Terim ile yine beraberlik imzalanmis

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Terim ile yine beraberlik imzalanmis

Post by Hasan Tezcan »

Tabakhaneye bok yetistirecekler adeta, FT ile görusmemisler, karari ona bizzat bildirmemisler bile.

Dunyanin neresinde olursa olsun, isten atilan insan ile bizzat sefi görusur karari bildirir, öyle degil mi arkadaslar. Bu insan tahminimden de berbat karaktere sahip.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

GS yonetimi markasi olan baska bir TD ile anlasmadan boyle bir karar alamazdi --- yahu hic mi tanimadiniz bu herifleri... Buyuk ihtimalle Mancini gelecek, Erdal'da yardimcisi olur.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bana GS'liliktan bahsetmeyin, bu yaptiklari GS'lilik, insan haklari ile bagdasir mi?

Bunlar rezil, bunlar terbiyesiz, bunlar GS'li olamazlar.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q346287SXQ

Gene zirvalamis, evet kardesim, gidis sekli, yönetimin tavri GS'liligin sonu. Sende nasil mide var bilmiyorum, ben kaldiramadim bu olayi...ayrica isverensen vay senin iscine.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sen degilmisin FT'i elinle TFF'e gönderen? Senin samimiyetini yesinler, yalanci seni. Bir insan bu kadar rencide edilir. FT divan kurulu uyesi ustelik, bu ne saygisizlik, terbiyesizlik. Ben senin baskanligini ne edeyim simdi...saygi ortami mi biraktin. Önumuzde ki gunler cok seye gebe. Bu yönetim ve Unsal Aysal fazla uzun ömurlu olmayacak, duaciyim inanin. GS'a buyuk zarar veriyor, kurumsallasma falan hepsi palavra, GS onun icin bir fantazi, cekip giderse önumuzde ki aylarda sasirmayin...yakisir, ve beklentim bu dogrulukta.

Emre Girici

Post by Emre Girici »

FT'nin gidisinin GS'yi sportif acidan cok da yipratacagini sanmiyorum. FT'nin karnesi 2 sampiyonluk ve CL'de ceyrek final ile parlak gozukuyor, ama sartlar da buna zemin olusturmadi mi? Yeni stad ve acilan para muslugu, yonetimin cesur yatirimlari, rakiplerin birer birer sike batagina saplanmasi, Avrupa'da diger zamanlara gorece daha cazip kuralar... GS'nin bu surecte sicrama yapmasi zaten lazimdi ve gereken oldu.

FT'nin gonderilme sekli etik olmayabilir, ama neyin nasil oldugu bu medya kirliliginde anlamak kesinlikle mumkun degil. FT, UA'in teklifine yanit vermediyse, YD'nin Milli takim hocaligi icin 3+1 yillik teklifine sozlu olarak okey dediyse, yonetimden baska nasil bir adim beklenebilir?

6-7 aydan beri kulupte kazan kayniyordu, sezon sonuna kadar beklenip sampiyonluk ve Avrupa'yi riske etmeden operasyon yapildi. Yonetim duygusal dusunen taraftarin buyuk tepkisini cekecek, ancak yeni gelecek teknik ekip dogru nesteri vurursa baskanin koltugu daha uzun yillar saglam kalir.
Emre Girici

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Terim'le birlikte ekibi de giderse gitmesine uzulecegim sadece 2 ikisi var. Kondusyoner Scott Piri ve Taffarel.
Emre Girici

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Emre Girici wrote:FT'nin gonderilme sekli etik olmayabilir, ama neyin nasil oldugu bu medya kirliliginde anlamak kesinlikle mumkun degil. FT, UA'in teklifine yanit vermediyse, YD'nin Milli takim hocaligi icin 3+1 yillik teklifine sozlu olarak okey dediyse, yonetimden baska nasil bir adim beklenebilir?
Karalama kampanyasinin bir parcasidir bu, inanmayin. En iyi yaniti umarim FT verir, ama konusmayabilir de.

Yarin camiadan gelecek tepkiyi merak ediyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Emre Girici wrote:Terim'le birlikte ekibi de giderse gitmesine uzulecegim sadece 2 ikisi var. Kondusyoner Scott Piri ve Taffarel.
Aynen. Bu ikisini tutabilirlerse gayet akillik etmis olurlar. Ben zaten Kelaynak'in yine isi bitirip zirvaladigini dusundugumden gitmesini olumlu buluyorum. Iyi bir hoca alirlarsa Sijder ve Drogba'dan birkac sene daha faydalanabilirler. Birinin de Burak dingilini yola sakmasi lazmdi. Onu da yapan biri olmali. Ben bir Italyan'in gelmesinden memnun olurum. Taffarel ile de iyi calisir.

Hasan Divan kurulu uyesi olmasi Terim'e ne gibi bir ayricalik taniyor. Bunu anlamak mumkun degil. Bir is yapiyor bunun karsilginda para aliyor. Yapmadiginda elbette kovulacak. Su anda onun akli Milli takimda. GS defterini kapadi o. Fatura benim filan gibi zirvaliyor alti yedikten sonra. Ayni bu lafi FB'den de alti yediginde soylemisti. Nedir fatura. GS'in zararini mi oduyecek. Her kazanlan mac nerdeyse 1M Avro. Cikarip verdi mi alin bu parayi benim yuzumden kaybettiniz diye. Biraksin bu bos laflari. SU takima iki senedir defans yaptiramadi be yahu. Bu ne bicim hocalik demezler mi adama. Danny filan kendi secip almadi mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi hep ayni seyleri tartisiyoruz, begenirsiniz begenmezsiniz, o sizin taktiriniz ama gönderilis sekli benim lugatimda yok. Basin sözcusu olacak adam GS'liliktan bahsediyor, bre ahmak herif, her ayrilik böyle mi olmali, sonra böyle mi yapilir. Sizlere yönetici demeye sahit lazim...

Kendi ellerin ile yolladin tupcuye, simdi gel bize diyorsun. Kabul etmedi diyorsun, neden acelen var. Spekulasyonlar GS'a zarar veriyor, takimin performansini etkiliyor diyorsun...kendi hatani kabullenircesine...acikcasi samimi bulmuyorum bu herifleri.

Ha bu ara, Haykens gelmez, adam gecen sene yasliligimi yasamak istiyorum dedi, bunun uzerine yönetim medenice gitti Guardiola'yi getirdi. Bizim yönetime medeni demek mumkun mu, hepsi sonradan görme, kuvvet kullanan barbar adeta. Universite yaramamis, bazilarinin mezuniyetini, insana bakis acisini huzurunuzda sorguluyorum.

Aylardir bazi seyleri dile getirmek istedim, korkarim hissettiklerim gerceklesti, ve GS'i daha da kötu gunler bekliyor. Unal Aysal ve yönetimi gitmedigi muddetce dogru yolu bulmak cok zor olacak.

Not: Bu olayin arkasinda baskalari cikarsa sasirmayin...dedigim gibi bu aksam yasadigimiz 2. etap.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Takımda huzur bırakmadılar, teknik direktör değiştir, yönetim değiştir...yakında kongre gözüküyor (inşallah diyelim). Bunlar resmen budala. Ekonomik açıdan da durum pek parlak gözükmüyor , bu gidişle, hele yabancı bir teknik direktör ile...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aysal hakkinda bu sabah agir bir yazi yazdimdi. Kayboldu gitti. Aynen soyle demistim. Ben bu Aysal'i bir adam sanmistim saskolozun teki cikti. Ulan adami madem yollayinca boyle pisman olacaktin basindan TFF geldiginde "sizin beceriksizliginizin cezasini GS cekemez. Bu sene Avrupada dustugumuz grup devler grubu. Milli mac zamani verilen iki haftalik arada herkez eksigini gedigini kapamak icin calisirken biz hocasiz kalamayiz. Ha illa da baskasi yok biz Terim'i istiyoruz derseniz buna Terim karar verir. Gitmek istiyorsa bize bir sure tanir bu arada kendimiz bir yeni hoca bulur devam ederiz. Yok kalacak ise o zaman Milli takim isi olmaz" diyemedi demistim. Nereye gitti o yazim bilmiyorum. Evet tabletim sacmaliyor. Iki kere cikti sandim sildim galiba.

Her neyse bu adamlar nasil is adami olupta para kazaniyorlar hayret ediyorum. Adam degiller dedim. Artik ister inan ister inanama. Buyuk bir hayal kirikligi. Tayyibin dedigi gibi bu heriflerin onune iki davar ver gudemezler hakikaten. Nasil baskan flan oluyorlar hayret birsey. Demek ki adam yok. Kalite bu kadar. Sas ile Davala'yi da kapi disina koymalilar. Bunlarin ikisinden yarim adam bile cikmaz. Bir tek Taffarel kalmali mumkunse ki Terim onu alir Milli takima goturur gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

O aslinda Terim olmaz benim GS'a verilmis sozum var diye red edecek saniyordu. Boyle baliklama atlayinca eli ayagina dolasti. Etrafinda bir suru sopar akil hocasi var Bu sefer ona hep bir sene bir sene uzatma yaptiginiz icin kirgin ondan boyle yapti dediklerinde aklina iki sene geldi. Terim de kacin kurasi bundan intikamini aldi. Baksana iki gundur gel konusalim diye telefon ediyormus telefonuna cevap vermiyormus. Isi dedigin gibi sinir harbine dondurunce ipini cektiler. Terim zaten esgini saglam kaziga baglamiz. Islerin kotu gittigini Avrupa kupasinda bu sene madara olacagini gordu. Bu isten GS zarar gorecekti. Iyi oldu bakma sen. Takimin hali ortada. Hasan Sas ve Davalanin elinde. Ustu kaval alti sishane idi. Ilk yari BJK biraz aklini kullansa adamlarin adam gibi bir santraforlari olsa uc dort sifir one gececeklerdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Guya gazetecilik yapan pic kurulari Terim tesiste idman yaptirirken GS duyurum yapti yaziyor. Gecenin bir vaktinde ne idmani yahu. Boyle bir sey olabilir mi? Bu yalanin daniskasi ama. Ha Terim tesislerde iken haber aciklandi deseler anlayacagim ki yine de Terim'e olay teblig edilmeden boyle bir sey yaptilarsa hakikaten bir kuruma yakismayacak kadar ayip birsey. Adam anani babani kesmedi her halde degil mi? Ha telefonlarima cevap vermedi durzu beni esek yerine koydu diyor isen, yine de hoca yollarimizi ayiriyorz bu haberi aciklayacagiz haberin olsun demez mi insan ozel olarak. Caart diye site dedikleri yamuk yere mi asilir bu duyuru burdan okusun diye. Sanmiyorum. Ama iyice kendini kaybetti herhalde Aysal denen.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Her neyse bu adamlar nasil is adami olupta para kazaniyorlar hayret ediyorum. Adam degiller dedim. Artik ister inan ister inanama. Buyuk bir hayal kirikligi. Tayyibin dedigi gibi bu heriflerin onune iki davar ver gudemezler hakikaten. Nasil baskan flan oluyorlar hayret birsey. Demek ki adam yok. Kalite bu kadar
Ben Aysal'in kotu yonetici oldugunu sanmiyorum. Kimse tesadufler sonucu koca sirketler kuramaz. O Turk futbolundaki feodal yapisini anlayamiyor. Sirket yonetimi ile Turkiyede kulup yoneticiligi farkli kavramlar. Sirketlerde bir hirerarsi vardir. Bu komuta zinciri kirilmaz. Yonetim kurulu kendi gelecegini sirketin gelecegi ile ayni oranda gordugu icin. Ortak bir cikar vardir. Futbolumuzda gelecek diye bir kavram yok, ortak cikar diye bir kavram yok. Herkes kulup sayesinde isim duyurma ve bundan maksimum ozel cikar aramakta. Bu yuzden her mikrofon uzatilan incileri diziyor (bknz. Hasan'in bahsettigi sahis). Komuta zinciri yok, baskan bir turlu yardimicisi baska konusuyor. Sirketlerin kontratli iscisi, "birileri rahat uyusun diye konratimi uzatmiyorum" gibi zirvalaz. Aninda kapinin onune koyarlar. Aysal, kulubu sirketi gibi yoneticegini sandigi icin tum konusmalari isveren kimliginde. Sorunda buradan kaynaklanmakta. Aysal'in futboldan anladigini sanmiyorum. Yapilan transferde etrafindaki sozum ona uzmanlardan gelmekte ama onlarin ne kadar uzman oldugu tartisilir.
FT'nin en buyuk sorunu egosu. Bu yuzden bir adim ote gidemiyor. Onun kafasi "Ders almam, ders veririm" yonunde. Bu kafaylada Avrupada asla is goremez. Gel dediler geldim, imzala dediler imzaladim lafini, Turkiyede en cok kazanan birinin soylemesi olsa olsa populist, tribune oynamaktir.
Kurumsallasma bu feodal yapida nasil olur bilmiyorum. Toplu bir degisimi gerektirmekte. Bu gelecege yatirim demektir. Gunluk yasayan, basarinin hemen istendigi Turkiyede bu nasil basarilir bilmiyorum. Deneyenler bir bir gitti. Bu yapidan beslenenler musade etmezler. Bu yuzden Turkiyede 4-5 yil ayni takimi calistiran TD, ayni yonetim kuruluyla calisan bir kulup bulunmamakta. Turk futbolu Musical chair (sandalye kapma) oyunu gibi. Muzik durunca herkes bir dandalye kapma derdinde...

Post Reply