok merak ediyorum, cunku ben dahil cok konuştuk, konuşturdular insani, ama Türkiye öyle bir ulke iste, cok bagiran ilgi göruyor, yaptigin yanina kar kaliyor.

Projelerine gelince, dedim ya hic guvenim yok, bilhassa GS'in yapisi hakkinda dusunceleri midemi bulandirdi, bunun yaninda cok populist bir dusunce. Diger projeler ise "hava civa", yapildiginda konusuruz.

Bunu saygisizlik diye algiliyanlar olabilir, ama yazdıklarım samimi dusuncelerim, 1 kusur sene izledim ne de olsa.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aysal efendi. Arenaya gelen klup baskanlarini dutlemeyip yanina bir comez verip kendi locasindan yiyip icerek maci seyrediyormus. Adnan Polat bu cok ayip birsey, ben hepsini GS adasinda agirlar yedirip icirirdim demis su son Aykiri Soytari Sorular programinda. Bugun de Sener dingozu vardi o programda galiba. Her neyse. Olay dogru. Nereden mi biliyorum. Zapata Reha da yazdi. Aysal Fikret Ormana cok ayip etti. Arenadaki macta kendi maci locasindan izledi ve Orman ise ikinci baskanla tribundeydi. Ustelik mac bittikten sonra cepten arayip kusura bakmayin geldiginizi bana soylemediler diye ozuru kabahatinden buyuk hareket etti demisti. Bence. Aysal dogrusunu yapmis. Yildirim Demiroren'i secenleri ya da sectirenleri neden yedirip icirsin ki. Anadoluda ki maclara da gitmiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yarama basiyorsun Cengiz abi. Unsal Aysak YD'yi postalamak, tahtindan indirmek icin ne yapti bu gune kadar? Bilakis sözunun adami olmadi. Gecen sezon ne dedi ne yapti. Federasyon baskanini sectiler diye locasina almadi diyorsun, katilmiyorum. Dogru yapiyor olabilir ama gercek nedeni bu olmasa gerek, bu biraz kisilik ile alakali. AY'i atip tutuyoruz ama adamin ve inandigi birkac kisinin dedigi dedik, kestigi kestik. Benim izlenimim bu. "Amatör" subelere baksin bence, senin deyiminle tavir takinacagina.

Bana göre Unal Aysal sirf poz, daha hicbir sey yapmadi, ne yapacak hep beraber görecegiz. Sizin gözunuzu boyamis olabilir ama su ana kadar benden gecer not almadi malesef. SPK olayi tam bir facia aslinda, bunu söylemeden edemedim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kesinlikle bu Aysal'a bir hayranligim filan yok Hasanim. Herif tipik bir monser GS"da cok gorulen. Lisecilerin elleriyle getirdikleri adamlari. Iste Basketbol subesi ve yaptiklari. Ilgilenmiyor bile cunku ona bir katkisi yok oranin. Yalniz Tupcuyle tek basina mucadele etmesi imkansiz ve GS icin zararli. Bunu gordu ve yasadi. Anadoludaki carikli erkan-i harbin de nerde durdugunu gordu. AY'dan da cekiniyor. O yuzden Arenaya filan davet ediyor. Alttan aliyor. Burada da foyasi ortaya cikiyor. GS kurtaracak buyuk isler yapacak biri olmadigini hepimiz gorduk. Herkez gibi o da baskanligi kendine kullanma derdinde. Esek ustunde borek kaptirmasi oynamayi adam gibi isler yapmaya tercih etti. Elbette husrana ugradik yine.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:Kesinlikle bu Aysal'a bir hayranligim filan yok Hasanim. Herif tipik bir monser GS"da cok gorulen. Lisecilerin elleriyle getirdikleri adamlari. Iste Basketbol subesi ve yaptiklari. Ilgilenmiyor bile cunku ona bir katkisi yok oranin. Yalniz Tupcuyle tek basina mucadele etmesi imkansiz ve GS icin zararli. Bunu gordu ve yasadi. Anadoludaki carikli erkan-i harbin de nerde durdugunu gordu. AY'dan da cekiniyor. O yuzden Arenaya filan davet ediyor. Alttan aliyor. Burada da foyasi ortaya cikiyor. GS kurtaracak buyuk isler yapacak biri olmadigini hepimiz gorduk. Herkez gibi o da baskanligi kendine kullanma derdinde. Esek ustunde borek kaptirmasi oynamayi adam gibi isler yapmaya tercih etti. Elbette husrana ugradik yine.
Ya tamam kullansinlarda klubu mali yonden daha cok batirmasinlar.

Bu tur yonetici cok gorduk. Bir suru ucuk vaat, bir suru demec,, bir birleriyle kose kapmaca oynamak, aklina esince transfer yapmak, teknik kadroyu rencide etmek vs vs ortak yanlari. Boylece sacmaliklarla kendi egolarini tatmin ediyorlar. Ortalik duruldugu zaman bakiyoruz klubun borclari katlanmis. Borsa alaveresi, banka borclari, vergi kacakciligi hep ayni hikaye. UA sanki monserler tarafindan dislanmis gorunumundayken tam monser kesildi basimiza.

Faruk Suren bunlarin yaninda peygambermis.

Mehmet Gurdal Cetin

http://sportifcumleler.blogspot.com/?m=1

Bu sermaye arttirimi hakkinda baska bir gorus olmasi acisindan bu linki asiyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Unal AYSAL Uzakdogudan cok ciddi bir forma sponsoru ile anlasmak uzereymis. 50 Milyon Dolar (yada Euro) luk bir sohbet deniyor.

CL icin bu hazirliklar, biraz kusku ile baksamda adamin ticari kapasitesini bildigim icin Galatasaray Klubunun onumuzdeki 3-4 yil icinde bayag bir yol alacagini gorebiliyorum.

Ama birilerinin abiye once DEFANS oyunculari almamiz gerektigini soylemesini bekliyorum.

Twitter'daki "Unal Basgan" ile arasi iyi biliyorum, belki bizim oglan kafasina girebilir :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply