Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu
Posts: 1923
Joined: Wed Oct 23, 2002 4:14 pm

Re: Şike Operasyonu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Sanırım bugün yarın küme düştükleri açıklanır. Beklenen son geldi.
Az önce Aykut, Volkan, Emre basın toplantısı yaptı. Hala olayı kabullenememeleri ilginç.

Devamlı mesaj vermeler, bir yerlere ulaşmaya çalışmalar ve tribüne oyunlar.

Bank Asya kurtuluşları aslında, farkında değiller.
Ölümü görüp sıtmaya razı oluyorlar fakat gene samimi değiller. Bu bir arınma fırsatı idi, ilk günlerde olağanüstü kongre yapıp AY'yi, yönetim kurulu ve idari personeli değiştirseler,
bank asyayla yırtarlardı. 1 sezonda geri dönerlerdi.. Hala bu pislikleri hem camia, hemde seyirci olarak savundukları ve samimiyetsizce karşısındakini enayi yerine koyan söylemlere ve yönlendirmelere başvurdukları için hasar çok ağır olacak. Boşuna vakit kaybettiler. Şimdi amatöre yollanmaya(en az 2-3 yıl yoklar), yüzlerce milyon dolar tazminat ödemeye,(Bursaya, digitürke, trabzona, diğer klüplere, sponsorlara, oyunculara, anlaşması olanlara, iddia ve spor totoya), 3 yıl avrupadan men edilmeye, savcıya, hakimlere, futbol federasyonuna, UEFA'ya hakaret edip baskı altına çalıştıkları için klübü hedef haline getirdiklerinden son 10 yılı kapsayan detaylı bir mali ve idari denetleme sonucu ortaya çıkacak yeni pisliklerin cezasına falan katlansınlar.

Ortaya farzedelimki 300-400 milyon dolar zarar çıksa ve bunu yönetim kurulu üyelerine fatura etse FB kongre üyeleri , hoş olmaz mı? Hadi beyler 50 milyon euro adam başına, aziz sen 100 veriyorsun, birde FB tarihinde istenmeyen adam ilan edilip tesislere falan giremeyeceksin. Yani Topuktan bir zahmet topukla..

(Son dakika haberi:Bu arada Şişli Etfal Hastanesi ve Bakırköy SSK'da diğer sponsorluklarla ilgileniyormuş. )

Daha bu işin borsa ayağı, hakemler ayağı, spor basınında tekel oluşturan network ayağı ,
diğer spor dallarında yaptıkları usulsüzlükler var.

Birde GS'ye kızıyorlar. Şenez Erzik Fenerli, Başbakan Fenerli, savcı Fenerli, komiser fenerli, hakim fenerli, Federasyon Başkanı Mıhmıt Ili ıydınlır Fenerli. GS bunun neresinde?

Ama gel görki UEFA müfettişi Pierre Cormu, kor!!

PS*:MGÇ , bana özelden ulaşırmısın?
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Marsan
Posts: 1946
Joined: Sun Oct 27, 2002 12:52 pm
Location: Washington D.C.

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Marsan »

En merak ettigim Fener'in AYye olan borclari nasil karsilancak. 10 sene once baskanligi kaybedersem gelenin kucagina bomba birakirim demisti. Hadi bakalim tik, tik, tik, ....

Ismail Gezer
Posts: 6299
Joined: Thu Mar 30, 2006 6:35 pm
Location: Alisamiyene 10 dk
Contact:

Re: Şike Operasyonu

Post by Ismail Gezer »

Türkiyede futbol'un resmen sistemi değişti ama o kadar saçma sapan o kadar amansız değiştiki, kimse ciddiye alıp tartışmıyor bile.

Sistem değiştiği zaman destekleyenler sadece Fenerlilerdi. Aykut Kocaman'da bunun içinde, radyoların spor programlarına katılan, yada orda burda köşe yazan fenerlilerde...

Neden sadece fenerliler destekliyordu? Çünkü o zaman bu federasyon iyi federasyondu ve playoff muhabbeti gündemin değişmesi için iyi fırsattı.

Federasyon sözkonusu değişikliği şimdi yapsa fenerliler bile desteklemez. Çünkü MAA kötü adam, Federasyon artık düşman!

Mehmet Gurdal Cetin
Posts: 4210
Joined: Thu Oct 24, 2002 9:29 am
Location: Bursa-TR
Contact:

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Marsan wrote:En merak ettigim Fener'in AYye olan borclari nasil karsilancak. 10 sene once baskanligi kaybedersem gelenin kucagina bomba birakirim demisti. Hadi bakalim tik, tik, tik, ....
Şu senin TIK TIK TIK sesi eşliğne bende bir fon müziği ekleyeyim :)

Sesi açarak please :)

http://www.youtube.com/watch?v=WaEyOadCtAA
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer
Posts: 6299
Joined: Thu Mar 30, 2006 6:35 pm
Location: Alisamiyene 10 dk
Contact:

Re: Şike Operasyonu

Post by Ismail Gezer »

Fener'i yakan adam konuştu!

"UEFA'ya 12 sayfalık rapor gönderdim"

Kamuoyunda Fenerbahçe'yi yakan adam olarak bilinen Talip Doğan Karlıbel, Habertürk'e konuştu. UEFA'ya şikayeti kendisinin yaptığını söyleyen Karlıbel, "UEFA'ya 12 sayfalık rapor gönderdim" dedi.


12 sayfalık raporda neler olduğunu açıklayan Karlıbel, "Türkiye'deki şike konusunun son 3-4 senedeki kronolojik öz geçmişini, Fenerbahçe ile olan iddiaları, Bochum Savcılığı'nın geçen sene yürüttüğü soruşturma kapsamında Türkiye'de yapılan teknik hatalar, bazı ört bas edilmeler, bazı isimlerin kamuoyuna yansımaması artı Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıklamalarında üç maymunu oynamasına ilgi çekildi. Sorumluluğu yargıya atması. En önemli konu da soruşturmayı yürüten savcı ve İstanbul Organize Suçlar Büro Amirliği'ne karşı, dezenformasyon ve karartma operasyonunun bazı kişiler tarafından faaliyete geçirilmesi, bunların detaylarına gittik. Sırf biz şikayette bulunmadık. Bizim dışımızda ağırlıklı Trabzon bölgesinden oluşan 30-35 kişilik bir grup şikayette bulunmuş" ifadelerini kullandı.

Şike konusunu 2-3 yıldır soruşturduğuğunu söyleyen Karlıbel, "Biz detaylarına girdiğimiz için benim adım ön plana çıktı. Çok ciddi şekilde bu konudan dolayı içeride olan kişiler ve bu asparagas haberler yapan gazeteciler tarafından yıpratıldım" dedi.

"ÜÇ GÜN İÇERİSİNDE 50-60 MİLYON DOLAR TÜRKİYE'DEN GİTTİ"
Gönderdiğiniz mektuplarda Fenerbahçeli yöneticilerin çete olduğuna dair ifadeler var mı sorusuna Karlıbel şu yanıtı verdi:

"Avrupa'daki suç örgütleri ile Türkiye'deki suç örgütleri arasındaki paralelleri UEFA'ya yazdım. Burada büyük bir suç örgütünün yıllardır Fenerbahçe spor kulübünü ve yönetimini himayesi altına almak istediğine dair basında çıkan bazı bilgi belge ve bulguları onları toplayarak verdim. Bu çete üyelerininin 100 yıllık bir geçmişe sahip Fenerbahçe'yi ele geçirmek istemesinin sebeplerinin altında, şike gibi manüpülasyonlarla birlikte çok ciddi bir borsa manipülasyonu oldu. Fenerbahçe hisselerinde yüzde 40-45'lik artış oldu. Yaptığımız araştırmalarda yabancı uyruklu iki tane aracı firmanın üç gün içerisinde 50-60 milyon dolara yakın kâr yapıp, Türkiye'den çıktıklarını gördük. Bunların detaylarına gittik.

"UEFA DİNAMO BELGRAD'I DA ATMIŞTI"
Mektupda, 91-92 sezonunda Dinamo Belgrad örneğini verdim. Dinamo Belgrad başkanı Sırp Kasabı Arkan'dı. Manipülasyon yapılıp takım şikeyle şampiyon oluyor. Yugoslavya Futbol Federasyonu bunu kabul etmiyor, etmeyince de karşı takımın yöneticileri ve aydın insanlar, UEFA'ya şikayet ediyor. O şikayet baz alınarak Dinamo Belgrad takımı 2 sene UEFA'dan men edildi.

"YAPTIĞIMIZ ŞİKAYET F.BAHÇE İLE İLGİLİ DEĞİL"
Fenerbahçe'de şöyle bir durum var. Fenerbahçe Spor Kulübü ve 20 milyon taraftarını kenara koyalım. Bu pisliğe karışmış veya 100 yıllık şanlı geçmişe sahip takımın adını lekeleyen isimleri bir yana koymak lazım. Bu isimler için soruşturmada gizlilik olduğu için şimdi ben Aziz Yıldırım filan falan demek istemiyorum. Sayın Mehmet Berk Bey, iddianameyi açıklayıp da yayın yasağı kalktıktan sonra biz de eski dosyalar ve delillerde kamuoyunda aynı Ergenekon'da olduğu gibi bazı gerçekleri gördüğümüz zaman ve kamuoyunda bunu tartıştığımız zaman o 20 milyon taraftar içerisinde çok ciddi kişiler çıkıp 'arkadaşlar burada bir pislik yapılmış, bunun sorumluları cezalandırılsınlar derler. Bizim yaptığımız şikayet Fenerbahçe'yle ilgili değil, biz Türkiye'yi savunduk."

"FEDERASYON ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR"
"Türkiye Cumhuriyeti'ni savunduk" diyen Karlıbel bunun nedenlerini "Pasif, Damadı Feridçi Federasyon Başkanı çıkıyor, üç maymunu oynuyor. UEFA'nın dediği şu. İki alternatifin var kardeşim. Ya Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden çıkarıyorsun ya da seni Türkiye Cumhuriyeti olarak bütün karşılaşmalardan men ediyorum. Biz buna engel olduk. Eğer Fenerbahçe TFF tarafından Şampiyonlar Ligi'nden men edilmeseydi, çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalacaktık. 8 yıla kadar ceza alabilecektik. UEFA, FIFA organizasyonlarına katılmayacaktık. Hiç bir yabancı sporcu gelmeyecekti. Uganda Ligi'nden farkımız kalmayacaktı. Hiç kusura bakmasınlar. Bizi bu pisliğin içerisine bulaştıran kimse, ister Beşiktaşlı olsun isterse Fenerbahçeli olsun cezalarını çekecekler. Biz burada kulüp ve taraftarı bir kenara koyuyoruz, bu şanlı tarihi lekeleyen değeri 2 milyar dolardan 100 milyon dolara indirenlerdir." dedi.

"F.BAHÇE TARAFTARININ GERÇEKLERLE YÜZLEŞMESİ LAZIM
Milyonlarca Fenerbahçe taraftarının kendisine çok büyük tepki duyduğunun hatırlatılması ve korkup korkmadığının sorulması üzerine Karlıbel, "Normal karşılıyorum. Fenerbahçe taraftarının gerçeklerle yüzleşmesi lazım. Bir insan gerçeklerle yüzleştiği zaman eğrisini doğrusunu görür. Benim anlayamadığım şu; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı çok çok iyi biliyor ki Türkiye'deki şu andaki bir ağır ceza mahkemesindeki çete davasının karar aşaması 7-10 seneyi buluyor. Bunu bildiği için de topu yargıtaya atıyor. Biz UEFA'ya bunları yazdık. Dedik ki İtalya'daki gibi yargıdan bir iki yılda bir karar gelmez Türkiye'de dedik. Asli ceza mahkemelerinde dosyalar 8-10 sene küflenmiş duruyor. Ağır ceza mahkemelerinde çete reislerini çıkarıyorlar; çünkü 5 sene içerisinde karar alınmıyor. Yani bu üç maymunu oynayıp karar mekanizmasını başkalarının üzerine atarak sorumluluktan kaçmak istendiğini detaylarıyla UEFA'ya bildirdik. Siz bu soruşturmanın bir ya da iki sene de İtalya'daki gibi biteceğini düşünmeyin. Bu soruşturma 8-10-15 sene sürer ve 15 sene içerisinde 2-3 spor affı çıkar ve çark yineden dönmeye başlar. Biz Türk futbolunda beyaz sayfa açılıp, Türk futbolunu çok ciddi bir sorundan kurtarmış olduk"


BU KAPAĞI GÜRCAN BİLGİÇ'E MÜNASİP GÖRÜYORUM.

Mehmet Marsan
Posts: 1946
Joined: Sun Oct 27, 2002 12:52 pm
Location: Washington D.C.

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Marsan »

Ismail Gezer wrote:Fener'i yakan adam konuştu!
UM.
Kimmis bu adam. Uefa niye raoirunu kabul etti? Bir bilen bir zahmet yazsin.

Alpaslan Sener
Posts: 43
Joined: Fri Jun 09, 2006 8:23 am
Location: Istanbul
Contact:

Re: Şike Operasyonu

Post by Alpaslan Sener »

Mehmet Marsan wrote:
Ismail Gezer wrote:Fener'i yakan adam konuştu!
UM.
Kimmis bu adam. Uefa niye raoirunu kabul etti? Bir bilen bir zahmet yazsin.
Ahmet Çakar dün gece Twitter'da Fenerbahçe belgelerini UEFA'ya gönderen gizemli kişiyle....

http://www.sabah.com.tr/fotohaber/spor/ ... iklamalari
ultrAlpaslan

Mehmet Marsan
Posts: 1946
Joined: Sun Oct 27, 2002 12:52 pm
Location: Washington D.C.

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Marsan »

Bizde Fener'i kurtarma planlari yapilirken UEFA calismalarina hizla devam ediyor.

UEFA FC Sion takimini Europa liginden atmis ve yerine Celtic takimini dahil etmis. Atilma sebebi UEFA transfer ambargosuna uymayip kadroya yeni oyuncular dahil etmeleri. Itiraz icin 3 gun verilmis.

Mehmet Gurdal Cetin
Posts: 4210
Joined: Thu Oct 24, 2002 9:29 am
Location: Bursa-TR
Contact:

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bizimkiler bakanla konuştuktan sonra palazlanmışlar. Transfer çalışmalarına başlamışlar :)
Karar mekanizması UEFA ise o iş tutmaz. Yok TFF küme düşme kaldırılır eksi puan verirriz derse bu sene bu lig seyredilmez.
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu
Posts: 1923
Joined: Wed Oct 23, 2002 4:14 pm

Re: Şike Operasyonu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yuh artık.
Bu 1.haber

''Fenerbahçe'ye 'şikeci' diyen yandı
Türk futbolunu sarsan şike soruşturmasının yankılarının tribünlere yayılmaması için çalışmalar başladı
05/09/11 11:32
Fenerbahçe'ye 'şikeci' diyen yandı

Milliyet gazetesinin haberine göre; Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, bu konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu ile görüştü. Koç, yetkililerle yaptığı görüşmede, “Malum bulunduğumuz durum ortada. Sezon içerisinde stadyumlarda taraftarların, “Şikeci” şu takım, bu takım diye tezahüratları olabilir. Bu da takımı ve kulüp yöneticilerini bir hayli rahatsız eder. Bu konuda bir önlem almanızı önemle rica ederim” diye talepte bulunduğu öğrenildi.

TFF’nin de, “Sayın Koç, bu konuda çalışmamız yapılmıştır. Şikeyi içeren her türlü tezahürat küfür olarak sayılacak. Küfüre yapılan uygulanan cezai yaptırımlar işleme konulacak” diye yanıt verdiği bildirildi.
4 kez üst üste küfürden uyarı alan kulübe 1 maç seyircisiz oynama cezası veriliyor...''

Bu da 2.haber:

Bu ligde küme düşme olmasın'

Sadri Şener ve Yıldırım Demirören’in başını çektiği başkanlar, “Şikeye karışanlar cezaları neyse çeksinler. Ancak kulüpler bu işin dışında tutulsun, küme düşürülmesin” teklifinde bulunacaklar.

3 Temmuz sabahı başlayan şike operasyonu Türk futbolunu toz duman ederken, başta Fenerbahçe olmak üzere Süper Lig’de mücadele eden kulüplerin dengesi alt üst oldu. Şimdi herkesin merak ettiği bir konu var;

Bu ligde hangi takım ya da takımlar küme düşürülecek?

Türkiye Futbol Federasyonu, şike soruşturmasında adı geçen kulüplerle ilgili yaptırımını mahkemeden çıkacak sonuca endekslerken, Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden kulüplerin başkanları, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a, “Bu ligde küme düşme olmasın” diyecekler.

Krizden çıkışı konuşacaklar

Yarın, Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden kulüplerinin başkanlarıyla yemekte buluşacak olan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türk futbolunun içerisinde bulunduğu kaostan nasıl çıkılması gerektiği konusunda onların görüşlerini alacak. Peki yarınki bu yemekte neler konuşulacak?

Kişiler cezalandırılsın

Aldığımız duyumlara göre, Kulüpler Birliği’nde söz sahibi olan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, diğer kulüplerin başkanlarının bir isteğini iletecek. Peki ne diyecekler?

Şener ve Demirören, Gençlik ve Spor Bakan Suat Kılıç’a, “Futbolumuz bu süreçte büyük yara aldı. Biz, kulüplerle şike yapanların ayırt edilmesinden yanayız. Şikeye karışanlar cezalandırılsın. Ancak bu ligde küme düşme olmasın. Biz TFF’ye bu isteğimizi gerekirse yazılı olarak ileteceğiz. Bu konuda mahkemeye başvurmayacağımızı da taahhüt edeceğiz” diyecekler.''


Sizden bir halt olacağı yok. İşte bu yüzden UEFA'ya şikayet edilmeniz lazım.
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpay Dedeoglu
Posts: 1923
Joined: Wed Oct 23, 2002 4:14 pm

Re: Şike Operasyonu

Post by Alpay Dedeoglu »

Devam edin, aziz ve artıklarını klüpten temzileyeneceğinize metristen yönetilmeye devam.
Hepinizmi akıl tutlması yaşıyorsunuz!!

''UEFA Başkanı'ndan Fenerbahçe için ağır sözler...
Toplantıya UEFA Başkanı Michel Platini'nin yanı sıra UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve TFF Başkan Vekili Lütfü Arıboğan katıldı.

16:16 | 06 Eylül 2011

" Türkiye Futbol Federasyonu heyeti ile Viyana'da bir toplantı yapan UEFA Başkanı Michel Platini, otelden çıkışında basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı açıklamada, "Şampiyonlar Ligi'ne neden sadece Fenerbahçe'nin alınmadığını siz bilmiyor musunuz ki? Soruşturma bitince bütün sonuçları herkes görecek. Bu, Türk futbolu için çok olumsuz bir durum" dedi.''

söyle 5 senelik bir Avrupa kupalarından men cezası verin bakalım akılları başına gelsin.
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpay Dedeoglu
Posts: 1923
Joined: Wed Oct 23, 2002 4:14 pm

Re: Şike Operasyonu

Post by Alpay Dedeoglu »

Devam edin, aziz ve artıklarını klüpten temizleyeneceğinize metristen yönetilmeye devam.
Hepiniz mi akıl tutulması yaşıyorsunuz???

''UEFA Başkanı'ndan Fenerbahçe için ağır sözler...
Toplantıya UEFA Başkanı Michel Platini'nin yanı sıra UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve TFF Başkan Vekili Lütfü Arıboğan katıldı.

16:16 | 06 Eylül 2011

" Türkiye Futbol Federasyonu heyeti ile Viyana'da bir toplantı yapan UEFA Başkanı Michel Platini, otelden çıkışında basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı açıklamada, "Şampiyonlar Ligi'ne neden sadece Fenerbahçe'nin alınmadığını siz bilmiyor musunuz ki? Soruşturma bitince bütün sonuçları herkes görecek. Bu, Türk futbolu için çok olumsuz bir durum" dedi.''

söyle 5 senelik bir Avrupa kupalarından men cezası verin bakalım akılları başına gelsin.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gurdal Cetin
Posts: 4210
Joined: Thu Oct 24, 2002 9:29 am
Location: Bursa-TR
Contact:

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

End is near :)))))
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin
Posts: 4210
Joined: Thu Oct 24, 2002 9:29 am
Location: Bursa-TR
Contact:

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.uefa.com/uefa/stakeholders/e ... 74610.html

Çember daralıyor. Rüya görenler uyansın bu uykularından. Çok kötü şeyler olacak...
AB içinde bu işin üstüne çok ciddi gidecekler.

Sonuçları katlanılmaz düzeyde olabilir.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin
Posts: 4210
Joined: Thu Oct 24, 2002 9:29 am
Location: Bursa-TR
Contact:

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bunu da yeni okudum. Çok ilginç hususlar var.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Docume ... 011-12.pdf
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply