Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Şike Operasyonu

Post by Hasan Tezcan »

http://spor.milliyet.com.tr/unal-aysal- ... efault.htm

Ben gitmezdim, yönetime ve TFF'ye tokat gibi cevap olurdu.

Resmen sacmalamaya basladi, farkinda degil galiba.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://live.sporx.com/futbol/genel/demi ... Q279674SXQ

Yavas yavas fikir uretmeye basladi, demec veriyor inaniyormunuz :-D Böyyuk baskana bu demecinden sonra "kanuni" lakabini yakistirmak yerinde olur sanirim. Gel Haziran gel, gerci belli olmaz...ama baskanlar sözlerini tutarlarsa görurum onun ben baskanligini, futbolun cöplugune "one way ticket" yollasinlar (onu ve ekibini), ben buna da raziyim artik. Kimseden nefret ettigim yok ama görevini kötu kullanan insanlari hic sevmem. Bu tarz insanlar normalde uzun ömurlu olmazlar, bakalim hazretleri ne kadar tutanabilecek o koltuga.

Takimi BJK'in yenilmesine sevindim bu ara...sözde avrupaya gitme mucadelesi, görecegiz. Mac sonrasi "hakem maci katletti, hakkimizi yedi" sözcuklerine rastlamadim ;-)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Aysal, şampiyonluklarını, Türk Futbolu'nun temizlenmesi şeklinde yorumlamıştır. Kendilerini iyilik savaşçısı ilan ederek, iyilerin kazandığını ima eden Aysal'ın, ülkemizde yaşanan süreçten ne kadar uzak olduğu, kupa kazanmalarını adeta bir çocuk filmini anlatır edasında aktarmasından da bellidir. Sonuç olarak, Galatasaray Başkanı'nın ve yönetiminin bu tavrı, kupanın önüne geçerek tarihe not edilecektir.
FB aciklama yapmis. Aylardir duygu sömurusu yapan, magdur pozunda verdikleri demecleri GS vermedi herhalde. Yenmis olsalardi neler isitecektik. Ortaligi bulandirmaya, gundem degistirmeye devam etsinler bakalim.

GS yöneticilerden susmalarini rica edecegim, kutlamalarin dozunu kacirmasinlar...sonra bu ne kutlamadir böyle...birakin artik. Bir mok var sanki, önemli olan onlarin kupayi almamasiydi, GS'in bu "overrated" kupayi almasi degil :-(

UEFA'dan gelecek karari buyuk sabirsizlikla bekliyorum. Karar ne zaman bilen var mi?

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yanlis bilmiyorsam BJK nin 24 Mayista vergi kacirma davasi basliyor. Resmi raporla ispatlanan 9 M Euro (TL de olabilir) lik bir vergi kacirma olayi var. Turkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri bakiyor. Konu henuz UEFA lik degil herhalde.

Yanlislik yada muhasebeci hatasi degil spesifik olarak kacirilmis...

Bu olay FB nin olayi gibi ayan beyan yurumuyor.

Bakalim ne olacak..

Tupcu usulu faynensil feyr piley :D

Adam TFF baskani yaaa !
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

...kesin bilmeyerek yapmistir.

Bunu bilmiyordum, pesini birakmam artik :-D

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Yanlis bilmiyorsam BJK nin 24 Mayista vergi kacirma davasi basliyor. Resmi raporla ispatlanan 9 M Euro (TL de olabilir) lik bir vergi kacirma olayi var. Turkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri bakiyor. Konu henuz UEFA lik degil herhalde.

Yanlislik yada muhasebeci hatasi degil spesifik olarak kacirilmis...

Bu olay FB nin olayi gibi ayan beyan yurumuyor.

Bakalim ne olacak..

Tupcu usulu faynensil feyr piley :D

Adam TFF baskani yaaa !
Husnu Gureli'nin kurdugu muhasebe sistemi birilerini iceri atarsa cok gulecegim.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hadi bakalim takipcisiyiz, bakalim ne cikacak...savci ile ne alakasi var onu cikartamadim bu ara. Tesvik spor kapsami icine giriyor, devletin savcilarini ilgilendirmez, diye biliyorum.

GS'i olaylarin baslangicindan itibaren bulasmatirmak isteyenler hakkinda adli surecin baslatilmasini istiyorum. GS aklanmasi acisindan önemli. Yoksa bu tur olaylarin periodik sekilde patlak vermesi kacinilmaz.

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Futbo ... -yakabilir

Mehmet Gurdal Cetin

BJK olayinda gelisme var...

http://spor.milliyet.com.tr/eyvah-karta ... efault.htm

Siyah-Beyazlı ekibe UEFA'dan tatsız haber geldi. UEFA Disiplin Müfettişi, UEFA Disiplin Komitesi'nin Beşiktaş hakkındaki kararını temyiz etti.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Hasan Tezcan wrote:Hadi bakalim takipcisiyiz, bakalim ne cikacak...savci ile ne alakasi var onu cikartamadim bu ara. Tesvik spor kapsami icine giriyor, devletin savcilarini ilgilendirmez, diye biliyorum.

GS'i olaylarin baslangicindan itibaren bulasmatirmak isteyenler hakkinda adli surecin baslatilmasini istiyorum. GS aklanmasi acisindan önemli. Yoksa bu tur olaylarin periodik sekilde patlak vermesi kacinilmaz.

Bir mektupta ben yazmistim acaba benimle de ilgili sorusturma baslatirlar mi ?

Konu anneler gunu idi :D Genel yazmistim :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Hasan Tezcan wrote:Hadi bakalim takipcisiyiz, bakalim ne cikacak...savci ile ne alakasi var onu cikartamadim bu ara. Tesvik spor kapsami icine giriyor, devletin savcilarini ilgilendirmez, diye biliyorum.

Bir mektupta ben yazmistim acaba benimle de ilgili sorusturma baslatirlar mi ?

Konu anneler gunu idi :D Genel yazmistim :lol:
Gulup gecmeyin GS'in borsa degerini etkileyen "haber" bu :-(

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakikaten pes be birder. Bu FB camiasinda seye surumluk akli olan yok mu yahu? Aziz yine ben sucsuzum diye Metris'den ulumus. Gazetelerde yazan adam sirasina gecirilen kose yazarlari ayni fikirde. Benim burada ABD'de de tandigim akli fikri var bildigim orada burada professorluk yapan dingillerde Aziz'den yana. Ve bu at hirsizi mafya eskisini yine baskan sececekler. Inadina imis Camaate. Yuh ulan hepinize.

Herifin kendi agzindan itiraf sayilacak telefon gorusmeleri var. Hemen hemen her mac oncesi bunun emri ile karsi takimin icersinden adam ayartilmaya calisiliyor para ve olmazsa hediyeler ile. Bu dangalak hala ben sucsuzum diyor. Peki bu kanguru mahkemesi daha ne kadar surecek? Ne arastirmasi ne sorusturmasi yapiliyor. Herif tarlayi surun demis. Klube temizlikci lazim diyor. Acikla degince Eyup Sultanin avlusundan bahsediyordum diyor. Ibrahim Akin anlasmamiz 150 bin di ama elime 90 bin gecti diyor. Hocaya soruyor bu haram midir hocaefendi? Cunku ben parayi aldim ama sike yapmadim diyerek. Daha hala herkez serbest, bir tek beni ve etrafimdaki bir iki soparimi icerde tutuyorlar bu haksizliktir diye gazeterde reportajlari yayinlaniyor. Ben halbuki bu savcilari FB kongresine aldim ama onlar bana bunu yapti diye adamlari nankorlukle suclayip uste cikiyor. Ve hala da elit diye bilinen beyinleri dumura ugramis insanlar bu herifin yanindalar. Niye derseniz cunku FB'ye zarar gelmesin diye kivraniyorlar. Sanki FB klubu babalarinin mali bu eseglueseklerin. Hadi ben agzimi bozdum. Ama sabir tasi olsa catlardi be.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Degisen birsey yok ki Cengiz abi, neden agzini bozuyorsun. Bir senedir ayni oyun oynaniyor.

Asil cezayi UEFA kesecek, en gec bu ayin sonu diye okudum. UEFA'nin disiplin kurulunun daha önce aldigi karar (FB'ye CL den men cezasi) gelecekte nasil bir karar cikacaginin göstergesi, umarim TFF'nin sorumsuzca hareketi daha agir bir cezanin gelmesine sebep vermez (Agir == Turk takimlarina men cezasi).

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerin kadıköyde çıkardığı eşi benzeri olmayan rezaletin ardından yakalanan 48 kişiden sadece bir tanesi tutuklandı. Diğerlerinin kimliği tespit edilememiş. Elde yığınla HD görüntü varken sadece 1 kişiyi yakalayıp tutukladılar. Ve polise saldıran, ortalığı yakın yıkan, polis arabasını deviren teröristlerin yaptıkları yanlarına kar kaldı. Pkk'lılar bunu örnek alırsa şaşırmam. Giysinler fener formalarını devirsiler polis arabalarını, yaksınlar yıksınlar, nasılsa ceza vermiyorlar.

Aziz, şike için görevlendirdiği adamları yine yönetime almış. Basın açıklamalarını şikeci şikip yapsın. Fenere böylesi yakışır.

UEFA şunlara adam gibi bir ceza versede her yaptıkları yanlarına kar kalan bu kötü insanlar layığını bulsa..

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Ben hala su cemaat isini anlayabilmis degilim. Fener'i ellerine gecirmeye calistiklari soyleniyor. Nasil ele gecirecekler onun aciklanmasi yok. Bu adamlar topluca kongre uyesi olmayami basladilar, yoksa zaten kongre uyeleri idiler ve simdi aktif olarak yonetimimi ele gecirmeye calisiyorlar. Hisselerinimi satin aliyorlar. Olay ben bir turlu cozemedim. Bu sike davasinin cemaata katkisi ne olabilir. Diyelimki olabileceklerin en kotusu oldu Fener kume dusuruldu. Cemaaat'a faydasi ne bu gelismenin. Bir cemaat curcunasi yarattilar ama bu ele gecirilmenin nasil olustugunu ve planlarinin ne oldugunu bilen varmi. Benim gorusum AY'yi Nato projelerindeki gucunu yok etmek idi, Fenerle ilgilenmelerini anliyamiyorum. Benim bildigim tarikatci dinciler, parayi sever ama futbolu bile sevmez... :twisted:

Mehmet Gurdal Cetin

GOREV TAMAMLANMIS ANLASILAN

http://spor.milliyet.com.tr/tff-de-surp ... efault.htm

SAKA GIBI GERCEKTEN...

TFF'de sürpriz ayrılık!
Fenerbahçe Kulübü'nde yapılan başkanlık ve yönetim kurulu seçiminin ardından TFF'de de sürpriz bir ayrılık yaşandı.
02:25 | 21 Mayıs 2012

Fenerbahçe'de seçim gündemli Olağan Genel Kurulu Toplantısı Türkiye Futbol Federasyonu'nda sürpriz bir ayrılığı da beraberinde getirdi. Yıldırım Demirören Yönetimi'nde görev alan Talat Yılmaz, TFF ile Fenerbahçe arasındaki tercihini Fenerbahçe'den yana kullanarak sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'dan gelen teklife 'evet' dedi.

Talat Yılmaz'ın Fenerbahçe Yönetimi'ne girmesi Türkiye Futbol Federasyonu'nda büyük bir şaşkınlık yarattı. TFF yetkilileri, Yılmaz'ın Fenerbahçe Yönetimi'ne girmesini basından öğrendiklerini ifade ederken; Yılmaz'ın resmi istifasını 21 Mayıs Pazartesi günü Yönetim Kurulu'na sunacağı belirtildi.

Genel Kurul'un ardından ilk açıklamalarını yapan Yılmaz, "Fenerbahçe suçsuzdur, bu tescil edilmiştir. Başkanımız ve İlhan Ekşioğlu suçsuzdur. Bunlar sporda şikeye yönelik hiçbir faaliyet içinde bulunmamıştır. Bu çerçevede yolumuza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nda Tesis ve İdari İşler Komitesi Başkanlığı görevini yürüten Talat Yılmaz'ın Fenerbahçe Yönetimi'ne girmesinin ardından Yılmaz'ın yerine Ali Rıza Koç ya da Mete Düren'in asil listeye alınması bekleniyor.

Fenerbahçe Olağan Genel Kurul'un Talat Yılmaz'ın yanı sıra bir diğer sürpriz de Tolga Deniz Aytöre cephesinde yaşandı. Bir süre önce Tahkim Kurulu Başkanvekilliği görevini yürüten ve hukukçu kimliği ile tanınan Aytöre, Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmelerin ardından sarı-lacivertli yönetime girmeyi kabul etti.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply