GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bir RIERA sohbeti dönüyor ortalıkta. Liverpool zamanından bir kaç kez seyretmiştim. İyi bir eleman.Olma ihtimali varsa bence çok iyi transfer. Olimpiakos'a neden gitmişti anlamış değilim , çok daha iyi klüplerde oynayabilirdi..

Bakalım görücez...
TRUST GALATASARAY
MGC

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bir RIERA sohbeti dönüyor ortalıkta. Liverpool zamanından bir kaç kez seyretmiştim. İyi bir eleman.Olma ihtimali varsa bence çok iyi transfer. Olimpiakos'a neden gitmişti anlamış değilim , çok daha iyi klüplerde oynayabilirdi..

Bakalım görücez...
İşte iki hafta önce oynadığımız Olympiakos maçında bizi tek başına dağıtmıştı ya, herhalde oradan aklımıza düşmüştür.
Eren Gumrukcuoglu

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bir cok isim konusuluyor hatta gorustugumuzu borsaya da bildiriyoruz ama galiba pahali geldi, alamadik, gelmek istemedi, kulubu vazgecti gibi sebeplerden birini secip artik transfer olmayacak gibime geliyor. Podolski isi kapandi, cok istedigimizi farkedince 3 mil Euro fiyat artisi yaptilar. Genc Brezilyalilar da fiyat artisina ugradi. Rieria sampiyonlar ligini birakip bize gelmez gibime geliyor, niyet etse de Olimpiakos birakmaz. Benayoun da iyi bir oyuncu ama gecen gun ona Liverpool da teklif yapmis, bizim teklif daha iyi olsa da eski kulubune donmeye daha sicak bakiyormus. Yani kisaca bize gelebilecek kimse kalmadi.

Ilginc bir strateji ornegi yaparak, ilk hedef sectigimiz adamlarin gelmesinin cok zayif ihtimal oldugunu hesaba katmadik ve alternatif isimleri de gec kalarak elimizden kacirdik. Takimda birakin sol kanat oyuncusunu sol bek bile yok, Balta cok kotu, Caglar da ona bile alternatif olamiyor, bunlari disinda sol ayakli oyuncu da yok.

Elmander pivot forvet degil, yani Baros'a pek alternatif olarak durmuyor, belki beraber oynarlarsa faydali olur. Su andaki kadroda ikisine de alternatif yok. Tabii bu bizim elimizdeki alternatif olacak adamlari kiralamamiza engel olmuyor, leblebi gibi adam kiraliyoruz. Hem de 3-5 milyona aldigimiz adamlari. Pino da kiralanmis.

Elimizdeki kadro bu lige yeter diyenler yaniliyor. Kilit mevkilerde ya adam yok ya da olanlara alternatif yok. Bazi mevkilerde de luzumsuz adam cok. Transfer politikasini o takim dusurulecek bu takim zayiflayacak ustune kurarsak husrana ugrayacagiz. Takim hala gol atma konusunda kabiz, ve cok kolay pozisyon veriyor, araya her atilan top ofsayt degilse birebir gol pozisyonu. Artik hakkimiza hayir diyelim. Yonetim de hala yok ona cok para verdiniz bunu ben istedim bunu sen istedin tartismasi yapsin. Boyle zamanda bile birlik olamazlarsa bu isten vazgecsinler, iyi niyetli bir baskanimiz var umarim bunu daha fazla suistimal etmezler. Fatih Hoca eminim kacincidir transfer listesini yenileyip veriyor ama bir turlu basaramiyorlar. Kalan 3 gunden de cok umutlu degilim, diger kuluplerin yoneticileri bu isleri cok cok iyi biliyorlar bizi gozleri kapali uyuturlar gibime geliyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:.

....
Takimda birakin sol kanat oyuncusunu sol bek bile yok, Balta cok kotu, Caglar da ona bile alternatif olamiyor, bunlari disinda sol ayakli oyuncu da yok.

Elmander pivot forvet degil, yani Baros'a pek alternatif olarak durmuyor, belki beraber oynarlarsa faydali olur. Su andaki kadroda ikisine de alternatif yok. Tabii bu bizim elimizdeki alternatif olacak adamlari kiralamamiza engel olmuyor, leblebi gibi adam kiraliyoruz. Hem de 3-5 milyona aldigimiz adamlari. Pino da kiralanmis.
...

Adanalai Keltos kabadayi TD icin bunlar sorun degil. O adamin hunerine degil kendine gosterilen saygiya bakiyor. Siz kicinizi yirtin. Balta kazma bu takimda kalacak. Bir kere iyi bir intiba birakmis. Onemli degil kotu oynamasi. Elemander Slaamender isi de oyle. Akli basinda iyi bir futbolcunun Turkiyede isi ne son olanlardan sonra?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Benayoun Arsenal, Diego da A. Madrid ile anlasti. Boylece bizim listeden ciktilar!

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.skysports.com/story/0,,20876_7144133,00.html

Şu milletçe yeni bir FERDINAND bulma aşkımız bitmedi hala.

CHELSEA günlerinden bilirim. Büyük umutlar bağlıydı. Bi sürü klüpte kiralık oynadı diye hatırlıyorum. Rus'un takımında bir türlü yer bulamadı.Fuleli hemde güçlü. Ama aradığımız adam bu mu gerçekten ?

WESTHAM'ın iyi bir hocası var, daha yeni Scott PARKER'ı (yine eski Chelsea'li) sattılar.
Bu ligin en büyük favorisi durumundalar. COLE'u satarlarsa bir tane işe yarar santraforları kalacak.

Big SAM çok para vermezsek bu adamı satmaz.
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

ultrAlpaslan

Mehmet Gurdal Cetin

Herhalde takım bundan ibaret olur. Bu saatten sonra iyi adam gelmez sanırım.

Buna göre 2011-2012 dizilişimiz

Kaleci : Muslera (Yedeği Ufuk - O'nun yedeği Aykut)
Sağ Bek: Ufaluji (Duruma göre abi sağ orta ve defansın ortası olabiliyor)
Defansın ortası : Servet (Yedeği Semih) - Gökhan (Yedeği Balta)
Sol Bek: Balta (Yedeği Çağlar)
Onların önünde : Selçuk , Melo ve Eboue sağlam adamlar. Sabri (aaaaahhhh Sabri gereğinde sağ bek oldurulabiliyor ben artık 12 senede Galatasaray'a ve Milli Takıma gelen her hocanın bu adamı seçmesinden dolayı pes ettim) - Riera kanadını teslim alır. Ceyhun-Yekta - Kazım-Ayhan-Emre-Engin 6 lısınden seç istediğini (amma çok edit yaptım :) ). Çürük domates sandığında sağlam aramak gibi bir şey bu.

İleride Milan Baros, eğer FT O'nu unutmazsa Elmander, Bazen Kazım bazen Riera bazen Servet :)

Üç adam , sadece üç adamın yerine adam alabilseydik herşey çok başka olabilirdi.

Sabri- Balta - Gökhan zan.
Sağ-Sol bekler ve defansın ortası. Yemin ediyorum şu bizim genç Semih kadroda yer bulsa Gökhan Zan'dan daha faydalı olacaktır.

Bu yeni eleman Riera'nın Baros'a bir sürü gol attıracağını umut ediyorum.En sonunda bizimde bir "winger" ımız oldu. Biliyorum takım felsefesine uymuyor ama KEITA da olaydı Riera soldan Keita sağdan şöyle bir git gellerini seyredebilseydik. Hadi Keitanın arkası sağlam olacaktı bir EBOUE bir de UFALUJI var orada. Ama solun arkası pek sağlam değil.

Ben bu Engin Baytar'a pek güvenmiyorum.Haa sağ kanatta yılların futbolcusu Aydın'ımız var. Bu çocuğa verilen emeklerden dolayı satamıyorlar diye düşünüyorum.

Belki FT bu sene bize bir şok yaşattırır ve Anıl'ı filan bazı maçlarda kadroya alır inşallah.

Mazallah Selçuk'a bir şey olursa bu sezon bitmez.Yedeği Ayhan oradan pay biçin.

Yönetim bir son ıkınma hareketi yapıp bir adam daha alırsa ne ala yoksa eldeki mevcut budur...

SON DAKİKA EDİT: Anıl Dilaver Samsunspor'a verilmiş. Umarım kiralık verilmiştir. Manisalı Yiğit'in de bittiği konuşuluyor. Çocuk dayanamamış ağzından bir şeyler kaçırmış.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Murat Fahrioglu wrote:Bir cok isim konusuluyor hatta gorustugumuzu borsaya da bildiriyoruz ama galiba pahali geldi, alamadik, gelmek istemedi, kulubu vazgecti gibi sebeplerden birini secip artik transfer olmayacak gibime geliyor. Podolski isi kapandi, cok istedigimizi farkedince 3 mil Euro fiyat artisi yaptilar. Genc Brezilyalilar da fiyat artisina ugradi. Rieria sampiyonlar ligini birakip bize gelmez gibime geliyor, niyet etse de Olimpiakos birakmaz. Benayoun da iyi bir oyuncu ama gecen gun ona Liverpool da teklif yapmis, bizim teklif daha iyi olsa da eski kulubune donmeye daha sicak bakiyormus. Yani kisaca bize gelebilecek kimse kalmadi.
Senin yukarıda yazdıklarından tutanlar :)

Genç Brezilyalılar fiyat artışına uğradı . Bence o zaten yanıltma taktiği idi. Bu klübün artık 22-23 yaşında Brezilyalı alacağını hele hele avrupada hiç oynamadan direk oradan almayacağını düşünüyorum. Taffarel yemin billah etse o iş tutmaz gibi geliyor.

Tutmayanlar
Riera CL'i bırakıp geldi neden acep :) Maaşını gördün mü?
Benayoun Liverpool'a değil Arsenal'a kiralık gitti.
Podolski işinin kapanmış olması ;) Eleman Alman Milli Takımında dün yine yazdı. maaş artışı vermezlerse menejeri adamı ,anasını satar gibi bir günde satar. Herife teklif edilen maaş rekor deniyor. Bugün Köln klübü ile bizimkiler arasında müthiş bir pazarlık yaşandığına maaşıma bahse girerim.

Muratçım, http://www.kap.gov.tr/yay/ek/index.aspx
sitesini takip et bence :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Adı son günlerde ve hatta son saatlerde FB ile geçen şu meşhuuuuur GYAN kardeşimiz ile ilgili bir haber var dün akşam itibarı ile...

Acaba bizim basının bundan haberi var mı?

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/14767309.stm

"Ghana's victory was blighted by an injury to Gyan, who was carried off the pitch before the break with what looked like a hamstring injury.He is now doubtful for Tuesday's match against Brazil in London."
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Bir cok isim konusuluyor hatta gorustugumuzu borsaya da bildiriyoruz ama galiba pahali geldi, alamadik, gelmek istemedi, kulubu vazgecti gibi sebeplerden birini secip artik transfer olmayacak gibime geliyor. Podolski isi kapandi, cok istedigimizi farkedince 3 mil Euro fiyat artisi yaptilar. Genc Brezilyalilar da fiyat artisina ugradi. Rieria sampiyonlar ligini birakip bize gelmez gibime geliyor, niyet etse de Olimpiakos birakmaz. Benayoun da iyi bir oyuncu ama gecen gun ona Liverpool da teklif yapmis, bizim teklif daha iyi olsa da eski kulubune donmeye daha sicak bakiyormus. Yani kisaca bize gelebilecek kimse kalmadi.
Senin yukarıda yazdıklarından tutanlar :)

Genç Brezilyalılar fiyat artışına uğradı . Bence o zaten yanıltma taktiği idi. Bu klübün artık 22-23 yaşında Brezilyalı alacağını hele hele avrupada hiç oynamadan direk oradan almayacağını düşünüyorum. Taffarel yemin billah etse o iş tutmaz gibi geliyor.

Tutmayanlar
Riera CL'i bırakıp geldi neden acep :) Maaşını gördün mü?
Benayoun Liverpool'a değil Arsenal'a kiralık gitti.
Podolski işinin kapanmış olması ;) Eleman Alman Milli Takımında dün yine yazdı. maaş artışı vermezlerse menejeri adamı ,anasını satar gibi bir günde satar. Herife teklif edilen maaş rekor deniyor. Bugün Köln klübü ile bizimkiler arasında müthiş bir pazarlık yaşandığına maaşıma bahse girerim.

Muratçım, http://www.kap.gov.tr/yay/ek/index.aspx
sitesini takip et bence :)
Mehmet'cim benim yaziyi iyi analiz etmissin. Riera'nin maasini gordum ama zaten Oly'den 2.7 mil Euro aliyormus. Iyi bir oyuncuya benziyor, hala daha niye bize geldi anlayamadim. Oly Liverpool'a 10 kusur mil Euro falan vermisti onun icin yanlis hatirlamiyorsam.

KAP'i takip etmesem daha iyi olur, bir tek bizim bildirdiklerimiz olmuyor diger takimlar bildirdikleri zaman adamlari ucakta geliyor durumda oluyor :D

Neyse Riera ile iyi bir solagimiz oldu, bu adam freekick de atar mi acaba?

Podolski du aksamki oyunu ile fiyatini artirdi eger bizimkiler hala pazarlik ediyorsa isleri zorlasti.

Bu arada bizim Elmander cok iyi oynadi, bir sutu direkten dondu bir de cok super bir gol pasi verdi.

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Golcü değil, Baros un tecrübesizi diyebilirim, seri eleman.

Olur mu? Çalışırsa belki ama zor, iyi yedek olur.

-,-

Sercan Yıldırım ve Bursaspor ile Görüşmeler Başladı
04.09.2011 22:46

Profesyonel Futbolcu Sercan Yıldırım ve kulübü Bursaspor Kulübü ile resmi görüşmelere başlanmış olup gelişmelerden kamuoyu haberdar edilecektir.

Galatasaray Sportif A.Ş.
ultrAlpaslan

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Alpaslan Sener wrote:Golcü değil, Baros un tecrübesizi diyebilirim, seri eleman.

Olur mu? Çalışırsa belki ama zor, iyi yedek olur.

-,-

Sercan Yıldırım ve Bursaspor ile Görüşmeler Başladı
04.09.2011 22:46

Profesyonel Futbolcu Sercan Yıldırım ve kulübü Bursaspor Kulübü ile resmi görüşmelere başlanmış olup gelişmelerden kamuoyu haberdar edilecektir.

Galatasaray Sportif A.Ş.
Bu transfer gerçekleşirse anlayın ki Fatih Terim bu takımı emme basma tulumba kafa sallayan ve sırf oyun zekası değil genel zekası da düşük adamlarla doldurmak istiyor.
Yönetim'in uygun bir dille kendisine şunu belirtmesi lazımdı: Milli Takım'ın eski teknik direktörü olduğunuzdan dolayı orada talebeniz olan oyuncuları buraya doldurarak faydalanmayı düşünebilirsiniz. Ama Galatasaray yetiştirme yurdu değildir.
Şu hale bakın... H.Balta'ya, Zan'a, Sabri'ye, Kazım'a, E.Baytar'a, Sercan'a dadılık yapıyoruz resmen... Fatih amcaları onlara futbol öğretecek.
AYRILMAZ İKİLİ

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Takımda Ebüvve (Cengiz abi sever böyle takma adları, :).) ve Selçuk tan başka klas oyuncu yok gibi. Kaleciyi de maçlarda göreceğiz artık.
Ujfalusi, Riera, Melo gibi topu bilen adamların katkısı olur da, yine golcü yok, savunma yok, açık yok.

Seneye iyi olur belki takım. Yine 7-8 oyuncu gitmesi lazım, yine 10 oyuncu alması lazım.
Oturursa ne ala, yoksa böyle gider bu.

Gelecek ise mesela Arda ve Emre gibi adamlardı, onları tutamadık da geri de kazanamadık, yenileri de görünmüyor ufukta. Çok mu karamsar oldu bilemem.
Saygı duyulacak rakip de kalmadı, tutarsızlık kaynağı belki de bu.

Frank R. gelişiyle havaya sokmuştu beni, kulüp, oyuncu zamanlaması, ekip, para, hava denk gelmediği gibi kendisi de o havada değilmiş meğer.

Hayırlısı olsun, bol şans dileyeyim.
ultrAlpaslan

Post Reply