G.Zan hk eksi yorum

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Can Ergun

G.Zan hk eksi yorum

Post by Can Ergun »

Budur...

eskiden, mahalle maçlarında sürekli sade poğaça ile beslenmiş mal çocuklar olurdu. bunlarda hafif bir gürbüzlük de olurdu. bu adamları " bak oğlum, sen en geride dur, gelen topları ileriye doğru vur, başka bir şey yapmana gerek yok " şeklinde programlayıp kalecinin tam önüne dikerdi takım kaptanları. maç boyunca oradan ayrılmazlardı. bazen kaleci degaj yerine bu adamlara el ile top atardı. top ayağına gelir gelmez bodoslama ileri doğru vururdu bu çocuklar, topla ilerleyeyim, pas atayım, oyun kurayım vs. hak getire. işte gökhan zan bu çocuklar arasından çıkmış ve profesyonel futbol hayatının içinde olan tek kişidir. güruhtaki diğer arkadaşları onunla gurur duymaktadır.

Kaan Önem

Re: G.Zan hk eksi yorum

Post by Kaan Önem »

Biri de yazmış; Türkiye ligi takımlarında tek oynama sebebi yerli olması. Yoksa kimse böyle biri için yabancı kontenjanını boşa harcamak istemezdi diye. İkisi de bomba yorum olmuş hakikaten, yerlere yattım gülmekten :lol:

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Butun bunlar genc takimlardaki egitim eksikliginden kaynaklaniyor.Dusunsenize 2 milyon civarinda Turk'un yasadigi(yanlissa duzeltin lutfen) Almanya'da bizim memlekette yetisenlerden daha iyi Turk oyuncular yetisiyor.Kulupler ozkaynak duzenlerine IYI yatirim yapacaklarina paralarini transferde carcur ediyorlar.Bu sartlarda,Gokhan Zan,Servet gibi oyuncularin yetistigine sukredelim.

Alt yapisi saglam olmayan hersey eninde sonunda cokmeye mahkumdur.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Peki abi, neredeyse utanmasalar daha dünyaya gelir gelmez ailelerin çocuğu futbolcu yapmak için kuluplere götürdüğü, birbiriyle yarıştığı, her yaz futbol okullarına yazdırdığı, en az 75 milyondan müteşekkil nüfusa sahip (kim bilir kaç tane ülkeden fazladır bu sayı), futboldan başka bir sporun esamesinin de okunmadığı (bunlardan kastım şunlar:basında futbol dışında ciddi bir şekilde başka bir spora ayrılan yer, bu sporun 7/24 durmaksızın bir sürü kişi tarafından sürekli yorumlanması, üzerine yazılıp çizilmesi ve futbol ile ilgili eğitime, idmana ayrılan sürenin bunca fazla olması) bu ülkede bütün bunlara rağmen hala tek elle tutulur başarının 2002 dünya kupası 3.lüğü ve GS'nin 2000 avrupa Şampiyonluğu olması biraz garip değil mi? Yazın bisiklet izliyorum, Fransa Bisiklet turunu, estonyalı, kazak bile var. :roll: Atletizmi açıyorum çok ciddiyim butanlı vardı. (Butan diye bir ülkenin varlığından bu ülkede kaç insan haberdardır acaba.) Yüzme ve artistik dalış şampiyonasını açıyorum kanadalılar var. Eee? hadi bunları bir nebze anlarım, peki ya 7/24 onunla yatılıp kalkılan futbolda hala bunca şeye rağmen ne diye elle tutulur hiçbirşey yok? İşte burda bir sorun var. Bu medyadaki kerkenezler ancak birbiriyle sidik yarıştırıyor. Teknik'ten taktikten bihaber ne kadar adam varsa da alleme-i cihan muamalesi görüyor, her allahın günü tv'de cik cikliyor. Ama işte ortada bir şey yok, Kıçıkırık israil takımı, ukrayna takımları, danimarka takımları geliyor, bizimkileri tokatlayıp gidiyor. Gökhan Zan da milli takımın yıldızı diye yazılıyor. Ya bu futbolcular idmanda ne yapıyor, ne öğretiliyor bunlara cidden çok merak ediyorum. Herif tandem oynuyor, havadan gelen her topu sektiriyor. Hiç mi Avrupa maçı izlemezsin, hiç mi nasiplenmezsin anlamıyorum. Teknik direktörü de bilmiyor demek ki, yada biliyor, söylüyor, adam bildiğini okuyor. Bunların hiçbiri açıkçası umurumda bile değil. Ben son 3 senedir Snooker, Bisiklet, Yüzme sporlarına dadandım. Evde otururken neredeyse hep eurosport açık. Yemin ediyorum bunca sene bunları izleyerek boşa zaman tüketmişim, anladım. Adam kaç yüz kilometrelik bisiklet turunda dikenli tellere dalıyor kaza yapıp, her yeri sıyrılmış yırtık bacağıyla pedal basmaya devam ediyor, arkadaşları yarışı bırakıp onu yerinden kaldırıyor, devam etmesine yardım ediyor ve o halde yarışı bitiriyor, kıçıkırık futbolcu bozuntuları dokunmadan kendini yere atıp kendini paralıyor ayağı kırılmışcasına. Hepsinden tiksiniyorum artık bunların.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kaan, Gokhan'in oynadigi futbolu ben de begenmiyorum.Onun bu durumda olmasinda esasinda bir cok etken var.Genc takimlardaki egitim yetersiz tamam. Fakat bir sporcunun gelisiminde kendisi(disiplin,caliskanlik,ogrenme ve kendini gelistirme arzusu,ahlak,vb.),ailesi,arkadaslari,ve ogretmenleri de cok onemli bir yer tutuyor bence.
Bu yastan sonra yapabilecegi fazla bir sey de yok diye dusunuyorum.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Post Reply