Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Şike Operasyonu

Post by Cengiz Akgun »

Ben de buolaydan sonra yenilince hakeme ve federasyona agzina geleni soyleme onu bunu seyircisine hedef gosterme devrinin kapanacagini saniyorum. Biraz iyimser olabilirim bu konuda ama kabak tadi vermisti. Simdi isin ucunun Erman ve Ahmet gibi bu olaylardan mayalanan programlarda boy gosterenlerini de degecegini ummak istiyorum.

TS cok debelenmistir. UEFA/FIFA'ya sikayet edecegiz filan dediklerinde ben dahil epey adam hallerine gulmustu. TS'da da kulagi kesik cok adam var. Onlarda bu olanlari duydular ve biliyorlardi demek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Gözaltına 50'nin üzerinde kişi alınmış.
Benim açımdan bu isimler şaşırtıcı değil. Futbolu az çok takip eden herkes bu insanlar hakkında şüphe besliyordu zaten.
Aziz Yıldırım'ı anlatmaya gerek var mı? Ya da Bülent Uygun'u?
Eğer televizyonda söylenen iddialar doğru ise bu kişiler uzun yıllar hapisten çıkamazlar. Zaten Türkiye'de tutukluluk süreleri malum. Örgüt suçlamasıyla bir kere hapis damlarına girdiniz mi, davanızın sonuçlanması 4-5 yılı bulabiliyor. Ve o süreyi tutuklu geçiriyorsunuz.
Bu isimlerin Türk futbolundan silinecek olmaları hepimiz için iyidir. Keşke soruşturma daha da ilerlese, son 25 yılı hallaç pamuğu gibi atsalar ama zor...
Peki Fenerbahçe'nin akıbeti ne olur?
Cevap çok basit: Eğer işin Federasyon ayağında bir dümen dönmezse derhal küme düşürülürler. Mevzuat çok açık. Ve karar vermek için davanın sonucunu beklemeye gerek yok. Aksi halde 4-5 yıl boyunca karar verilemez.
Oysa iki örnek var ki kesin mahkeme kararının lazım olmadığını gösteriyor.
Birincisi, 2006 yılında İtalya'da patlayan şike skandalı... Mahkeme kararı kesinleşmeksizin İtalyan federasyonu toplandı, karar aldı, Juventus'u küme düşürdü.
İkinci örnek Türkiye'den... 2009'da Ankaraspor'u ligden ihraç etme kararı... En ufak bir mahkeme dayanağı olmaksızın TFF Gökçekspor'un biletini kesmişti.
Son olarak şunu söylemek istiyorum... Futbolda total bir temizlik yapılacaksa, hakem camiasının ve medyanın da soruşturma kapsamına dahil edilmesi gerekir.
AYRILMAZ İKİLİ

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay Dedeoglu wrote: Özellikle rahmetli Özhan Canaydını bu yüzden seviyor ve her seferinde onu makamına büyük bir saygı ile kabul ediyordu FBli olmasına rağmen.
Alpay demek ki referansimiz RTe oldu, Zahit Akman ve surakasina da buyuk saygisi var, öyle oldugu icin yillardir acilmadi DF davasi, kendilerine de buyuk saygisi var hem hakkinda bekleyen dosyalar (60 kusur) hem en yakinindakilerin hakkinda bekleyen dosyalara karsi dokunulmazliklarin arkasinda tornistan. Nedense su sike olayindan bin kat beter yolsuzluklarin ustune gidilmiyor, eee taraftar da menun ne guzel. Fenerin ustune gidilsin yeterli öyle degil mi? Ayni Mr referans ulu devlet buyugu hakkinda delil bile olmayan insanlarin 9 m2'lik hucrelerde cocuklarini bile goremeden ölume terk edilmelerine kayitsiz ama hatta destekliyor. Gözunu seveyim o kisiye atif yapma! Canaydin'in onun saygisina ihtiyaci yok.
Last edited by Kenan Atak on Mon Jul 04, 2011 9:52 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Salih Bora wrote: Futbolda total bir temizlik yapılacaksa, hakem camiasının ve medyanın da soruşturma kapsamına dahil edilmesi gerekir.
Soruşturma henüz neticelenmedi ve polis başka kimlerin peşinde bilmiyoruz ama şimdilik hiçbir hakem'in bu işe bulaşmamış olması sevindiricidir. Evet kötü hakemlerimiz var. hatta en iyi olduğu iddia edilen (Cüneyt Ç) bile berbat maçlar yönetti ama art niyetli ve satılmış olmadıkları sürece buna katlanabiliriz.

İşin medya ayağına gelince, onu Azizin gayri resmi basın sözcüsü Alaattin Metine sormak lazım..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu su taraftarlik kanserlikten ote bir sey. Hala bu man kafali basindaki dangalaklar siyaset taraftarin gonlundeki takimlara bu zarari vermemeli filan diyor. Koskoca Juventus'u dusurduler ve ertesi sene cikti. Fb gider yine geriye gelir. Ama bu yapilmazsa bu olaylarin anlami ne?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yanlış anladın. Kerem Referansımız RTE demiyorum, bütün davalardan tutuklu olanlar suçludur demiyorum, bütün yolsuzluk suçu işleyenlere dava açıldıda demiyorum. Zaten siyasi konu olduğu için bu forumun konusu olmaz.

Dediğim şu: GS yöneticilerinin şike ,klüp dışı haltlar çevirme vs gibi yüz kızartıcı suçları olsaydı, çoktan tutuklanmışlardı. En azından bir ondan, bir bundan olsun diye.. Ama yokmuş işte. RTE bu anlamda şaşırmış ve Canaydına saygı duymuş. Dediğim bu işte.

GSli yöneticiler geçmişte klübe yapacaklarını yapmışlardır, dışarıya değil. Benim zaten dilimde tüy bitti geriye doğru mali denetim yapılsın ve suçlular mahkemelerde cezasını bulsun diye. Böyle birşey olsun ve GS Bank Asyaya yollansın ben sevinirim. Neden çünkü bundan sonra kimse buna cesaret edemez ve mikroplar klüpten temizlenir.

Bütün samimiyetimle söylüyorum: FB'nin eline süper fırsat ve şans geçti. Ben onların yerinde olsam
hemen olağanüstü kurulu toplar, bütün bu mikropları ilk önce klüpten üyelerin inisyatifiyle attırıp, yeni düzgün adamlar seçerek klübün şerefini geri kazanıp Bank Asyada mücadele ederim. Zaten o güçle , altyapıyla ve seyirci potansiyeliyle, birde doğru dürüst adamlarla yönetilirse, hem kendileri kısa zamanda başarıyı bu sefer Avrupada yakalar, hem türk futbolu kurtulur.
Ama ama onların çoğunun Aziz Yıldırım sevgisi ve GS düşmanlığı, FB ve futbol sevgisinden kat kat daha fazla.
Hala fanatiklikle korumaya devam. O zaman beter olun, sürünün senelerce mahkemelerde.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Yahu su taraftarlik kanserlikten ote bir sey. Hala bu man kafali basindaki dangalaklar siyaset taraftarin gonlundeki takimlara bu zarari vermemeli filan diyor. Koskoca Juventus'u dusurduler ve ertesi sene cikti. Fb gider yine geriye gelir. Ama bu yapilmazsa bu olaylarin anlami ne?
FB ye ne olacagi aslinda cok onemli degil Cengiz abi - dedigin gibi bir sene gidip gelseler ne farkeder - onemli olan Aziz Yildirim ve Sedat Peker'in mafya orgutune ne olacagi... Bunlari temizlendikten sonra FB ye ceza vermeselerde raziyim ben.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Pislikler temizlense, özellikle bunun kendileri yapsalar, bende ligte kalmalarından yana olurum.Fakat yeni çıkan kanunda yöneticisi şike yaptımı, direk alt lige düşürme cezası var. Gayet açık, yoruma mahal bırakmayacak şekilde yazılmış. Üstelik bizim uydurduğumuz birşey değil, Avrupada denk kanunları örnek alınmış. Üstelik İtaluada ve diğer ülkelerde uygulanmış. Türkiye olarak bu cezayıhem yazmaya , hemde uygulamaya mecburuz. Yazıpta uygulanmazsa bu sefer UEFA devreye giriyor. Zaten savcılık iddianame ve deliller tasnifini bitirsin, bir kopya Futbol Federasyonuna, bir kopyada UEFA'ya. Üstelik deliller sağlam olursa , TFF ve UEFA mahkeme sonucunu beklemeden iddianameye göre hemen cezayı kesmek zorundalar. Şu anda del,ller,n ve iddianameninde taş gibi sağlam olduğunu öngörürsek FB'nin tek umudu, TFF ve UEFA'nın geç kalıp lige ve Avrupaya dahil olmaları, onlarında gittiği yere kadar Süper ligte ve Avrupada kalabilmeleri. Böyle zavallı ve patetik bir beklenti için başta N(on)TV ve hürriyet olmak üzere propaganda bombardımanına giriştiler.

Bu arada başka unutulan nokta ise Trabzon, Beşiktaş, Eskişehir, Konya, Sivas, IBB,Gençlerbirliği, Altay,Karabük, Giresun, Diyarbakır vs gibi birçok takımın kah teşebbüsten, kah münferit oyuncu ayarlanmasına kadar okkanın altında başka takımların olması ve şike yapanında yaptıranında, teşvik vereninde , başarısız olsada teşebbüs edeninde kanuna göre okkanın altına gidecek olması.

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Yahu su taraftarlik kanserlikten ote bir sey. Hala bu man kafali basindaki dangalaklar siyaset taraftarin gonlundeki takimlara bu zarari vermemeli filan diyor. Koskoca Juventus'u dusurduler ve ertesi sene cikti. Fb gider yine geriye gelir. Ama bu yapilmazsa bu olaylarin anlami ne?
FB ye ne olacagi aslinda cok onemli degil Cengiz abi - dedigin gibi bir sene gidip gelseler ne farkeder - onemli olan Aziz Yildirim ve Sedat Peker'in mafya orgutune ne olacagi... Bunlari temizlendikten sonra FB ye ceza vermeselerde raziyim ben.
NO ADNANS, NO CRY !!

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Telefon kayıtlarını gazetelerden okuyacağız.
Ayrıca savcılara ve polislere yakın gazeteci kılıklı kişiler kanal kanal dolaşıp operasyonu pazarlamaya başladılar bile.
Nasıl ki Ergenekon'da sanıklar hakkında bazı gazetelerden linç kampanyası açıldıysa, ilginçtir büyük ölçüde aynı gazeteler ve aynı isimler bu operasyonun pazarlayıcılığını üstleniyor.
Sanırım bunun sebebi, ikisinin de aynı birim tarafından yürütülmesi.
Ayrıca bu operasyonun şike olayından çıkıp Ergenekon'a bağlanabileceğini iddia eden kişiler bile var.
İşin bu yönü çok rahatsız edici.
Onun ötesinde Aziz ve şürekasının ne dolaplar çevirdiği hakkında da detaylı malumat sahibi olacağız ki bu güzel yanı.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert, kluplerde uyeler yoneticilerini sectiklerine gore yonetimin ahlaksizliklarindan, sahtekarliklarindan, siklerinden sorumludur. Yahu herif santajla sunla bunla 15 senedi FB basinda. Bunun ne adam oldugunu ben buradan gordugume gore FB'li goremiyor muydu yani. Aaa ne buyuk sok diyen oldu mu saniyorsunuz iclerinde. Disariya nana gibi ounuyorlar hepsi domuz gibi biliyor lani biteni.

Degilse aktorler degisir ve bu duzen degismez. Bugun Aziz Yildirim ve Sedat Peker hapis yatar ve giderler yarin Azimet Simsek ile Vedat Teker gelir ve ayni boku yemekten cekinmezler. Bunun yaptiriminin ne oldugunu goren klupler bu adamlari kendi elleri ile teslim etmeye ancak bu sekilde yonlendirilir.

Yukada denildigi gibi ben bunu takim gozeteek soylemiyoum. Eger GS da olsun bu ki yaptiklarina dair cok saibe var. Gursoylar filan durup dururken dillenmediler. Ben de ayni GS kupe dusuruldugunde tek laf edersem namerdim. Onlardan once oneririm bunu zaten. GS basinda da az buz bela yok. Keske onlari da temizleseler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hafta sonu Babam Bodrum'da vefat etti, Bursa Gemlik KüçükKumla Köy Mezarlığına getirdik Rahmetli 78 yaşındaydı , torunlarını gördü güzel ve mutlu bir hayat yaşadı , bilinci hep kapalıydı dolayısı ile hiç acı çekmedi ve yakınlarına çektirmedi tabir caizce huzur içinde öldü ve dün toprağa verdik. Yaklaşık 5 gün yoğun bakımdaydı , içeri giremedik böylece hastane bahçesinde gezinirken yapabilecek tek şey cepten internete girmek oldu. Son gün bu olay oldu.

Bu işin sonu nereye gider bilmiyorum ama Fenerbahce yıllarca üstünden atamayacağı bir yük-töhmet ve şaibenin altına girdi. Gittikleri her şehirde yuhlanacaklar. Büyük ihtimal taraftarları daha bir klüplerine sarılacaklar ve daha içe dönük olacaklar. FB Cumhuriyeti dedikleri şeye daha bir gönülden inanmaya başlayacaklar.

RTE'nin haberinin olup AY'nin haberinin olmayacağı bir gizli takip ve soruşturmaya inanamıyorum. İllaki bazı kanallar üzerinden sızardı. Göz altına alınan (AY dahil) 40 kişi 12 ay içinde 400 kere telefon numaralarını değiştirmişler.

ORGANİZE İŞLER iyi filmdi. 2. sini çekmediler diye hayıflanmıştım.

Çekilmiş :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hafta sonu Babam Bodrum'da vefat etti
Basin sagolsun Mehmet. Muhterem babanin topragi bol olsun.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu olaylarla temiz spor falan olmaz, bu kadar pis bir toplum daha ne sikeciler yaratir. Tepeden tirnaga kirlenmis bir toplum sonucta. Bugun incelense butun takimlar kume duser. Yahu uc buyuk klup vergi kaciriyor mu diye soruyorum tek kisiden cevap gelmedi. Insanlar da vergi kacakcisi bu klupleri destekleyerek bu rezalete onay veriyor sonra da aman ne guzel futbolumuz sikecilerden temizlendi. Vergi kacirmakla sike arasinda ne fark var? Hirsiz duzenin farkli versiyonlari. Bol bol guluyorum bu futbol temizlenecek laflarina. Ulkenin tepesindeki insanlar kayip 1 trilyon hazine parasinin hesabini bile vermeden, kendini aklamadan oraya atiyorsa gerisini siz dusunun. Neyse bosa yaziyoruz, baskanim yeni transaferi almis, 10M euro basmis, 100 metreyi 8 saniyede kosup amuda kalkip kicinda top sektiriyormus. 10M euroyu nasil basmis, aman canim bos geec!

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Valla insanların yüz ifadelerinden ruh halleri biraz belli olur. Benim gördüğüm şekip mostoroğlu,mecnun odyakmaz, mehmet yıldız ve ümit karan ın yüz ifadeleri herşeyi anlatıyor. Suçluluk hissediyorlar bence. Ve Allahım bu işin içinden nasıl çıkıcam der gibi yüz ifadeleri var. Bir şey daha pek bakmam ama fb lilerin angut bilmem ne .com diye bir siteleri var ya oraya girip bi bakıyım dedim ne diyorlar diye. Bu olaylar olana kadar forumlarına ziyaretçi olarak veya üye olarak girilebiliyordu. Dün itibariyle her türlü foruma giriş kapanmış.Yeni üye alımıda yapmıyorlar. Sanırım başlarına gelecekleri düşünüyorlar. İnsanların sahte üyelik alıp ileri geri konuşcaklarından endişeleniyorlar galiba. Ve haber sayfalarında Gs li taraflardan ezik diye bahsedip zamanında zalad şike yapmış falan filan diyip sidik yarıştırıyorlar. Boş avuntular.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote::
Mehmet,

Basin sagolsun.

Post Reply