Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://spor.milliyet.com.tr/b-plani-haz ... efault.htm

Sahibinin sesi :D

Ya bunlar gercekten serefsiz, EFSANE SEREFSIZ TURK BASINI topic'ini yeniden topluyoruz arkadaslar ama bu sefer daha forumun kidemlilerinden hatta president ten sahsen bekliyorum

:lol:
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sadri Sener (sike sorusturmasi kapmasi icinde oldugunu biliyorum, olmasina ragmen) dun cikip Unal Aysal gibi bir demec verdi. B-plani dedikleri hirisizlik, duzenbazlik, esitlik ilkesini hice saymaktir. Sacmalik, birkac takim icin turk futbolunu ipotek altina koyuyorlar, herkesi cezalandiriyorlar, adalet bu mu?? GS neden 5 sene ceza yesin!? Yildirim Demirören'e oy verenler utansin...net tavir takindik diyenlere duyurulur. Neredeydi senin tavrin ona oy verirken, garanti mi verdi sana, yerim o garantiyi ben :-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sadri Sener dedigin adam kac paralik adam Hasan? Gidip Tupcunun arkasina yaslananlarin basinda geliyor. Simdi mi aklina gelmis bunlar? Tupcu bu boku yemek icin secilmedi mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Ben sahsen butun bu olanlarin sikeyle iliskili oldugunu dusunmuyorum. Bu isin icine girmeyen (hatir sikeside dahil) kulup olmadigini dusunuyorum. Bilindigi gibi aziz yildivim, Nato ihaleleri alan cogunun dogru durust internet sitesi olmayan sirketler grubunun basinda. En buyuk musterisi Nato. TAFICS ihalelerinin toplam tutari $400 Milyon falan. Ortagi Siemens'in yillar once rusvet dagittigi iddia edilmisti. En son alinan helikopter ihalesindeki ortagida serdar adali ve oda Aziz Yildiyim gibi icerde. TESADUF?? Aziz yildivim, Fenev baskanligina secilis tarihi 1988. O donemden sonra gelisen onlenemez yukselisi, ve bu ihalelerde gozu olan bir cok sirketleri (Ozellikle mevcut hukumete yakin) karsi karsiya getirdi. Ordu icinde (saracoglu VIP) olsturdugu nufus sayesinde ciddi bir guc kazanan Azize bir bakima Turk futbolunun Omer Lutfu Topal niteligine donusturdu. ABD'de Askeri ihaleleri alan General Dynamics, McDonnell Douglas gibi sirketler $10'lik vidalari $100 kakaladigi burada herkesce bilinir. Bir cok kez arastirmalar sonucu kazandiklari yuklu miktar haksiz kazanclarinin ufak bir kismini geri vermek zorunda kaldiklarida bilinir ama duzen aynen devam eder. Milyonlarin dondugu, karin dorukta oldugu bu pastadan buyuk pay isteyen, Aziz'in dudaklarindan cikacak lafa kalmak istemeyen ve onu bu pozisyondan indirmenin orgutlu isi gibi goruluyor. Aziz Yildivim da bu olaylarin farkinda zaten. Siz Fenerbahçe Başkanıysanız ve cezaevine konuluyorsanız ilk yapmanız gereken istifadır. Suçsuz bulunursanız da alnınızın akıyla daha güçlü dönersiniz. Tabii istifa edip mahkemenin önüne çıkmak başka, arkasında Fenerbahçe camiasıyla çıkmak başka. Fenrbahce baskani olarak yukseldi simdi baskanligi birakip tek basina mucadele etse harcanacagini biliyor bu yuzden oda Fener'e sIkI sIkI yapisti. Hedef asla Fener degil Azizenin tam kendisi. Dogrudan Azizeyi dolayisiyla orduyu karsilarina alamadiklari icin olay buralara geldi. Orduyu karsina alip nasil ihale alacaklarki. Fenev bahane Azize gercek hedef. asirlik kulubun boyle ayaklar altina inmesine musade edenlere ne demeli. esas yanitlanamayan soru bu. Fener Cumhuriyeti Turkiyenin tam kendis demislerdi. sozun bittigi yerde bu olmali.

Saygilar,

Apsua Cemal

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün tv'lerde uzun uzun konuşuldu. 58. maddeyi değiştirip sadece şahıslara ceza verirseniz UEFA birşey yapamaz diye akıl vermiş Kısmet Erkiner. Tabi burda kurtarılacak klüpde belli ceza verilecek şahısda. Peki 58. maddenin değişmesi daha önce gündeme gelince karşı çıkanlar bu sefer kıvırabilecek mi? Sanmıyorum. Bu kavga her türlü karakolda neticelenecek...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Askeri ihalelerde elbette ticari dunyadaki gibi satafatli reklam ustune reklam veren degil bu isin raconuna bilenlere ihale verilir. Bu Dunyanin her yerinde boyledir. Bu sirketler gozlerin uzerlerine cekilmesinden rahatsiz olurlar. Amerikada seven sisters diye bilinen 7 buyuk sirketin (Boeing, General Dynamics, Northrop Grumann, Lockheed, BAE, L3, United Technologies) TV'da radyoda tek bir kurusluk reklami olmaz. Bunlarin tasaronlari olan Booze-Allen, SAIC, CACI, etc. da sessiz ve derinden giderler. Bunlari sokaktaki adama sorsan Boeing haric adlarini bile duymamistir. Boeing'de yolcu olarak bindigi ucaklardan tanir. Ama Boeing denizalti systemlerinden tut tankindan jeepinden humvi'sine kadar olan ihalelerden askeri ucak ve helikopterden topladigi kadar ihale alir. O yuzden sokataki adamin ilgisini cekme luzum gorulmez ve samataya yer yoktur. Bunlarin onemi bu taraklarda bezi olanlar bilir ve takdir eder. Onlar emekli generalleri ve amiralleri maasa baglarlar. Turkiyede de model budur. Askerligin tozunu, tuzunu ve havasini yutmus olanlarin kaymak tabakasi emekliliklerinde de bir elleri yagda bir elleri balda gecirirler. Bir Albay Amerikada da 40 yaslarinin ortasinda general olamayacagini anladiginda (Amerikada generallik kongreden atanmayla olur. Turkiyeden daha da zordur isleri. Oyle baskanin adami bilmemnenin nesi olmak yetmez) ister istemez emekli olur ve kapagi bu sirketlere atar. Amerikada erken emeklilik (bizler 65'ine kadar surundurtulurken) bir tek askeriyede vardir. 20 yasinda tegmen ciktiktan sonra en az uc senede bir terfi almak zorundadir. 6 senede terfi alamayan emekliye cikar. Elbetteki emekli maasi da ciktigi rutbeden olur. Boyle yarbay ya da albay rutbesi son duraktir cogu icin. Ama dedigim gibi iclerinde politik olarak gozu aciklar icin aslinda kabuk degiistirmektir olan. Bunlari gore kapa alirlar bu acikgozleri hele aktif generaller ve amirallerle sikI iliskileri varsa gozbebegi olurlar bu sirketlerin. Cunku bu generaller ve amirallerin kulagina fisildayacak onlarin sevdikleri guvendikleri emir eri gibi yanlarin tasidiklari bu kisileri zaten onlar elleri ile yerlestirirler bu sirketlere). Ara sira Jay Leno ve Letterman da degindigi gibi senatorler ve kongre uyeleri de (eskiden gizli idi simdi alenen) ceplerinde oldugu saka ile soylenir. Oyle kolay kolay isirilmazlar. Her ihale bunlardan biri tarafindan kazanilir gibi gozuksede bunun asli kayikci kavgasidir. Hepsi her ihaleden pay alirlar. Ihaleyi alan (prime denir) digerlerine sus payi vermek zorundadir. Degilse kurtlar sofrasinda kavga cikar birbirlerini yaralamak zorunda kalirlar. Bu isler bir harmoni seklinde olur. Yirtilan Deli bekir'in yakasidir cunku. O yuzden bir dolarlik civata 100 dolara mal olur ama iclerinden hicbiri ben onu size bir liraya yaparim bana verin demez. Diyemez. Sisteme kimse comak sokmaz. O yuzden market ekonomisi denen sey isler milli savunma ve devlet isine girdi mi bu isin mesuliyeti agirdir boyle "competition" gibi seylere gelmez diyerek kitabina uydurulur. Boyle arada sirada Hollywood aklina eser filmler yapar. Bu karanlik islerin ustundeki perdeyi aralamak icin. Ama bu filmler Scince-Fiction denir eglence diye patlamis misir yiyerek seyredersiniz derin devlet islerini. Bu sadece Amerikanin ve Turkiyenin degil Dunyanin her yerinde boyle. Demir perde/Tul perde filan diye ayrim yapilmasi birbirlerine bok atmak icindir. Boyle faili mechul cinayetler filan olur oldurulur intihar susu verilir deli idi cinnet getirdi derler.

Aziz Yildirim da bu cinsten ve karanlik bir adam. Bunun her bir bokta mafya gibi (gibisi fazla aslinda) parmagi oldugunu dusunemeyenler ancak FB'nin ayak takimi taraftarlaridir. Birileri ayagini kaydirmak istedigi ortada. Cunku pastanin en buyuk yerinden isiriyordu bugune kadar. O yuzden paralari aklayacak yer bulamiyordu. Bu yuzden telefonlari gizlice dinlenirken bu yaptigi sapsalliklar ortaya cikinca burnundan tuttular. Buna ne suphe.

Ama Aziz Yildirim Ataturkcudur o yuzden takunyalilar ayagina karpuz kabugu kodular, bu ulkenin kahraman evledinin ocagina incir dikecekler diyenlere sadece gulerim ben. Aziz Yildirim, genc kari alip sonradan erkeklik kifayet etmeyince elini yuzune bulastiran ve kadini tufekle olduren babasini hapiste curutmemis iken bunlar nasil basina geldi diye dusunecek kafa yok bu sekilde dusunen dingillerde. Birini vuracaksin ondan sonra icerde yatmayacaksin. Nerde gorulmustur boyle sey? Bu cesit guc her babayigidin harci degildi. Boyle seylerden sonra bugunlere gelip basina kimin corap ordugunu o iyi biliyor ama kici sikistigi icin ortaya laf ediyor. Basbakanim bilmem kimim diye alttan alip yirtma derdinde. Etrafindaki Sansopanzolarla Yeldegirmenlerine savas acmis gibi gozukuyor ve soylenip duruyor. Mustehaktir ve seytan azapta olmalidir cunku onu bunu tehdit ediyordu. Cok olmustu cok. tadinda birakip kosesine cekilseydi simdi o guzel hayati bu derece cekilmez olmayacakti. O yuzden boyle islerde guc gosterisi yapmak cok buyuk hata. Disini hic gostermiyeceksin hirsina maglup olup. Bu yuzdende fazla goze batti. Elinde gucun hic bitmeyecegini sanip ortada at oynatiyordu. Elbette orduda arkasinda olanlarda epey olmaliydi. Simdi o guc kendini kurtarma derdinde olunca Aziz icin is basa dustu. O yuzden beni asla salmayacaklar diyor ve FB'ye iki eliyle sarilmis vaziyette. Zaten bu yuzden de ozel kisilere ceza verilmesine siddetle karsi. Boye bir sey olursa okkanin tam altina gidecek. O yuzden Cemal'in dedigi gibi FB camiasina denize dusmus yilan gibi sarilmakta.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Soylediklerinin hepsi tamamda su bolum'e itirazim var.
Ama Aziz Yildirim Ataturkcudur

Cikarlari dolasiyla etrafina topladigi askerlerle hasir nesir olmasi onu Ataturkcu yapmaz. Adamin cikarlari bunu gerektiriyor. kendin yazdin dunyanin bir cok ulkelerinde asker, ihaleci iliskilerini. Bu mafya bozuntusu nasil Ataturkcu olabilir. Bu adam bukalemun gibi. Cikari icin her kilga girer herkezi her seyi kullanir, Fener'i kullandigi gibi. Oportunust olur, hirsiz olur ama Ataturkculuk neeeee.

Apsua Cemal

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cemal Savas wrote:Soylediklerinin hepsi tamamda su bolum'e itirazim var.
Ama Aziz Yildirim Ataturkcudur

Cikarlari dolasiyla etrafina topladigi askerlerle hasir nesir olmasi onu Ataturkcu yapmaz. Adamin cikarlari bunu gerektiriyor. kendin yazdin dunyanin bir cok ulkelerinde asker, ihaleci iliskilerini. Bu mafya bozuntusu nasil Ataturkcu olabilir. Bu adam bukalemun gibi. Cikari icin her kilga girer herkezi her seyi kullanir, Fener'i kullandigi gibi. Oportunust olur, hirsiz olur ama Ataturkculuk neeeee.

Apsua Cemal
Yanlis anlamissin. Ben buna inananlara gulerim dedim. Salaklar Aziz baskan Ataturkcu diye basina bunlar geldi diyorlar kendi de bu efsaneyi yayma cabasinda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Olayi nereye cektiniz. Ne alakasi var arkadaslar, ne yani hukuk Ataturk'cu ve veya degil diye farkli mi islesin ;-) Sen TR'nin en böyyuk vitbol takimiysan sana ayrilacalik mi saglansin, Turk votbolunu "kurtarmak" ugruna...bunlar yazip ciziliyor son gunlerde, gulup gecemiyor icim kan agliyor, sanki patagonya ulkesi...kimse hukuk devleti demesin. FB su an yargisiz infaz ediliyor olabilir, ama bir gercek daha var, su bahsettigim cabalar, yuz kizartici boyuta gelmeye basladi. Basbakan bile bulasti, Thatcher modelini öne surerek.

Thatcher modeline ve verecegi zarara gelelim (cok garip bir örnek aslinda, ne alakasi var diyebiliriz)...bu modele göre ceza keseceksen kes, FB ve hukum giyecek takimlari dusur, neden sike yapildi (yapilmissa tabii :-) ) diye butun Turk futbol camiasini cezalandiriyorsun. Thatcher modeli taraftarlari cezalandirmak, bir birikimin neticesinde alinmis bir karardi, ingilterede hooliganizme karsi atilmis bir adim. Hatirlatmak istedim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sike yapildigina dair ortada suphe yaratacak bir karisiklik yok. Ortada olan kendi agizlarindan cikan konusmalar. Adam her macdan once karsi takimin oyunculari ile ya dogrudan ya da manejerleri veya teknik adamlari ile temasa gecip maci baglamaya calisiyor ve sonrada maci zor kazandik ne sikesi diyor. Basbakana gelince. O kaybedecegi oylarin derdinde. Bu yuzden bu oryantal dans ile piste cikti ve calkaliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Bir, iki gun once FB'nin UEFA ile gorusutugu ve gelecek senede Avrupa kupalarina katilmamayi kabul edecek ve bunun disinda bir ceza uygulanmayacak diye gazetelerde okumustum. Bu gercekse ortada en az iki sorun olusacak.
1. kendi caialrina bunu nasil aciklayacaklar? sucsuzuz diye her firsatta ona buna catanlar, sucsuzken boyle cezayi nasil kabullenir.
2. TFF buna ne diyecek? kendileri bunu millete nasil aciklayacak. Karar play off oncesi aciklanacakti ama TIK yok.

Cemal

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Etik kurulu (aslinda kutuk kurulu o) Aziz'i suclu bulamamis ve ceza yokmus. Nasil olsun ki? Adamcagiza iftira attilar. Telefonda tarlayi surun derken Eyup Sultandaki avludan bahsediyordu. Klube temizlikci lazim dediginde kenefleri temizleyeceklerden bahsediyordu. Manisa'ya borc para vermisti onu geri aldi. Sikenin alasini GS-Sion macinda gozler oune serdi. Masum adami bunca gun icerde yatirdilar ustelik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bugun aklanma paklanma gunu :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bugun degil yarin mis...buyuye inaniyormusunuz arkadaslar, BJK macini izliyorum.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:... buyuye inaniyormusunuz arkadaslar, BJK macini izliyorum.
Ben inanmiyorum... kim ne derse desin FB su anda TR'nin savunmada en iyi alan daraltan ve rakibini hataya zorlayan takimi... zorladiktan sonra TR'de hata yapip hediye vermeye mehilli cok oyuncu var - Aykut bunu biliyor ve kendine avantaj olarak kullaniyor. Taraftari ve yonetiminden hic haz etmesemde Alex'siz ve Emre'siz 1-0 maglubiyetten savasip oyunu geri ceviren Aykut ve takimini takdir ettim. Bu is Kadikoy'de bitecek gibi gozukuyor. O taraftarin yenilgiyi kaldirabilecek medeniyete sahip olduguna inansam bundan heyecan duyardim ama inanmadigim icin icimde kotu seyler olacak hissi var --- ya yenilip adamlara hayatlarinin en buyuk sevincini yasatacagiz yada yenip bir stad faciasini yasayacagiz.

Bugun bir FB taraftari sahaya atladi ve kufurlu tezahurat oldu ve normalde saha kapatilmasi icin yeterli nedenler ama hic zannetmiyorum - burasi Turkiye - final macini kadin ve cocuklara oynatmazlar :roll:

Post Reply