Terim ile yine beraberlik imzalanmis

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Terim ile yine beraberlik imzalanmis

Post by Cengiz Akgun »

Dun Aysal bu konuya ayin 23'den once aciklik getircegim diye soz verdigini haberlerde duymustum. Hurriyet baslik atmis. Anlasma imzalandi diye. Bence dogrudur.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=381

Bu arada NTV haber merkezini solda biraktim Hurriyet sayesinde. Simdi yemek yerken seyrettigim haberlerde Aysal acikladi.

Guntekin ucuncu Fatih donemi dedi. Padisah gibi masallah. Dilimi isirip bir sure bekleyecegim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Terim ile yine beraberlik imzalanmis

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada Hamit de Bayern'den Real Madrid'e transfer olmus. Boylce uclu bir sac ayagi olusturuldu. Aya benzer yuregim'i Alman kizlarin karisimi bir seyirci toplulugu onunde Mustafa Sandal'dan seyredelim.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aysal NTV'de Elmander ile anlaştık dedi.
.
Aysal'ın söylediklerine bakarsak bir hafta içinde bir kaleci ve bir orta saha oyuncusu geliyor gibi. Kaleci için "çok süpriz bir isim" falan dedi. Bakalım nasıl bir süpriz olacak. Yanlız ağzından mı kaçırıyor bilinçlimi veriyor bu bilgileri anlamadım :D

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Gecmisten ders cikardik demis FT. Umarim samimiyetle soylenmistir. Bu kadar borcun harcin icinde 20-30 futbolcu getirip gondermenin de mumkunati yok. Sablonculuk malesef hem milli takima hem de Galatasaray'a cok zarar getirdi.

Seneye sampiyonluk?
Bana zor gorunuyor. Takimdan artik herkesin sabirsizlikla bekledigi rakibi parcalayan karakteri ben de gormek istiyorum. Bu adam bu takimda hala ve nasil neden oynuyor?! lafini soyledigim maclarin da bitmesini istiyorum. Simdilik bu kadar.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Taffarel'e sevindim.
Vedat Incefe ve Hasan Sas konusunda yorumum yok.

Ama Hakan Unsal?!? :o

http://www.ligtv.com.tr/?r=1&hid=92971

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlginç...
Sabah ve Hürriyet'in haberlerinde Terim'in yardımcılığını Hasan Şaş, Ümit Davala ve Taffarel'in yapacak yazıyor.

Ümit Davala, Skippe döneminde Adnanlarla acı bir tecrübe kazanmıştı sanırım. Tafferel'de bir ara uğramıştı galiba, benzer bir görev için. Bence TD olabilmeleri açısından en çok potansiyeli olan kişi Haso Şaş :D

Ozan Kaya wrote:Taffarel'e sevindim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Davala Vedat ya da Hakan'dan daha iyi olmaz mi idi. En azindan Almanca bilen bir adam.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Antrenörlük mesleği, eski futbolculara dağıtılması gereken bir ulufe olarak görülüyor bu ülkede.
Oyuncu futbolu bırakır. Ardından "emeklerine teşekkür niteliğinde" altyapı takımlarından birinin başına geçer. Ya da A takımda yardımcı antrenörlüğe getirilir.
Antrenörlük ciddi iştir. Bu işi üstlenenlerin mutlaka pek çok alanda yeterlilik sahibi olması lazım.
Antrenör, teknik direktör'ün ayak işlerini yapan, çantasını taşıyan adam değildir.
Ne yazık ki Fatih Terim böyle düşünmüyor.
Milli Takım'ın başına geçtiğinde de dört büyük kulüpten birer sembol oyuncuyu antrenör kadrosuna taşımıştı: FB'den Oğuz Çetin, BJK'den Mehmet Özdilek. Ümit milli takım'a bir ara Ümit Davala, Hami Mandıralı... Alt kademelere eski Trabzonsporlu Ogün ve Abdullah.
Bu yanlış bir strateji idi. Yanlış olduğu da ortaya çıktı. Bugün Türk futbolu yeni oyuncu yetiştiremez noktaya geldi ve Almanya kökenli gençlere avuç açmaya başladı.
Terim Galatasaray'da üçüncü dönemine girerken, emektar yardımcıları Müfit Erkesap ile Eser Özaltındere'yi bu sefer yanında düşünmüyor olmalı.
"Eski talebelerini" yanına oturtarak Tek Adam'lığını tescillemeyi uygun görmüş.
Hasan ve Ümit hangi antrenörlük becerisiyle Terim'in yanını dolduracaklar acaba?
Galiba bizim Hoca, yanına sahici antrenörleri değil de eski futbolcuları getirterek hem "UEFA kadrosunun sembollerine kucak açan vefalı adamı" oynamak istiyor hem de "Ben iş yaparken yanımda ayakçıdan başkasını istemem" demeye getiriyor.
Öyle gözüküyor ki takımın anahtarı bütünüyle Terim'e teslim edilecek. A'dan Z'ye herşey ona bağlı olacak. Böyle bir tek adam yönetiminin takımı nereye götüreceği hakkında 2002-2004 deneyimlerimiz bize ipuçları veriyor.
Antrenör seçiminin en hayırlı yanı Nezihi Boloğlu'nun 7 yıldır işgal ettiği kaleci antrenörlüğü makamından uzaklaştırılmasıdır. Yerine kimin geldiği önemli değil çünkü Nezihi'den kötüsü olmaz.
AYRILMAZ İKİLİ

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Salih Bora wrote:Antrenörlük mesleği, eski futbolculara dağıtılması gereken bir ulufe olarak görülüyor bu ülkede.
Oyuncu futbolu bırakır. Ardından "emeklerine teşekkür niteliğinde" altyapı takımlarından birinin başına geçer. Ya da A takımda yardımcı antrenörlüğe getirilir.
Antrenörlük ciddi iştir. Bu işi üstlenenlerin mutlaka pek çok alanda yeterlilik sahibi olması lazım.
Antrenör, teknik direktör'ün ayak işlerini yapan, çantasını taşıyan adam değildir.
Ne yazık ki Fatih Terim böyle düşünmüyor.
Milli Takım'ın başına geçtiğinde de dört büyük kulüpten birer sembol oyuncuyu antrenör kadrosuna taşımıştı: FB'den Oğuz Çetin, BJK'den Mehmet Özdilek. Ümit milli takım'a bir ara Ümit Davala, Hami Mandıralı... Alt kademelere eski Trabzonsporlu Ogün ve Abdullah.
Bu yanlış bir strateji idi. Yanlış olduğu da ortaya çıktı. Bugün Türk futbolu yeni oyuncu yetiştiremez noktaya geldi ve Almanya kökenli gençlere avuç açmaya başladı.
Terim Galatasaray'da üçüncü dönemine girerken, emektar yardımcıları Müfit Erkesap ile Eser Özaltındere'yi bu sefer yanında düşünmüyor olmalı.
"Eski talebelerini" yanına oturtarak Tek Adam'lığını tescillemeyi uygun görmüş.
Hasan ve Ümit hangi antrenörlük becerisiyle Terim'in yanını dolduracaklar acaba?
Galiba bizim Hoca, yanına sahici antrenörleri değil de eski futbolcuları getirterek hem "UEFA kadrosunun sembollerine kucak açan vefalı adamı" oynamak istiyor hem de "Ben iş yaparken yanımda ayakçıdan başkasını istemem" demeye getiriyor.
Öyle gözüküyor ki takımın anahtarı bütünüyle Terim'e teslim edilecek. A'dan Z'ye herşey ona bağlı olacak. Böyle bir tek adam yönetiminin takımı nereye götüreceği hakkında 2002-2004 deneyimlerimiz bize ipuçları veriyor.
Antrenör seçiminin en hayırlı yanı Nezihi Boloğlu'nun 7 yıldır işgal ettiği kaleci antrenörlüğü makamından uzaklaştırılmasıdır. Yerine kimin geldiği önemli değil çünkü Nezihi'den kötüsü olmaz.
Bunlar antrenor olmayacaklar anladigim kadariyla. Antrenorler baska iki Turk isim ile Amerikali'lar sanirim. Bunlar harbiden de ayak islerini yapacak gibi gorunuyor.
Eren Gumrukcuoglu

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Ozan Kaya wrote:Taffarel'e sevindim.

Fatih Terim akıllı, bu hareketiyle hiç olmazsa basında ağız birliği etmişçesine benzer
yorumlar yapıp Galatasaray'a yön vermek isteyen bir kesimin, işler kötü giderse şayet
şerrinden kendini korumuş oluyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eren Gumrukcuoglu wrote: ...
Bunlar antrenor olmayacaklar anladigim kadariyla. Antrenorler baska iki Turk isim ile Amerikali'lar sanirim. Bunlar harbiden de ayak islerini yapacak gibi gorunuyor.

Zaten Salih ayakci demis. Ben Bulent'i tutar saniyordum. O da kalirim dedi zaten. Aslinda bu yukarda sayilan kisilere verilecek sifat bence "peceteci." Pecetecilik eski kulagi kesikler bilerler (siz gencler o turlu seyleri pek yasamadiniz Turkiyede. Luzum kalmadi cunku boyle yerlere fazla) luks bile olsa genelevlerden tutun luks lokantalara kadar yaygindi. Amerikada da bile luks otellerin tuvaletlerinde oldugu gibi Turkiyede de var hala iyi lokantalarda pecetecilik. New York'un eski zenci belediye baskanina (Mayor Dinkins) bir radyo talkshow yapan hafiften irkci biri "Hayir. O aslinda hala Men's room attendant" derdi biri telefonda Mayor Dinkins dediginde . Oradan aklimda kaldi. Malum eskiden bu isleri zencilere yaptirirlarmis. Turkiyede kolonya ve mendil burada da after-shave, losyon ve havlu verirler. Simdi cok kaliteli kagitlarda var elbette. Taffarel herhalde pek bu pecetecilik isini kabul etmeyebilir ki onun kaleci antrenoru olacagi belli.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray, Trabzonspor'da sözleşmesi biten Selçuk İnan ile 5 yıllığına anlaştı.
.

Belli başlı gazetelerin internet sitelerinde aynı haber mevcut.

Hayırlı olsun...

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... /10139.php

Selçuk İnan Galatasaray'da

Galatasaray, Trabzonspor'un milli orta saha oyuncusu Selçuk İnan ile beş senelik kesin anlaşmaya varmıştır.

Yeni sporcumuza Galatasaray kariyeri boyunca üstün başarılar dileriz.

Galatasaray Sportif AŞ
ultrAlpaslan

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Yardimci antrenorleri ile ilgili yorumlari hayretle okudum. Mufit Erkasap ile gelse sozunden cikmayacak adam istiyor oluyor, Hasan Sas ile gelince gene ayni yorum yapiliyor.
O olmaz bu olmaz, peki kimleri yardimci antrenor yapsin? Neeskens'i mi geri cagiralim?

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Efe Tuncel wrote: Neeskens'i mi geri cagiralim?
Keske!

Ben Bulent Under ve Tugay Kerimoglu'nun mutlaka takimda kalmasini isterim. Onlar hakkinda herhangi bir aciklama henuz gormedim.

Post Reply