Turkish Airlines Euroleague'deyiz!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Turkish Airlines Euroleague'deyiz!

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Kısa bir hatırlatma yapak gerekirse,

EuroLeague'de ayni gurupta oldugumuz Olympiakos'la kendi evimizdeki ilk macta, 3. periyotta farkin GS lehine 14 sayi oldugu bir donemden sonra, asagidaki son saniye ucluguyle mac uzatmaya gitti

http://www.youtube.com/watch?v=LtUII5_GLZU

Ama uzatmalarda 78-77 galip gelmesini bildik

Ilk 16 Gurubumuzdaki son macta Olympiakos'a 88-81 maglup olduk ve esit sayida galibiyetimiz olmasina ragmen averajla 3. sirada kaldik ve elendik. tek galibiyetini bize karsi alan Efes Pilsen (Gicikligina A. Efes yazmiyorum) Olympiakos'u iki mactan birinde yenebilseydi (Istanbul'da 2 sayiyla kaybettiler) veya iki macta 6 puanlik fark olusmasaydi guruptan cikan takim biz olacaktik.

Mac sonu:

http://www.youtube.com/watch?v=su446sWxhPI

Sonra bu takim gitti guruplarda 96-64 yenildigi takimla final oynadi ve muthis bir finalle kupayi kazandi:

http://www.youtube.com/watch?v=tbFCvCuR0Qs

Eleme turlariyla katildigimiz, ve ilk 16'ya kalmanin basarili sayilmaya yetecegini dusundugumuz bir sezonda dortlu finale ve sampiyonluga bu kadar yakin olabildik.

ilk 16'daki unutulmaz bir basarimiz da elbetteki Istanbul'daki CSKA maciydi. O zamana kadar sezondaki tek yenilgilerini bizden aldilar:

http://www.youtube.com/watch?v=6HnCEsadxuY

Oktay Mahmuti'yle 2+2 sozlesme yenilendigini ve bu sezonki basarili kulup yonetimini goz onunde bulundurunca, seneye futbolda Sampiyonlar Ligi'nde, basketbolda da Euroleague'de iddiali bir takim izleyecek olmanin mutlulugu icerisindeyim. Umarim basketbol takimimiz Besiktas'i yari finalde, Efes Pilsen-Banvit eslesmesinin galibini de finalde eler ve lider bitirdigi sezonu sampiyonlukla taclandirir.
Last edited by Eray Tunç on Tue May 15, 2012 10:21 pm, edited 3 times in total.

Mehmet Gurdal Cetin

Efsane geri dondu :D

Paul Dawkins bu aksam ABDI IPEKCI'de

Nasil goresim gelmis,

14 yas ergenliklerimin Sampiyonu

Seni nasil unuturum...

Ulan bi de Michael Scearce'u (Skors bildiginiz skors :) ) getirin be...

Potaya ayaklarindan kendini ters asar 5-10 dakka sallanir milleti mac oncesi cilgina cevirirdi :D

Cok guzel gunler bunlar

Gunlerden yine GALATASARAY !!
TRUST GALATASARAY
MGC

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

İlk macı 75-74 aldık . Haydi Aslanlar
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Fark acilmisti, birden oyuna ortak oldular...daha önce de gördugum. Hic de hos olmadi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

İkinci maçı ne yazıkki 81-72 kaybettik. Bundan sonraki 2 maç BJK'nin sahasında. İşimiz hiç kolay olmayacak. Bu eşleşmeden galip çıkan çok büyük olasılıkla şampiyon olacak.

Ataman maçtan sonra şöyle bir açıklama yapmış:
..."İkinci devreye başlarken, değişik bir şey yapmamız gerekiyordu. Dünkü antrenmanda yardımcı antrenör Yağızer Uluğ çok önemli bir şey söyledi bana. Bundan önce Galatasaray Medical Park'ı yendiğimiz iki maçta da farklı şeyler yaparak, onları düzen dışına çıkardığımızı söyledi. Bütün ikili oyunlarda adam değiştirmemizi söyledi. İkinci devre risk alarak, uzun ile kısanın her pozisyonda değiştiği bir savunma yaptık ve Galatasaray Medical Park'ı düzen dışına çıkardık. Tabi savunmayı yapan 5 kişi o kadar iyi yaptılar ki, biraz da kumar oynayarak, hiç değiştirmeden devam ettik. Sonunda istediğimizi aldık....
Demekki bundan sonraki maçlarda oyuncularımızın ikili eşleşmelerde karşı tarafı dengesiz yakaladıklarında daha hazırlıklı olmaları gerekecek.

BJK çok dar bir kadroyla mücadele ediyor ve seri uzadıkça bu durum bizim için avantaj olacaktır.

Mehmet Gurdal Cetin

Bir turlu oyun tutturamadilar. Tempoyu hizlandirmaya calistikca ve hucumdan bos dondukce sayi yediler.
En az bir 6 tane bos ucluk girmedi. Kolay turnikeler bile kacti. BJK de Hawkings Gordon'a karsi cok ustundu.

Seri 1-1 e geldi ama su ana kadar akilda kalanlar , seyircinin muthis destegi, BJK ve Galatasaray'li oyuncularin kora kor savunmalari ve koclarin taktiksel anlamda buyuk mucadeleleri oldu.

Bu seri iki tarafada yakin. Galatasaray'in kadro derinligi BJK ye gore daha genis bu dogru ama BJK de ERGEC, ARROYO ve HAWKINGS BJK yi oyunda tutuyor. Muthis performans gosteriyorlar.

Ozellikle ERGEC cok degerli bir oyuncu. Faul cizgisinde % 90 lara varan bir oranla oynuyor.

Bizim takim genel olarak kotu bir performans gosterdi,. Kocun deplasman ayaklarinda takimi daha farkli oynatacagini dusunuyorum.

Bir mac alabilirsek 5.mac yine Abdi Ipekci de ve bu da hala cok buyuk bir avantaj. Dolayisi ile 3. mac simdi cok buyuk onem tasiyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mahmudi ile iyi ki kontrat uzatmasi imzalamislar. BJK Uskudari gecmek uzere. Helal mahmudiye. Zaten ayi boku gibi abartip sisirmeseler
olmaz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

BJK 84:73 G.Saray, GS iyi basladi kötu bitirdi. BJK'in agirligini bu macta da hissettim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hadi gecmis olsun. Mahmudi'ye bir zam daha yapsinlar artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Bu macta Mahmudinin yapacagi bir sey yoktu. Bastan sona seyrettim.

Mac boyunca 7-8 sayilarda tuttular ve 4.ceyrege kadar oyle gitti.Iyi de oynadılar DEDOVIC GOKSENIN
Macin bitimine 2 dakika kala hakem oyle bir karar verdi ki degil Mahmudi Houdini olsa tutmazdi.

Once bir hucum faul verip dogradi sonra faul caldigi adama degil neeee diye bagiran adama teknik faul caldı. Adamlar faul cizgisinden 4 evet DORT faul atisi kullandilar ve top yine onlara verildi. ARROYO bir de ucluk atinca fark 7 sayiya cikti. Bundan sonra bir hucumdan bos donsen zaten maci veriyorsun.

Mahmudi'nin bu serideki genel hatasi takimi 4.ceyreklerde oynatmayi basaramamasi bence.

FURKAN cok iyiydi daha bu cocuk 20 yasinda,GOKSENIN keza o da iyi bir oyuncu,
SAVOVIC, LAKOVIC , ANDRIC beklenen performanslarinin altinda kaldi.
SHUMPERT, TUTKU oyuna hic girmedi yada ben EGE'nin toplama cikarma matematik oyunlarinda ara verdigimde kacirdim.

Play offlarda Josh SHIPP'i cok aradik.

AMA....

Unutulmaz bir senenin mimarlarindan Mahmudi'ye uc mac kaybetti diye bok atilmaz ayiptır !!!

Su yaptigi yorum az bile hemde son derece terbiyeli bir sekilde dile getirilmis.
Turkiye'nin en iyi kocundan bahsediyoruz burda.

http://www.htspor.com/basketbol/haber/7 ... n-gibiydik
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

MGC'ye katiliyorum, harfiyen. Son ceyrekte hep kaybettiler, "agirlik" diyerek onu kastetmistim. BJK'i bu ara tebrik etmek gerekir, finalde kendilerine bol sans.

Mahmudi bence de bir deger, umarim uzun seneler kalir.

Mehmet Gurdal Cetin

Hasan ERGEC ve ARROYO takimi tasiyor BJK de ama HAWKINGS play off ta devlesti.
Bu uc adam belki 30 kusur seneden sonra BJK yi tekrar sampiyon yapacaklar.

BJK yi de tebrik etmek lazim hakeme bok atarken takimi kotulemeyelim :D

Bu adamlarin gecen seneye kadar oyunculari para alamadigindan takimi terkettiler bi suru sikintilar yasadilar diye hatirliyorum. NBA tayfasi donunce bayag bi sallandilar ama ARROYO tutundu.

Yalniz ben bu Ersin DAGLI'ya hastayim. Tabi aynisindan bizde de var Mert SHUMPERT. :D

Kadroyu guclendirip devam etmeli EURO LEAGUE sampiyonlugu cok uzak degil 3-4 sene icinde alacagimizi dusunuyorum.

Bu kadrodan LAKOVIC gider gibi geliyor, SHUMPERT ve GORDON bence yolcu.
SHIPP kalacaktir. Cok karakterli bir oyuncu , Furkan ALDEMIR'in NBA drafti sohbetleri vardi. Prosedur nasil bilmiyorum ama FURKAN bu takimin gelecegi daha ogrenecek cok seyi var.

Hayirlisi olsun, ben bu seneki performanstan cok memnunum.

Koc ta zaten bu son period mevzusunu ciddi bir sekilde irdeleyecektir. Para var taraftar var olay re-group olmak baska bir mesele yok.

SON TOPA KADAR...
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mahmudiye en guzel cevabi BJK kocu vermis. Biz seriyi ikinci macta kazandik diye. Zaten olocak oglak bokundan belli idi ilk macta bile. Son ceyregi cikaramamasi zaten butun. Sorumlulugu ona yukluyor. Taktik hatasi. Zamani kullanamiyor. Lig bitmeden netice gorulmeden kontrat uzatirsan o da seni boyle uzatir. Hakemler basket bilmiyor diye ne guzel mazaret bulmus bak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Akgun wrote:Mahmudiye en guzel cevabi BJK kocu vermis. Biz seriyi ikinci macta kazandik diye. Zaten olocak oglak bokundan belli idi ilk macta bile. Son ceyregi cikaramamasi zaten butun. Sorumlulugu ona yukluyor. Taktik hatasi. Zamani kullanamiyor. Lig bitmeden netice gorulmeden kontrat uzatirsan o da seni boyle uzatir. Hakemler basket bilmiyor diye ne guzel mazaret bulmus bak.
Cengiz Abi,

Ben Mahmudi ayarinda bir teknik adamin, ustelik basketbolun tum dinamiklerini, fundementalini ve ustune ustluk Turkiye gercegini bilen bir teknik adamin (ki bu adam gercekten kalite kultur ve profesyonellik acisindan bakarsan Turkiye'nin cok ustunde bir adam) ''parayi aldi yatti" yorumu ile gecistirilemeyecegini dusunuyorum. Bu yuzden sana katilmiyorum. Koc performansi normal sezon , Euro League ve play off performanslarinda degismedi.

BJK nin cok iyi bir takim oldugu gerceginden de uzaklasiyoruz. Galatasaray nasil iyi bi takimsa BJK de iyi bir takim.

Ancak cok ince nuanslar var. Basketbol saniyeler ve hatta saliselerle oynanan bir oyun. Fizik ve moral olarak onde giderken ve bu skorboardta da gozukuyorken macin bitmesine 2,5 dakika gelen bir mudahele senin bir anda 10 sayi geriye itti.

Basketbolda biraz da potanin topun sansi oldugunu dusunuyorum ve hep goruyorum. 75-74 kazandigimiz ilk macta ARROYO'nun son saniyelerde attigi bi ucluk potanin icini iki kere yalayarak cikti ve maci kazandik.

Zaten basketbolda anormal farklar olmasi icin iki takim arasinda cok buyuk farklar olmasi lazim. Galatasaray ve BJK arasinda cok buyuk farklar yoktu.Cunku tum play off turlari boyunca ARROYO, HAWKINGS ve ERGEC cok verimli oynadilar. Istatistiklere bak bunu gorebilirsin.

Biz de bazi maclarda Lucas Gordon bazilarinda Ender Aslan bazilarinda Djedovic one cikti. Toplu bit performans gosteremedik. Goksenin, Cevher , Savovic , Andric, Lakovic, Tutku , Shumpert aldiklari dakikalarda bazen kesik kesik oyunlar oynadilar. Bilhassa Shumpert ve Andric lig sezonunda oynadiklari oyunlari sahaya yansitamadilar.

Ama genel baktiginda takim iyi bir sezon gecirdi. Unutmayalim bu takimin 18 ay oncesi yok.Karanliktan aydinliga cikildi.Bana gore kilit oyuncular olan Tutku'nun ve Josh Shipp'in uzun sureli sakatlik ve rahatsizliklarina ragmen ligi 20 kusur yil sonra lider bitirdiler.

Sezonun kazanani seyircidir. Futbol takiminin ve basket takiminin uzun sureli liderligi seyirciyi basketbola da yoneltti. Maclari seyrettin mi bilmiyorum ama ABDI IPEKCI her seferinde dolu idi.Muslera'sindan Fatih Terim'ine tum topcular teknik adamlar maclara geldi.Tezahuratlar kufursuz. kareografiler mukemmel ve anneler esler cocuklar herkes SON TOPA KADAR bagirdi.

Tribun herseyi gorur sen merak etme :wink:
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply