STSL 5. Hafta:Ankaragucu-Galatasaray 0-3 (kk,Kazim,Baros(p))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Tanyeri

Re: STSL 5. Hafta:Ankaragucu-Galatasaray 0-3 (kk,Kazim,Baros

Post by Murat Tanyeri »

Baros devre arasi muhtemelen yolcu - bir kac hafta daha atar kendini. Dayanin.

Murat Tanyeri

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:Baros'a yapılan faul ve dolayısı ile penaltıydı, herif arkası dönük top alırken yediği tekmelere faul çalınmayan bir ligde, öküz hakemler yüzünden böyle davranıyor olmasın? ..... Bi küfretmediğiniz kalmış Baros'a, pes...

....
Olabilir neden olmasin. Ben maci seyretmedim. O yuzden kufur filana kadar gelecek bir lafta soylemedim. Barosun ne yapip ne yapmayacagi konusunda hepimizin bir fikri var. GS faydali olmus bir forvettir . Gol atmasini bilir. Ama dedigim gibi pislik konusunda firsatini bulursa yapar. Bunu yaptiginda bu pisligi ayiklamak hakeme duser.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Dünya futbolunda genel olarak bir forvet sıkıntısı varken Baros gibi bir oyuncuyu kaybetmemeliyiz.Falcao mesela Baros ile hemen hemen ayni teknik ozelliklerde, tabii ki daha. Genc, hizli, atletik vs ama sutlari, adam eksiltmesi, driplingi vs bircok konuda çok çılgın bir fark yok aralarinda, Falcao 43m €...

Dün Baros oyuna girdi, oldukca zor bir pozisyonda, kaleyi arkasi donuk, seken topu aldi, etrafinda kimse yok gs'dan, sag, sol, feyk vs rakibe sari karti aldirdi. Etkili yerden duran top...

5 dk sonra penalti yaptirdi, gece bi daha izledim, sut acisi, şansi pek yok, rakip saginda ve cok yakin, Baros sag ayakli bir oyuncu, o pozisyonda sol ile top suruyor ve topu kontrol ettikten sonraki ilk dokunusundan sonra darbeyi yiyiyor, penaltiyi dusunme vs konuyla alakasiz bence.

Yine bir 5 dk sonra ayni sekilde, arkasi dönük topu aldi, rakip nooluyoruz demeden zart diye döndü biraz gununde olsaydi karsi karsiya kalmisti. Bu herif bence hala Turk Ligindeki en iyi forvet oyuncusudur. Elmander gibi her mac 10km uzerinde kosan bir oyuncu varken,ikisini birlikte izlemek lazim.

Esas elestirilmesi gereken Riera var o da cok yeni, daha erken...

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Sonuc 1-5 ya da 1-6 da olabilirdi. Takim rayina oturabilmek icin caba gosteriyor. Begendigim noktalardan bir tanesi ise yuksek isabetli pas sayisi. Evet, zayif takima karsi oynadik ama son haftalarda bizim de "guclu takim" kategorisinde oldugumuz soylenemez. Bu macta daha cok kosu yoluna top atmalar, takim olarak defans yapma ve insiyatif alma gibi ozeldigimiz seyleri gorebildim. Kazim'in golu cok guzeldi fakat ikinci yarinin ortasinda sonra sanki ciddiyetini kaybetti. Kirmizi karta da cok yaklasti. Tribunlere de 3-0 hareketi cekti yanilmiyorsam.

Sol kanatta yine pek bir kipirdama goremedim. Riera ileride etkili degildi fakat geriye yardima gelmesi olumlu. Bence 2-3 haftaya daha ihtiyaci var. Zannedersem rakibin tek bariz pozisyonu sol tarafa atilan bir pasta defansin komaya girmesiyle olustu. Muslera topu cok guzel cikardi ve takibindeki atakta serbest vurustan gelen topu rakip kendi kalesine atti.

Baytar 70. dakikada dalagi sisene kadar iyi oynadi. Boyle oynamaya devam ederse Yekta'ya formayi uzun sure gostermez.

Elmander bekledigim gibi. Cok istekli, hizli ve mucadeleyi seviyor. Baros'u Elamnder'le beraber ilk 11 de gormek isterim fakat gorunen oyleki FT tek forvette israrli.

Penalti pozisyonunda Baros dikine gidince de Aydin'in fazla yapabilecegi birsey kalmadi. Kendisi de roportajda soyledi.

Milli mac arasinda cok iyi hazirlanmamiz gerekli. Bursa maci cok onemli bir viraj. Kendi sahamizda beraberlik gibi bir luksumuz yok.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Uzun lafin kisasi burada. Penalti adam gibi penalti. Fransiz hakem formadan cekmeye bile BJK'in aleyhine penalti vermisti gectigimiz persembe gunu. Baros'unkinde itekleme ve engellemeye calisma ve ayagina vuruyor. Hakem guzel gormus. Aslinda daha maca gireli 5 dakika olmus bir adam icin tank gibi bunlar durdurulmasina pek mazaret degil ama isi saglama almis. Hakli. Yalniz hakemler bunu buyuk takimin aleyhinede calmalilar ki adam gibi oynamayi ogrensinler. Kazim'in golu de guzel. Begendim. Boyle gol attiktan sonra yatmasina pek ses cikarilmaz. O zaman da oyundan alinmasi lazim ki alinmiyorsa bu da kelaynak'in kabahati.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply