Süper Lig 2011-2012

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Re: Süper Lig 2011-2012

Post by Alpay Dedeoglu »

Cullio, Stancu, ve Anıl'ı yollamak, Ardanın gidişini öngörememek,
sorunlu adamlar alıp ben adam ederim tribine girmek
düpedüz egonun esiri olmuş aptal kararlardır.
FT artık hiçbir şey öğrenemiyor, ders almıyor, boş kaldığı sezon hiç ligi
falan seyretmemiş, viski şisesinin dibine abanıp, kafa gezdirmiş gibi duruyor.

1-) Forvet sıkıntısı:

Hakem karar standartları ve türk takımlarının oynatmama taktiği yüzünden Türkiyede
forvetler çabuk yıpranıyor. Bir büyük takımın kafasının rahat etmesi için en az 4 merkez
golcü forvet lazım. Bizim elimizde vardı. Baros, Elmander, Stancu, Anıl vardı.
Zaten takım 24 kişiye inmiş, daha ne istiyorsun? Romanya liginde yarım sezonda 18 gol atmış Stancu(ki o Romanya ligi gerek altypaı gerekse Avrupa kupası başarısı olarak bizden daha başarılı), A-2 ligi kalbürüstü Anıl varken niye bunları yollayıp son vuruşu zayıf olan , gol fakiri Sercanı alırsın? İlle Drogba, Forlan, bilmemne..
BEn,ben , ben, ben, ben....
Her karar bir ego gösterisi , denenip yararı görülmüş yol varken şapkadan kuş çıkarma imkansızlığını deneme, bir önceki silip yeni bir şey yapıp krediyi sahiplenme çabası.
Eskiden oyuncu yetiştirirdi, bir de şimdi o da yok. en pahalısı neyse ondan olsun.

BArosun kafası hem FTnin egosu, hemde 1 hafta önce gelen yüksek transfer teklifi ile karıştı, Elmander sakatlandı, Stancu ile Anıl yollandı. 100 milyon euro harcatıp forvetsiz kalmak gerizekalılıktır. Geçen yılllardan ders almamaktır. Adam yetiştirememe vasıfsızlığıdır.
Öngörüsüzlüktür.

2-) Cullio'nun yollanması:

Geçen yıl Selçuk Colman ikilisi ligi domine etti. Gene Cullio sayesinde ligte kaldık ki en iyi çift yönlü orta saha oyuncularından biriydi geçen sene ligte. İleriye çok iyi destek verdi, bir sürü gol attı.
Bu arada en ucuza o oynuyor. Sırf Hagi getirdi, kredisi ona gitmesin(Ego, ego,ben,ben, ben), bir de tabii Şenol Güneşin taktiği Selçuk+arjantinli çift yön oyuncu kombinasyonunu gene kullanırsa, bu işin kredisi kendisinde olmaz benmerkezciliği.
Yok eğer Orduyu kalkındıralım diyorsanız, verin Baltaları, servetleri, aydın, pinoları falan.

3-) Balta- aydın- servet- zan tutulması
En azından 2si yollanmalıydı. Cullio, stancu, Anıl tutmalıydı.
Bu 4 tane mal elde tutuluyorsa, bana göre Kewell ve insuada kalırdı.
Servet yan ortalarda hamle yavaşlığı var. Pozisyon eksikliği var.
Kafa topuna yükselmede fundemantal problemi var. Servet her duran topa gider, ben daha kafa ile gol attığını görmedim. Zıplaması yanlış.

4-) Acayip dizilişler:

Elinde İspanyol milli sol açık Reira, Türk milli Sercan, sol açık Aydın (oynatmayacaksan yolla o zaman) var iken, ne diye Eboue oynar? sabrinin orta saha oynamadığını gördün,
ne bu inat? KAzım formsuz, ne diye inat ediyorsun?
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Maca bakmadım ve hatta play off a kadar bakmayı da düşünmüyorum. İnternetten gollere bile bakmadım.Çünkü gereksiz buluyorum. Lig benim için zaten TFF nin eski tas eski hamam kararı aldığı gün bitmişti.Zaten takım play offa kalamıyorsa başarısızdır. Play offta da bir cacık olmayacağını düşünüyorum.

FT yeni bir kitap değil daha önce okuduk. Ünal AYSAL işadamı, yani olası bir başarısızlıkta yani ilk 4-5 haftada 5 ve üstü puan kaybında müdahale edecektir.

Bu müdahale nasıl olur ? Ya devre arasında daha fazla para harcayarak 2 yada 3 transfer yapar ve bu takımdan Baros ve belki bir iki oyuncuyu daha satar. Aşının tutmasını bekler. Tutar mı ? Bence mucizelere bağlı. Yıllardır bir Marmaris kampı efsanesi konuşulur durur. Artık devir ne o devir futbolcular da ne oyuncular. FT bile kendisi değil.

Çooook parası var, hiç bir kaygısı yok, egosu kırmızı kaynama noktasını çoktan geçmiş.

Bu sene ben boşuna demiyorum plaj voleybolu yılı diye...

Bir sonraki ayak 1-6 Aralık'ta Tayland'ta...

http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/ ... anguage=en
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Fatih Terim bu ülkenin dilinden anladığı için, bu disiplinsiz, isteksiz futbolcuları, edepsiz medyayı adam eder diye düşünmüştüm ilk başta ama gönderilen futbolcuları ( özellikle Culio ) ,elde tutulanları ( Servet,Gökhan,Ayhan,Aydın,Hakan ) , yerinde oynamayanları
(Sabri,Eboue..) gördükçe Terim'i mesleki anlamda kim adam edecek diye kara kara düşünmeye başladım. Alpay'ın dediği gibi ciddi egosal problemlerden bu tip kararlar alınır, başka da mantıklı izahı yok zaten. Sonumuz hayrolsun.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Olcan Frikikten gelisen 30 metreden oyle bir vurduki Deve Dilaver ancka seyredebildi. Gol olmadan once Olcan'dan boyle sut cikabilier diyordu maci anlatan kopiller. Hic beklemiyordum ben de. Neden bizim salaklar boyle bir adam bulup transfer edemiyorlar. Salak mi bunlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alex yine aleksligini gosterdi. Durum Gaziantep'de 1-1. Wagner de bu arada tam bir sabalak oldugunu gosterdi. Bu herifleri forvet diye oynatiyorlar. Ulan o topun dibine girse kaleci yerde surunurken gol atmasi icten bile degil her ne kadar caprazda olsa. Koca 7 metrelik kale be.

Alex yine igne deliginden gecirdi. Tolunay da lok gibi yerine oturdu bakiniyor. Durum 2-1. Alex acayip hirs yapmis ki penaltiyi bile kacirdi. Ama FB Beienvenue ile attigi gol ile maci 3-1 kazaniyor.

Antalya da Kayseriyi 1-0 yenecek galiba.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:Imparator gitsin Avci'nin elini opsun... belki bayram harcligi alir... Avci bugun TDluk dersi verdi FTye... adam Cihan'dan, Can Arat'dan falan defans blogu yaratiyor... bizimki adambasi 3-4 milyona para demeyip onune gelene saciyor sonra Sabri'ye takimda yer bulacak diye taraftarin onune sacmalik sunuyor :evil:
Iyi ama ben su Avci'yi bu takimin basina getirsinler dedigimden sen futboldan anlmazsin diyorlar bu cok anlayanlar. Terim'den cacik olmaz. Ozaydin'i soguslemisti simdi sirada Aysal var. Bak onu alalim bunu alalim diye tatava yapsin. Bugun yine ibigine kadar kizardi.
Avci'nin takimi dun de Trabzon'u devirmis...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB kariyi kizi toplamis coluk cocukla beraber Saracoglu sigircik tarlasi gibi canhiras icinde.
Bu tempaya bizim beyzadeler kaldiramaz adamlar teker teker ilk 15 dakika icinde her iki takimdan sakata cikan adam var. sedye ile tasindilar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB kadinlar hamiminda terledi. Bu kadar osterejen yaramadi. Macin sonunda FB'nin golunu yan hakem yedi. Maci Ingiltereden anlatan Ingiliz bile sacmalik dedi. Kadinlarin ve mac sirasinda uyuyan cocuklar gosterildiginde de guldu. Herhalde 50 bin kisininin o kadar gurultusunde uyumak icin cocuk olmak lazim gibi bir laf etti.

MAA icin ciksin! Ligin agzina ettin. Turnike usulu ile mac oynaniyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Macin seyircisiz oynanacagini saniyordum. Yoksa kadinlar ve cocuklar adamdan sayilmiyormu?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Macin seyircisiz oynanacagini saniyordum. Yoksa kadinlar ve cocuklar adamdan sayilmiyormu?
Sen de olaylari benim gibi pek takip etmiyorsu galiba. MAA buyuk bir cigir acmis yeni marifeti ile. Tebrik eden tebrik edene. Ceza alininca maca taraftarlar karilarini, kizlarini (ve de 12 yas alti erkek cocuklar da dahil) yollayacaklarmis. Bilet bedeva. Gerci 12 yas dedim ama bugun karilarin icinde esek kadar develeri de gordum.

Bu arada belki haberin yotur BJK'basindaki cam yarmasini klupler birligi baskan secmisler. Biz yine baskan yardimcisini yollamisisz secime ama fark etmez. Herif 18 oyu da almis. Oy birligi ile bir kereste klupler birligine secilmis vaziyette. Bu keresteyi Inounu stadinda BJK yenildiginde bizim Ayhan'i cikis tunelinde sikistirip tokatlamak isterken gordugum gunu hatirladim. Terim'in basini yardiklari gundu galiba. Sonra biraz alkolluydum ondan oldu, ama biz bu herife 7 milyon sayip aldigimizda boyle oynamiuyrdu demisti.

Bu gazla verdigi demecte kume dusme cezasi adil bir ceza degil kaldirilmasi lazim biz sike yaparsak asirlik cinar olan klube ne demis? Bu gidisle kirmizi kartla oyundan filan atilan oyuncu icin de maksat oyuncuyu cezalandirmak o oyuncu atilirsa diger cocuklarin emegine yazik degil mi ama, yerine baskasi girer gibi kurallar filan da getireceklermis el birliligi ile. Malum kurallar ve kanunlar kisileri cezalandirmali. Haci Cavcav de cok mutlu olmus. 10 kisi ile kalinca takim, macin bir zevki cikmiyor bundan yayinci kurum da zarar goryordu demis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote:Macin seyircisiz oynanacagini saniyordum. Yoksa kadinlar ve cocuklar adamdan sayilmiyormu?
Sen de olaylari benim gibi pek takip etmiyorsu galiba. MAA buyuk bir cigir acmis yeni marifeti ile. Tebrik eden tebrik edene. Ceza alininca maca taraftarlar karilarini, kizlarini (ve de 12 yas alti erkek cocuklar da dahil) yollayacaklarmis. Bilet bedeva. Gerci 12 yas dedim ama bugun karilarin icinde esek kadar develeri de gordum.
.

Internet TV ve gazete basliklarindan takip etmeye calisiyorum. Bu detayi kacirmisim. Toplanti arasi maclarin sonuclarina bakyim dedim, kadin coluk cocuk resimlerini gorunce sasirdim.

Bilgi icin sagol.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

2-1'le şampiyon olmuş FB , haberimiz yok :-)
Durun yahu teker teker verin şu mizah malzemelerini, yetişemiyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=Xe6L2rmljio

http://i56.tinypic.com/10dsi9h.jpg

''3 puan alamadık, ama sonuçta yendik''

http://www.youtube.com/watch?v=TrkepbLnM5U
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

MAA cok kreatif bir insan, diyelim, baska sözcuklerde var :-) Fenerasyon gene yapti yapacagini, cezali takimin (FB okuyun) cezasini böylelikle yok saydi...neticede para cezasi gibi oldu. GS'a verilen 5 maclik cezayi unutmadim, bu sanirim tarihi bir cezaydi, benzeri görulmedi bu gune kadar zaten...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kizmayin. Bayanlar da ogrenecek bu isi. Simdi den ogrenir gibi olmuslar. gerci ben duymadim ama macin baslarinda "Ibne Trabzon olamazsin Sampiyon" diye bagirmislar. Arada sakalli biyikli karilar vardi tribunde. Herhalde onlar ogretti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakemler de aslinda her turlu hakarete hak eder olduklarini gosteriyorlar. Bursa macinda herif bir kirmizi kart cikardi akillara fikirlere saglik. Ayip yahu artik. Insan da bir haya filan olur. Gerci hayvanat gidip arkadan topu vurus icin hazirlayan adama soyle hafif zevzekce bir bindirdi. Ama artik serefszilik diz boyu. Maci anlatan Ingiliz hakir hakir guluyordu karta.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply