GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mert Tokman

Re: GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Post by Mert Tokman »

Kerem Tezic wrote:Arkadaslar ben pek takip edemedim kimler geldi kimler gitti bir dökumunu yaparmisiniz? Yumurta topuk tahnih trahtor olduguna göre bu sezon 30 oyuncu gelir 30 oyuncu gider gene ve benim kafam karisir. Bizim Arnavut Torik gitti mi? Bir baska Arnavut bizim Alpay onu yere göge koyamiyordu aldigimizda hatta capa mi capari mi öyle bir lakap da takmisti ama eleman duba oldu galiba.
Bu baskan, yönetim kurulu, CEO'lar ve yumurta topuk klubu iflasa göturmek icin özenle secilmisler, sizler Adnanlari arayacaksiniz ve forumdan bir baska Arnavut Cengiz abinin cekic bol bol inip kalkacak. Yahu ben 9 senede butun futbol zevkimi kacirdim baska benim gibi olan var mi? Su Lucescu'lu sezon ne kadar guzeldi ondan sonra hersey bitti.
Gelenler: Elmander, Ujfalusi, Selcuk, Ceyhun, Okan Derici, kaleci Muslera (henuz resmi degil), bunlara ilaveten birer yabanci forvet ve orta saha daha alinacak - ve belki birde sagbek.

Gidenler: Kewell, Neill, Zapata, Insua, Baris ve bir torba dolusu genc - Cem Sultan, Cetin Gungor, Ahmet Kesim, Cumhur...

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sagol Mert, eh simdiden 10'a yaklasmislar sene sonu 30 olur gelen giden. Bu Elmander ilk parladiginda begendigim bir oyuncu idi ama sonra hic varlik gösteremedi potansiyelinin altinda kaldi, sanirim sakatliklardan. Bunda da yeni bir Linderoth vakasi yasayabilirler Uc sene oturdugu yerden maas alabilir bu Viking arkadasimiz. Bu basliklari görmege hazirlanin derim ama sanirim bizim yönetim haber maber bile okumuyor. http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 20,00.html
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Kerem Tezic wrote:Sagol Mert, eh simdiden 10'a yaklasmislar sene sonu 30 olur gelen giden. Bu Elmander ilk parladiginda begendigim bir oyuncu idi ama sonra hic varlik gösteremedi potansiyelinin altinda kaldi, sanirim sakatliklardan. Bunda da yeni bir Linderoth vakasi yasayabilirler Uc sene oturdugu yerden maas alabilir bu Viking arkadasimiz. Bu basliklari görmege hazirlanin derim ama sanirim bizim yönetim haber maber bile okumuyor. http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 20,00.html
Kerem o kadar da degil, Elmander hakkinda gectigin yazi 10 yillik falan, gecen sezon hemen her macta oynadi EPL'de sanirim 12 gol atti cogunu forvet oynadigi ilk yarida atti, ikinci yarida Bolton onu orta sahada oynatti ve cok gol atamadi ama Elmander hala ilk parladigi gibi iyi bir oyuncu yasi 29 galiba. Senin dedigin yazida Isver U21 takiminda oynuyordu.

Tabii sen de haklisin bizimkilerin transfer dosyasi epey sabikali, adimiz cikmis bir kere curuk elmalari topluyoruz diye :)

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Spor basını eski formunu kaybetti.
Eskiden transfer sezonunda her takıma 30-40 futbolcu getirir götürürlerdi. Şimdi bakıyorum, yok.
Bence kulüplerin transferi Mayıs sonu ve Haziran başında önemli ölçüde bitirmeleri, basının da atmasyon hızını kesmiş.
Herkes alacağını aldı, satacağını sattı.
Ben transfer politikasını ve gelecek sezonun kadrosunu halâ yetersiz görenlerdenim. Kaledeki sorun çözümlüş olabilir. Kaledeki en büyük sorun Nezihi idi ve onun gitmesi bile başlı başına bir çözüm demektir.
Onun dışında kadroda geçen yıla kıyasla çok fazla değişiklik olmayacak gibi.
Fatih Terim, "Ben bu çocukları şahlandırırım" diye düşünmüş olmalı. Gökhan Zan'ın, Aydın'ın, Sabri'nin isimlerini duymaktan benim içime fenalık geliyor ama.
AYRILMAZ İKİLİ

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Beni rahatsız eden konu artık Fatih Terimspor olmak.
GSli herhangi bir futbolcu ile, herhangi bir röportaj yapılsa
ilk olarak FT'nin ne kadar iyi bir antrenör olduğu ve takımı ne kadar etkilediğinden bahsediliyor. Tercüman bile olmadığı halde bu ifadeyi ekliyor.
Yabancı futbolcularada bu öğretilmiş.
Artık sıkıldım. ''Terim olduğu için Avrupaya gitmekten vazgeçtim''.
Terimle süper antrenman yaptık'' vs...
Sanki FT yağcılığı kurumsal bir standart ve norm olmuş.
Yöneticiside böyle, Gs muhabiride öyle..
Türkiye turizm reklamını türk kanalında yapmak gibi bir saçmalık.

''Türk futbolcusu sopadan ve fırçadan anlar'' dediğimde bana kızıyorsunuz.
Ama konu artık yavaş yavaş ''fırça ve sopadan(mecazi olarak sert yaptırım kastediyorum))
zevk alır ve içselleştirir'e'' dönmeye başlamış.

6 sporcunun röportajını dinledim.
Yekta, Aydın, Musa, Mehmet Batdal, Hakan Balta, Çağlar.
Yekta ve biraz Batdal dışında zeka ve ifade pırıltısı bulamadım.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Uruguay basınından gelen haberlere göre Galatasaray dün Muslera ile arjantinde 4 senelik sözleşme imzaladı.

http://www.ovaciondigital.com.uy/110712 ... na-final-/

http://www.90minutos.com.uy/noticia_233 ... saray.html

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:Uruguay basınından gelen haberlere göre Galatasaray dün Muslera ile arjantinde 4 senelik sözleşme imzaladı.

http://www.ovaciondigital.com.uy/110712 ... na-final-/

http://www.90minutos.com.uy/noticia_233 ... saray.html
Hadi bakalim - bu aksam Meksika - Uruguay maci var Copa America'da... Meksika kazanirsa Uruguay elenir - bizimki daha cabuk kampa katilir.

Bu aksam 1-0 kazandilar - ama ceyrek finalde Arjantin'le eslestiler. Meksika, Copa America'da olimpik milli takimi ile mucadele ediyordu - kaleyi bulan sutlari olmadi galiba... Arjantin maci 16'sinda - hadi Messi bir iyilik yap bakalim...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hayret yahu... Uruguay 40-50 dakika bir kisi eksik oynadigi maci penaltilarda kazandi... bizim kalecinin gelmesi bu gidisle Agustosu bulacak.

Muslera yine bayagi iyiydi... bir de Carlos Tevez'in penaltisini kurtardi ve takimini yari finale tasidi...

Su isi resmilestirseler bari... Muslera boyle oynarken araya bir Ispanyol/Italyan takimi girip isi bitirirse hic sasirmam.

Bir parantezde Messi icin acmak lazim --- Barca'nin Messi'si ile Arjantin'in Messi'si arasinda daglar kadar fark var. Milli maclardaki performansina bakip Messi'nin dunyanin en iyi futbolcusu oldugunu iddia etmek zor - gelmis gecmis en iyi demek imkansiz. En azindan su maclar gosteriyorki Messi'nin kendi basina mac kazandirma ozelligi yok - o acidan su an icin Christiano Ronaldo dunyanin en iyisi. Messi super Barcelona makinasinin en onemli dislilerinden biri - yanindaki diger disliler (Xavi, Iniesta, David Villa ve Danny Alves) olmayinca Messi'de caresiz kaliyor.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Arsenal'den Emmanuel Eboue'nin transfer edilecegi soyleniyor - acaba sagbek icin mi yoksa orta saha icin mi? Arsenal takimi Asya turuna cikarken Eboue'yi goturmemis ve kendisine klup bulmasi soylenmis.

http://www.mirrorfootball.co.uk/transfe ... 69357.html

http://www.people.co.uk/sport/football/ ... -23275847/

Arsenal'i yakindan takip ediyorum... genellikle sag kanatta oynatiyor Wenger onu... Sagna sakat veya cezali olursa sagbek oynuyor bazen de sag acik oynuyor ama yeri geliyor Song veya Diaby yoksa orta sahada da oynuyor. Joker adam ama istikrarsiz ve biraz basina buyruk. Sabri gibi ama bir gomlek iyisi...

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Şimdi ben MELO felan dedim de bu herif Vinnie Jones vari psikopatın teki.
Yaptığı çılgınca kung fu hareketlerinden dolayı "idiot of football" sedaları yükseliyor. Gördüğü kırmızı kartlar (son günlerde moda ya) kendisini suç örgütü kurmak ve yönetmekten içeri attırabilir.

2 sene önce Juventus'a 25 Milyon Euro'ya gelmiş şimdi adamı boşaltmaya çalışıyorlar. 10 senelik pro-futbol kariyerinde (adam 28 yaşında) 9 takımda oynamış. Çok ciddi bir avrupa kıtası tecrübesi var.2010 Dünya kupasında Brezilya Milli Takımı kadrosundaydı.

Ve o maçlardan birinde az kaldı ROBBEN'in babası oluyordu. O zaman bana biraz vahşi bir hareket gibi gelmişti. Gerçi ROBBEN de biraz fazla ciyakladı gibi görmüştüm.

Gelirse an az 2-3 maçta bizi 10 kişi bırakır. Ama hırsı kaybetmeye tahammülsüzlüğü (videolardan gördüğüm kadarı ile) isabetli pasları, arada sırada attığı güzel golleri ile mücadeleci bir defansiv orta saha oyuncusu.

Çok büyük para tutmuyorsa alınabilir bence.
CAMBIASSO-MELO bir de sağ bek ile bu iş artık kapansın.

Ama önce sağ bek sağ bek sağ bek...

REIS geçen açıklama yapmış," FT ile kendimi buldum" diye.

Allahım bu adam 12 senedir orda , kendini yeni bulmuş :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bence Melo hikaye. Çakal GS yönetimi basını oyalamak için kendileri veriyor bu haberi. Aslında çok büyük hatta çok çok büyük bir yıldızın işini bitirmeleri ajn meselesi :D

O kadar büyük bir yıldızki, büyüklüğü fenerin anlatılamayan büyüklüğü gibi birşey :D

Zafer Yazici

Post by Zafer Yazici »

Melo transferi doğru ise adamı biraz frenlemek lazım.Türkiye ligi İtalya ligine benzemez orada kung fu tarzı hareketler yapar kırmızı kart görür ama Türkiye'de aynen tekmeyi yer oturur aşağıya.
İtalya'da altın bidon ödülünü almış bir oyuncu.Yani bekleneni bir türlü verememiş.Juventus ile bir kaç maçını seyrettim.Bir adam daha maçın başında direkt kırmızı görürü mü orta sahadaki bir pozisyonda.Juventusu çok yaktığını hatırlıyorum.Ama savaşçı kolay pes etmiyor orta saha açısından faydalı olur birazda kendine çeki düzen verirse hayatının furbol baharını burada yaşar.

Kaleci , forvet ve orta saha işi tamam.Ancak defansta sıkıntı halen devam ediyor.Sabriden bir cacık olmayacağı kesin.Sağ bek şart.Hakan Balta umarım baltalık yaparak bir sezon geçirmez..........
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Takima ciddi bir sol bek ve kanat oyuncusu gerekiyor şu aşamada. Sag bek oynayabilecek alternatifler varken, sol taraf cok sikintili. Meksikali Salcido vardi 2010 da dokturmustu ve psv de su an,29-30 yasinda, tam zamani.

Bunun disinda ciddi bir kanat oyuncusu gerekli Keita veya Kewell'ın gencligi tarzindq, cizgiden alip gidip sifirdan orta yapabilecek. Belki Kazim bu yönde evrilebilir, potansiyeli var.

Transfer soylentileri sag taraf endeksli, sanki sol taraf cok duzgunmus gibi...

Stancu gidici gibi, Culio giderse uzulurum. Selcuk'a alternatif olabilecek tek oyuncu,maliyeti az,caliskan ve solak...

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Haber'e gore Culio'yu Ordu'ya vermisiz.
http://maraton.com.tr/Culio-resmen-Ordu ... 46007.html

Begendigim bir oyuncu. Cok daha verimsiz sahislari takimda tutarken, onun gonderilmesi resmen ayip. :?

Post Reply