Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Şike Operasyonu

Post by Cengiz Akgun »

Eren Gumrukcuoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Eren sevgili kardesim. Mahkemeye savciya iddanameye delile filan girmeden Aziz'in senelerce yaptiklari ve bilinen herzelerine (Rustuyu dovdurtmesi gibi mesela) bakip benim bildigim, tanidigim Aziz boyle seyler yapar mi? bunlar kuru iftiramidir diye kendine sor. Icinden gelen cevaba guvenmelisin. Asla yapmaz boyle seyler diyorsa senle beraberim. Klube isci lazim tarlayi surun gibi seyleri inkar etmedi. Bizim eski golcu Eskisehideki oglana yollattigi hediye bile yeter.
Ya herhalde oyle Cengiz abi de yani sirf sevmiyorum diye sirf icimden gelen bir ses suclu diyor diye adam iceri mi tikilsin fener ceza mi alsin?
Eger TC'nin diger hukuksuzluklarini adaletsizliklerini elestiriyorsak, buna da supheyle bakmak gayet dogal diyorum sadece. Yine birkac sene sonra ogrenecegiz herhalde ne herzeler yendi ne oyunlar oynandi. Yani Trabzonspor sizce o sezon sike yapmadi mi? Hayatta inandiramazlar beni. Hem Fener hem Trabzon bal gibi yapti bence.

Elbette hepsi yapti. Ben GS asla yapmamistir filan demiyorum. Bizdeki at hirsizi yapmaz diyebilen var mi icinizde? Hani Polat'in kefil oldugu obur Adnan. Herif Istanbulspordaki olaydan mimli be. Ama bu Aziz filan kendini dokunulmaz Fenerbahce Cumhuriyeti baskani filan sandigi icin boyle pervasizca yapip sans eseri dinlenmeye yakalandi. Camaattekiler gicik kaptiklari icin askerlere yaptiklari tarifeyi uyguladilar. Soyleniyor zaten baska amacla dinlenirken bu olay cikti ve bunun ispati daha kolay diye bunu tercih ettiler. Herif mafia babasi birader. Daha var mi bunun baska izah tarsi? Cemaatin gicigi olmasi sucsuz olmadigina delalet degil.

Hani BlackJack'de sigorta dedikleri olay vardir. Onun gibi deniz yanar mi belki yanar diye eski olaylardan ders alip (Denizli ve Bursa maclari gibi) sike yapmaya luzum olmayan maclarda bile ise sike katti ve adam aldi. Bunun icin benim vicdanima acaba mi diye bir sey sormama luzum yok. Adim gibi biliyorum ne bok yedigini. Icerde soyle iki uc yil daha yatmazsa inan ki cok uzulecegim. Ama bunlar hapishanede kral gibi yasiyor. Kadin bile getirtip duzuyorlar deniyor ki yapar bunlar. Gardiyan, hapishane muduru filan el pence divan. Cunku adamin ocagini sondurur icerde bile olsa. Bence ilahi bir adalet bunun basina gelenler. FB'deki angutlarada mustehak hala Aziz baskan sucsuz filan diye yalaklandiklari icin.

Bu arada bugun aglasan askerler sucsuz mu idi yani. Alenen her turlu boku yediler vakti zamaninda. Bu arada kurunun arasinda birkac yas da Yandi.. Asil aci tarafi bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sike olayinin uzantisi bir karar alinan bu karar. FB'yi koruma amacli bana sorarsaniz. Korusunlar buna diyecegim yok, ama avrupada kulupler icin handikap. Federasyon adi altinda gecen, neredeyse tum kulupleri karsisina alan bu ukubeti basa getirenler dusunsun...Kuluplere söyleyecegim, paranizi cöpe atmayip daha iyi degerlendirin.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/k ... Q335349SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kusura bakmayin ama bunlar budala mi ne??!! Yahu sen niye laf yetistiriyorsun. 'Batiyorum seni de cekeyim' ve 'aynaya bak kendini gör' tarzinda insanlar var karsinda, bu ne ciddeyetsizliktir...ben olsam mahkemelik söylem var mi diye bakardim. Baskan desen baska bir alem, yakisik almiyor gercekten...bu insanlara cevap yetirtirmeyi birakip isinize bakin.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q335853SXQ

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hasan Tezcan wrote:Kusura bakmayin ama bunlar budala mi ne??!! Yahu sen niye laf yetistiriyorsun. 'Batiyorum seni de cekeyim' ve 'aynaya bak kendini gör' tarzinda insanlar var karsinda, bu ne ciddeyetsizliktir...ben olsam mahkemelik söylem var mi diye bakardim. Baskan desen baska bir alem, yakisik almiyor gercekten...bu insanlara cevap yetirtirmeyi birakip isinize bakin.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q335853SXQ
AY mudefasini Lutfi beyi dolayisi ile GSyi suclama uzerine kurmus deniliyor. Milliyet yazari konuya bugunku yazisinda deginmis.
".........................
Yarın UEFA Tahkimi’nde “savunma yapmak adına” Lutfi Arıboğan’ı suçlamak ve tüm stratejiyi “Bizi yakan adam şimdi Galatasaray CEO’sudur” üzerine kurmak nedir?
Lutfi Arıboğan günah keçisi, hedef Galatasaray!
İlginçtir... Aziz Yıldırım’a yapılanının aynısı değil mi?
Şike sürecinde Federasyon Başkanvekili olan Arıboğan, önüne gelen belgeler doğrultusunda işlemleri yürütmeyecek miydi yani?
Federasyon değişince emekli olup Marmaris’e mi yerleşecekti?
İnsanların önyargılardan bağlılıklardan arınıp üstlendikleri görevin hakkını vereceklerine inanmıyor mu hiç kimse?
Ayrıca bu savunmanın kime faydası var?
Diyelim ki, Lutfi Arıboğan “Galatasaraylılık yapmış” ve tercihlerini Fenerbahçe aleyhine kullanmış asla yapmayacağına eminim, ayrı mesele.
“Aaa çok mağdur etmişler Fenerbahçe’yi” diyerek UEFA Tahkim’i insafa mı gelecek?
Bakın, bu tarzı oldu artık sayın Yıldırım’ın...
“Kendini savunmak yerine başkasını suçlamak”.
Aynısını mahkemedeki kişisel savunmasında da yaptı; sonuç ortada.
Şimdi Fenerbahçe, Avrupa’da Lutfi Arıboğan üzerinden Galatasaray’a yüklenirse, sadece Türk Medyası’na malzeme çıkar o kadar.
Zerre kadar azalmaz ceza.
Sayın Yıldırım “Fenerbahçe’yi yıkma organizasyonu” olduğunu savunuyor ama kendisi de onlara çalışıyor sanki.
Ya da onu bu çıkmaz sokağa itenler var çevresinde. Ayıp olmasa, “ceza falan umurunda değil başkanın, intikam baldan tatlı geliyor” diyeceğiz.
Göreceğiz.
..................."
"

Eger dogru ise UEFA Tahkim kurulu bu mudefaa sekline cok sasiracaktir.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Sevinin iste! Adamlar savunma yapmaktan vazgecmisler. Maksimum cezayi yerler olur biter.

UEFA'ya koydeki kadinlar hamami muamelesi yaparak varacaklari yer kendilerini, baslari sabunlu, cirilciplak hamamin disinda bulmak olur. Belki UEFA insafa gelir ve baslarindaki sabun kopuklerini gidermeleri icin yanlarina ici su dolu bir tas birakabilir. Fazlasini beklemesinler.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

5 sene bekliyorum. BJK ye de 1 en cok 2 erteleme yok

Kesin bilgi :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK'nın cezası ertelenecek diye haberler dolaşıyor. Ahmet Çakar'da bu haberin kaynaklarından biri.

Mehmet Gurdal Cetin

TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

CAS kararlari geregi dun Romanya'da ve Ukrayna'da takimlar kume dusurulme cezasi aldi ve puanlari silindi.

Romanya ve Ukrayna federasyonlari kararlari uyguladi. Ama bizim TFF nin boyle bir sey yapacagina inanmiyorum.

FB nin artik ceza alacagina inanmamaya basladim.

Pazarliklar yapildi, caylar icildi...
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

:-o Ne zannetiniz, neden birinci planda tutmasinlar. Polisin bir calismasi neticesinde olaylar su yuzune cikti, baz olarak kullanmalari kadar dogal bir dusunce olmasa gerek. Spor diye spor hukuku uygulanir deyip, gecistirecek degiller herhalde, deliller ne, nasil toplanmis onu tartisirsin, aksi taktirde 'sahaya yansimadi' gibi abuk sabuk laflar telafus edilir...bunlar gercekten budala.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/b ... Q341613SXQ

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Fenerbahcemizin vesikasi CAS'dan onaylanmis. TFF verdigi sike sahaya yansimamis kararini geri iyade etmisler. Bakalim FB ve TFF tayfalarinin reaksiyonlari ne olacak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

UEFA kararini duzelt diyecek, ve TFF yönetimi gidecek...karari mevcut yönetim duzeltemez.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Uzlasma diye bir cozum yolu var, gerci artik gecti ama zamaninda uygulanabilseydi simdi olay sut limandi. En basitinden ilk olay patladigi zaman TFF, FB, diger klupler ve Digituk oturup anlasacaklardi. Mesela AY ve cetesi yonetimden yargi sonuna kadar uzak duracaklar, FBnin 10 puani silinecek, Trz sampiyon ilan edilecek falan, filan kararlar alinsaydi UEFA hic devreye girmezdi. BUnlarin hepsi zaten oldu veya olacak. Hic olmazsa rezil olmazdik, TV gelirleri dusmezdi, FB men cezalarindan kurtullurdu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben olaydan cok memnunum. FB'liyim diye kulturlusu kultursuzu bir suru andaval goz gore gore sike mike yok ne sikesi diye inkar etti olani biteni. Maclara bakin hicbir yamukluk yok hepsini bilegimizin hakki ile aldik dediler ama dinlemelerde ortaya cikan ap acik su goturmez bir sekilde mafya babasi ve surekasinin maclari sigortaladigini (yani daha onceden basa geleni onlemek icin yenemezlerse bir ikisinin olayi hal etmesi idi bu sigortalama. Luzumu kalmadiginda elbette kimseyi iskillendirmek istemediler) utanip sikilmadan goz ardi etmeyi yeglediler. Cemaat yapti oldu. Cemaat elbette olayi ortaya cikaranlar. Ona ne suphe. Cemaat olmasa bu olay bundan once oldugu gibi cok kolay hasir alti olacakti. Heriflerin futbol mutbol diye bir dertleri olmadigi icin Aziz de cok kasindigi icin gereken ders verilmeli diye cemaatdeki imamin ordusu yapilmasi gerekeni yapti. Cunku telefonda yonetimdeki Aziz ve adamlarinin futbolcusundan klup baskanina kadar para teklif etmeleri su goturmez bir sekilde ortada idi. Herif tarla suruyor. Ibrahim Akin hocaya gol atma diye para aldim haram mi diye soruyor. Klube temizlikci lazim deniyor. Bagajinda para olan araba koprude para klubesinde durduruluyor. Paranin hesabi verilemiyor. Klup baskanina borc verilip mactan sonra geri aliniyor. Ulan daha hangisini sayayim. Utanip sikilmadan da Yargitay hala inceliyor karari. Neresi incelenecekse. UEFA bu kadar salak mi? Bunlari gorduler. Yenilir yutulur tarafi yok olunca gozlerini yumamazlardi. Baktilar herkez bu isin icinde hele TFF'na adi bu tur olaylara karismis her turlu melanet elinden gelecek tignetde birini sectikten sonra pes dediler.

Simdi oynasinlar analarinin liginde. LigTV para kaybetmesin. TS'un da o zaman basindaki dangalaga da cok iyi oldu. Aklinca alipta kacacakti. UEFA onlara gereken iyiligi yapti halbuki ve defacto sampiyon ilan edip FB'nin yerine herifleri SL'ne aldiilar.

Siz dua edin de GS o zaman yerlerde surunuyordu. Kafa kafaya oynansaydi Ergun'uydu. Abdurrahmani idi, at hirsizi Adnan'i idi bu islere baliklama girerdi. Allahtan Allah GS basina iki eliyle bir seyini dogrultamayan Polat'i ihsan eyledi. O da oynadi durdu. Stadi yaptim bilmem su borclari odedim diye zirvalamakla iki sene gecirdi. Ama nasil olduysa adasi icin bu klubu gozum kapali emanet ederim dedigi at hirsizini bu zirvaliklar ugrastirdi da o da bu islere kafa yoracak zaman bulamadi. Siyriksiz kurtulduk. Asla ama asla GS boyle seyler yapmaz bizimkilerin ahlak degerleri buna izin vermez filan demiyorum yanlis anlasilmasin. Hic dinlemezler yaparlardi.

Hadi gecmis olsun. GS bu firsati iyi kullanir da bu bosluktan iki sene daha SL direk girerse kasa dolar. Terim merim diye sicip batirmazlarsa insallah. Bunu GS iyi kullanmasi lazim. Bu Aziz'in son iyiligidir GS'a. Bunu da unutmayin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Birakin artik su feneri. Bakin 2. baskan ne diyor, ceza almamislar :-) Ben ise kendilerine kupayi gercekte ne zaman iade edeceklerini sormak isterim.

...bu "olay UEFA nezninde kapanmistir" gibi bir yorum, sonra ne oldu malumunuz.

Ey BJK taraftari, hakemleri seven, rakipleri sayan yuce topluluk...kendi acinizdan sike artik resmilesti, ne zaman adam gibi cikip yorum yapacaksiniz?

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/b ... Q342951SXQ

BJK kulubune sözum, aglamayi birakin, sike yapmayin.

Sikecilerin durumu ilerde belli olacak...yazin bir köseye.

Post Reply