STL 32. Hafta: GS-Kasimpasa 3-1 (Stancu,Baros(p),Servet)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

STL 32. Hafta: GS-Kasimpasa 3-1 (Stancu,Baros(p),Servet)

Post by Cengiz Akgun »

Bu Servet ile Cem Sultan arasindaki yasanan rezalet nedir birader? Servet kendini sopasiz koyde muhtar filan mi saniyor yoksa basinin yine kendine is aramasi mi bu olay?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Re: STL 32. Hafta: Galatasaray-Kasimpasa 9 Mayis TSI 20:00

Post by Levent Guntay »

İŞTE İLK 11'LER

GALATASARAY: Aykut Erçetin, Sabri, Servet, Gökhan Zan, Çağlar, Ayhan, Culio, Yekta, Kazım Kazım, Emre Çolak, Stancu

KASIMPAŞA: Fırat, L.Enrique, Robledo, Ergün, Korhan, Halil, Sarmov, Özgür, Dimitrov, Şahin, Ersen

MAÇIN CANLI ANLATIMI

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'daki karşılaşmayı Hüseyin Sabancı yönetiyor.

ARDA TURAN KADROYA ALINMADI

Galatasaray'da Arda, Cana, Serkan Kurtuluş, Zapata ve Mustafa Sarp forma giyemeyecek.

Galatasaray'da Arda Turan belindeki ağrılar sebebiyle Kasımpaşa maçının kadrosunda yok. Arda'nın yanı sıra Serkan Kurtuluş, Mustafa Sarp, Zapata ve Cana kadroya alınmadı.

31 maçta 23 puanı bulunan ve lige geçen hafta veda eden Kasımpaşa'da ise sarı kart cezalısı Keller forma giyemeyecek.
-------------------------------------
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=381

Arda yine kadroda yok beli agriyormus. Sabaha kadar barlarda dolasip ayakta durmaktandir. Bu arada kadroda yine gencler yok.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STL 32. Hafta: Galatasaray-Kasimpasa 9 Mayis TSI 20:00

Post by Cengiz Akgun »

Vakti zamaninda Turkiyede bir transformer fabrikasinda staj yapmistim. Boyle agir isler yapan (hamallik gibi) biraz yavas bir vatandas vardi. isciler bunun adini uc bacak takmislar. Bana da anlattilardi. Arada bir hadi lan al sana bes lira (iyi para idi o zaman) bir gosteri yap diye tenhada verilen cay molasinda gaza getirirlermis. Bu da fesupanallah filan der gosteriye baslarmis. Sonra da bes lira verecegim diyen gosterinin ortasinda benim param filan yok bosuna ugrasma dediginde seninki iki eliyle asildigini birakmaya hic niyeti olmadigini "seyime ver seyime verme" dermis.

Arda'nin bel agrislari varmis oynamiyacakmis haberini gorunce aklima geldi. GS seyircisinin de surasina kadar geldi. Seyime oynasin seyime oynamasin demislerdir.

Hani gencler cikip oynayacakti?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STL 32. Hafta: Galatasaray-Kasimpasa 1-0 (Stancu)

Post by Cengiz Akgun »

5M Avroluk bonservisli Stancu ligdeki ikinci golunu atarak Hagi'nin kulaklarini cinlattirdi. Hani $u Mersin Idman'a 350 bin Avroya kiralik verilmek istenip MIY parasinin cikmamasi uzerine GS'in ustune atladigi Romen golcumuz. 2M filanda maas aliyor galiba.

Bu arada yine mukemmel kaleci ve savunmaci anlasmasi ile golumuzu ayni sekilde yedik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STL 32. Hafta: Galatasaray-Kasimpasa 1-1 (Stancu)

Post by Cengiz Akgun »

1-0 ondesin ilk yarinin son saniyeleri oynanirken neredeyse 9 kisi rakip sahada. Bir arapasi ve tek kalan Caglar Dimitrov'un yaninda eslik ediyor. Yine Aykut kaleden cikip ceza sahasi cizgisinde topu kontrol etmek isteyen Caglara carpip kendini de yere birakip Dimitrov'a al da at diyorlar.

Ben senin gibi hocayi da futbolcuyu da kaleciyi de daha ne diyeyim. Bu kadar salaklik olur be. Kacinci bu sekilde gol yiyisiniz sizin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Eve geldim, TV yi actim. Babamin israri uzerine actirdigimiz 77. kanali tusladim ( LigTV icin degil Ingiltere maclarini yayinlayan Spormax icin uyeligimizi actirdik). GS - Kasimpasa maci oynaniyordu, rakip sahadan uzun bir top atildi. Bizim defans oyuncusu ile Kasimpasa li oyuncu kosuyordu. Daha sonra Aykut tan 18 yayi uzerinde takim arkadasini hadim edecek bir vurus geldi. Cok kisa bir mesafe icerisinde bir degil, iki degil tam uc topu iskaldi. Kasimpasali oyuncunun toplarini da katarsak tam bes top.

Ibret-i alem icin yedigimiz golu lutfen buraya asin! TV yi kapadim. Tum bunlar abartisiz tam 1. dk icinde oldu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Re: STL 32. Hafta: GS-Kasimpasa 3-1 (Stancu,Baros(p),Servet)

Post by Ismail Gezer »

Maç 3-1 bitti.

Bugün çok önemli 2 spor olayı yaşandı. İlki ve tabiki en önemlisi GS'nin 3 puan alması. Diğeride Nuri Şahin'in Real'e transferidir. Bu saatten sonra Morinho'nun takımını tutturacak bana :D

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Bu kadar olur. Futbolu bilen ve bilmeyen ayrımı böyle noktalarda öne çıkıyor işte. Bu forumu bu yüzden de çok seviyorum. Herkes aynı pozisyona dikkat kesilmiş. İbretlik gerçekten de. Futbol diye bir ders olsa okutulur örnek vaka olarak o pozisyon. Yarın, kim görüp de (farkına varıp) yazar bunu müthiş basın'da spor(!) yazarlarından merak ediyorum doğrusu. Yanıtı da belli: hiç kimse. Bu ülke bu kadar anlıyor işte yatıp kalktığı şeyden bile. Allah için ilk anda Gökhan Zan sandım onu, çok normaldir diyecektim, Çağlar Birinci çıktı. Sen o hatayı yapıyorsan Galatasaray'da ne işi var? Ya golü attırmayacaksın ne yapıp edip (ki aslolan budur) ya da baktın gidiyor indireceksin, kırmızıyı da icap ediyorsa yiyeceksin. Yapacak bir şey yok. Olmaması gereken tek seçenek gol yaptırmak. Bu saatten sonra kimse beni sokaktaki herhangi bir vatandaşın formayı giyip Galatasaray takımında sahaya çıktığında sırıtacağına inandıramaz artık. Bir Galatasaray futbolcusu -ismi önemsiz- böyle bir şey yapıyorsa futbolcuğun anlamı nedir? Ben de babamın ısrarı sonucu kapatamadığımız Lig Tv'de sıkıntıdan, başka seçenek yok 5 dakika bakayım bari diye oturduğumda gördüm golü. Bu ligi seyretmek için bize para vermeleri lazım aslında. Gerçekten İspanya, İtalya ve İngiltere ligleri açık kanalda yayınlandığı için çok tuhaf hissediyorum. Nuri Şahin yanlış bakmadıysam 10 milyon Euro Bonservis bedeliyle Real'e gitti. Nuri Şahin 10 Milyon Euro ise Arda Turan'ın bonservisi aslında kaçtır, bunu da size bırakıyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maraton'da kucuk Ibrahim var. GS'li imis. O yasta Ednanlari (biri ar hirsizi oburu ise korkuluk idi) alip suya goturur susuz getirir. 3-1 aldi ama havagazi cunku bu GS eski GS degil dedi. Buyukka ne yapmak lazim dedi. Bir kaleci, bir solbek, iyi bir stoper ve iki de forvet lazim dedi cikti isin icinden. Kac yasinda bilmem? Alsinlar futboldan sorumlu yapsinlar. Para filan da istemez. Cikolata, gofret, ve dondurmaya bu isi yapar.

Hani yeni aday olan Aysal'in sectigi Terim'i isteyen futboldan sorumlu olacaktan daha faydali isler yapar Kucuk Ibrahim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote:Maraton'da kucuk Ibrahim var. GS'li imis. Bir kaleci, bir solbek, iyi bir stoper ve iki de forvet lazim dedi cikti isin icinden. Kac yasinda bilmem?
Hani yeni aday olan Aysal'in sectigi Terim'i isteyen futboldan sorumlu olacaktan daha faydali isler yapar Kucuk Ibrahim.
Yapma Cengiz abi. Ben de seyrettim, "Orta saha iyi, oraya transfere gerek yok" da dedi ayrica. Cocuk yasina gore zeki, hazircevap, futbola da ilgili ve sempatik. Ama sorulari onceden calistirip konusturuyorlar iste. Bu da ayri bir medya saklabanligi, LigTV'nin yeni rating oyuncagi iste.

Ama transfer politikasi derseniz, duzgun bir lise mezunu, Turkiye ve Avrupa liglerini takip eden, ingilizce bilen ve Football Manager tarzi oyunlara merakli her Turk genci bizim kulupten daha iyi transfer onerileri getirir. Kimler alinir kimler alinmaz daha iyi fikri vardir.

Ayrica bu forumda konusulup, transfer oncesinde ve hemen sonrasinda "Bundan bi halt olmaz" denilen kim basarili oldu ki. Bir Culio var belki.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:
Cengiz Akgun wrote:Maraton'da kucuk Ibrahim var. GS'li imis. Bir kaleci, bir solbek, iyi bir stoper ve iki de forvet lazim dedi cikti isin icinden. Kac yasinda bilmem?
Yapma Cengiz abi. Ben de seyrettim, "Orta saha iyi, oraya transfere gerek yok" da dedi ayrica. Cocuk yasina gore zeki, hazircevap, futbola da ilgili ve sempatik. Ama sorulari onceden calistirip konusturuyorlar iste. Bu da ayri bir medya saklabanligi, LigTV'nin yeni rating oyuncagi iste.

Ama transfer politikasi derseniz, duzgun bir lise mezunu, Turkiye ve Avrupa liglerini takip eden, ingilizce bilen ve Football Manager tarzi oyunlara merakli her Turk genci bizim kulupten daha iyi transfer onerileri getirir. Kimler alinir kimler alinmaz daha iyi fikri vardir.

Ayrica bu forumda konusulup, transfer oncesinde ve hemen sonrasinda "Bundan bi halt olmaz" denilen kim basarili oldu ki. Bir Culio var belki.
Ben isin alayindayim. Hani burada "Tongue in cheek" dedikleri cinsten. LigTV de alay ediyor zaten. Bu hale dusurenler Allahlarindan bulsunlar. Yapilan oyle isler oldu ki Kucuk Ibrahim bile (calistirilmasina filan gerek kalmadan) yapmaz. Hani su Msimovic'i filan aldim verdim ile biten ve sonunda da GS'a giren 3 kusur milyon avro gibi.

Bu arada dun Culio'ya da gordum Sabri ile beraber dagi tasi dovuyordu topla masallah. Oyuncu degil oduncu bunlar. Ulan Allah rizasi icin frikik atabilecek birini alin diyecegim ama almazlar. Kucuk Ibrahim bile alinmasi elzemdir der buna eminim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote:...
Ibret-i alem icin yedigimiz golu lutfen buraya asin! TV yi kapadim. Tum bunlar abartisiz tam 1. dk icinde oldu.
Seni mi kiralim bu saaten sonra. Buyur!

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Biricik wrote:...
Seni mi kiralim bu saaten sonra. Buyur!

Aciklanamayacak bir gerizekalilik. Caglar'in yerinde olmak istemezdim. Ben sakin kalamazdim o durumda. Aykut'a cok fena girisebilirdim. Ki tahmin ederim hali sahada falan boyle bisey olsa butun takim arkadaslari fena dalardi Aykut'a. Ulan hem adam oldurmeye cikar gibi takimdasini biciyorsun, hem de gol yediriyorsun hic olmayacak pozisyonda. Ama sasirmiyorum. Simdi Cengiz abi soracaksin niye bu kadar yilginsin Eren diye. Eh be belli degil mi? Bak bu gorduklerini Galatasaray'dan bagimsiz dusun bir. Bana hiç ligdeki diğer takımlardan da bahsetme. Biz biraz fazla transparan versiyonuyuz Türkiye usulü akıl tutulmasının. En iyisini bile görüyoruz takımların. Ben her gun bunun aynisinin tipkisini trafikte yasiyorum be. Höççeten boku yemişiz. Bunun fiziksel yeterlilikle, zekayla falan alakası da yok. Bildiğin zekayı kullanmamayla alakası var. Yani beyinle değil omurilikle düşünüyor çoğunluk. Konsantrasyon bile belli bir bilinç ister. Nasıl bir duygularına yenik düşmedir nasıl bir acziyettir ki gidip sol bekinin karnına tekmeyi geçirirsin de gol yedirirsin acaba? Tamam Çağlar orada topu çapraza doğru dürterek Aykut'un ıskalamasını sağlıyor ama Aykut'un orada ne işi var ki zaten?
Eren Gumrukcuoglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evladim Eren yine gerginsin bugunlerde. Koyuver kendini. Ciddiye alma. Kizsan bile hemen arkasindan alay et.

Bu aralar GS'dan ciddi seyler beklemek abesti zaten. Bundan sonra ne olur orasininda tam kestiremiyorum. Aykut'u filan bos ver. Omurilik yerine beyincik diyecektin bak. Bizim hiciv zekasi vardir. O omurilikin beyinle bulustugu yerde bir omurilik sogani vardir. Beyincik demisler. Burasi dusunmeden yapilan refleksi hareketleri duzenler. Dogrudur. Turkiyede beyin fazla geli$tirmek istemeyenler bu organa guvenirler dusunup karar verme durumunda. Daha hizli olur ama dogru ve yanlis konusunda yanilma yuzde elli olur. Beyin yerine beyincik. GS da artik beyincik ile idare ediliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Cengiz Akgun wrote:Evladim Eren yine gerginsin bugunlerde. Koyuver kendini. Ciddiye alma. Kizsan bile hemen arkasindan alay et.

Bu aralar GS'dan ciddi seyler beklemek abesti zaten. Bundan sonra ne olur orasininda tam kestiremiyorum. Aykut'u filan bos ver. Omurilik yerine beyincik diyecektin bak. Bizim hiciv zekasi vardir. O omurilikin beyinle bulustugu yerde bir omurilik sogani vardir. Beyincik demisler. Burasi dusunmeden yapilan refleksi hareketleri duzenler. Dogrudur. Turkiyede beyin fazla geli$tirmek istemeyenler bu organa guvenirler dusunup karar verme durumunda. Daha hizli olur ama dogru ve yanlis konusunda yanilma yuzde elli olur. Beyin yerine beyincik. GS da artik beyincik ile idare ediliyor.
Hah sogancik tam olur iste :) Omurilik nerden cikti acep? Central nervous system demek istedim herhalde ne bileyim? Vardir ya bazi hayvanlarda beyin yerine sirf sinir sistemi.
Eren Gumrukcuoglu

Post Reply