GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Re: GS da transfer ve söylentileri 2011/12

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada Servet ile tepisen Cem Sultan Kayseri'ye gitmis. Dun de Cumhur denen biri Rize ile anlasmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gökhan Zan ile 700K euro+20K/maç olarak 3 yıllık anlaşılmış.
Piyasada yerli stoper yok diye mecburen yapılmış ama sakatlıkları gözönüne alınırsa
fazla. 400-500K +35K gibi anlaşılsa daha iyi olurdu.

Benim tuttuğum genç oyuncu ön libero Cumhur, Rize ile 5 yıllık anlaşmış. Geçen yıl o kadar kötü takımda 1 maç bile görev verilmedi. Profesyonel refakatçi, gölge adam Mustafa Sarp bir sürü maç oynadı.

Ayrıca galiba 1.95lik libero Sinan'da gitmiş galiba.

Cem Sultan zaten fazla şımarmıştı. Klübün kontratını kabul etmedi. Sonrada hır çıkaracak fırsat aradı. Servetle dalaşma ve sonrasında en az Servet kadar hatalı. Kayserisporda biraz aklı başına gelsin, serin serin Erciyeste. İyi oynarsa FBde, kötü oynarsa 2. ligte yolculuğuna devam eder.

Okan Derici adında hem Alman Milli, hemde Türk Milli 19 yaşında sol ayaklı orta saha+forvet arkası gurbetçi ile anlaşılmış. Turşu kurarız bu tip oyuncularla artık. Ön libero yok, libero yok, kaleci yok. Hala her boy , her yaş kendi kendine çalım atan yerden bitme tercihan solak çakma serbest orta saha oyuncuları koleksiyonu.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alpay Dedeoglu wrote: Okan Derici adında hem Alman Milli, hemde Türk Milli 19 yaşında sol ayaklı orta saha+forvet arkası gurbetçi ile anlaşılmış.
Alman milli olan Turklerden bahsetmisken... Almanlarin su anda Meksika'da mucadele eden U-17 kadrosuna bir bakin hele...

http://www.fifa.com/u17worldcup/teams/t ... dlist.html

Kadrodaki 8 Turk cocugun 6'si ilk 11 de basliyor... 3 grup macinda attiklari toplam 11 golun 7si bu cocuklardan...

Bir sonraki maclari persembe gunu ABD ye karsi - 4pm ET - EspnU ve Espn3 veriyor galiba... Kaydedip seyretmek lazim...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Şampiyon GS paf A-2 takımından stoper Çetin Güngör Antepe gitmiş 5 yıllığına.
Sakat falan olursa aramazlar umarım.

Seyirciden tepki olunca Laurodan vazgeçilmiş. Muslera dönülmüş galiba.

Bu arada gene Internacionales'ten sağbek Nei hedeflenmeye başlamış.
Sağbek oynuyor, milli takıma girmiş, Maicon ve Alvesin arkasında.
Sabriyi keser herhalde gelirse. Görgen bir aydınlat bizi ,
nedir ne değildir? Kaleciye benzemiyor, iyi adam deniyor kendisi için.
tipide , tarzıda Hasan Sas'a benziyor.

http://www.youtube.com/watch?v=kRLBKM_- ... r_embedded

birde Brezilya gazetesinden dandik çeviri şu haber var.

In addition to Galatasaray, French football also probed Nei
Entrepreneur of the player said that talks held in early June
Thomas Hammes | tomas.rodrigues @ rbsonline.com.br

Not only that Galatasaray showed interest in having the football Nei. In addition to the Turkish team, the French football's manager sought a right-Inter, Joseph Lee, to know the athlete's situation.

According to the representative, the discussions held in early June. However, opinion polls were only without anything concrete:

- Galatasaray came to us in early June. But there was nothing. Like him, there was a club in France. But there was no official proposal. No one sent a letter introducing anything.

Despite the interest in European football, Lee said that Nei is very happy at Riverside and his desire is to stay at the club gaucho:

- The Nei leave only get a very good offer for both Inter and for him. He is very happy at the club.

Absolute owner on the right side, Nei debuted with the colored shirt on January 27, 2010, in the 5-0 rout of the Youth by Gauchão. The club, has played 76 matches, winning the Libertadores Cup of 2010 and 2011 Gaucho.''
NO ADNANS, NO CRY !!

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Fabiano transferi: Adam ciddi sakat, alkolik, Brezilyali, kafaca bitmis, genc degil, ve de muhtemelen pahali bir transfer. Bir transferde yanlis olabilecek tum parametreler Fabiano'da bir araya gelmis.

Gecmisten hic mi tecrube alinmadi? Fabiano kariyerinde dususe gecmis ve bircok sorunla bogusuyor belli ki. Adami duzeltip rehabilite edip bir de cebine tomarla para koymak bize mi kaldi? Yani sonucunu bile bile bu kadar yanlis transfer yapilir mi? Bu kadar vizyonsuzluk olur mu?

Cirpindikca batiyoruz malesef!

----------------------------------------------------------
http://spor.milliyet.com.tr/camiada-fab ... efault.htm

Galatasaray'da Bülent Tulun ve Sedat Doğan, Brezilya'ya Fabiano transferini bitirmek için gitti ama Brezilyalı golcü konusunda yönetime olumsuz tepkiler gelmeye başladı.

LigTV'nin internet sitesinin haberine göre; Forlan ve Drogba'nın yüksek maliyetleri nedeniyle 31 yaşındaki golcüye yönelen sarı kırmızılılar, transferi bitirmek için gün sayarken, kafalardaki en büyük soru işareti Fabiano'nun sakatlığı. Mart ayının başında 7.6 milyon euro karşılığında Sao Paulo'ya dönen Fabiano, yeni takımının formasını hiç giyemeden sakatlandı ve dizinden ameliyat oldu. Yaklaşık 6 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanan tecrübeli yıldızın 3 ay daha forma giymesi beklenmiyor. Sahalara tam olarak dönüşünün ise 5 ayı bulabileceği konuşuluyor.

Sarı kırmızılı camiada konuşulan diğer bir konu da Fabiano'nun alkol problemi olduğu. Yıldız futbolcunun Sao Paulo kulübüyle bu konu nedeniyle sorunlar yaşadığı iddia edilirken, yönetimin bu konuda çekinceleri olduğu ifade ediliyor.

Lauro transferinden gelen tepkiler üzerine vazgeçen Sarı kırmızılı yönetime, maliyeti oldukça yüksek olması beklenen bu transfer nedeniyle tepkiler gelmeye başladı.

Camia isyan etti

Golcü arayışlarını sürdüren Galatasaray’da rotanın Luis Fabiano’ya çevrilmesi, camiada tepkilere yol açtı..

Halen Sao Paolo takımının formasını giyen, ancak sakatlığı nedeniyle uzun bir süredir oynama şansı bulunmayan 30 yaşındaki Brezilyalı yıldızın Ağustos ayından önce sahalara dönme ihtimalinin bulunmaması ‘’Sakat adamı neden alıyoruz?’’ sorularının sorulmasına neden oldu..

Dün yönetici Sedat Doğan ve alt yapı antrenörü Tugay Kerimoğlu ile birlikte Brezilya’ya giden Başkan Ünal Aysal’ın danışmanı ve sportif direktör Bülent Tulun’un Luis Fabiano için pazarlığa başladığı öğrenilirken, Sao Paolo Kulübü’nün Sevilla’dan geçen sezon 7.6 milyon Euro’ya aldıkları oyuncuyu Galatasaray’a 3.5 milyon Euro’ya vermeyi prensip olarak kabul ettiği ifade edildi..

Bu arada sakatlığının yanı sıra ‘’Alkol’’ problemi ile de zor günler yaşayan Luis Fabiano için bir grup Galatasaraylı, Başkan Aysal’a başvurarak, transferin gerçekleşmemesini istediler..

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mert Tokman wrote:
Alpay Dedeoglu wrote: Okan Derici adında hem Alman Milli, hemde Türk Milli 19 yaşında sol ayaklı orta saha+forvet arkası gurbetçi ile anlaşılmış.
Alman milli olan Turklerden bahsetmisken... Almanlarin su anda Meksika'da mucadele eden U-17 kadrosuna bir bakin hele...

http://www.fifa.com/u17worldcup/teams/t ... dlist.html

Kadrodaki 8 Turk cocugun 6'si ilk 11 de basliyor... 3 grup macinda attiklari toplam 11 golun 7si bu cocuklardan...

Bir sonraki maclari persembe gunu ABD ye karsi - 4pm ET - EspnU ve Espn3 veriyor galiba... Kaydedip seyretmek lazim...
U17, Almanya - ABD macini seyrettim. Uzun zamandir sagbek kavramindan uzak kaldigimiz icin, Alman Milli Takiminda oynayan oyuncunun sagbek olmadigina karar verdim. Eleman devamli gidip geliyor, adam eksiltiyor, orta aciyor, her iki ayaginada hakim, enerjisi tukenmek bilmiyor, hakeme itiraz oyuna kusmek yok, rakip ile dalasmak yok. Uzun lafin kisasi oyunda siritti, arkadas sag bek degil. :mrgreen:

Emrecan diye bir oyuncu var... Seyredin!

Turkiye'den giden herhangi bir scouting ekibi varsa ne rapor verecekler merak ediyorum? Vasat degil, averaj adam dahi yok! Kapa gozunu bas parmagini, yada torbadan tombala cek. Bahtina ne cikarsa, eleman direkt oynar.

Bakalim Okan Derici'yi ne yapacagiz? Adet oldugu uzere hazirlik kampinda toplu soylenen cenaze marsi ve arka fondan gelen gevrek gulusmeler esliginde koyun gibi tras edilecek! Yapilan bu muhtesem seremoni ise GS TV'den defalarca yayinlanacak.

Cafercan ile baslayan Rize surgun seruvenine kimler katilmadi? Bir ara takasda Ugur Akdemir ve Cagri yi verip, Ferdi'yi almistik.

Okan Derici, mahpusa hosgeldin. :twisted: Allah kurtarsin! :P
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Alman milli takiminda oynayan hain Turk cocuklari neden Arda filan gibilerini ornek almayip profesyonel olmuyorlar. Halbuki Turkiye'ye gelseler karpuz gibi yattiklari yerde para alacaklar. Kendilerine bir orospu manken ya da oyuncuveya sarkici genc kizimiz kiz arkadas olacak. Kebabcilarin acilisina gidecekler. Sinema kapatip film seyredecekler. Deli mi ne bunlar yahu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote: U17, Almanya - ABD macini seyrettim. Uzun zamandir sagbek kavramindan uzak kaldigimiz icin, Alman Milli Takiminda oynayan oyuncunun sagbek olmadigina karar verdim. Eleman devamli gidip geliyor, adam eksiltiyor, orta aciyor, her iki ayaginada hakim, enerjisi tukenmek bilmiyor, hakeme itiraz oyuna kusmek yok, rakip ile dalasmak yok. Uzun lafin kisasi oyunda siritti, arkadas sag bek degil. :mrgreen:

Emrecan diye bir oyuncu var... Seyredin!

Turkiye'den giden herhangi bir scouting ekibi varsa ne rapor verecekler merak ediyorum? Vasat degil, averaj adam dahi yok! Kapa gozunu bas parmagini, yada torbadan tombala cek. Bahtina ne cikarsa, eleman direkt oynar.

Bakalim Okan Derici'yi ne yapacagiz? Adet oldugu uzere hazirlik kampinda toplu soylenen cenaze marsi ve arka fondan gelen gevrek gulusmeler esliginde koyun gibi tras edilecek! Yapilan bu muhtesem seremoni ise GS TV'den defalarca yayinlanacak.

Cafercan ile baslayan Rize surgun seruvenine kimler katilmadi? Bir ara takasda Ugur Akdemir ve Cagri yi verip, Ferdi'yi almistik.

Okan Derici, mahpusa hosgeldin. :twisted: Allah kurtarsin! :P
DVR'a kaydetmistim - dun gece bende oturdum seyrettim Murat.

1. Almanlarin bu cocuklara kucuk yaslarda ilk ogrettigi taktiksel disiplin olsa gerek... bizimkiler kafasini one egip iki-ucu calimi ust uste basan cocugu goklere cikarirlar - gelecegin Messi'si, Arda'si falan olur hemen cocuk... Almanlarda daha 17'yi bitirmemis cocuklar hepsinin kafa havada, sahaya genisce yayilmislar, herkes nerede duracagini biliyor, birisi ileri cikarsa onun yerini kimin dolduracagini ezberlenmis - Stefan Freund'un muhendisliginde bir makine yaratilmis isliyor. Hayran olmamak elde degil... Ote yandan Arda'nin dedigi gibi bizimkiler 4-4-2 yi A milli takimda ogreniyor...

2. Takim boyle makine gibi isleyince kimse de calimlarla dalip yildiz olmak icin ugrasmiyor - herkes duzen icindeki rolu neyse onu oynuyor - bu isi de en iyi becerenler Koray Gunter (stoper), Kaan Ayhan (sag bek), Robin Yalcin (orta saha) ve Emre Can (orta saha) di dun oynana macta. Ileri ucta oynayan Samed Yesil ile Aycicek'i oyle aman aman begenmedim ama onlarda duzen icindeki gorevini yapti hatta ESPNU spikeri Samed Yesil'i Arsen Wenger'in Arsenal'e istedigini soyledi.

3. Bizim altyapi oyunculari hep tifil olur - A takima ciktiklarinda fiziksel acidan zorluk cekerler. Daha 16 yasindaki Koray Gunter ile Emre Can'in fizigine bir bakin lutfen --- ABD takimi karsisinda sanki 15 yasindakilere karsi 19 yasindakiler oynuyormus gibi duruyorlardi. Ikiside 1.86 m. boyunda, genis omuzlar, iri ve atletik cusseli dimdik cocuklar. Emre Can Bayern altyapisindan ve takimin kaptani - Adolf'un mezarinda kemikleri sizliyordur herhalde :lol:

4. Bu cocuklarin hicbirinin kolay kolay Turkiye'de bir takimda veya Turk milli takiminda oynayacagini zannetmiyorum - tabii eger ailelerinden o konuda bir baski gormezlerse - ozellikle Koray Gunter ve Emre Can'i unutun - Emre zaten Bayern Munich A takimi ile antreman yapmaya baslamis.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

GS Fabiano ve Muslera ile gorusmelere basladigini borsaya bildirmis, ayrica Lazio ile de gorusuldugu de var bildiride. Sao Paulo ile gorusuluyor denmemis mesajda. Bunun uzerine Sao Paulo asagidaki mesaji yayinladi resmi sitelerinden:

"In response to news published on Friday, 01 days on a purported transfer involving the player Luis Fabiano Clemente, the Sao Paulo Football Club states that there is no negotiating going on, much less any interest in releasing the player.

Importantly, there is strict legislation penalizing FIFA clubs that maintain direct contact with athletes without consent of the club owner of his federal rights, which characterize a possible recruitment."

Yani adamlar biz kimseyle su anda gorusme yapmiyoruz hatta oyuncuyu satmaya da niyetimiz yok diyorlar ve eger bize sormadan oyuncuyla temas kurmuslarsa FIFA'dan agir ceza gelebilir diyorlar.

Bu kadar amatorce davranmis olabilirmiyiz :shock: Hadi kuralci olup da is bitmeden gorusmelere basladik diye borsaya bildiriyorsan en azindan FIFA kuralina da uyup adamin kulubuyle de temas kursalardi. Zaten ilginc bir sekilde bildirilen mesajda Muslera'nin kulubu ile gorusuluyor deniyor ama Sao Paulo ile gorusuluyor denmiyor sadece Fabiano var. Bunun sonucunda ya bizi FIFA'ya sikayet edecekler ya da cok yuksek bir para isteyecekler, bu kadar da yas tahtaya basmak olur mu? Hem de ikinci kez, anlamakta zorluk cekiyorum gercekten bunu herhangibir sekilde aciklayacak bir arkadas varsa yorumlarini bekliyorum.

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Murat Fahrioglu wrote: Hem de ikinci kez, anlamakta zorluk cekiyorum gercekten bunu herhangibir sekilde aciklayacak bir arkadas varsa yorumlarini bekliyorum.
Bir katılımcıdan alintı yaparak, E5 diyorum kenef diyorum.

Ali Kaya

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Kaya wrote:
Murat Fahrioglu wrote: Hem de ikinci kez, anlamakta zorluk cekiyorum gercekten bunu herhangibir sekilde aciklayacak bir arkadas varsa yorumlarini bekliyorum.
Bir katılımcıdan alintı yaparak, E5 diyorum kenef diyorum.

Ali Kaya
Iyi diyorsun. Ben bunlarin hepsini yuz yuze gelmesem de taniyorum. Ayni bokun soyular cunku. O yuzden bunlar meteb-i sultaniyenin on degil kenef kapisindan cikanlar.Bak yine Avrupa sampiyonluk macinda bilet uzerinde dondurdugu dolap yuzunden o macin gelirini kediye yuklemis olan birini yine mali islerin basina genel mudur diye getiriyorlar. Kimsenin giki bile cikmiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

LigTV ve Kadir Ç'ye göre Muslera'yı yine transfer etmişiz...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Dun Almanya-Ingiltere U-17 macini seyrettim. Sevgili Murat galiba cocuklara nazar degdirdik biraz... Stoper Koray Gunter gecen macta sakatlamisti - bu macta oynamadi... Levent Aycicek ve Kaan Ayhan'da bu macta sakatlanip cikmak zorunda kaldilar... Emre Can'da bayagi kotu bir darbe yedi ama sonra kalkti ayaga...

Bu macta Samed Yesil costu... Arkasi donukken kaleye ne kadar cabuk donup vurabilecegini birkac kez gosterdi ve ikide guzel gol atti... Stil olarak Klose'ye cok benziyor gercekten... Acik alanda hizli degil ama ceza alani icinde, dar alanda cok cabuk ve gol pozisyonunu iyi kokluyor.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Muslera bu aksam Copa America macinda Sili'ye karsi bayagi iyiydi... Hala daha resmi sozlesme imzalanmamis olmasi basa bela olabilir...

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Arkadaslar ben pek takip edemedim kimler geldi kimler gitti bir dökumunu yaparmisiniz? Yumurta topuk tahnih trahtor olduguna göre bu sezon 30 oyuncu gelir 30 oyuncu gider gene ve benim kafam karisir. Bizim Arnavut Torik gitti mi? Bir baska Arnavut bizim Alpay onu yere göge koyamiyordu aldigimizda hatta capa mi capari mi öyle bir lakap da takmisti ama eleman duba oldu galiba.
Bu baskan, yönetim kurulu, CEO'lar ve yumurta topuk klubu iflasa göturmek icin özenle secilmisler, sizler Adnanlari arayacaksiniz ve forumdan bir baska Arnavut Cengiz abinin cekic bol bol inip kalkacak. Yahu ben 9 senede butun futbol zevkimi kacirdim baska benim gibi olan var mi? Su Lucescu'lu sezon ne kadar guzeldi ondan sonra hersey bitti.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply