STSL 4. Hafta: Galatasaray -Eskisehirspor 2-0 (G.Zan,Melo)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Re: STSL 4. Hafta: Galatasaray -Eskisehirspor 2-0 (G.Zan,Mel

Post by Can Ergun »

Bugün Aslantepe'ye gittim, takimi canli izledim. Maç ve takimla ilgili izlenimler:

- Kazim, melo'dan sonra en etkkli adamdi, özellikle defansif manada cok is yapti, atak organizasyonlarinda gerekli kosulari yapmadi pek o yönden elestirilebilir ama burda söylediklerinizi hak edecek bisey yapmadi, gayet takim icin oynadi ve mucadele etti.

-Melo cok cok iyi futbolcu, hersey var herifte ve bu hersey 100 uzerinden 75-80 , gercek bir futbolcu.

-Hakan ve Engin gayet iyiydiler, Riera biraz elestirilebilir fizik acisindan, ama o da cok kaliteli bir oyuncu.

-takimda ciddi bir atak organizasyonu eksikligi , capraz kosular, bosa kacma ve dikne oynama sorunu vardi. Sercan cok is yapardi bugun

-Selcuk ve Melo kademeli olarak kaleye yaklasmali, 3. Bolge denilen yerde cogalma, ara pas olaylarimiz sikintili.

-stad ve atmosfer oldukca iyi , hersey guzel ama icini dolduranlarin medeniyet seviyesinden dolayi, giris-cikis ve metro kismi sakincali. Ben nelere maruz kalacagimi hissettim ve 83.dk da ciktm

- tekrar ediyim, kazim oldukca iyiydi

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote: ..
- tekrar ediyim, kazim oldukca iyiydi
Topsuz ne yaptigi TV'den gozukmuyor ama TV'de topla ne yaptigini gorduk. Hicbir faydali bir hareketi olmadi topla. Ne pas atabildi ne de ortalayabildi. Sabri bile daha iyi idi bu konuda. Hangi faydasini kacirmis olabiliriz ki?

Dun Hakan Balta oldukca iyi idi. O yuzdende Ispanyol fena halde siritti. Hakan eski formuna donuyor gibi.

Zan gol atti ama bes dakika evvel yine rakibe diger maclarda yaptigi gibi pas verip yine az daha gol yedirtiyordu. Onun icin benim gozumde hala eskisi gibi dengesizin teki.

Evet Melo bugune kadar iyi diye getirilen Brezilyalilarin icinde en iyisi gibi duruyor ama ben bu adamlara hala guvenemiyorum. Yarin Istanbul gecelerine baslarsa tadindan yenmez.

GS hala bir santrafor boslugu var. Elmander'in istedigi sekilde arkaya bakip doldur demekle bu is olacak gibi degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bence santrafordan ziyade mental eksikligi var takimin bu da Terimle alakali gibi. Taraftarin gazina gelip cosmayin ileri cikma konusunda demis olabilir. Sonucta bu maci aldigimizda 5 sira falan yukseldik. Kazimin bu kadar defans yapmasi da bunla alakali olabilir.

Bir de Engin Baytar bayaa ortasaha da Culio gibiydi, tipi de benziyor, sol ayakli bir sol ic oyuncumuz var diyebiliriz. Solda Balta,Engin,Riera sagda Eboue,Kazim,Sercan iyi kanat isleri yapabilirler. Yeter ki takim olarak biraz ilerde cogalalim

Gokhan ve Sabri siritiyor takmda

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote:
Evet Melo bugune kadar iyi diye getirilen Brezilyalilarin icinde en iyisi gibi duruyor ama ben bu adamlara hala guvenemiyorum. Yarin Istanbul gecelerine baslarsa tadindan yenmez.
Cengiz abi:

Melo su anda kiralik ve $13 milyon euro bonservisi var. Su an tum eforu ve ugrasisi kontrat icin olabilir. GS beni alsa da soyle en az 3-4 senelik, seneligi 3-4 milyon eurodan bir anlasma yapsin diye dusunuyor olabilir. Adam akilli, bir sene kendini kasip oynayacak sonra yatacak ve butun hayatini garantileyecek. Sonra da gelsin Raki, balik, sis kebap, istanbul geceleri alemleri.

Ben de Brezilyalilara kesinlikle guvenemiyorum. Seneye cok farkli bir Melo ile karsilasabiliriz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:Bence santrafordan ziyade mental eksikligi var takimin bu da Terimle alakali gibi. ...
Vallahi ne eksikligi var orasini bilemem ama golu atanlar forvet futbolculari olamdigina gore ortada bir sacmalik var. Zan ve Melo gol atiyor defanstan cikip. O zaman bunun bir aciklamasi olmali. Ben Elmander'in gozu arkada indirin su topu suraya diye gostererek oynamasindan bir sey anlamis degilim. gerci Elmader'in kalecinin kafasina nisanladigi guzel bir hamlesi oldu ama hepsi o kadar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Cengiz abi:

Melo su anda kiralik ve $13 milyon euro bonservisi var. Su an tum eforu ve ugrasisi kontrat icin olabilir. GS beni alsa da soyle en az 3-4 senelik, seneligi 3-4 milyon eurodan bir anlasma yapsin diye dusunuyor olabilir. Adam akilli, bir sene kendini kasip oynayacak sonra yatacak ve butun hayatini garantileyecek. Sonra da gelsin Raki, balik, sis kebap, istanbul geceleri alemleri.

Ben de Brezilyalilara kesinlikle guvenemiyorum. Seneye cok farkli bir Melo ile karsilasabiliriz.
Demek oyle, yani kiralik. O zaman seninde farkinda oldugun gibi tam ustune bastin kaldir ayagini bu is desene. Haklidir boyle dusunmekte. Ayiplamamak lazim. Cunku boyle cok para sactilar kendinden onceki Brezilyalilara. En komigi ise Elano oldu. Brezilya takiminda oynuyor diye durtuler herifi bizimkilere o da karpuz gibi yatti ve ancak giderken kalkti. "Benim adim Lincoln degil Elano" demisti ustelik imzayi atarken ve Lincoln'u aratti idi. Bu ikisi simdi Brezilyada aprariyorlar ve de cekip kopariyorlar mi acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Konu Kazim'dan acildi ve Sabah'ta su lafi soyleyen herifi bokum kadar sevmem. Ama dedikleri Kazim konusunda benim ve Mert'in soyledikleri ile cakisiyor.
Sevgili Fatih hocamdan bir ricam var. Odasına kapansın; şu Galatasaray'ın 4 lig maçını başından sonuna izlesin. Ondan sonra bana telefon edip, "Hıncal, ben 4 maçı izledim. Sen görmüyorsun ama Kazım takıma şu bakımdan lazım" desin bana...

Kenara aldığı diğer oyunculara tavrını seyrettim, Kazım'a olan tavrını seyrettim. Belli, Kazım'a bir sempatisi var. Sevebilir; ona benim itirazım yok. Ama Galatasaray'ın sorumlu adamının, sahaya, sempati ve antipatilerini yansıtmaması lazım.

Geçen hafta yapılan 3 değişiklikte de ben Kazım'ın kenara alınmasını bekledim; Kazım'ı oyunda tuttu!.. Galatasaray'ın en kötüsü, en işe yaramayan adamı... Ondan bir evvelki maç seyirci tarafından yuhalanarak oyundan çıktı Kazım... Ama devamlı ilk 11'de oynuyor ve ne işe yaradığını ben anlamıyorum. Attığı topların yüzde 80'i rakibe gidiyor. rakibi dağıtan, parçalayan bir yanı yok. 40 yılda bir ayağına oturacak da gol atacak!.. Bu mu yani!..
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin ozeti:

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply