Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Şike Operasyonu

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet basin sag olsun. Allah geride kalanlarina uzun omur versin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basiniz sag olsun Mehmet.
nefvakfi.org

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

MGC başın sağolsun, Aziz de beter olsun...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet abi, başın saolsun
Allah rahmet eylesin..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serkan Yalcin wrote:fb lilerin angut bilmem ne .com diye bir siteleri var ya oraya girip bi bakıyım dedim ne diyorlar diye. Bu olaylar olana kadar forumlarına ziyaretçi olarak veya üye olarak girilebiliyordu. Dün itibariyle her türlü foruma giriş kapanmış.Yeni üye alımıda yapmıyorlar. Sanırım başlarına gelecekleri düşünüyorlar. .
Bu her zaman ki angutluklari. Yeni bir sey degil. Ne zaman bir hezimet olsa o site bu sekilde davranir. Iclerindeki catlak sesleri bastirmak icin bu yolu secerler.

Asil komedi ise vaktiyle koridorlarda hakem kovalayan futbolcu soyunma odasi basan gazeteci tokatlayanin simdi hasthane de "hamamda kizlar nasil bayilir" oynamasi. Darisi asagidaki gibi mapushanede oynamasi.

Image
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ortada telefon dinlemeleri disinda delil yok. Insanlarin suclari kesinlesene kadar ahkam kesmek bu forumdan kimseye yakismaz. Ayrica tepeden tirnaga boka batmis bir ulkede sadece belirli kesime dokunuluyor ve diger uckagitcilarin onu aciliyor 'benim adamim senin adamin meselesi'. Bu ulke Deniz Feneri gibi akillara zarar bir olayi hasiralti etmis ulke, futbol gibi milyon dolarlarin dondugu bir pazarda gene pazari paylasma meselesi olduguna inaniyorum tum kalbimle.
http://www.odatv.com/n.php?n=futbolda-sike-0507111200
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Basin sagolsun sevgili MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Ortada telefon dinlemeleri disinda delil yok. Insanlarin suclari kesinlesene kadar ahkam kesmek bu forumdan kimseye yakismaz. Ayrica tepeden tirnaga boka batmis bir ulkede sadece belirli kesime dokunuluyor ve diger uckagitcilarin onu aciliyor 'benim adamim senin adamin meselesi'. Bu ulke Deniz Feneri gibi akillara zarar bir olayi hasiralti etmis ulke, futbol gibi milyon dolarlarin dondugu bir pazarda gene pazari paylasma meselesi olduguna inaniyorum tum kalbimle.
Daha ne olsun. Yollanan paralarin resimleri cekilmis. Sike parasini goturenler polis tarafindan durdurulduk ama bir sorun yok diyor dinlemeden sizandan konusma bile yeterli. Eddie Murphy ile Richard Pryor'un Harlem Nights diye bir filmi vardi. Polis kiligina girip mafyanin boks macindan arakladigi parayi soforun aklinu basindan alan zenci guzelle durdurup cuvallari degistirdikleri gibi olmus hem de. Ibrahim Akin ile FB'li manajerlerin yaptigi toplantinin resimleri ve videosu var. Aziz efendi FB'nin oynayacagi kluptekilere telefon edip sirkete temizlikci lazim ayarlayin diyor. Daha ne olsun. Sikeci adamlar hazir mi diye sorsaydi, Kerem? Yoksa sen de Aziz'e iftira atiliyor filan mi diyorsun. Yapmaz boyle seyler diyerek. Iceri aldiklari Haberal ya da Balbay degil. Ali kiran bas kesen mafya babaligi yattigi kalktigi adamlarla artik dunya aleme tescil edilen Aziz Yildirim bu. Herhalde elleri saglam ki Aziz hastahaneden cikmamak icin anjiyo ustune ustune anjiyo oluyor. Yani Deniz Baykal'in videosu sayilmaz namuslu adamdir duzdugunden milletvekili filan yapmaz ya da MHP milletvekilleri hakkindaki videolar ahlaksizca cekilmis seylerdir insan haklarina aykiridir mi denilmesi lazim.

Deniz feneri filan gibi konular muhalefetim diye gecinenlerin ayibi. Hukumet sizdirmazsa sizdirmasin. Almanlar apacik adamlarin tutuklanmasi icin delileri sunmuslar. Adam gibi oturup Almanlarin iddianamesini alip cevirip halka anlatamayan iste yemin etmeyecegim filan gibi debelenir. Hangi gazeteci basti Almanlarin Deniz feneri iddiananemesini. Cuneyt Ulsever'mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kerem Tezic wrote:Ortada telefon dinlemeleri disinda delil yok. Insanlarin suclari kesinlesene kadar ahkam kesmek bu forumdan kimseye yakismaz. Ayrica tepeden tirnaga boka batmis bir ulkede sadece belirli kesime dokunuluyor ve diger uckagitcilarin onu aciliyor 'benim adamim senin adamin meselesi'. Bu ulke Deniz Feneri gibi akillara zarar bir olayi hasiralti etmis ulke, futbol gibi milyon dolarlarin dondugu bir pazarda gene pazari paylasma meselesi olduguna inaniyorum tum kalbimle.
Dogrulari soyluyorsun... bizler icin olaylara FB nefreti katmadan bakabilmek oldukca zor - hepimizin icinden hem Aziz'in hem FB'nin basina kisa donemde en beter sonucun cikmasi geciyor... Yani Aziz 10-15 sene hapis yatsin, FB kume dusurulsun, 15 puani silinsin, Avrupa kupalarindan men edilsin - hepimizin ici rahat etsin bayram yapalim falan...

Fakat bunlar olursa kazanacak olan gercekten GS veya biz taraftarlar mi olacagiz? Bu olaylar gercekten Turkiye'nin bir hukuk devleti olmaya gittigine dair bir gosterge mi? Yoksa bazi guclerin anormal rakamlarin dondugu futboldan rant kazanan kesimden rahatsiz olmasi ve rant kazanan kesimde degisiklige gitme yonunde bir hareket mi? Son 8-10 senede Turkiye'de sermayenin, para akisinin kimin elinden kimin eline gectigini soyle bir dusunun... Halihazirda bircok sektorde oldugu gibi futbolda da ranti "melun" kesimin (Sedat Peker, Aziz Yildirim ve cevresi) yemesindense cemaatci cevrenin eline gecirmesi daha "munasip" olmaz mi?

FB belki kume duser - 2 yil sorunlar yasar ama sonrasindaki resimi bir gozunuzun onune getirin... FB'li bir basbakan, cok yakini FB'li bir federasyon baskani ve basbakana ve federasyon baskanina cok yakin cemmatin onunde gideni bir FB baskani... ne temizlik ama...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Daha ne olsun. Sikeci adamlar hazir mi diye sorsaydi, Kerem? Yoksa sen de Aziz'e iftira atiliyor filan mi diyorsun. Yapmaz boyle seyler diyerek.
Onun maksadi Aziz'e avukatlik etmek degil - hukukun isleyisine saygi gosterilmesi gerektigini one cikarmak Cengiz abi... Dahasi Aziz'in temizlenmesi ile hukuk devleti olunmasi yonunde adim atiliyor diye kutlama yapilmasini yadirgiyor ki hakli... Hukuk devleti olma yonunde bir adim gibi gozuksede isin asil yuzu bambaska...

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote: Aziz efendi FB'nin oynayacagi kluptekilere telefon edip sirkete temizlikci lazim ayarlayin diyor. Daha ne olsun. Sikeci adamlar hazir mi diye sorsaydi, Kerem? Yoksa sen de Aziz'e iftira atiliyor filan mi diyorsun. Yapmaz boyle seyler diyerek. Iceri aldiklari Haberal ya da Balbay degil. Ali kiran bas kesen mafya babaligi yattigi kalktigi adamlarla artik dunya aleme tescil edilen Aziz Yildirim bu.

Deniz feneri filan gibi konular muhalefetim diye gecinenlerin ayibi. Hukumet sizdirmazsa sizdirmasin. Almanlar apacik adamlarin tutuklanmasi icin delileri sunmuslar. Adam gibi oturup Almanlarin iddianamesini alip cevirip halka anlatamayan iste yemin etmeyecegim filan gibi debelenir. Hangi gazeteci basti Almanlarin Deniz feneri iddiananemesini. Cuneyt Ulsever'mi?
Haklisin abi butun detaylari okumadim özellikle senin '$ikeci adamlar hazir mi' kisminda koptum. Elbette Haberal ve Balbay'la mukayese bile etmez, hatirladikca icim cizliyor ya! Deniz Feneri konusunda da tamamen katiliyorum iyi bir muhalefet ortaligi ayaga kaldirir gök kubbeyi bu uc kagitci badem biyigin kafasina bu yuzyilin dolandiriciligindan analarindan emdikleri sutu burunlarindan getirircesine gecirir o sögusledikleri paralari bogazlarindan söker alirdi ama 'Recep bey attan dusmussun ya' demekten baska birsey yapamayan bir kahya tipli zavalli aciz ile ancak bu kadar muhalefet oluyor.

Sen de biliyorsun ama butun klupler normalde isledikleri vergi kacakciligi suclarindan bu ligten dusurulmeyi hakkediyorlar ve suc isliyorlar. Bu konunun uzerine hic gidilmez nedense.
BJK'nin basindaki, hani su Istiklal caddesine at seyine kelebek gibi gudubet alis merkezi konduran tupcunun de ayrica farkli biri olacagina inanmiyorum, guc pesinden kosan insanlarin heryerde yedikleri buyuk naneler cikiyor bir yerde.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

[quote="Mehmet Gurdal Cetin"][/quote]

Basiniz sagolsun. Babanizin topragi bol olsun.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote: Sen de biliyorsun ama butun klupler normalde isledikleri vergi kacakciligi suclarindan bu ligten dusurulmeyi hakkediyorlar ve suc isliyorlar. Bu konunun uzerine hic gidilmez nedense.
BJK'nin basindaki, hani su Istiklal caddesine at seyine kelebek gibi gudubet alis merkezi konduran tupcunun de ayrica farkli biri olacagina inanmiyorum, guc pesinden kosan insanlarin heryerde yedikleri buyuk naneler cikiyor bir yerde.
Ben bunlari soyliyeli uc dort sene oldu Kerem. O zaman burada CAnaydin'i ovenler has bir GS'lidir. GS'in borclarini af ettirdi diyordu. Ben olsam o Riva'ya filan el koyardim o borclara sayardim. Hadi oradan deyyuslar elalemin zencisini, Brezilyalisina, Arjantinlisine oluk dolusu para akitin ondan sonra vergi borcu diye gelip karsimda gerdan kiran diye tasla sopayla kovardim. Zaten bu mallari ulefe ile elde etmisler hepsi.

Ama birinden baslayacaklardi. Adnan farkinda olmadan cabuk kurtuldu. GS'in defterlerini inceleseler neler bulurlar acaba? Kongrede kedi bokunu orter gibi batakcilikliklarinin ustunu ortmelerine hicbir zaman iyi gozle bakmadim. Bu iste bir suru kara para aklaniyor. Bosuna baskan olayim diye can atmiyorlar. Ortada bir kayikci kavgasidir gidiyor ama olan biten tek bir sey yok. Bak iste yine uc kagitcilari klubun basina getirip kara islerine alet edecekler. Kimsede ulan bu heriflerin cigeri bes oara etmez. Yaptiklarini gorduk diyebiliyor mu? Asla.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Daha ne olsun. Sikeci adamlar hazir mi diye sorsaydi, Kerem? Yoksa sen de Aziz'e iftira atiliyor filan mi diyorsun. Yapmaz boyle seyler diyerek.
Onun maksadi Aziz'e avukatlik etmek degil - hukukun isleyisine saygi gosterilmesi gerektigini one cikarmak Cengiz abi... Dahasi Aziz'in temizlenmesi ile hukuk devleti olunmasi yonunde adim atiliyor diye kutlama yapilmasini yadirgiyor ki hakli... Hukuk devleti olma yonunde bir adim gibi gozuksede isin asil yuzu bambaska...
Ben Aziz'i iceri alinmasi ile Hukuk devleti oluyoruz iddiasinda bulunmadigim icin bunu uzerime almiyorum. Ama sunu adim gibi biliyorum ki Aziz'i kezzap bile temizleyemez. Onun da bilmesini istedim. Ha sen Aziz bunlari yapmis midir diye niye bu kadar eminsin kanitlarin nerde diyecek olan da varsa soyleyeyim. Aziz'e senelerdir Erman kadar mafya babasidir dedim. Cunku adamin halinden tavrindan cakasindan belli. Hic bana anlatmasin biz bu isleri biliyorsak gecen sene nasil oldu da Bursa sampiyon oldu ya da Denizlide ne diye husrana ugradik diye. Bunlardan aldigi dersler ile bu boku saglama almak icin bu kadar pervasizca isleri yapti. Tam bir Don Corlione havasi ile. Ha birileri artik yeter ipinin cekilme vakti geldi demis olabilir. Ben bundan memnunluk duyuyorum. Yarinda o ipini cekenin birisi ipini cekecek. Taa ki ortada hakiki bir hukuk devleti ve bunun anlaminin ne oldugunu bilen kulturlu insanlarin ulkesi oluncaya kadar. Essek kadar herifler hala takim taraftarligi yapma derdindeler. Neymis ortada 20 milyon FB'li varmis. Onlarin gunahi neymis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kerem Tezic wrote:Insanlarin suclari kesinlesene kadar ahkam kesmek bu forumdan kimseye yakismaz.
Daha bugun Amerika'da olan bir olyi anlatayim...

Gecenlerde kucuk bir kizin kafatasi ve kalintilari agacilk biryerlerde bulundu - yapilan arastirmalar ve analizler sonucu kizin 2008'de kayboldugu soylenen Caylee Anthony oldugu ve suda bogularak oldugu ve oraya atildigi aciklandi. Annesi Casey Anthony tutuklandi ve mahkemeye cikti. Savci kadinin...

- 2008 den beri hicbir sey olmamis gibi gule oynaya yasadigini, partilere falan katildigini gosterdi

- Cocugun nerede diye soranlara bin bir turlu yalan uydurdugunu - bir kesime bakicisi ile beraber diyor, diger kesime zengin biri ile beraber yasiyoruz ona bakanlar var diyor - hepsinin yalan oldugu kanitlaniyor ve uydurdugu bazi kisiler gercek bile degil...

- Agacliga cesedi goturmek icin kullandigi arabayi benzinim bitti diye bir yere birakiyor kadin - sonra araba bir hurdaliga cekiliyor, sonra kadinin anne babasi araniyor arabayi oradan cektirmeleri icin - butun bu sirada kadin arabayi hic aramiyor bile...

- Hurdaliktaki adam ve kadinin babasi arabanin bagajindan felaket - ceset kokusu gibi bir koku geldigini soyluyorlar --- forensic ekip yaptigi arastirmada yuksek miktarda ozellikle les temizlemekte kullanilan kimyasal bir madde buluyorlar bagajda - ayrica bir de sac ornegi bulunuyor - sacin artik dekompoze olmus bir insan vucuduna ait oldugu dusunuluyor ve DNAcilar kiza ait olmasi ihtimalinin yuksek oldugunu ama kesin olmadigini soyluyorlar.

- Kadinin bilgisayarinda yapilan arastirmada bagajda bulunan kimyasal madde hakkinda bir google search yapildigi ve "how to make chloroform" search yapildigi ve bunu is saatleri sirasinda is yerinde yaptigi ispat ediliyor.

Butun bunlara ragmen bugun kadin juri tarafindan sucsuz bulundu - yada suclulugunun ispatlanamadigi kabul edildi --- ve serbest birakildi.

Post Reply