Terim ile yine beraberlik imzalanmis

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Terim ile yine beraberlik imzalanmis

Post by Selcuk Samli »

Terim'in yardimci antrenor tercihlerini begendim.Taffarel'in gorevi kabul ettigine inanamadim,cok da sevindim.Umarim gelir ve uzun sure gorev yapar.Hem iyi kaleci yetistiremedik,hem de eldeki kalecileri iyi calistiramadik.Futbolcularin Taffarel'den ogrenecegi cok sey var,ogrenmek isterlerse tabii!...

FT Hasan'a gorev vererek onu onore etti.O havaalaninda yasanan cirkinlikleri hic unutmayacagim.Basarili olacaktir.O yeteneklere sahip bir oyuncu neden Milan'da,Barcelona'da oyna(ya)madi?Genc takimlardaki oyuncularimiza bunu aciklasa yeter zaten.

Skibbe doneminde Umit Davala'ya da ayip ettik.Florya'daki futbolcular GS'da kalecilik disinda her mevkide gorev yapmis,Italya ve Almanya'da futbol oynamis,onun disinda bir de rap cd'si cikarmis bir antrenor gorecekler.

Fakat alt yapi antrenorlugu ve yoneticiligi farkli ve zor bir is.Genc oyunculara futbol ogretecek birinin futbolun teknigini ve sahada nerede durulacagini, ne yapilmasi gerektigini iyi bilen birisi olmasi gerekir.Genc oyunculara sporculugu ve futbolculugu iyi anlatabilmesi ve onlara ornek olabilecek bir kariyere sahip olmasi da olumludur.Tugay'in(ilk) gorevine devam etmesi gereklidir diye dusunuyorum. Gorev almazsa GS icin buyuk bir kayip olur.
nefvakfi.org

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Derby öncesi bu tarz haberlerin cikmasi sizce tesaduf mu :-) "Serefsiz medya" topic'e yakisan bir haber bu.

...serefsiz medyaya malzeme cikti.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Yazık! Elbirliğiyle bir çuval inciri berbat ettiler.
Kulüpte yaşananlar tam bir kara mizah.
Sanki poker masasına oturmuşlar. Kimse "el"ini karşısındakine belli etmiyor. Dümdüz, ifadesiz suratlar. Anlamsız, yuvarlak sözler. Ne yapmak istedikleri, neyi amaçladıkları belli değil.

Ünal Aysal ile Fatih Terim arasında problem mi var?
Aylardır basın bu konuyu işliyor. Ben başta inanmamıştım, basının olmayan konuları olmuş gibi göstererek kulüp içerisinde ikilik yaratmaya çabaladığını düşünmüştüm. Lakin iş öyle bir yere geldi ki, şaka'yı kaka ettiler. Söylene söylene gerçeğe dönüştürdüler.
Geldiğimiz noktada, Aysal ile Terim'in uyuşamadığı açıklık kazanmışa benziyor.
Aslında Başkan'ın haziran ayında yaptığı yönetim operasyonu da bugünkü sorunları tetikledi diyebiliriz... Gerek Abdürrahim Albayrak, gerek Ali Dürüst, Hoca ile beraber uyumlu bir çalışma yürütüyorlardı. Bu iki yönetici, Başkan ile Hoca arasındaki tampon bölgeydi.
Tampon ortadan kalkınca, ikili başbaşa kaldı.
Aysal'ın yönetim tarzı ile Terim'in istediği çalışma koşulları birbiriyle uyuşmuyor.
Yaşananlar, "iletişim kazası" diyerek geçiştirilemez.

Milli takım olayı da hepsinin üstüne tüy dikti.
Benim anladığım kadarıyla Aysal, Hoca'nın milli takıma zaman ayırmasına çok sıcak bakmıyor. Ama TFF'den teklif gelince -ve rivayete göre "siyasetin yüksek katlarından" da Terim'i milli takımın başında görmeye yönelik talepler iletilince- Aysal biraz da kerhen "peki" dedi.
Hoca da teklifin üzerine balıklama atladı. İki karpuzu bir koltuğa sığdırmaya kalktı. Bu kararının camia içinde derinleştireceği fay hatlarını hiç önemsemedi. Her zamanki gibi ego'suna mağlup düştü.
Sonrası malum... Ligde arka arkaya üç maçta puan kaybı, Şampiyonlar Ligi'nde tarihi hezimet...

Beşiktaş derbisi kaybedilseydi muhtemelen Terim'in kredisi bitmiş olacaktı. Ve yönetim kurulu, bugünkü toplantıda yolları ayırma kararı almakta hiçbir tereddüt göstermeyecekti. Derbinin kazanılması hem Hoca için hem de takım için hayat öpücüğü oldu. Tükenen umutlar yeniden tazelendi.
Şimdi bu akşam hangi karar alınırsa alınsın, Galatasaray'ı sıkıntılı bir süreç bekliyor.
Anlamsız bir kavga pahalıya mâlolabilir.
Bana göre en azından sezon sonuna kadar Terim'le devam etmek lazım. Evet, kendisinin çok büyük hataları var. Takım istenen düzeyde değil. Ama bu sorunların altından kalkacağına dair umudumu koruyorum.
Aksini düşünelim... Diyelim ki yönetim kurulu Terim'in görevine son verdi... Bu durumda yeni hocaydı, lige ve takıma alışma süresiydi derken, maazallah sezonu kaybedebiliriz.

İçinde bulunduğumuz durumun kısa özeti bu...
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu adamlar marka degeri, kurumsallasmadan bahsediyor, gecmis aylarda ki icraatleri bu yolda mi sizce, insan bu kadar sorumsuzca davranir mi ?!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q346265SXQ

Dugmeye basildi malesef...bu isler karalama ile baslar...getirsinler Rijkaard gibi bir otu, dusunsunler sonra nasil geldik bu hale diye.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de Aysal'i bir bok sanmistim. O da saskoloz cikti. Ulan madem pisman olacaktin sana geldiklerinde "ya boyle sey olmaz. Bir TD iki ayri sorumluluk alamaz. Biz bu sene Avrupa kulvarinda zor bir gruptayiz. Milli mac aralarinda takimin eksikleri giderilmesi lazimken basindaki hoca baska islerle ugrasamaz. Baska hoca mi bulamadiniz. Boyle kendi beceriksizliginiz yuzunden GS zarara sokulamaz. Illa da Fatih Terim diye israr ediyorsaniz karar onundur. Gitmek istiyorsa zorla tutacak degiliz. Bize bir zaman tanir biz de onun yerine birini buluruz" diyecek hali yok koca herifin. Bunlar nasil is adami olmuslar nasil para kazanmislar insan hayret ediyor. Kalkmis Terim'e izin vermis arkasindan iki senelik kontrat boku cikarmis. Terim de intikamini almis. Simdi de nana gibi kiviriyor. Hicbiri adam degil malasef. Yaziklar olsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Ben de Aysal'i bir bok sanmistim. O da saskoloz cikti. Ulan madem pisman olacaktin sana geldiklerinde "ya boyle sey olmaz. Bir TD iki ayri sorumluluk alamaz. Biz bu sene Avrupa kulvarinda zor bir gruptayiz. Milli mac aralarinda takimin eksikleri giderilmesi lazimken basindaki hoca baska islerle ugrasamaz. Baska hoca mi bulamadiniz. Boyle kendi beceriksizliginiz yuzunden GS zarara sokulamaz. Illa da Fatih Terim diye israr ediyorsaniz karar onundur. Gitmek istiyorsa zorla tutacak degiliz. Bize bir zaman tanir biz de onun yerine birini buluruz" diyecek hali yok koca herifin. Bunlar nasil is adami olmuslar nasil para kazanmislar insan hayret ediyor. Kalkmis Terim'e izin vermis arkasindan iki senelik kontrat boku cikarmis. Terim de intikamini almis. Simdi de nana gibi kiviriyor. Hicbiri adam degil malasef. Yaziklar olsun.
Yada Aysal FT'den kurtulmak icin bunu firsat biliyor ama taraftarin tepkisini cekmemek icin hafiften kiviriyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mert'in dusuncesi cuk diye oturdu bence, olay bundan ibaret...Unal baskan kivirir, daha önce de görduk, sike sureci...GS icin bir kara leke bence. Turk futbolunun icine ettiler, GS seyirce kaldi malesef....bir ara hizini alamayip (sanirim feyyir pilay ödulu icin yapti bunu) Aziz Yildirimi maca cagirmisti hatirlarsaniz. Inanilir gibi degil ama gercek.

FT, kim ne derse desin kendi gitmek istemiyorsa kalsin...bence mevcut yönetimin gitmesi daha yerinde olur, cunku iyice pirskalamaya basladilar, basta basin sözcusu olmak uzere...cunku GS'a is yapan lazim, ortaligi karistiran, kuyu kazan degil.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ve üçüncü Terim dönemi sona erdi.
Ünal Aysal'ın hanesine kocaman bir eksi olarak yazılacak bu karar.
Çarpışan ego'ların altında ezilen Galatasaray olacak gibi gözüküyor.

Terim'in eleştirilecek çok yanı olabilir. Ama Galatasaray için bir teknik direktörden daha fazlasıdır...
Küme düşme hattına gerilemiş bir takımı alıp, yeni transferlerle birlikte tazelenmiş bir ekibe ruh aşılayan, Florya'da düzeni sağlayan, savaşan ve mücadele eden o eski Galatasaray'ı yeniden yaratan bir adamdır.
Skibbe'nin, Rijkaard'ın leydiler takımını unutmadık daha...
Çok mu zordu taraflardan birinin ya da ikisinin taviz vererek sorunu askıya almaları?
İşleyen sisteme çomak soktular.
AYRILMAZ İKİLİ

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Fatih Terim gönderilmedi ki...Kendi tıpış tıpış, hatta koşarak gitti. Daha iyi (maddi) şartların bunda etkili olduğu kesin. Kendisi bir profesyoneldir, istediği takıma gitmekte özgürdür. Ama benim canımı sıkan nokta giderken bile aleni bir şekilde kamu oyunun ve taraftarın karşısında "ben gitmiyorum, gönderiliyorum" oyununu oynamaya çalışmıştır. Böylelikle, hala taraftarın gönlündeki TD olarak sonraki gelişlerinin kendince yolunu hazırlamaktadır. Bunu yaparken de yönetimi ateşe atmaya çalışmaktadır. Ben kendisini teknik olarak eksik bulurum. Kocaman egosu nedeniyle, yıllar içerisinde kendini geliştir(e)meyen ve futbol görüşü dar bir TD'dir benim gözümde. Katılmayanlarla da gerekçelerimi sunarak tartışmaktan/ konuşmaktan çekinmem. Galatasaray'ın başında iken elinde hep çok kıymetli kadrolar olmuştur. Ben çoğu başarının kendisine rağmen geldiğine inananlardanım. Beğendiğim tek yönü teknik olmayan özellikleridir, kuşkusuz bunlar da bir TD için önemlidir (takım içerisindeki ağırlığı, motivasyon becerisi, disiplini vs). Ama yeterli değildir. Söylediğim gibi Fatih Terim'in teknik yönü GS gibi kalbur üstü bir takım için yetersizdir. Şansına karşısında da yetersiz bir medya ve kamuoyu var ki, yaptığı en kritik teknik hatalar ve gaflar hep es geçilmiş, gerçek sorumlu yerine oyuncular suçlanmıştır.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mustafa Denizli veya Gerets gelecek benden söylemesi, Gerets Bulent Tulun'un adami yanlis hatirlamiyorsam.

Hayirli olsun diyemeyecegim kusura bakmayin.

Unal Aysal'in hanesi eksiler ile dolu, buna bir tane daha eklendi, ama ben sasirmadim acikcasi. Bende olsam giderdim, bu tarz insanlara guven olmaz, sinsi, kuyu kazan zihniyete sahip gördugum kadariyla. Bu aslinda 2. asama, ilk asamada Ali Durust ve digerleri gönderildi.

Yeni bir Aziz Yildirim'in dogusu degildir umarim, camia dikkatli olsun.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Biraz once CNN Turk kanalinda Erdal Keser'le gecici olarak anlasilacagi soylendi.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

:-D Erdal Keser Inter'in scoutu degilmiydi. Allah cizirtilarini versin...ulan siz kim yöneticilik kim be. Kurumsallasma adina yapildi diyorlar, agzimi daha bozmadan kesiyorum artik...serefsizler.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Yıldırım Demirören demiş ki: "Biz zaten kendisiyle 3+1 yıllık sözleşme için söz almıştık".
Bu adamın lafına güven olmaz ama eğer doğruysa, demek ki Hoca gelecek sezondan itibaren GS ile yola devam etmeyi düşünmüyordu.
Veya "iki takımı birden idare ederim" diyordu.
Ne olursa olsun, en azından sezon sonuna kadar devam edilmeliydi.
Bayern Münih geçen yıl öyle yaptı... Heycknes'in sezon sonunda görevi bırakacağını, gelecek sezonda Guardiola'nın takımın başına geçeceğini kamuoyuna ilan etti.
Medeni yöntem budur. Kurumsallık budur işte.
AYRILMAZ İKİLİ

Post Reply