Bu hakikaten komik bir haber :) sen çok yaşaaa fenerbahçeee!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Burak Ayyildiz

Bu hakikaten komik bir haber :) sen çok yaşaaa fenerbahçeee!

Post by Burak Ayyildiz »

Kıyamadım hiç bir başlığın altına post etmeye, ayrı bir topik açtım o yüzden. Böylesi bir hikaye efsane olur, nesiller boyu anlatılır herhalde :lol:

http://spor.milliyet.com.tr/fenerbahcel ... efault.htm
Fenerbahçeli sporcular gölde kupa aradı

16:21 | 21 Ağustos 2011
SAKARYA’nın Sapanca İlçesi’nde Kırkpınar parkurunda yapılan Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası’nda Genç B Erkekler kategorisinde birincilik elde eden Fenerbahçeli sporcular, şampiyonluk coşkusuyla atladıkları Sapanca Gölü’nde birincilik kupasını kaybetti. Seviçleri 3 dakika süren Fenerbahçeli kürekçiler, kaybettikleri kupayı göle dalmalarına rağmen bulamadı.
Türkiye Kürek Federasyonu’nca haftasonu Sapanca Gölü Kırkpınar Parkurunda yapılan ve iki gün süren Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası, bugün yapılan final yarışlarıyla sona erdi. Genç B Erkekler, Genç A Bayanlar ve Genç A Erkekler kategorilerinde birincilik elde eden Fenerbahçe takımı şampiyonanın birincisi oldu.

Kupa töreninin sona ermesinin ardından şampiyon olan Fenerbahçeli sporcular kupalarıyla birlikte Sapanca Gölü’ne atlayarak sevinç coşkusunu yaşamak istedi. Ellerinde kupayla göle atlayan kürekçilerden, Genç B Erkekler 4 Tek kategorisinde birinci olan Fenerbahçeli sporculardan Mansur Abay, ayağının kaymasıyla elindeki kupayla birlikte göle düştü. Abay’ın elindeki kupa göle fırlayarak, dipteki yosun tabakasının arasında kayboldu.

DALGIÇLARIN ARAMALARI SONUÇ VERMEDİ

Kupa seviçleri üç dakika süren Fenerbahçeli sporcular ve Sakarya İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde görevli dalgıçların yaptığı uzun süreli arama çalışmalar sonuç vermedi. Kupayı yitiren Fenerbahçeli sporcu Abay, uzun süre şok yaşadı. Abay, gazetecilere sunları söyledi: "Öyle bir şanssız durum yaşıyoruz şu anda. Şampiyonluğumuz ilan edildikten sonra herkes kutlama yapmak için koşmaya başladı iskeleye doğru. Ben de koşup göle atladığım sırada ayağım kaydı ve suya düştüm. Arkadan gelen arkadaşlarım da üzerime atladı. Sonra o anda kupa elimden kayıp gitti ve tutamadım. O karmaşada kupayı bulamadık ve sudan çıktım. Etrafa baktık arkadaşlarla, ’belki biri almıştır’ diye ama kupayı bulamadık. Şu anda kaybolmuş durumda. Kupanın kaybolması şampiyonluk sevincimizi azaltamaz. Çünkü emeğimiz var sonuçta. Biz hak edip şampiyon olduk. Kupa sadece bir sembol ama bulacağız inşallah. Sonra tesislerimize götürüp Fenerbahçemiz’e hediye edeceğiz." Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven de, "Böyle bir şey şimdiye kadar yaşanmamıştı. Ben bu şekilde sporcuların kupalarla birlikte suya atlamalarına kesinlikle karşıyım" dedi.

Fenerbahceli kürekçiler kazandıkları kupayı gölde bırakarak ayrılırken, Kırkpınar Spor Kulübü kayıp kupayı bulabilmek için gölde arama calısmasını sürdürüyor.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Bu hakikaten komik bir haber :) sen çok yaşaaa fenerbahç

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Baska bir dalda da yine bizi gecip sampiyon olduklarina bakip pek fazla gulemiyorum ben
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Mon Aug 22, 2011 2:11 pm, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bunu X. dalga diye yorumlayabilirmiyiz ;-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

adet oldu artık!! bu sampiyonluk sevinçleride 3 dakika sürmüş. size yüz defa söyledik,
şampiyon olunca hemen sevinmeyin, 2-3 ay bekleyin. Bu işin Denizlisi var, bursası var, şikesi var, göle giden kupası var, var oğlu var!!

şaka bir yana , o takımdan birilerini tanıyorum. FB Teknik ekibi daha profesyonel ve disiplinli, ama olay tamamen çocukların özverisi. Fakat elle tutulur, olimpiyata gidebilecek 2 sporcuları var ki biriside gönülden FBli değil, o sporu çok seviyor ve orada imkan bulmuş. Takımın Gerisi insan ziyanlığı. Aziz Yıldırım bu sporuda göl, nehir ve deniz kenarlarında beleş yere konmak için istismar ediyor.
Olimpiyat barajını aşabilecek 2 sporcuda GSde var. Gerisi hikaye. Daha Türkiyede dogru dürüst yarışma kanalı yok.
Yarışma kanalını yapan takım fark atar.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://spor.milliyet.com.tr/-fenerbahce ... efault.htm

25 Milyon efsanesi devam ediyor. Ya gerçekten çok fena ya.. :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Bilyoner.com, 1 milyon üyesini kapsayan bir araştırmayla “Türkiye’nin Taraftar Haritası”nı çizdi......... Türkiye genelinde ise taraftarların %35’i Galatasaray, %33’ü Fenerbahçe, %20’si de Beşiktaş taraftarı.

ANDY-AR Sosyal Araştırma Merzekizi'nin mart ayı içinde bin 377 denek üzerinde yaptığı araştırmaya göre şampiyonluk yolunda Galatasaray rakiplerine göre daha önde bulunuyor.

Hürriyet Gazetesi, Türkiye'de son dönem Seçim araştırmalarının en başarılı ismi Adil Gür yönetimindeki A&G Araştırma Şirketi'ne oldukça kapsamlı ve ilginç sonuçlar elde edilen bir futbol araştırması yaptırdı...... Diğer takım taraftarları tarafından en çok kızılan takım Fenerbahçe. ...... En çok taraftar yüzde 33.8 ile Galatasaray'ın. Ardından yüzde 26.6 ile Fenerbahçe geliyor. Beşiktaş 18.4 ile üçüncü. Yüzde 10.1 ile dördüncü Trabzonspor'u yüzde 2.9 oranla Bursaspor izliyor.

Ben bu 25m taraftar mevzusuna, Atatürk'ün FB'li olma yalanı kadar taktım. Her fırsatta ağızlarına sakız ediyorlar, her ikisinin de aslı astarı yok.
Son 5-6 yıl içerisinde sanırım 3 tane adam adam akılı kamu oyu araştırması yapıldı (internet anketlerinden, facebook pool'larından bahsetmiyorum-Ha bu arada GS neredeyse bunların tamamında da rakiplerinin önünde). Bu anketlerde GS en popüler/başarılı yıllarını yaşamasada birinci çıkmıştır. Tabii asıl önemlisi bu popülaritenin gelire dönüştürmenin yollarını (kombine, lisanslı ürünler, GS TV reklamları vs.) araştırmak lazım. Yoksa kuru kuru taraftarlığın klube bir faydası yok.
Klubün belki de bu halihazırdaki taraftar liderliği konusunda bir PR kampanyası yürütmesi, bu duruma vurgu yapması lazım. Kamu oyu araştırmaların birinde GS nin rakiplerine göre taşrada farkı çok daha fazla açtığından bahsediyordu. Belki kırk yılın başında buralara tır göndermek yerine, GS Store açmak büyük şehirlere göre daha cazip hale getirilebilir. Fener bu kanalları bizden daha iyi kullanıyor.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Anket deyince aklıma Hürriyette Federasyonun FB'ye yurtdışı yasağı koymasıyla ilgili 2 gündür sonucunu açıklayamadığı son anketi geldi. İlerleyen saatlerde açıklanacak yazıyor amma 48 saattir tık yok.

Gerçi sonucu tahmin etek zor değil. Konu ne olursa olsun, %70 civarında bir kitle FB aleyhine oy verecektir.

Post Reply