Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Şike Operasyonu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Tehlikenin buyuklugunu goremeyen anadolu klupleri ve alt lig temsilcileri akilli bir is yaptiklarini dusunuyorlar. Ankaradaki otelin lobisindeki kulislerde takimina bir kac milyon TL para hortumlama ugruna adami destekleyeceklerini acikliyorlar.

Adamin iki tane gazetesi de var biliyorsunuz.

Secim oncesi manipulasyona bakin.

http://siyaset.milliyet.com.tr/kursad-t ... efault.htm

http://haber.gazetevatan.com/herkesin-b ... 224/5/Spor

Bu arada BJK deki muhalefet te TUPCU birakacak diye cok sevincli camia olarak abinin arkasina gecmis itiyor.

Bence Kursat TUZMEN de hukumetin vermeye calistigi cok adayli adil secim fotografinin bir parcasi. Ata AKSU'yu secmeye calisacaklar ayiklanmak icin kendilerini desifre edecekler.

Digerlerinden zaten cacik olmaz.

Bir doga olayi (forcemajoure) :D olmazsa TUPCU yeni TFF baskani.

Ayarci AYSAL'dan yakin zamanda bir ayar bekliyorum.

Eger TUPCU ustundeki takim elbiseyi cikartip icine giydigi superman kiyafeti ile ''58.maddeyi uyguluyorum suclu klupler ceza alacak'' demezse seneye kimse Avrupaya gitmiyor beyler :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Manipilasyondan kastim bu.

http://spor.milliyet.com.tr/g-saray-a-t ... efault.htm

Ayni sekilde haberin kaynagi Vatan gazetesi.

Ayni iki gazetede TUPCU nun adayligi konusulmaya baslandiktan sonra cikan haberler.

MELO ya baska talip klupler cikmasi
MUSLERA ya talip cikmasi ve klubun 20 Milyon Euroya satariz demesi
Terimden BAROS a buyuk $ok
Sercan ipini kendi cekti

Bu arkadasin klubunun davasinin surdugu, TD sinin Asbaskaninin yargilandigi davada Klup baskaninin TFF baskani adayi olmasi ve iddianamede ismi gecen bazi diger kluplerin de bu kisiyi desteklediklerini ingilizce olarak UEFA ya yazmanin zamani geldi herhalde :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Birisi en sonunda dogru bir sey yapmis ve aciklayarak yapmis.
Aferin TUZMEN...Bu arada Kursat TUZMEN iyi bir Galatasaraylidir hatirlatayim :D

http://www.ntvspor.net/haber/futbol/591 ... an-cekildi

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, TFF Başkan adaylığından çekildi.
Dün akşam saatlerinde 27 Şubat'ta yapılacak olan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'da aday olduğunu açıklayan Tüzmen, yaptığı yazılı açıklamayla bu kararından hangi gerekçeyle vazgeçtiğini açıkladı.

Kürşad Tüzmen yaptığı yazılı açıklamada,

"Çalışma arkadaşlarımın TFF delegeleri ve futbol kulüpleri nezdinde yapmış oldukları değerlendirmeler sonunda, futbolumuzun içinde bulunduğu kaotik ortamın bitirilmesi adına alınması gereken kararların, FIFA ve UEFA kurullarının yönetmelik hükümleriyle örtüşmesi gerekliliği açıktır.

Kulüpleriminizin çoğunun alınmasını istediği kararlarla FIFA ve UEFA kritirlerinin örtüşmediği ancak bugün netleşmiş bulunmaktadır.

Bu çözümsüzlük içerisinde aday olmamın ülke futboluna herhangi bir katkı sağlamayacağı düşüncesiyle TFF başkanılık adaylığından çekilmiş bulunmaktayım" sözlerine yer verdi.

Tüzmen, Yıldırım Demirören'in şike meselesiyle ilgili ''puan düşürme ve küme düşürmenin olmayacağı'' vaadinde bulunduğunun hatırlatılması üzerine,''O, Demirören'in kendi açıklaması.

Bunu ona sormak lazım. Türk futbolunun ileriye gitmesi için radikal kararların alınması gerekir. Başka çare yok. Önümüzdeki dönemde radikal ve doğru kararların hızla alınması gerekir. Aksi taktirde Türk futbolunu ve sporunu sıkıntılar bekler. Bizim talebimiz de bu yöndeydi'' dedi.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aziz Yıldırımın savunmasını lütfen okuyunuz. Sokrates'ten beri böylesi görülmedi. Bir savunma değil bir manifesto. O öyle birşeyki anlatılabilemez...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Manifesto deme, bende baska cagrisim yapiyor.

Benim TFF baskan adayim Aziz Yildirim (ciddiyim), bende artik FB'liyim (bukemedigim eli öpeceksin), haksizliga dayanamiyorum (TR li oldugumuzu gözönune alirsak diyorum)...ayrica TR kupasini bunca sene alamamalari sike yapmadiklarini göstermektedir, hakim bey yapmayin lutfen :-) G.Saray sike yapmis, nerede o gunler, zaten yapmayani enayi diye görmekteyim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.patronlardunyasi.com/haber/S ... -mu/121440

Ya bu Turkiye gercekten alem ulke.
AY Abdullah GUL' e de bir seyler dedi.
Adam gercekten yakinda cildiracak.

Bu da gunun diger makarasi..

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=163513
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bosuna nefes tuketiyorsunuz, Ne utanma kalmis nearlanma. Serefsizler ulkesi olununca boyle seyler olur. Bence DSFB (Dunya Serefsizler (Sikeciler) Futbol Birligi kurulsun ve her dort senede bir dunya capinda turnuvalar duzenlensin. ASFB de ASFB Sampiyonlar Ligi kurar ve her sene sampiyon olur FB. Yakisir yani.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aziz tarlayi surmus ve butun iddialari curutmus. Simdi de belgeleri ile GS'in yaptigi sikelerle suc duyurusunda bulunmus. FB'liler ne kadar ovunseler yeridir bu baskanlari ile. Bekleyelim sovunmasini yapsin hele bir deniliyordu ya. Hitler yakalansaydi Nurnberg'de Yahudilerin ipini aynen boyle pazara cikaracakti. Holokost mu? Kamplarda usumesinler ve sicak su icin odun yaktirdigini, bir deri bir kemik kalan Yahudilere spor yaptirdigini filan anlatirdi herhalde. Taktik cinnet getirdi, lutfen hapiste degil ama cezasini akil hastahanesinde ceksin olmali. Faik vermistir bu akli muhakkak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

AYnin sarfettigi sozleri okuyunca Sienfeld dizisinden George Costanze aklima geldi.

George Costanza: Jerry, just remember, it's not a lie if you believe it.

Mehmet Gurdal Cetin

http://m.milliyet.com.tr/NewsDetail.asp ... goryIDs=15

Olaya Sefa da karismis :)

AY bi cumhurbaskani bi amigo sucluyor
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Resmi siteden alintidir. Baskan noktayi koymus, anlayana...

"22.02.2012 17:56

AÇIKLAMA

Sayın Aziz Yıldırım,
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

Bugüne kadar gerek soruşturma aşamasında, gerekse adli makamlara intikalinden sonra bu davanın hukuki sonuçlarını etkileyebilecek en küçük bir imâda dahi bulunmaktan kaçındım, kaçındık. Olayın Galatasaray’ı ilgilendiren yegane boyutu ve tüm çabalarımız, bu konuda karar alması gereken özerk kurumların gecikmeleri durumunda Galatasaray ve Türk takımlarının bir zarar görmesi tehlikesine karşı ilgili mercileri uyarmaktan ibaret oldu.

Hatırlamanız gerekir, 3 Temmuz’dan 24 saat sonra yaptığımız açıklamada tüm Galatasaray camiasından rekabet duyguları içinde hareket etmemelerini ve soğukkanlılıklarını muhafaza etmelerini özellikle rica etmiştim. Bunu spor anlayışımın gereği olduğu kadar toplumsal aşırılıkları önceden engellemek ve meseleyi tırmandırıp nefret duygularının tırmanmamasını sağlamak için yaptım.

Sayın Yıldırım, sizin Başkan olarak temsil ettiğiniz kurum bir spor kulübü, herhangi bir şirket değil. Dolayısıyla sadece yargı kurumlarına ve ceza yasalarına tâbi değilsiniz. Ülke içinde TFF ve uluslararası alanda UEFA ve FIFA kurallarına tâbisiniz. Eğer bir spor kulübü değil de, bir özel şirket söz konusu olsaydı sportif kararlar için davanın sonunu beklemek en doğal hakkınız olurdu. Ama ne yazık ki taşıdığınız sıfat, temsil ettiğiniz kurumun başka sorumlulukları ve futbol dünyasının başka kuralları var.

Belirtmeliyim ki, savunmanızın size yapılan itham ve suçlamalar üzerine kurulmuş olmasını beklerdim ve emin olunuz bu iddiaların haksız olduğunu teker teker kanıtlamanız bir spor adamı olarak beni sadece sevindirirdi. Ne yazık ki, daha ilk günden itibaren yanlış bir yol izlemektesiniz. Galatasaray başta olmak üzere başka kulüpleri de suçluymuş gibi gösterme çabalarınız, hukuk bilgime dayanarak söylüyorum, sizi de, kurumunuzu da temize çıkarmaz. Üstelik spor dünyamız açısından tam da engellemek istediğim o nefret duygularını pekiştirir. Başarıya ne denli tutkulu bir insan olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Ama kurumlarımızın başarısının ötesinde topluma karşı önemli sorumluluklarımız var ve bu yönde çağdaş değerleri benimsemiş olmamız gerekir. Bu açıdan kendinizi kurtarmak için bile olsa 107 senelik şerefli tarihimize dil uzatarak ve mesnetsiz iftiralarla “leke bulaştırma” yönteminin size hiçbir faydası olmayacağı gibi son derece tehlikeli neticeler doğuracağını özellikle hatırlatmak isterim.

Sayın Yıldırım, sizi destekleyen saf ve temiz taraftarlarınız, etkinizdeki bazı medya mensupları ne denli alet olurlarsa olsunlar, bizlerin görevi onları kullanıp başkalarına çamur atarak futbolumuzu daha da kirletmek değil, temize çıkması için gayret sarfetmektir.

Suçsuzluğunuzu kanıtlayıp bir an önce özgürlüğünüze kavuşmanızı dilerim.

Ünal Aysal
Başkan
Galatasaray Spor Kulübü"
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Adnan Özturk de kondurmus, acik ve net konusuyor...gerektigi gibi.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/ga ... Q269312SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Aksam bir kismini salmislar. Toplanan kalabalik olay cikarmis. Ayni yenicerilerin sarayin kapisinda beklesip sadrazam kellesi bekledikleri gibi goruntuler varmis :D

Bu arada FB Haberturk kavgasi cok ilginc boyutlara ulasti. Bakalim AY nin gucu Fatih ALTAYLI yi isinden attirabilecek mi ?

http://www.fenerbahce.org/fb2008/detay. ... ntID=28069

http://www.haberturk.com/yazarlar/fatih ... irim-cevap

Bunlar iki uc gundur atisiyorlar. Dun Haberturk boyle bir haber basmisti bugun yok..

Ama benim facebook hesabimdan gorebilirsiniz :lol:

http://www.facebook.com/profile.php?id=766054646

http://www.haberturk.com/yasam/haber/71 ... tutuklandi

AMA EN VAHSI BASLIKLARDAN BIRI ISE BU OLMUS

FENERBAHCE HIRSIZ CIKTI !!!

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/7 ... tuklandi/1

Haber dogru, bu da diger gazetelerin yaptiklari ama ilk HABERTURK basti

http://www.stargazete.com/guncel/fener- ... 428290.htm

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/02/2 ... tutuklandi

Haberi veren serefsiz " FB ile ilgili bir diger dava da Aydin da gorulecek" diyince gulmekten nefesim kesildi :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FB Habertürk kavgası çıktı evet ve GÜNTAY ŞİMŞEK enteresan bir yazı yazmış sözkonusu gazetede:

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekon ... -ihaleleri

Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyeleri arasında Savunma Sanayi Müsteşarlığı ile iş yapmayan kaç kişi var? FB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Temelli, Aziz Yıldırım’ın akrabası Faruk Yalçın’ın şirketi Yaltes de hangi özelliğinden dolayı yönetim kurulu üyesi?

Bu sorulara cevap verilirse Aziz Yıldırım’ın yöneticilerine neden bu kadar hükmedebildiği ve onların da cansiperane savunmaları niçin yaptıkları daha iyi anlaşılır. Çünkü FB yöneticilerinin Yıldırım’ı savunma şekli ve şiddeti bir spor klubü başkanı portresinden çok daha ötede bir tabloyu karşımıza çıkarıyor.

Kamuoyu yaygın bir şekilde akrabaları sebebiyle olsa gerek Aziz Yıldırım’ı NATO müteahhidi olarak bilir, ama onun üzerine kayıtlı bir şirket dahi yoktur. Aslında iş yaptığı, sözünü geçirdiği, hükmü altına aldığı alan ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en savunmasız, en denetimsiz yeri Savunma Sanayi Müşteşarlığı ve uhdesindeki şirketleridir. Bu kurumlarda onu öne çıkaran ve vazgeçilmez kılan en önemli özelliğiyse mahkemede yaptığı savunmalarda sık sık atıfta bulunduğu gibi Atatürkçülüğü değil, taksimatçılığıdır.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) uhdesindeki şirketlere büyük meblağlı projeleri ana üstlenici olarak ihalesiz verir. Onlarda alt üstleniciler seçer ve büyük meblağı dağıtmaya başlar. Böylesine önemli işlerin dağıtımı, sevk ve idaresi, kimlerin pay alacağı bu çarkın sağlıklı dönmesi açısından önemlidir.

Daha anlaşılır ifadeyle Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçları devasa boyutlu Aselsan, TAI, TEİ, Roketsan, Havelsan gibi Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) şirketleri kanalıyla stratejik, çok önemli, çok gizli sıfatlarla ismi örtülen ve kamuoyuna da açıklanmayan alt üstlenici olarak takdir edilen, beğenilen ve işbirliğine yatkın şirketlere yaptırılır. Bu şirketlerin de doğal olarak Atatürkçü olması değil işini bilmesi gerekir.

Şimdi gelelim çarpıcı örneğimize. Mesela FB Yönetim Kurulu üyesi Ömer Temelli. Medyanın her yerinde, ekranlarda, twiter üzerinden yağmur gibi twitlerle bir Aziz Yıldırım savunması yapıyor ki, şapka çıkarılır. Sanal alemde kulübüne temiz duygularla bağlı bazı Fenerbahçe taraftarlarını ve daha çok holiganları organize ederek küfür, hakaret, tehdit suçlarını işlemeye teşvik ediyor. Aziz Yıldırım’ı FB’nin tepesinde tutmaya çalışan yöneticilerin çoğunun arka planında da bir menfaat çarkı, bir faydalı proje, ihale veya adında ‘milli’ sıfatı takılan bir iş olabilir mi? Merak ediyorum.

Aziz Yıldırım bağlamında yaşananlara ‘Spor Kulübü’nden ziyade başka bir “kulüp” gözüyle bakmak gerekir. Kamuoyunda farklı, elit ve ağır olarak algılanan bazı FB yöneticilerine bile savunma sanayi penceresinden bakılmasında fayda var. Gerçek Fener Cumhuriyeti burası. Asıl oyun alanı da oyuncular da bu tarafta. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ın gücünün bu “kulübe” yetip, yetmeyeceği konusunda da şüpheliyim. Çünkü etrafındaki bazı önemli isimler de çoktan buranın bir parçası durumuna getirilmiş, bu cumhuriyete kaymış durumda...
Yıldırım’a sahip çıkan FB yöneticilerini daha iyi anlamanız için basit bir ölçü vereyim. Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ile Genel Kurmay Başkanlığı’nın kesişme noktasında bu kişilerin işleri var mı, yok mu? Bakın yeter.

Bir sure önce yukarıda isimini zikrettiğim bir savunma sanayi şirketinin eski bir tepe yöneticisi, bana Aziz Yıldırım’ın şirketiyle yaşadıkları sorunları anlattı. Ben de köşeme taşıdım. Hemen ‘Yıldırım’ın şirketi değiliz’ diye Yaltes’den cevap geldi.. Daha önce benzer duruma SSM şirketlerinden birinin genel müdürü olan yakın arkadaşım sebebiyle düşmüştüm. Çünkü ortada görünen, işi takip eden olarak Aziz Yıldırım var, ama resmiyette hiçbir şey üzerine kayıtlı değil, ispatı zor.
Ancak FB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Temelli’nin durumu çok farklı. Aziz Yıldırım’ın hem çok sevdiği sektör olan savunma sanayinde hem de akrabalarının şirketinde üstelik eşiyle birlikte yönetim kurulu üyesi. Temelliler, Aziz Yıldırım’ın olmadığı yerde akrabalarının şirketi Yaltes’de görev almışlar. Bu şirketin yüzde 60 hissesi Yalçın Gruba, Türklere, yüzde 40'ı da Hollandalılara ait. Yönetiminde Faruk Neşet Yalçın, Cengiz Yalçın, Ömer Temelli, Yaşar Zeynep Temelli ve Hollandalılar yer alıyor. Ancak Yaltes AŞ'nin web sitesinde isimlerle ilgili fazla detay bulmak mümkün değil. Savunma sanayii şirketi olması, işleri ihalesiz, direkt membaından alması, çok gizli, stratejik olarak lanse edilen ürünlere imza atmaları sebebiyle bırakın sahiplerini yöneticilerinin ismini bile kamuoyu ile paylaşmıyorlar. Ama neyi sakladıklarını çok merak ediyorum.
Çünkü bizde sakladıkları şirketin yüzde 40’ı yabancıların. Muhatapları bu yazıya bir cevap göndermeden Eylül 2011’de şirketin hisse yapısının değiştiğini (% 60 Thales International Western Countries B.V. ve % 40 Thales Nederland B.V.) ben haber vereyim. Yaltes Elektronik ve Bilgi Sistemleri Üretim ve Ticaret AŞ yetkilileri de diğer detayları gönderir umarım.

Şimdi kimin kimi neden savunduğunu, savunma sanayi şirketlerinin ne işe yaradığını anladınız mı?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Altay'liyi bokum kadar sevmem. Tirnagi olsa GS'in basinda olsa Aziz'den farkli olur diyebilecek icinizden kac ksis cikar acaba? O yuzden kavga cikmasi normal. Yalniz sordugu o 30 bin lira aylik gelirle sen FB'ye milyonlarca dolar parayi nasil verdin sorusu gayet yerinde bir soru. Ama boyle sorularin cevabini kmse vermedigi icin havada kalmaya mahkum.

Masa olanlarin saliverilme isini anladim ama Sekib'in salinmasina hic aklim ermedi. Kanun adami olarak domuz gibi yenen boku bildigi halde bu isin icinde olmasindan boyle 232 gunle siyaracag benzemesi bence buyuk bir ayip. Hirant davasinda orgut yoktur gibi bunun da isledigi iddia edilen sucun vasfi degisti denmesine bu iste bir bit yenigi olduguna bir isaret. Bu ahlaksizligi durduracak birisi varsa o olmasina ragmen hem de. Cemil filan zavalli birer masalar. Para ugruna cahillikleri ile bu islere bogazlarina kadar batmislar ama adamin kulturune bakarak ve bu boku yalniz basina asla yiyemeyecegini bilinmesinden dolayi yeter diyebilirsin yattigi zamana.

Gecen gun Marsan George Costanza'dan ornek vermisti. Cemil'in isi de ona benziyor. George sinema salonunda oynayan filmleri video'ya ceken bir sebekenin basina gonullu olarak soz verip guya bu isi herkezden cok daha iyi yapacagini ispati icin bu isi yapmaya kalkmis ve yakalanip karakola dusmustu. Seyredenler hatirlayacaktir. Kramer bu ise baslamis sonra Jerry bu ise alet etmis ama Jerry bu isten kurtulmak isteyince George bu ise soyunmustu. Video'da Elain'in de dans sahnesi olunca birlikte karakolda iken babasi bagira bagira iceri girip "My George doesn't have a brain to hatch such a scheme like that, which one of you put him up to this" diye Elaine, Seinfeld, and Kramer'in satasinca, Elain "hey hey, I'll drop you like a sack" demisti. Bunun uzeriene adam "do you want a piece of me, is that what you want? Come oooon geeet it" diye ustune atilirken zor zor tutmuslardi. O sahne aklima geldi.

Asker Bulent ise ucu taa Almanyalara dayanan bu Pekerler'le giristigi bahis cetesine karismis biri olmasi nasilgoz ardi edilebilir ki? Ben olsam onu salmazdim. Buca'da yedigi boklarin bile hala dumani ustunde. Her turlu melanete karismis vaziyette. Bu yetmemis gibi Almanya isinden bu hem TD hem de oyuncu manajerliginden siyirtmasina ramen ders almadan FB isine de giristigi ortada. Yani ders mers aldigi yok. Eline gecen her firsatta bu islere bulasmaya hazir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply