M.Ali Aydinlar:GS'ın kupasını geri alırız

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: M.Ali Aydinlar:GS'ın kupasını geri alırız

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:GS'in ne yapmasini bekliyorsunuz? Ligden mi cekilsin? Artik sadece bir non-profit klup degil - hissedarlarini mutlu etmesi gereken bir sirket. Bu ligde oynamazsa gelir kaynagi olabilecek baska bir alternatif mi var? Harlem Globetrotters gibi gosteri takimi mi olacagiz? Yurt disinda kurulan enternasyonal bir lig var da orayami gidecegiz? Alternatif nedir?
Elbette canim. Yapilacak bir sey yok. Klupler birliginden bile cekilmesi aleyhine. Artik bu is para icin yapiliyor. Oyle gurur mururla yureyecek bir is degil. Pislige bulasmadan yapilcak is bu federasyonun altini oyup yeni bir federasyonda iyi bir sekilde temsil edilebilmek.
Inanilacak gibi degil. Suclular mazlum durumuna gecmek uzereler. Bunada herkez canak tutuyor.

Yapilmasi gerekenleri federasyon baskani yapmasi gerekirken basimiza bas uckagitci kesilip kurallari degistiriyor. Bi Allahin kulu dur diyemiyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:GS'in ne yapmasini bekliyorsunuz? Ligden mi cekilsin? Artik sadece bir non-profit klup degil - hissedarlarini mutlu etmesi gereken bir sirket. Bu ligde oynamazsa gelir kaynagi olabilecek baska bir alternatif mi var? Harlem Globetrotters gibi gosteri takimi mi olacagiz? Yurt disinda kurulan enternasyonal bir lig var da orayami gidecegiz? Alternatif nedir?
Elbette canim. Yapilacak bir sey yok. Klupler birliginden bile cekilmesi aleyhine. Artik bu is para icin yapiliyor. Oyle gurur mururla yureyecek bir is degil. Pislige bulasmadan yapilcak is bu federasyonun altini oyup yeni bir federasyonda iyi bir sekilde temsil edilebilmek.
Inanilacak gibi degil. Suclular mazlum durumuna gecmek uzereler. Bunada herkez canak tutuyor.

Yapilmasi gerekenleri federasyon baskani yapmasi gerekirken basimiza bas uckagitci kesilip kurallari degistiriyor. Bi Allahin kulu dur diyemiyor.

Bunu bu herif secilmeden gorup ona gore onlemini alacaklardi klup olarak. Bir kere herifin secilmesi etik olarak yanlis. Sahibi mi yoksa en buyuk hissedar mi (arastirmadim ama herifin Acibadem denilen bizim futbolculari badem eden hastahane ile direk iliskisi var) oldugu bir isletme FB destekcisi yahu. Bundan ala iliski celiskisi olabilir mi? Bu ortaya atilarak bu herifin FB ile cikar iliskisi icinde oldugu ortaya atmak varken sen bunu yapma ayip olur diye. Secildikten sonra olursa boyle olur iste.

Simdi su cam yarmasinin klupler birligi baskani secilmesi normal mi? Degil. Sen de oy veriyorsun ama yarin heriften sikayet edeceksen adama derler sen de oy verdin ya ne oldu diye. Cunku Haci Cavcav gibi heriflere boyun egiyorsun. Sonra da sikayet etmiyeceksin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mert bu kadar transfer yapmayabilirdi mesela, neden 'onlarin' ekmegine yag surup duruyor bunu anlamiyorum...ve bu lig icin gercekten cöpe atilmis para. 'Low water mark'a ulastilar mi bilmiyorum ama dun ucuz kurtulmuslar...gerekce, sinekler ve hava sicakligi.

Mert gerekirse GS'i ligden cekerdim, tam adamini buldun soruyorsun. GS ismi var kendisi yok artik. 'Kulupler birligi olarak...' dediklerinde sinirleniyorum bu yuzden.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:
Mert bu kadar transfer yapmayabilirdi mesela, neden 'onlarin' ekmegine yag surup duruyor bunu anlamiyorum...ve bu lig icin gercekten cöpe atilmis para. 'Low water mark'a ulastilar mi bilmiyorum ama dun ucuz kurtulmuslar...gerekce, sinekler ve hava sicakligi.

Mert gerekirse GS'i ligden cekerdim, tam adamini buldun soruyorsun. GS ismi var kendisi yok artik. 'Kulupler birligi olarak...' dediklerinde sinirleniyorum bu yuzden.
Transfer konusunda 100% hak veriyorum - anlamsiz isler donuyor... Marka olsun isterse sakat olsun mantigi ile transfer yapiliyor.

Ligden cekilme ve klupler birligi konularinda ise idealist tavir alabilmek icin bir alternatifin olmasi gerektigine inaniyorum --- ya sev yada terket gibi bir durumda eger alternatifin yoksa terkedemezsin. Su anda TR'de ikitidarda olan partiyi begenmeyen bircok insan TR'yi terketmek istiyor mesela ama alternatifi yoksa nasil terketsin?

Post Reply