Isin Celebi gibileri neden fayda yerine zarar getirir?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Isin Celebi gibileri neden fayda yerine zarar getirir?

Post by Cengiz Akgun »

Efendi biri olabilir. Kibar ve namuslu olabilir. Ama yonetici filan olacak kapasite bir adam asla olmaz. Nasil bakan yapmislar orasida mechul. Vur agzina al ekmegini. Dok onune samani kipir kipir yesin. Bunu biliyordum ama simdi Telegol'de izliyorum. Boylelerine Amerikalilar "brown nose" derler. Cunku o burun o kahve rengini bir sey yalarken alir. Bunun da cikolatali dondurma olmadigini soyleyeyim.

Dusuncesini ve inandiklarini soyleyemeyen cunku bu kol kirilir yen icinde kalir denilen seye inanip ama utanip sikilmadan hala GS klubunde 100 tane elit 12 bin kisi yonetmeyi biraksin diye alay eden biri bu adam. Adam birilerini sucluyor, soruyorlar ama isim vermem diyor. Yaralari saralim diyor kimin yaralari deniyor yine cevap yok. Su konu bu konu diyorlar benim haberim yok ben $antiyede yatmis kalkmis bir adamim diyor. Sen santiye sefi misin? $antiye $efi bile bilmem ne tepesinde yatmamisken sen niye yattin? O zaman senin yonetimde isin ne? Sen bu yonetim kararlarini verirken nasil oy verdin be adam Yazik yahu. Bakanlik yapmis bir adam bu kadar kisiliksiz olablir mi? Tam boyle Osmanlida sarayda istenilen ve bugun siyasi liderlerin bayildigi, yani yanastigi kisilere ne olursa olsun sorgu sual etmeden biat eden biri. Hakikaten once kendi adina sonrada GS klubu adina uzuldum.

Bu arada Soner'e de soyleyeyim. Itirazlar idari ibrada oylarin sayilmamasina odaklaniyor. Mahkemenin de gicik aldigi yer de burasi benim tahmin ettigim gibi daha onceki yazimda. Bunu da soyluyor. Oylari saymadilar sadece kalkan ellere bakarak kongre baskani karar verdi diyor. Ustune ustluk yeni tuzuk de aslinda Aralik 2011'de gecerli olacagini soyluyorlar. Dava'yi acanlar ise malum asalaklar. Kalpakcisi, kurkcusu, TV'cusu.

Hala tuzuk buzuk davasi yapiyorlar. Utanmalari gerekir. Biz yonetim kurulu olarak bu saatten sonra istifa ediyoruz ve 14 Mayista da secimle gelecek yonetimde bulunmayacagiz diyerek defolup gidemiyorlr.. Ben hayatimda bu kadar alcalma gormedim. Serefsizlik abidesi bunlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Re: Isin Celebi gibileri neden fayda yerine zarar getirir?

Post by Soner Özaltındere »

Cengiz Akgun wrote:
Bu arada Soner'e de soyleyeyim. Itirazlar idari ibrada oylarin sayilmamasina odaklaniyor. Mahkemenin de gicik aldigi yer de burasi benim tahmin ettigim gibi daha onceki yazimda. Bunu da soyluyor. Oylari saymadilar sadece kalkan ellere bakarak kongre baskani karar verdi diyor. Ustune ustluk yeni tuzuk de aslinda Aralik 2011'de gecerli olacagini soyluyorlar. Dava'yi acanlar ise malum asalaklar. Kalpakcisi, kurkcusu, TV'cusu.

Hala tuzuk buzuk davasi yapiyorlar. Utanmalari gerekir. Biz yonetim kurulu olarak bu saatten sonra istifa ediyoruz ve 14 Mayista da secimle gelecek yonetimde bulunmayacagiz diyerek defolup gidemiyorlr.. Ben hayatimda bu kadar alcalma gormedim. Serefsizlik abidesi bunlar.

Cengiz abi,

öncelikle divan başkanı her iki oylamada da lehte ve aleyhte oy verenleri tek tek saydı. Mali oylamada gerek olmadı ancak idari oylamada baktı ki işin içinden çıkılacak gibi değil, lehte verenleri önce aleyhte verenleri sonra salondan çıkarttı, her iki grubu da ayrı saydı ve herkesin ne oy verdiği çok açık bir şekilde ortadaydı. Bunların hepsi canlı olarak televizyondan yayınlandı ve izleyen herkes bunlara şahittir. Ayrıca bunların hepsi tutanaklarla falan tespit de edilmiştir, onaylanmıştır. Bu oylama yöntemi o kadar çağdışı ki; her isteyen keni tarafına kolayca yontabiliyor. Zaten başka kulüplerin de daha önce yapılmış olağan genel kurullarında yapılan oylamalarla ilgili çeşitli sebeplerden defalarca dava açılmış, bu da ilk değil yani...

Değiştirdiklerini söyledikleri tüzüğün de ne olduğunu bilsek çok sevineceğim doğrusu. Benim gördüğüm kadarıyla iki yıllık başkanlığı üç yıla çıkartmaktan başka bir şey de yok, bir de tekrar başkan seçilememek gibi bir madde de varmış galiba. Bu açıdan baktığında Işın Çelebi'nin demek istediği aslında istesek bir yolunu bulur bu seçime de girebilirdik demek. Şansları olmadığını bildikleri için denemediler bile..
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Isin Celebi gibileri neden fayda yerine zarar getirir?

Post by Cengiz Akgun »

Soner Özaltındere wrote:
Cengiz Akgun wrote:

Cengiz abi,

öncelikle divan başkanı her iki oylamada da lehte ve aleyhte oy verenleri tek tek saydı. Mali oylamada gerek olmadı ancak idari oylamada baktı ki işin içinden çıkılacak gibi değil, lehte verenleri önce aleyhte verenleri sonra salondan çıkarttı, her iki grubu da ayrı saydı ve herkesin ne oy verdiği çok açık bir şekilde ortadaydı. Bunların hepsi canlı olarak televizyondan yayınlandı ve izleyen herkes bunlara şahittir. Ayrıca bunların hepsi tutanaklarla falan tespit de edilmiştir, onaylanmıştır. Bu oylama yöntemi o kadar çağdışı ki; her isteyen keni tarafına kolayca yontabiliyor. Zaten başka kulüplerin de daha önce yapılmış olağan genel kurullarında yapılan oylamalarla ilgili çeşitli sebeplerden defalarca dava açılmış, bu da ilk değil yani...

Değiştirdiklerini söyledikleri tüzüğün de ne olduğunu bilsek çok sevineceğim doğrusu. Benim gördüğüm kadarıyla iki yıllık başkanlığı üç yıla çıkartmaktan başka bir şey de yok, bir de tekrar başkan seçilememek gibi bir madde de varmış galiba. Bu açıdan baktığında Işın Çelebi'nin demek istediği aslında istesek bir yolunu bulur bu seçime de girebilirdik demek. Şansları olmadığını bildikleri için denemediler bile..

Bu tuzugun taslagini filan bir ara resmi sitede yayinladilardi. Ama Soner'in de dedigi gibi neyin ne oldugunu anlamak bizim gibi buralarda olanlar icin zor. Bu arada resmi siteye aylardir ugramiyorum. Bir ara GSTV seyretmek icin giriyordum. Tuzuk orada mi bilmiyorum. Bildigim sey ise bu ibra isini ikiye ayirma isi idi. Yani mali yonden ve idari yonden diye guya iki ayri kistas ile basarilari olculuyor. Galiba mali yonden ibra olamazlarsa bir de ustlerine sahtekarlik kaliyor. Bence hic fark etmez. Cesitli ayin ve oyunlarla bunlar idare konusunda da sahtekarlik yaptilar. Bu transferde harcanan paralarin hesabini nasil verebildiler bilemiyorum.

Neyse Soner artik bakalim simdi ne olacak bile demiyorum Ben sahsen pek umutlu degilim cunku. Malasef yeni baskan da klupculukten ve futboldan filan anlayan biri degil. Bunu da ellerinde oynatacaklar. Biraz yolariz diye getirdiler. Her ne kadar biz FB gibi degiliz deseler de bu soylem kulliyen yalan. Ayni FB ve BJK gibi baskan'in cebinde parasi olan ve gerektiginde fedekarlik adi altinda klube borc morc verebilecek birini sectiler. Zaten secilecek biri de yoktu. Onun icinde yanina Kiran ve Helvaci gibi iki sarlatani laf olsun diye koydular ki adet yerini bulsun oldu bu secim. Degilse bunlar culsuz Helvaci'yi filan da secerlerdi. Seref meref aradiklari yok cunku. Kendilerinin de Helvaci'dan asagi kalir yerleri yok. Sadece perde arkasindalar. Boyle birini masa diye ortaya atiyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply