Süper Lig 2011-2012

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Şike Operasyonu

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Beni de cagirdilar bu aksam bu finali izlemem icin. Buranin insani hakikaten Mert ve senin dedigin gibi cok misafirperver, hayatimda bu kadar misafirperver ve yardimsever insanlar gormedim. Isvecten sonra ilac gibi geldi.
Super Lig konusunun altina yazacakken bu Sike konusunn altina atmisim bu mesaji. Neyse artik. Bu arada bakiyorum burayi cok sevdin Kerem. Fazla alistirma kendini. Burada emeklilik zor ve bundan sonrada cok zor olacak "working stiff" dedikleri birilerine calismak zorunda olanlar icin. Isvec'i bilmem ama insanlar cok aptal burada. Boyle seylerle iyi kandiriliyorlar. Bakalim ne zaman uyanacaklar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Süper Lig 2011-2012

Post by Cengiz Akgun »

Kerem insallah sIkIlmadan seyretmisindir. Ben o kadar hastasi olmadigim icin devre arasiinda Madonna sovu seyrettim birde macin sonuna baktim. Macin. Sonunda dunya samiyonlugu lafini filanda duymussundur. O kadar olacak elbette. Insallah davette meshur Tennessee BBQ'su vardi. Yedirip icirip eve yollamislardir. Gurney misafirperverligi meshurdur elbette.

Bu arada soyleyeyim. Maci NY Devleri 21-17 kazandi. Bugun yarin hem New York'ta hem de New Jersey'de iyi bir solen duzenlenir. Turkiyede bu oyunu bilmiyenler icin de sonucu aciklarsak soyle. Bir takimin ilerliye ilerliye (her ilerleme hamlesinde en az 10 yard gitmesi lazim. Bunu genelde 3 hamlede yaparlar. Is dorduncuye kalirsa riske girmemek icin top ileriye vurulur ve obur takima gecer) obur takimin sifir cizgisini gecmesine (bu cizgiye end-zone denir Olayin adi da touchdown (TD) olur) 6 puan alinir. TD'dan hemen sonra TD yapan takim topu iki direk arasindan gecirirse ekstra bir puan daha alir. Yani tam TD 7 puanlik bir oyun olur. Bu vurusa da fieldgoal (FG) derler. Eger end-zonu bulamadan uzaktan iki direk arasindan FG atarsa (butun FG atislari ayakla olur ve bunu yapan ozel ayagina hakim biri olur.) 3 puan alir. Bir de Safety (emniyet) diye bir oyun var. Onda da iki puan kazanilir. Merak eden varsa Wiki'den bakabilirsiniz Ingilizce olarak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Re: Süper Lig 2011-2012

Post by Kenan Atak »

Cangiz abi mac donuktu ama son bolum hop oturup kalkitti. Ben dogu bolgesi takimlarindan oldum olasi haz almam, ne basket ne futbolda. Baskette daha 80'lerden beri Lakers fanatigi idim, futbolda ise 49ers (ozellikle Montana oynarken). Dogu bana biraz Avrupa kulturunu hatirlatiyor o yuzden sItkim siyriliyor. Bu nedenle iki takimi da tutmadim. Bu guneyde de sizin oralardan pek haz almiyorlar.

Beni burda etkileyen insan sicakligi ve muhtesem iklim ve doga. Yoksa bozuk olan seylerin ben de farkindayim. Abi sen Stockholm'de veya Isvec'te yuzune bile bakmayan, gulmeyi unutmus buz gibi insanarla bir sene gecir ondan sonra Nebraska'ya, Kansas'a bile gitsen hayata dondum dersin. Isvec insani resmen kurutuyor, yasayan bir saman parcasina ceviriyor. Isvec'ten gidince daha iyi anladim beni ordan kacirtan nedenleri. Burda benim sirketten New Jersey'e gecen bir Turk cocukla konustum, sirf esi Turklerden uzak diye New Jersey'e gectik yoksa guneyi birakmazdim dedi. Her sabah yuzume gulumseyen insanlari, hi honey diyen patates guzellerini, sabah mis gibi gunesi, Ocak'ta bile 20 derece sicagi gorunce oh be dunya varmis diyorum. Avrupa kitasi sehir hayati, mimarisi, guvenli sosyal sartlari ile ne kadar cekici de olsa, insan faktoru herseyi cope atiyor. O Avrupa kitasinda Italya ve Yunanistan'i saymazsan kendini evinde hissedecegin tek ulke yok, milliyetcilik, irkcilik, ayirimcilik almis basini gidiyor, burda kendimi bir kez yabanci hissetmedim. Ayrica Avrupa'da oynanan futbol da bana haz vermiyor. Kari gibi kendini her hamlede yere atan simarik Zlatanlari falan gordum mu migdem bulaniyor. Ah ah kasap Benetti simdi oynayacakti ki su Zlatan'in bacagini eline versin. Bosuna Maradona ve Zico'yu bicti. Birtek adada oynanirdi kiran kirana futbol, orayi da latinler doldurdu ve hakeme aglamaktan baska birsey yaptiklari yok. Burda kiran kirana kafa goz cikiyor ama tas gibi de oynuyorlar Amerikan futbolunda. Keza basket de buyuk zevk veriyor. Yaraticiliktan uzak odun gibi Avrupa basketbolundan sonra adama spor musabakasi izleme zevki geliyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply