GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Post by Mehmet Marsan »

Iki problemli adam daha almisiz.

Eski evladimiz Keita 1 senelik kiralik + Trabzonlu Engin. Ikiside kanat oyuncusu. Engin eu 900 bin arti stad kirasina karsi alinmis. :D

Bu arada lyon-Rubin Kazan macini seyrediyorum. Gokdeniz oynuyor, bari onu alsaydik.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Marsan wrote:Iki problemli adam daha almisiz.

Eski evladimiz Keita 1 senelik kiralik + Trabzonlu Engin. Ikiside kanat oyuncusu. Engin eu 900 bin arti stad kirasina karsi alinmis. :D

Bu arada lyon-Rubin Kazan macini seyrediyorum. Gokdeniz oynuyor, bari onu alsaydik.
Engin sol kanat oynuyor, her ne kadar problemli olsa da bu onun icin son sans degerlendiremezse kariyeri bayagi bir inise gecer. Potansiyeli olan genc bir oyuncu, verimli olabilir. Keita istedigi zaman cok iyi oynayabilen bir oyuncu, kariyerinde kalan 3-4 yili iyi bir yerde gecirmesi icin bu ona bir vitrin olacak, yillik maas olarak 150 bin Euro alacak, yani para icin gelmedigi belli, o da sag ayakli ama sol kanat oynayabilir. Kadro bayagi esnek hale geldi, gerisi Fatih hocaya ve oyunculara kaliyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:
Mehmet Marsan wrote:Iki problemli adam daha almisiz.

Engin sol kanat oynuyor, her ne kadar problemli olsa da bu onun icin son sans degerlendiremezse kariyeri bayagi bir inise gecer. Potansiyeli olan genc bir oyuncu, verimli olabilir. Keita istedigi zaman cok iyi oynayabilen bir oyuncu, kariyerinde kalan 3-4 yili iyi bir yerde gecirmesi icin bu ona bir vitrin olacak, yillik maas olarak 150 bin Euro alacak, yani para icin gelmedigi belli, o da sag ayakli ama sol kanat oynayabilir. Kadro bayagi esnek hale geldi, gerisi Fatih hocaya ve oyunculara kaliyor.
Ben kendisini tanimam ama cok sorunlu oldugunu sagda solda okudum. Adam Benfika macinda ilk 11 de degildim diye Senol Gunes sonradan oyuna sokmak isteyince girmemis. Bu yuzden de suresiz olarak kesik yemis. Bizim kabadayi ne biliyor bilmem. Bu tip herifler adam olmazlar. Batuhan gibi. Sol ayakli olmayani sol tarafta oynamakta zor. Genelde iki ayagini da kullanabilen sag'aklar seciliyorlar (sol ayakli bulamaz isen). Sag ayakla soldan orta yapmak icin epey hunerli olmak lazim. Bizimki neden bu kadar istemis bilemiyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Keita'yı alarak taraftarın gönlünü hoş etmiş oldular.
Bu oyuncuyu Rijkaard'ın takımında bir sezon boyunca izledik. Kendisi hakkında oluşmuş kanaatim henüz hafızamdan silinmiş değil yani.
Sahada bulunmaktan, topla varyete yapmaktan zevk alan, yaptığı hareketlerle tribünleri coşturmayı seven, coşturdukça kendisi de motive olan bir futbolcu bu. Ama takım oyuncusu değil. Zaten bu karakterdeki oyuncular genellikle takım oyuncusu olmazlar.
Bireysel şovunu yapıyor, gerisiyle ilgilenmiyor.
Bana göre bir oyuncu, topu aldığı anda takımı için en iyi hareket seçiminin hangisi olduğuna en kısa sürede karar verip uygulamak zorundadır.
Atletico Madrid'e giden Arda'da bu yoktu.
Rijkaard'lı sezonda Arda sol kanatta, Keita sağ kanatta adeta kendi özerkliklerini ilan etmiş, kafalarına göre oynuyorlardı.
Şimdi bu oyun karakterindeki Keita, zaman zaman fantastik hareketler yapıp maç kazandırabilir ama son kertede fazla verimli olamaz.
Bakalım o sezonun gol ve asist istatistiklerine... Kaç golü, kaç asisti var Keita'nın?

Ve bir olumsuz özelliği daha bulunmakta...
Fair-play bakımından dürüstlüğe yakışmayacak türden bizleri utandıran bir sürü yamukluğa da imza atmıştı kendisi.
Hatta bu yamuklukları Dünya Kupası'na da taşıdı ve Brezilya-Fildişi maçında Kaka'nın başını yedi...
Bu işleri yapmaya kaldığı yerden devam edecek mi? Göreceğiz...

Engin Baytar transferi ise Galatasaray'da artık gelenekleşen "Sorunlu adamı alayım, adam edip futbola kazandırırsam ne ala, kazandırmazsam yollarım gider" mantığının son örneği.
Herhalde Kazım'ı adam ettiğine inanıyor Fatih Hoca ki şimdi de Engin'i düzeltmeye merak sardı.
Bu işlerde usta olan Şenol Güneş bile onu kazanamadıysa bizimkinin işi çok zor.
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Keita'da sorun cikmis, bizimkiler 350 bin Euro'ya kiralamak istiyormus onlar da 5 milyon Euro'ya satmak istiyormus. Kiralik teklifini yarina kadar dusunmeleri icin sure vermisiz. Zaten bir bit yenigi var gibi gorunuyordu, cok iyi bir alisveris gibi gorunuyorsa buyuk ihtimal olmuyor zaten. Bir hayal kirikligi daha desenize :(

Engin Baytar'da bile biriki puruz var ama yakinda giderilir diyorlar.

Takimin defansif zaaflari var zaten aksam gorduk, bir de ofansif ve oyunun kaderini degistirecek adam kitligi vardi onu da giderene kadar bu gidisle bu sene de isimiz zor. Elimizdeki kadro lige yeter diye dusunuyorlarsa buyuk husran yasayacagiz. Bu is yildiz bir forvet almakla da cozulmez eger ona servis yapacak adam veya takim yapisi yoksa.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Keita isi yatmis.

Panik yapip Arshavin turu buyuk dususte olan birini umarim almazlar. Arsenal-Liv macini seyrediyorum adam dokuluyor.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bursaspor İbrahim , Sercan ve Volkan'ı disiplinsiz davranışlarından dolayı kadro dışı bırakmış ve kendilerine kulüp bulmaları söylenmiş. Aman üçü de bize uzak olsun.

Zaten elimizde gereksiz bir sürü adam var.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Stancu ordusporda kiralik
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Stancu ordusporda kiralik
Bunlar hep hagi'nin kaziklari. MIY bu herifi 350 bin liraya bile kiralamamisti gecen sene. kac milyon avro sayip Becali tarafindan opulduler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

hafta sonuna doğru Podolski transfer ediliyormuş, seven bilen var mıdır.
Kadir Ç. CNN TR de söyledi.
ultrAlpaslan

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Podolski'nin pazari var, oldu bittiye getirip, iyi fiyata alabilirlerse turkiye lastik corap liginde is yapar, sonra iyi bir fiyata satarsinda...olaya ekonomik acidan bakiyor, "spordan" bana ne.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Bu arada aynı Çetinçalı, FB %90 kuralara katılacak da demişti, bir cümle sonra.
ultrAlpaslan

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Hasan Tezcan wrote:Podolski'nin pazari var, oldu bittiye getirip, iyi fiyata alabilirlerse turkiye lastik corap liginde is yapar, sonra iyi bir fiyata satarsinda...olaya ekonomik acidan bakiyor, "spordan" bana ne.
Borsa ya bildirmişler Podolski yi.
ultrAlpaslan

Mehmet Gurdal Cetin

PINO'yu da bir arap kulübüne kiralamak için çalışıyorlarmış.KAP'a öyle demişler.
Yine son gün hatta son saat bombası bekliyorum ben.

İnsan ister istemez ADNAN ismini duyunca bir ürperiyor. 3.Adnan 'da böyle bir başarıya imza atar mı merak içindeyim.

Bence FB'nin düşmesi bekleniyor ve duruma bakıp adam alıp almamaya karar verecekler.
Biz iyi bir adam alalım onlar yine düşsün :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

FB düşecek, o belli oldu.Ama daha once 14.hafta aslantepeye eksik takımla gelecekler, sonra savcı iddianameyi hazırlayacak, alt lige yollanacaklar. GSde en az 3yil boyunca garanti avrupakupalari için takım yapacak. Bu arada bjk ve ts de ceza yiyebilir.
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply