Şike Operasyonu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Şike Operasyonu

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Her ne kadar kizsam da kendine, her mafya babasi gibi Aziz beyde mapus daminda ustune duseni ve kendine yakisani yapmis. Helal olsun. Yardakcisi Ozkok'un raporuna gore 20 tane filan alafranga tuvalet yaptirtmis. Ayagi kirik alcida olan bir genc alaturka tuvalete iki kisinin yardimi ile gidip kollarindan tutulup hacet gidermeye calistigini gorup, ya da duyunca yuregine dokunmus. Kendi de insaatci ve sopari Eksioglu da. Hemen esek daminin muduru ile gorusup gerekli izni alip 20 kadar tuvaleti alafrangaya cevirtmisler. Bu arada yirmi kisilik hucrelerde hava deligi diye acilan kucucuk delikten bu sicakta gelecek havanin bir boka yaramayip ayni Urfada basa gelenlere benzer seyler gelecek diye tahminde bulunup o delikleri buyutturup klima taktirtmis. Allah razi olsun ne kadar makbule gecmistir kimbilir. Elbette mapusta bunlar icin cok hayir duasi almistir. Biraz daha yata idi oralari ihya ederdi ama bu da bir sey. Aslinda icerde yatacagina bunlari yaptirmasina degmistir. Belki de bundan dolayi saliniverdi. O odeyecegi bir milyon kusurluk cezayi ic edecekler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Her ne kadar kizsam da kendine, her mafya babasi gibi Aziz beyde mapus daminda ustune duseni ve kendine yakisani yapmis. Helal olsun.
Ayni seyleri ben de hissettim. Hayvan sevgisinden baska ortak bir noktamin olmadigi bisirine buyuk sempati duyuyorum su an.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:
Cengiz Akgun wrote:Her ne kadar kizsam da kendine, her mafya babasi gibi Aziz beyde m :arrow: apus daminda ustune duseni ve kendine yakisani yapmis. Helal olsun.
Ayni seyleri ben de hissettim. Hayvan sevgisinden baska ortak bir noktamin olmadigi bisirine buyuk sempati duyuyorum su an.
Sen korkarim birazda dusmanimin dusmani dostumdur ic gudusu ile bakiyorsun. Aziz bey ne Ataturkcu ne halkci ne de devrim bekcisi.. Bu isi san guc ve para icin yapiyor. Onun icin de her sey bu yolda mubah. Akli basinda adam kalmadi. Cuneyt Arcayurek gibi adamlardan tut senin odatv dekilerin bile bu adam hakkinda hokkabazliga varan yazilarini gorunce dilim tutuldu. Bu aymazliklar beni takunyalilardan daha fazla korkutmakta. Eger bu adamlar bu girdaptan kurtaracak adamlarsa bogulmak daha iyi galiba
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote: Sen korkarim birazda dusmanimin dusmani dostumdur ic gudusu ile bakiyorsun. Aziz bey ne Ataturkcu ne halkci ne de devrim bekcisi.. Bu isi san guc ve para icin yapiyor. Onun icin de her sey bu yolda mubah. Akli basinda adam kalmadi.
Iyi de ben bunu zaten defalarca yazdim bana niye bu adami anlatiyorsun, ben de biliyorum neyin pesinden gittigini o yuzden ortak noktamin olmadigi adam diye yazdim. Benim bu kisinin idealist falan oldugunu iddia etmem icin salak olmam lazim. Ancak su hapiste degindigi konular ve orakilere karsi duyarli olmasi cok hosuma gitti. Insanlar sartlarla degisiyorlar, diisarda muhtemelen gene unutacak orakileri. O hic olmazsa duyarli olmus yasayinca, bak Balbay'in ogluna babasinin Silivri havalimaninda calistigini soyluyorlar ve tum kendisine yapilanlara ragmen Balbay kin tutmuyor. Yazik ya bu ulkenin okumus insani nerde, yurticinde yasayani yurt disinda yasayani, masterlisi, doktoru muhendisi ile okumus salak yigini. Kadikoy stadinda olanlara, mactaki bilmemne hakem bayragina isyan ederler ama Balbay ve nice hukum giymeden icerde omur dolduran insanlar icin vicdanlarindan bir doku bile oynatmazlar buna bu forum da dahil. Ulkede akilli adam kalmadi lafina katiliyorum tahsilli/tahsilsiz, yurtici/yurtdisi farketmiyor nerdeyse tamama yakini cebinden kariyerinden kendinden baska birseyi dusunmeyen tipler, akil vicdan falan arama cogunda, tek tuk istisna haric gerisini at cope. Uygar bir toplumda kamuoyu baskisindan bu yapilanlarin Adalet Bakanligi hesabini verir ama uygar bir toplumda. Universite egitimi ile falanca firmada calisarak, iphone'dan mesaj atarak bol para kazanilarak uygar olunmuyor insan da olunmuyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem aklimda bir ara sanki (epey oldu cunku) Aziz'in OdaTV'dekileri gazina gelip Cemaate dik durusunu ovecek gibi durusun kalmisti. Hatta durun durun bu adamin cemaat konusunda soylediklerini yabana atmayin benim kafam karisti gibi bir lafini hatirliyorum. Karistirmis olabilirim. Eski yazilar siliniyor gidip arastirip bulmak gibi bir ugrasa girmeyecegim.

Yapilanlarin tiksinti verici olmasi konusunda hicbir tartisilacak durum yok. Ben de artik bu konulari cok yakindan izliyorum. Odacilari ve simdide sayende Ilk-Kursun'da topluca yazarlari okuyorum mesela. Odacilardan bir kismindan pek haz ettigimi soyleyemem. Her ne kadar davalari ve kavgalari hakli olsa da dusunce konusunda cok ham olduklarindan soylemlerinde yakayi ele vererek oyle demokrasi memokrasi degil de benim dusuncemde olmayan ezilmeli diktasinin muptelasi eski tek tufek solcu ayaklarina yatan bozuntularin araya kaynadiklari da ortada. Kamuflaj etmeye calisiyorlar ama yazdiklari bir cumle hala ne kafada olduklarini ozetliyor. M. Kemal yeni akillarina gelmis. Bunlar simdi osurup obaya sonradan tobeye gelmisleri oynuyorlar. Nesin'in oglu gibi iclerinde elbette okunacak olanlar var. Genelleme yapiyorum gibi oluyor.

Soner Yalcin'dan da okudugum Efendi kitabindan sonra epeyce bir sogudum. Ne bok yedigini hala anlamis degilim ve yazdim da hatta. O donme bu donek diyerek karalamadigi insan ve vatan perver kalmamisti o kitapta. Adeta hedef gosteriyordu. Hicbir zaman iyi oldu layigini buldu demek istemiyorum. Cunku bugun hapiste olan hicbiri ne siddete yaslanma ne de teror icin bir orgutlenme pesinde olmadigi ortada. Olsalar on kere cikardi ortaya.

1970'lerde gerek universitede ogrenciler arasinda gerek isci haklari konusunda pravokatorluge soyunup kiskirtanlar (onlar icin kolaydir boku sikisinca empriyalistlere atmak. Ama masa olmaya dunden razilardi) ve ahkam kesenler M. Kemalin adini anmadiklari halde bugun agizlarindan dusurmuyorlar bu sahtekalar. Devrimlerden bahsederken onun devrimleri asla gecmezdi konustuklarinda.

Onun icin benim bunlardan fazla bir umudum yok. Ama hicbir zaman bu insanlarin haksiz ve hukuksuz bir sekilde ahlaksizca ortada akla hayale gelmiyecek iftira yalan dolan ve sahte duzmece deliller ile Stalin Rusyasi/Hitler Almanyasina parmak isirtiracak bir komplo karsisinda olmalarini goz ardi edip yanlarinda olmamaya imkan yok. Hal boyle iken kalkip Suriye'ye insan haklari getirecegiz demekle Batida demokrasinin ne demek oldugunu bilenlere kendilerine gotleri ile guldurmeleri de cabasi.

Bekir Coskun disinda isin ozune inebilmis sacmalamadan yazan pek adam yok malesef. Dun Tanri Parcacagi konusunda yazdigi yine bir ustalik eseri. Kudurtuyor ve adama dokunamiyorlar.

Evet ayni duygularla Aziz'in bir mafya babasi olarak hapsihanede garibani kollamasi ovulecek bir sey oldugunu soylemisiz. Benim icin ama hepsi o kadar. Oyle Ulsever, Arcayurek, Yalcin Dogan, Mehmet Y. Yilmaz, Candar, Civaoglu, Cemal, Birand gibi vay anasina yahu Cemaat onunde yikilmadi yazilarina kicimla guldum. Heriflerin beyinleri donuyor is tuttuklari takima gelince ki bunlarin icinde Civaoglu ve Birand GS'li hamasetci. Uluc'u saymiyorum. Herifteki guc muhtesem yarin bir isim duser himmetine siginirim filan diye dusunmustur o.

Gerci seninde sandigim gibi kafan karismamis. Bu arada Balbay'dan da laf acilmisken sunu da duselim buraya. Erduran kirkta yilda okunulacak bir sey yazmis.

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/refik_ ... in-cagrisi

Aziz sucu yuzune vurulup hukum giydikten sonra tahliye olduguna gore bugun boyle kuru iddaname ile aylarca yillarca icerde olanlarin hepsinin saliverilmesi lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sike yap ustune para versinler :-) Bu paranin akibeti ne oldu bilmek isterdim. Dogruluk payi olduguna ihtimal vermiyorum ama...

http://live.sporx.com/futbol/superlig/f ... Q286712SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://live.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q286732SXQ

"Ben bu kokusmus ortamda dogrucu Davut olmam" demeye getiriyor. Karismasini cizdi bence, ama sizlere göre dogru yapiyor olabilir.

"UEFA ceza verseydi 1 sene ceza verirdi" görusunu acmasini isterdim. Bunlar aralarinda "ne kadar ceza alir" hesabina girmis olabilirler.

Transfer konusunda cok konusuyor bence, konustukca da batiyor, daha da zor bir konuma sokuyor kendisini. Birakacak Ali Durust konussun. Bu sezon yaptiklari "kaliteli ve nokta" transferler fos cikarsa, serefsiz medya hesabini sorar. Dua etsin isler biraz iyiye gidiyor yoksayi görurduk.

Ilk paragrafta yazdigim gibi baskan karismasini ciziyor, ve cizmeye devam ediyor. Sike sorusturmasinda tutumu garip. Rakip diye bildigin takim sike ile bir yerlere gelmek istiyor, ustelik baskanlari bu ise karismis (simdilik hukum giymis), sen "ucu bana dokunmadigi surece" taraf olmam diyorsun... :D bre adam hatirlatmak isterim.

1. Adam sampuan olmus paralari kasasina koymus göturmus, sen az daha kume dusuyorsun. Nasil ucu sana dokunmadi? Sana ve camiana öyle bir dokundurdular ki. Sonra sike surecinde GS'i bu ise karsitirmak icin elinden geleni yapan kimlerdi acaba? Bu kadar saf bir insan oldugunuza inanmiyorum, ama manevra yapmanin da bir anlami kalmadi artik. Sadri Sener ne kadar deli dolu gözukse de tavrini ilk gunden koydu, nedeni verilmeyen bir kupa ve para (karar yargitaydan gecerse verilmemesi TFF icin buyuk bir ayip ve eyyamcilik olur). Sen bana birsey olmadi diyorsan sasarim senin aklina acikcasi.

2. TFF senin de federasyonun degil mi? TFF'in itibari senin de itibarin.

3. Bugun dahi hukum giymis sahislar basrolde, TFF de cirit atiyor, sen taraf olmam diyorsun.

4. Ayrica (son ama en önemli husus bence) Bu tavriniz sizi suc ortagi etmiyor mu acaba. "Turk futbolunun temizlenmesinde katkim olmaz olamaz" demeye getiriyorsunuz.

Bu sezonun da icine ettiginiz icin basta TFF olmak uzere, sevgili baskanimiza tesekkur ediyorum. Bu demeci hic vermeseydi daha iyi olurdu. Hak nasil yenir sayelerinde ögrendik. Bir degil birkac kisinin ha öyle ha böyle bu isin icinde olmasi gerekiyormus. Böylelikle GS'in bir sekil diyet borcu ödedigini ögrenmis olduk. Bunu baska turlu yorumlayan var ise buyursun.

Biraz agir oldu ama icimden geleni yazdim.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu da sulandirmanin bir boyutu..."onlar yapiyor biz yapmisiz ne yani" gibilerinden :D

http://live.sporx.com/futbol/dunya/norv ... Q286773SXQ

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mahkemenin şekeden suçlu bulduğu vatandaş 9 gündür dışarda ama pek ses çıkmıyor. İlk günlerde basındaki yardakçılarına yazdırdığı yazılar vardı ama artık onlarda kesildi.

Topuk yaylasına çıkınca konuşur artık

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Mahkemenin şekeden suçlu bulduğu vatandaş 9 gündür dışarda ama pek ses çıkmıyor. İlk günlerde basındaki yardakçılarına yazdırdığı yazılar vardı ama artık onlarda kesildi.

Topuk yaylasına çıkınca konuşur artık

Yakayi kurtardigina sevincinden konusupta fincanci katirlarini yine urkutmekten korkuyordur. Hem artik konusulacak bir sey kaldi mi ki? Evde bu sarkiyi dinliyormus simdilerde.

Hadi Bakalim kolay gelsin,
bir acayip zor yaris
Bana ne aman
Ben anlamam
pek hesapli ince is

Sen seni bil sen seni
Sen siki tut ceneni
Eline diline hakim ol
Dikaaaaat
Sonra oculer yer seni
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bizim konularin disinda dunya futbolunda da donen bazi dolaplar ve suregelen mahkemeler var. Takip ediyormusunuz bilmiyorum. Son iki gunde olay iyice patladi.

FIFA'NIN UST YONETICLERININ RUSVET ALDIGI IDDIALARI ARIK SADECE IDDIA DEGIL SANIRIM, BLATTER YERINI YAKINDA TEMIZ !! PLATINIYE BIRAKIR ARTIK

http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/18813156
http://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-17345455

Sepp Blatter knew of 'bribes' to Fifa officials

Fifa president Sepp Blatter was aware senior officials were paid millions of pounds, according to a court investigation into bribery claims.

Former president Joao Havelange and executive committee member Ricardo Teixeira were named on Wednesday as having received huge sums by Fifa's former marketing partner ISL.
Neither were disciplined by Fifa.

The finding that Fifa had knowledge of the bribery payments to persons within its organs is not questioned

Documents released to a Swiss court
Instead, Fifa paid £1.64m (2.5m Swiss francs) to a Swiss court on condition criminal proceedings were dropped.

On Fifa's website, Blatter says he knew about the payments but that they were legal at the time.
He said: "Back then, such payments could even be deducted from tax as a business expense. Today, that would be punishable under law.

"You can't judge the past on the basis of today's standards. Otherwise it would end up with moral justice. I can't have known about an offence that wasn't even one."

Switzerland's supreme court ordered the publication of the documents identifying which senior officials took millions of dollars in payments from ISL, which collapsed into bankruptcy in 2001.
The papers were released to five media organisations, including the BBC, and detail the compensation which closed the criminal probe in May 2010.

In November that year, the BBC's Panorama programme alleged that three senior Fifa officials, including Teixeira, took bribes from Swiss-based ISL in the 1990s, though commercial bribery was not a crime in Switzerland at the time.

The document states: "The finding that Fifa had knowledge of the bribery payments to persons within its organs is not questioned."

Joao Havelange
Born in May 1916 in Rio de Janeiro, Brazil
Earned a law degree in 1936
Won a bronze medal in water polo at 1951 Pan American Games
Succeeded Sir Stanley Rous as Fifa president in 1974
A stadium named in his honour opened in Rio de Janeiro in 2007
Havelange received at least £986,000 and executive committee member Ricardo Teixeira at least £8.4m.

The Swiss prosecutor's report, published by Fifa, reveals the pair may have received up to £14.4m.
They were the only two Fifa officials named in the report.
Havelange was Fifa president for 24 years before being succeeded by Sepp Blatter in 1998. The 96-year-old Brazilian, who remains Fifa's honorary president, has been treated extensively in a Rio de Janeiro hospital this year for septic arthritis.

He resigned his 48-year International Olympic Commitee membership, citing health reasons, in December - days before the Olympic body was due to sanction him following its own investigation into wrongdoing connected to ISL.

Teixeira, Havelange's former son-in-law, this year resigned as head of Brazil's football federation and the 2014 World Cup organising committee, and gave up his Fifa executive committee seat, citing unspecified health and personal reasons.

BU DA DIGER HIKAYE

Brazil football boss Ricardo Teixeira resigns

Ricardo Teixeira was overseeing Brazil's preparations for the 2014 World Cup

The head of Brazil's football federation, Ricardo Teixeira, has stepped down from his post, days after taking sick leave.

He also resigned from the 2014 World Cup organising committee.

Mr Teixeira, who led the federation for 23 years, had come under pressure over corruption allegations, which he has denied.

He has been investigated on suspicion of crimes including tax evasion but has never been convicted of any offence.

Former Sao Paulo Governor Jose Maria Marin, 79, will be replacing Mr Teixeira in both posts.

Mr Marin read out the letter in which Mr Teixeira announced his "permanent resignation".

Mounting speculation

Mr Teixeira said he was leaving with a sense of "mission accomplished".

"Football in our country is associated with two things: talent and disorganisation," he wrote.

Continue reading the main story
RICARDO TEIXEIRA

President of Brazilian Football Confederation 1989 - 2012

Six terms in office
Had final say on hiring and firing national team coaches
Brazil won 1994 and 2002 World Cup during his tenure
Head of 2014 World Cup Organising Committee
Divorced Lucia Havelange, daughter of ex-Fifa president Joao Havelange, in 1997 after 30 years of marriage

He said he had done what was within his reach, sacrificing his health.

Last week, Mr Teixeira announced he was taking leave of absence for medical reasons. However, he did not specify the nature of his health problems.

Mr Marin said nothing would immediately change at the football federation or at the World Cup organising committee under his command.

Pressure started growing on Mr Teixeira to resign after new corruption allegations surfaced earlier this month.

But state federations voted unanimously to confirm him in the posts.

In 2001, the Brazilian Congress investigated Mr Teixeira on suspicion of 13 crimes, including tax evasion, money laundering and misleading lawmakers, but no charges were brought.

He has also been investigated for allegedly taking kickbacks from a marketing firm that worked closely with Fifa in the 1990s.

And the English Football Association accused him of improper conduct during bidding for the 2018 World Cup.

He has denied all the allegations and has never been convicted.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Iskocya'daki klupler birliginin gucu ... Biz de goy goy..

http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/18813407
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şikecilerin Kralı konuşmuş bugün:

Havuzdan çıkıyorlarmış. E tabi, adam işediği havuzda yüzer mi?

Fenerbahçe Kuva-i Milliyeymişşş.

Hıncalı kaynak gösterip GS'ye sallamış yine, taa 1976'dan. Kaç gündür girdiği delikte arşiv taraması yapıyordu demek.

Biz şerefsiz miyiz diye bir soru sormuş! Cevabını ben vereyim, şerefsizin önde gideninisiniz!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de okudum. Yine sap yemis saman sicmis. Milletvekillerini tutsunlar ve bunun gibi hukum yemis serefsizleri salip boyle konustursunlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply