Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Şike Operasyonu

Post by Cengiz Akgun »

Ne guzel bakin. TFF'nin FB'li baskani aciklamis. Iste degisen bir sey yoktur bunlar sadece iddia'dir bekleyecegiz gorecegiz demis. Lig'de ayni verilen tarihte baslayacakmis UEFA'ya da tescil olan takimlar gidecekmis. Nasil hal olmus is iste. Bunlar sopalik adamlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Milliyetten:
''TFF yaşanan süreçle ilgili yaptığı toplantıdan sonra açıklama yaptı. TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar yaptığı açıklamada, "Henüz elimize ulaşmış bir delil yoktur. Biz kararımızı iddianame hazırlanıp mahkemece kabule edildikten sonra karar vereceğiz, lig planlandğı gibi 5 Ağustos'ta başlayacak ve 31 Temmuz'da Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Süper Kupa finali oynanacak" dedi.

''Aydınlar, ligin sona erdiği sıralamayla tescil edildiğini ve Avrupa kupalarına katılacak

Aydınlar'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Federasyonun elinde belge ve delil bulunmamaktadır. Bu konudaki disiplin soruşturması cumhuriyet savcılığının iddianameyi hazırlayıp mahkemece kabul edilmesinden sonra başlatılacaktır.
Alacağımız kararların toplumun bütün kesimlerini mutlu etmeyeceğinin bilincindeyiz.
Bugün birlik ve beraberlik günüdür bu konuda tüm kamuoyunun desteğini rica ediyoruz.
Bu süreçte UEFA ve FIFA ile sürekli temas içinde bulunacağız.
Lig planlandığı şekilde 5 Ağustos'ta başlayacaktır
31 Temmuz'da Süper Kupa finali Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacaktır.
Lig planlandığı şekliyle devam edecektir. Böylece ligi şaibe altında bırakmayacağız.
Lig bu haliyle tescil ederek UEFA'ya bildirilmiştir.
Alacağımız her karar birilerini üzecek birilerini mutsuz edecek.
Ben bu konuda herkesin sağduyulu olmasını bekliyorum.''

TF başkanı resmi iddianameyi görmeden riski almadı. Resmi iddianame 2-3 ayda hazırlanır.
Hem ligte , hemde Avrupada mücadele edecek şike yaptığı kabul edilen takımlar geri mi çekilecek. UEFA bunu yanınıza bırakmaz. FByi kurtarmak için ülke futbolunu yakıyorlar.
isimleri gizli tutulacak ve hakimlerden oluşan bir hakem kurulu tutar, bu kurul savcılık delilini inceler, ayrıntı vermeden her zanlı için suçlu/suçsuz kararını bildirir, TFF'de ona göre UEFAya bildirirdi. Çok salakça bir karar.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Juventus ve Milan hakem tayinlerine karismaktan suclanmadilar mi? Aziz Cuneyt Cakir'i telefon acip istetip eger onu tayin etmezseniz o kokartlari gotunuze sokarim dedigi ayyuka cikmadi mi? Bu laflar uzerine Ozguner tayin isine karisip BJK maci icin onceden atanan hakemi Cuma gunu degistirmedi mi? Bu olaylar ve bu bokun ustunde duman tuterken ortaya cikan laflar Erman Toroglu'na kadar dusup herif yayinda dumduz gitmedi mi? Aziz efendi ifadesinde "evet telefon actim Cuney'ti istedim. Cunku Turkiyenin en iyi hakemidir biz Firat Aydinus'dan haz etmiyoruz" dedi mi demedi mi? Bunlar Uefa icin bu yeterli degil mi? Yeterli elbette. Ama TFF icin yeterli degil demek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

TFF ve Klupler birligi verecekleri kararlarla ya iclerinden birilerini feda edecekler yada Turk futbolunda temiz bir sayfa acaklar. Simdilik kolayi secip ne zaman cikacagi belli olmayan mahkeme kararlarinin arkasinda saklanmaya tercih etmisler.

Karardan kacamiyacaklari zaman gelince bunlar altlarina yapacaklar cunku bazi ispatlanmis suclamalar mahkemede (mesela usulsuzlukden) dusse bile toplum sucluya suclu gibi bakacaktir. Iste o zaman zurnanin zirt dedigi yere geliyoruz. Bu yureksizler dogruyu degil islerine geleni yapip yani mumkun oldugu kadar suya sabuna dokunmadan olaylari gecistirmeye bakacaklardir.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

TFF'nin yeni üyeleri eskisindende gerizekalymış. Ağustos sıcağında maç yaptırmanın bir tek mantıklı sebebi varmı acaba? Şikeyi falan geçtim. Oynayanada ızdırap seyredenede! Çok mu sıkışık bir takvim var? Bu çok aptalca bir uygulama.

Federasyonun şikeci takımlar ve şahıslarla ilgili kararına sözüm yok. İddianame ortaya çıkmadan, karar vermelerini beklemiyorum ama bugün yaptıkları açıklamanın altında hukuki kaygılar olduğunada inanmıyorum.

Klupler birliğinin en dürüst ve namuslu(!) klüp başkanı Cavcav ağzıyla yaptığı açıklamaysa aslında şikenin teşvik priminin yöneticiler tarafından nasılda içselleştirildiğinin göstergesidir. DAHA BİR KLÜP ÇIKIPTA "BÖYLE DOLAPLARIN DÖNDÜĞÜ BİR LİGTE OYNAMAK UTANÇ VERİCİ" DİYEMEDİ! Diyemezlerde, tek derdi para olan köpek ne zaman havlayacağını iyi bilir!

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

GS klübü (bu toplantıya Ali Dürüstün katılmış olması kendisi için eksi puan oldu) de dahil olmak üzere klüpler ortak kararı şaşırtıcı oldu.
FBsiz gelir düşer falan hikaye.Fbnin pastası başkalarına dağıtılırdı.
Digitürkte kontratta yazan parayı ödemek zorunda cünkü FB varsa ödenir diye bir madde olamaz. Sen bir anlaşma yapıyorsan , şartlar değişse bile uygularsın. Kazanç varsa, riskte vardır.

Buradaki problem büyük bir ihtimalle AY bunlara bana destek olmazsanız sizide batırırım yanında sürüklerim dedi. Bundanda anlaşılıyor ki bütün takımların açık noktaları var. Yoksa FBsiz lig olmaz, gelirler düşer hepsi hikaye. Sivas, Eskişehir, Kayseri dışında feneri seven takım yok.

Peki TFF ne yapabilirdi? Hemen adları ve kimlikleri gizli olarak deneyimli hakimlerden bir hakem kurulu oluşturulur, futbol federasyonu tahkim kurulu itiraz edilemeyen son mercii olduğundan dolayı bu hakem kurulunun kararının son ve bağlayıcı olduğunu ilan eder, devlet memuru olan hakimler savcıdan delillere çok hızlı bakar, delillleri açıklamadan sadece kişiler ve kurumlar hakkında suçlu veya değil diye kararını verir, TFF'ye bildirir. TFFde kararı alırdı. Hem savcılığın iddianameden evvel gizlilik ilkesi bozulmaz, hemde süratli bir karar alınırdı. Ufuk veya Ali bu satırları okursa eğer, bana geri dönüşüm yaparlarsa sevinirim hukuki olarak.

Sadece FBye düşmeden evvel kendine buna hazırlasın diye zaman tanındı. 3-5 ay ligte ve Avrupada gelir elde edecek, kararın çıkmasına yakın kadroyu satarak ve kiralayarak Bank Asyaya hazırlayacak, bu arada taraftarını masallarla bu olaya hazırlayacak, AY ve mafyatik çevresini yalandanda olsa klüpten uzaklaştıracak, ama yıl ortasında aynı Ankaraspor gibi ligten ihraç edilecek, futbolcuları o yılın yarısında ya çil yavrusu gibi dağıtalacak, yada boş boş oturup gazozuna maç yapacak, önümüzdeki yıl Banka Asyaya katılarak 2 belkide 3 yıl kaybedilecek. Şimdi kabul etseydi 1 yıl ile yırtardı. Tabii onlar zamana yayıp kamuoyuyla işi sulandırırızada oynuyorlar fakat çok zor.

Ama bu denklemde unutulan 2 nokta var. Bir tanesi UEFA, bir taneside kaç gündür gerek süreçteki numaraları ve tavırları, gerekse oluşturdukları goygoycu baskı sayesinde sinirlendirdikleri polis teşkilatı, savcılık ve adliye. Eğer savcının tepesi atarsa bir sürü hakemi, futbolcuyu, teknik adamı, klp profesyonelini gözlemciyi ve spor bürokratını içeri alır(anlaşılıyor ki açıkları bol, sıkıntı çekmez), o ligte 5 ağustosta zor başlar. UEFA da tutupta ben sana %1 şüphe varsa düşür diyorum, sen ne yapıyorsun, 1-2 yıl Milli Takımlar dahil Avrupa kupalarından bir yasaklayalım senide eyyamcılığı gör derse ne olacak? Aslan gibi İtalya örneği var. İstenince oluyormuş demekki. Uluslararası anlaşmalara imza atmak, mektup yazmaya benzemez, yularını çoktan kaptırmışsındır artık.
NO ADNANS, NO CRY !!

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Arkadaslar kusura bakmayin ama bu surecteki hukuksuzlugu hicbiriniz önemsemiyor, konu Aziz Yildirim ya, sizlerin basdusmani FB'nin baskani ya vur abaliya! Cogu kisi itiraf etmese de bir de GS'i hermacta evire cevire yenen ezeli rakibin baskani olunca keyiflere diyecek olmuyor. Sorum su: polisler delilleri basina sizdirdirdigi (ulkeye bak ulkeye), basinin bunu butun basin etigini hice sayip yayinladigi ve sorusturmanin gizliligi ilkesi hukugun guguk oldugu ulkemizde sizlerde buna baliklama atliyorsunuz: al polisi vur basina carp futbol taraftario ve kamuoyu ile at klozete cek sifonu! Bu adama daha hakkinda somut bir delil yokken 'ben bilirim Aziz'i söyle yapti böyle yapti' diyorsunzu sonra hukuk herkese lazim diyorsunuz sonra da hukuk gene paspas edilmisken buna deginmiyorsunuz bile. Bilmem demek istedigimi anlatabildim mi? Bu arada silahli örgut kurmaktan iceri almislar. Ortada bir eylem de yok o da ayri konu ama daha vahimi sorusturmanin gizliligi ilkesinin ihlal edilmesi. Bakin ben size söyleyim bu ulkede egitimli veya egitimsiz insaninda akil, vicdan falan kalmamis kimse bozulmasin etmesin kendini savunmaya gecmesin ama bizim ulke insaninin tipik öözelligi kirmizi isikta bile gecse kendini savunup, bunu dile getirenin kisiligine saldirmak. Diyorum ya akil ve vicdan olmayinca hukuk da olmaz. Simdi bu millete yeni anayasa yapilacak, aklin ve vicdanin bittigi ulkelerde iste böyle yaz boz hersey yeinden yapiliyor, aklin ve vicdanin hakim oldugu yerlerde ise bir kez.

Adamla hasta (veya hasta numarasi yapiyor) diye alay ediliyor, bu insanin colugu cocugu var bu seyleri okusa ne dusunur dusunmezmi kimse? Yazik ya gercekten buyuk hayal kirikligi yasiyorum ve acikcasi cok kiziyorum. Neyse hemen savunmaya gecilsin zaten baska sey beklemiyorum, korkarim bana da bir iki laf cakilir bu arada bunlari dedim diye.

Basina falan laf etmeyin iste, basin da toplumun bir tur projeksiyonu, serefsiz basin dediginizde yasadiginiz toplumun da serefsiz oldugunu kabul ediyorsunuz otomatik olarak. Sitkim siyrildi artik bu toplumdan gercekten gerizekalilik bu kadar tavan yapamaz bir yerde. Herkes kendine kendi adaletine duskun, komedi ve dram bir yerde yasaniyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Dear Officials,

As you are closely monitoring latest corruption, match fixing and bribery case in Turkish Super League and Turkish Football Federation, it took a dramatic turn and cast more shadows towards legality of football in Turkey. The Turkish Football Federation and Football Clubs Union declared yesterday that "there is no such a case and they fully support the people who has been taken in to custody and jailed". As a football fan from Turkey , this is intolerable act and its a movement to legalize bribing, match fixing and corruption. First of all free justice system has to try those individuals and announce its verdict under the light of strong proofs evidences and statements.Then football's governing body UEFA has to hand out penalties to those parties who are responsible to bring Turkish Football to total collapse.Those individuals even may come from the team I love and supported all my life. Justice must be for all. Turkish media is also heavily involved in this cover up operation. So please investigate very carefully and make sure UEFA rules are applied in every department of football in Turkey. If we have to suffer some years in second or lower divisions and lose financial strenghts let it be so to clear the name of the beautiful game and open up a new white page in Turkish Football.
Yours faithfully
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Mahmut ÖZGENER de adliyeye sevk edildi. Büyük ihtimal de tutuklanır. Çünkü hepsi boğazına kadar girmiş bu pisliğin içine...

Kulüpler birliği ve federasyon foseptik çukurunun önünde durup burası meyve bahçesi diyorlar.

UEFA çıkıp birşey yapmazsa gelecekte bu ülkede halı saha maçlarında bile şike teşvik primi verilir.

Galatasaray'ın klupler birliği ve federasyon doğrultusunda görüş bildirmesinden UTANIYORUM.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Coook geç ve değeri olmayan bir açıklama, dün o resmin içine girdiniz hepiniz...

BUNUN ADI HALK ARASINDA GOYGOYCULUK
http://www.galatasaray.org/kulup/haber/10590.php

Bu Ateş Üfleyerek Sönmez, Çözüm Zamana Yayılamaz

Türk futbolu çok ağır bir şaibe altında. Toplumumuzu sadece sportif açıdan değil sosyal açıdan da alt üst edecek kadar derin ve yaygın olduğu anlaşılan büyük bir sorunla karşı karşıyayız.

Göreve yeni başlamış olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun ne denli ağır bir sorumluluk altında olduğunun bilincindeyiz. Kararların geciktirildiği her gün Türk sporuna zarar vermektedir. Bilelim ki dünyanın saygın bir gücü olmaya soyunmuş bir ülkesi olarak asıl verdiğimiz sınav etik değerlere sahip çıkma konusundaki kararlılığımızdır.

Galatasaray olarak biz, Türk futbolunun içine düştüğü bu karanlıktan bir an önce çıkarılması için tüm mercilerin, gerekirse liglerin bir süre ertelenmesi kararı dahil, üzerlerine düşen tüm görevleri zaman kaybetmeden yerine getireceklerine ve kararın verilmesi için gerekli bilgi ve delillerin Federasyon’umuza ivedilikle iletilerek sürecin hızlandırılacağına inanıyoruz.

Galatasaray camiası olarak alınacak her karar ve uygulamanın en yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Ünal Aysal
Başkan
Galatasaray Spor Kulübü
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu yazının içeriğinden hiç hoşlanmasamda saygı duyuyorum.
Ayrıca Cengiz Çandar ve Ertuğrul Özkökte aynı şeyleri yazıyor,
ne kadar gururlanılsa o kadar yeridir, aynı çizgiye gelinmiş, tebrikler.
Fikirlerin içeriği dışında bence tamamıyla bilgiden uzak yazılmış, işin bu kısmı üzücü.
Ben bu yazıya saygı duyduğum gibi aşağıda yazacaklarıma da saygı duyulmasını isterim.

1-) Argüman:Silah yokki.

Hayır silah var.8- 10 tane çeşitli ebatta silah ve mermi bulundu. Ayrıca geçmişte oyuncular kurşunlandı, FB muhalifleri dövüldü, Hıncal Uluç ve Ahmet Çakar ayağından vuruldu, FBden kontratı biten yabancı ve yerli futbolcular tehdit edilerek alacaklarından vazgeçirildi, futbolcuların arabası kurşunlandı . silah var, tehdit var.. FB çatısı oldukalrı için bir şey olmadı. Bir de tabii Şükrü saraçoğlu stadının altında kumarhane işletildi ve baskınla yakalandı.Bunun dışında AY Suriyeye silah pazarlığı yaparken yakalandı, davası devam ediyor. AY aynı zamanda geçmişte TSK'ya silah satışı yapıyordu nyanılmıyorsam, aynı bir önceki başkan Ali Şen ve bir ara başkan adayı olan Sadettin Saran gibi..
Açın internete Sedat Peker ve çetesi diye yaz. Bak neler çıkıyor!!

Bunun dışında parayla telefon dinletmeler, raporla askerden yırtmalar, arazi ve yapım ruhsatı yolsuzlukları gırla..

2-) Delil sızdırıldı.

Delillerin bir kısmı savunma avukatlar tarafından sızdırıldı. AYnin avukatı kim? GSli ağbimiz Köksal Bayraktar , ceza avukatı+ 10larca avukat. Bütün numara, ayılıp bayılmalardan ötürü 1 haftada alabildiler görevliler ifadesini AY'ın . 10 larca görevli 24 saat dönen avukatlık şaklabanlıkları , taktikleri yüzünden ağızlarından salylar saçan fanatik taraftarlar, yüzlerce huhabir ve kamera arasından geçirebildiler bu süreci.. Bakın bugün Sadri Şenerde ifade verdi, 1günde bitti işi, kendi geldi kimsenin evinden almasına imkan vermeden.. Üstelik sağlık sorunları AY'dan çok fazla ve çok yaşlı olmasına rağmen.

Delillerin bir kısmı, mesela sanık profil fotoğrafları, oradaki polisin medya tarafından kafalanması sonucunda sızdı. O poliside içeri aldılar. Halbuki dışarıda bütün ülkelerden ünlülerin o tip fotoğraflarına ulaşılabiliniyor, çünkü kamuya karşı suç var.

Bir kısmınıda emniyet ve savcılık iddianameyi hazırlarken nefes alabilmek için sızdırmış olabilir çünkü taraflı medya 24 saat yayına başlayıp, ''Zaten AY suçsuz, ellerinde hiçdelil yok, masum, vs..'' diye adamların üstüne geldiler, baskıya aldılar. Ben de hakim çocuğuyum, güçlü kimselerin medyayla ve ellerindeki olanaklarla nasıl hakim ve savcıları baskıya aldıklarını iyi bilirim.

Kısaca şunu söyleceğim: AKP'yi o kadar sevmiyorum ki gerekirse şeytanla bile ittifak yapıp yatağa girerim çok yanlış bir mantık.

Bir şeyi doğru yapıyorlarsa iyidir dediğimiz zaman , başka şeylere de kötü dediğimizde inandırıcılığımız olur.

Kerem Tezic wrote:Arkadaslar kusura bakmayin ama bu surecteki hukuksuzlugu hicbiriniz önemsemiyor, konu Aziz Yildirim ya, sizlerin basdusmani FB'nin baskani ya vur abaliya! Cogu kisi itiraf etmese de bir de GS'i hermacta evire cevire yenen ezeli rakibin baskani olunca keyiflere diyecek olmuyor. Sorum su: polisler delilleri basina sizdirdirdigi (ulkeye bak ulkeye), basinin bunu butun basin etigini hice sayip yayinladigi ve sorusturmanin gizliligi ilkesi hukugun guguk oldugu ulkemizde sizlerde buna baliklama atliyorsunuz: al polisi vur basina carp futbol taraftario ve kamuoyu ile at klozete cek sifonu! Bu adama daha hakkinda somut bir delil yokken 'ben bilirim Aziz'i söyle yapti böyle yapti' diyorsunzu sonra hukuk herkese lazim diyorsunuz sonra da hukuk gene paspas edilmisken buna deginmiyorsunuz bile. Bilmem demek istedigimi anlatabildim mi? Bu arada silahli örgut kurmaktan iceri almislar. Ortada bir eylem de yok o da ayri konu ama daha vahimi sorusturmanin gizliligi ilkesinin ihlal edilmesi. Bakin ben size söyleyim bu ulkede egitimli veya egitimsiz insaninda akil, vicdan falan kalmamis kimse bozulmasin etmesin kendini savunmaya gecmesin ama bizim ulke insaninin tipik öözelligi kirmizi isikta bile gecse kendini savunup, bunu dile getirenin kisiligine saldirmak. Diyorum ya akil ve vicdan olmayinca hukuk da olmaz. Simdi bu millete yeni anayasa yapilacak, aklin ve vicdanin bittigi ulkelerde iste böyle yaz boz hersey yeinden yapiliyor, aklin ve vicdanin hakim oldugu yerlerde ise bir kez.

Adamla hasta (veya hasta numarasi yapiyor) diye alay ediliyor, bu insanin colugu cocugu var bu seyleri okusa ne dusunur dusunmezmi kimse? Yazik ya gercekten buyuk hayal kirikligi yasiyorum ve acikcasi cok kiziyorum. Neyse hemen savunmaya gecilsin zaten baska sey beklemiyorum, korkarim bana da bir iki laf cakilir bu arada bunlari dedim diye.

Basina falan laf etmeyin iste, basin da toplumun bir tur projeksiyonu, serefsiz basin dediginizde yasadiginiz toplumun da serefsiz oldugunu kabul ediyorsunuz otomatik olarak. Sitkim siyrildi artik bu toplumdan gercekten gerizekalilik bu kadar tavan yapamaz bir yerde. Herkes kendine kendi adaletine duskun, komedi ve dram bir yerde yasaniyor.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote: ..
Adamla hasta (veya hasta numarasi yapiyor) diye alay ediliyor, bu insanin colugu cocugu var bu seyleri okusa ne dusunur dusunmezmi kimse? Yazik ya gercekten buyuk hayal kirikligi yasiyorum ve acikcasi cok kiziyorum. Neyse hemen savunmaya gecilsin zaten baska sey beklemiyorum, korkarim bana da bir iki laf cakilir bu arada bunlari dedim diye.....

Nasil bir somut delil ariyorsun? Aziz elinde tomar tomar para ile su videodaki gibi FB'nin rakip futbolcularina para yagdirirken filan mi gormek istiyordun "hah tamam iste. demek yapmis" demek icin.

Bu kadar aptal mi bu adam? Bu adam Rustu'nun agzini burnunu kirdirtti. Ama arka planda idi. Rustu bilmiyor mu idi bunun kimin yaptirtdigini. Once kaptanligi birakti arkasinda FB klubunu. Ayni sekilde daha gecen mali kongrede iki kisiyi hesaplarda yolsuzluk var diye gazetelere ilan verdikleri icin dovdurtmek ve bunlari kongreye almamakla suclaniyor. Elbette kendi dovmuyor. Namuslu temiz bu adamin Peker'lerle olan iliskisi yetmiyor mu sana (Bu kac senedir soylenir. Ilk defa resmi bir suclama oldu. Sana buyuk bir sok olarak gelebilir. Sen iftiradir belki diyorsun cunku hani nerde delili diyorsun. Ama bir coguna (FB'li veya degil) bilinen bir seyin resmi kayitlara gecmesi olayi oldu bu. Senelerdir herkesin bildiginin su yuzune cikmasi, silahli orgute karisma onlari masa olarak kullanma iddiasi bu. Baska yerde olsa bunun Pekerler ile girdigi diyaloglar bile yeter ve artardi TFF'nin "evet bu iste kirlilik vardir ve FB'nin yaptigi maclarin sonuclari suphelidir" der cikardi ve kimse leppik diyemezdi.

Yahu Alcapon'u bile adam oldurmekten, oldurtmekten, mafya patronu olmaktan, her turlu kanunsuzlugu yaptigi halde iceri alinamadi yiilarca delil yetersizliginden. Allahtan Elliot Nes gibi biri ciktida olayi hal etti. Degilse herkez biliyordu Alcapon'un ne yaptigini. Chicago ve New York'u kana bulamisti. Ama Ali kiran bas kesen oldugu icin kimse korkudan aleyhine sahitlik edemedi yillardir. En sonunda Nes'in adamlari vergi kacakciligi gibi kiytirik bir sucu ispat edebildiler de oyle iceri aldilar.

Insaf et birader. Boyleleri ile bas edebilmek icin bazen hak hukuk boyle kisa devre edilir. Bunu her yerde yapiyorlar. Burada gazeteciden, kitap yazarligindan, surda burda kime ait oldugu belli olmayan gomuk el bombasindan, Beykozda denizden cikarilan kici kiytirik askeri muhimmattan bahsetmiyoruz. Ordudaki bidon kafalilar istedikleri kadar simdi nana gibi kivirtsinlar. Oyle yada boyle ama secimle gelmisleri yine bir darbe ile al asaga etme planlari vardi elbette. Adina ister Ergenokon de ister Gilgamis. Bunu kimse inkar edemez. Simdi erkek gibi cikip kimin yaptigini soylemedikleri icin ona degdi buna degmedi diye amirali generali filan demeden iceriye aliniyorlar. Bu boku yapmaya calisanlar ise onca kisinin suclanmasina razilar. Ama bu Aziz'in durumu ile paralelik kurulacak bir is degil. Telefonda sike kumpasini belirlediler aldilar iceri bas hancolari. Gidip FB'nin klup bahcivanini tutuklamadilar.

Anladik bu badem biyiklilara olan kinin nefretin sonsuz da bari bu herifin tepelenmesinde biraz gevset kendini. Mikrobun basi oyle ya da boyle temizlendi. Aziz belki onlarin gozunde sonunda caminin duvarina isemis olabilir. Ama bu adamlarin FB'yi ele gecirmesi icin FB kongresinde cogunlugu ele almalari ile olabilecek. Murat Ulker istedigi kadar hisse alsin. Yapabilecegi fazla bir sey yok. Ha FB mali olarak batirir diyenler var. Bu kadar sersemdi FB batirmak icin milyonlarca dolarini da batiracak. Hem bu is taraftar meselesi. FB'li eger FB hakikaten FB olmaktan cikarsa birakir arkasini. Alt tarafi bir klup be. Bana gore Aziz baskan olacagina Murat Ulker olsun daha makbul. Aziz'in Turk futboluna Turk sporuna katkisi ne olmus ki arkasindan bu kadar goz yasi dokulecek tufaya geldi diye.

Saglik konusuna gelince. Saracoglu'nda hakemlerin kicina kokartlarini sokmakla tehdit edereken mahkemede kuzu gibi melemis. Vucudum iflas etmis durumda. Damar sertligi var. Bobreklerimde kist bulundu. Beynimde de bir buyume kesfedildi kanser olma ihtimalim cok yuksek. Seker beni yedi bitirdi o yuzden mahkemenizden tutuksuz olarak yargilanmami talep ediyorum demis. Ama mahkeme koridorlarinda zincirleme sigara icmis. Hata mahkemede son molada ust uste uc sigara ictigini yalaka basin tespit etmis. Simdi bu is bu ne perhiz bu ne lahana tursusu degilde nedir. En son aciyacagim kimsedir bu adam.

Bugune kadar agzimdan bir tek FB dusmanligi yapan bir sozumu duydunuz mu. Sampiyon olurlar ilk ben tebrik ederim. GS yenmekten esege cevirirler. Ben takdir ederim. Burada kiskancliktan laf atarlar karsi cikarim. Ben aslinda FB'nin bu herif yuzunden bu kadar asagilanmasina kume dusurulmesine filan da aman yapsinlar diyen de degilim. Ama kafasi calisan arkadaslarim arasinda bu adami hala goklere cikaranlar var. Hala daha bu adamin bu camiaya verdigi zarari goremiyorlar. GS klubunun herhangi bir yoneticisnin mafya babaligina soyunmasi ya da bunlarla is birlikteligini duysam ayni sekilde tefe koymaz Aziz beye yaptigim hakaretlerin iki mislini yapmaz isem bana da Cengiz demesinler. Su at hirsizi Adnan Sezgin icin demedigimi koymadim. Hem de ilk gunden.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Beni burda bilen bilir kimseye kisisel laf sokmam kimseyi de yargilamam ayrica inatci biri de degilim bana saglam argumanlarla gelin sapkayi önume korum. Elbette gerek Alpay gerek Cengiz abinin dediklerinde beni ikna eden cok sey var (klip de komikti bu arada ama Turkiye'de dugunler de böyle artik özellikle buyuk kesim böyle dolarlarin ustunde tepisiyorlar, o yuzden diyorum ya Turkiye Akdeniz ulkesi degil tipik bir Orta Dogu ulkesi), elbette bilmediklerim de var ama sizler de herseyi biliyor degilsiniz sadece bazi göstergelere dayanarak konusuyorsunuz gerci bunlarin bir kismi guclu göstergeler (bu arada Kaimpasa nasil 1. lige cikti). Katilmadigim temel nokta bunun beyaz eller operasyonu olmasi. Pek cok analiz yazisi var futbol pazarinda neyin amaclandigi ve malum "sect"in futbola ve buyuk kluplere el atmasi ile ilgili bunlari da görun ama. Bur de Alpay su 'hoslanmadim' falan lafini birak lutfen hicbirinize bir saygisizlik etmeyecegimi biliyorsun, kiskirtici yazmayi seviyorum ama ben inatci biri degilim burda benimle birebir yazisan hemen kabul eder bunu. Burda bizbizeyiz, yabanci degiliz kafanda en ufak önyargi olmasin ben yazinca bunu özellikle senden istiyorum. Ama senden ricam Candar denen yuzunden pislik akan herifle beni ayni satira bile koymaman. Onun tavri ortada. Bir suru insanin kahrindan hasta olup öldugu, kiminin intihar ettigi ve daha ortada iddianame ile delillerin olmadigi davalarda yedigi boklar, söyledikleri ortada. Kendi meslekdaslari pek cok insan sucunu bilmeden uc senedir hucrede yatiyor. Dusundukce kafayi cizer insan. O Candarlar Hasan Cemaller, Murat Belgeler falan insan degil.

http://www.odatv.com/n.php?n=cemaat-sam ... 1207111200
http://www.odatv.com/n.php?n=futbol-tar ... 1207111200

Bu arada lutfen ama lutfen bir aciklama: bizim klubun vergi kacirmasi hakkinda ne dusunuyorsunuz? Bunun sucu ne? Devleti dolandirmak degil mi bu?
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Baskanin bildirisine cevap gecikmemis.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=381

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerin Federasyonu Ünal Aysal'ı disiplin kuruluna sevketmekle tehdit etmiş. Sanırım suçu organize suç örgütü kurmak, şike yapmak, teşvik pirimi vermek olsaydı böyle bir tehditle karşılaşmazdı. Bu federasyon şimdiden kokmaya başladı. Görülen o ki, herşey bir avuç dolar için..

Post Reply