Turkish Airlines Euroleague'deyiz!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Turkish Airlines Euroleague'deyiz!

Post by Cengiz Akgun »

Turk sporcularinda ve spor adamlarinda aslinda genel olarak ruhumuzda hastalik derecesine varan bir lagarlik var. Bu avaraj olarak insanlarin kapasitelerinin ve kalitelerinin nerede olduguna bakmiyor. Mahmudi'ye yapilan zamansizca teklif aynen Terim'e de yapildi ve az kalsin FB biraz daha ikinsa sampiyonluk gidiyordu. Baska turlu aciklanamaz bu olay cunku. Sana da lig maclarinda rakiplerine gozle gorulur bir ustunluk kurdugun icin ama sampiyon olmadan eline gelecek sene icin primli kontrat verilirse boyle ipe un serersin malasef. Amerikan is dunyasinda ve spor dunyasinda da (bu bati kulturu icin gecerli) ne yaparsan yap icine hala bir suphe koyarlar acaba ilk basarisizligimda ne olacak diye kafanin bir kenarinda bir soru durur hep. O yuzden olay daha bitmeden bu is nasil olsa oldu diye gece kafani yastiga rahatca koyup horul horul uyutmazlar adami.

Mahmudi isi bitii sandi ligi lider bitirince. Hele Eurolig filan hic akilda yokken olunca ayi boku gibi sisindi. Playofflara hazirlanirken geceleri horul horul uyuyordu cebinede yeni kontrati ile. BJK GS salonunda ilk maci bir sayi farkla kaybederken bile o hala horultuyu koyuveriyordu olur boyle seyler diyerek. Saha avantajini kaybedince hali ile panikledi. Ondan sonra da iflah etmedi gordugun gibi. Hakemler basket bilmiyorlar sarkisini soyledi en sonunda kaplumbaga ile yarisa girip yarisin sonunda uyandiginda kaplumbaga bitis cizgisini gecerken.

Birakin Allah askina ben bu heriflerin bagirsaginda nerede dondugunu biliyorum. Ayni Terim gibi aradaki bes puani haramzade gibi eritip nana gibi kivirip horozlanmasina benziyor bu basket bilmiyorlar bizi dogradilar yakinmasi. Mahmudi'nin tuzu kuru. Onun icin basarili bir sezon oldu elbette. Sampiyon olamasada sampiyon olmus gibi primli yeni kontrati cebine koydu. Hadi simdi tatile. GS icinse sifir kere sifir elde var sifir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi form grafigi denen birsey var :-) Inisli cikisli, GS'in sansizligi formsuzluk ve sakatlik kanimca. Ona verilen teklif ile alakali bir durum yok. GS, 5 puan avantaja gelince, ligler 9 puan önde bitti, yok sen bir lig daha oynayacaksin dediler, farki 5 e indirdiler. Oyuncular kötu oynamadilar ama motivasyon eksikligi sezdim, "yorgunlugu" ona bagliyorum, lig bitmedi bir turlu. Sag saglim atlattigimiza, kupayi FB'ye kaptirmadigimiza dua edelim. Kaptirsaydik TR yasanilmaz bir ulke olurdu, bunu söylerken abartmiyorum, cekilmez bir ulke olurdu kanimca...ama hak yerini buldu, tum cabalara ragmen. Ilk round böylelikle bitmis oldu, son sözu UEFA söyleyecek, az kaldi, 1 hafta mi ne. Umudum yapanlarin yaptiklari yanlarina kar kalmamasi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi form grafigi denen birsey var :-) Inisli cikisli, GS'in sansizligi formsuzluk ve sakatlik kanimca. Ona verilen teklif ile alakali bir durum yok. GS, 5 puan avantaja gelince, ligler 9 puan önde bitti, yok sen bir lig daha oynayacaksin dediler, farki 5 e indirdiler. Oyuncular kötu oynamadilar ama motivasyon eksikligi sezdim, "yorgunlugu" ona bagliyorum, lig bitmedi bir turlu. Sag saglim atlattigimiza, kupayi FB'ye kaptirmadigimiza dua edelim. Kaptirsaydik TR yasanilmaz bir ulke olurdu, bunu söylerken abartmiyorum, cekilmez bir ulke olurdu kanimca...ama hak yerini buldu, tum cabalara ragmen. Ilk round böylelikle bitmis oldu, son sözu UEFA söyleyecek, az kaldi, 1 hafta mi ne. Umudum yapanlarin yaptiklari yanlarina kar kalmamasi.
Hasan olay bu sene haksizlik oldu mu olmadi mi olayi degil. Kurallar degistiginde ligin basi idi. Kurallar herkez icin ayni idi. Herkez gibi GS klubu, tum oyunculari, ve en basta Terim bu sene ligin 34. macta bitmeyecegini biliyordu. Yani boyle oldu diye sizlanmanin hicbir anlami yok. Ha bastan dersin ben playoff filan anlamam (ki sIkar biraz boyle bir sey demek cunku sampiyon olamiyorsun 34. macin sonunda) bizim buna itirazimiz var diye olay cikarir UEFA'ya filan gider bunlar lig baslarken boyle kural degistirdiler filan diye ugrasirsin. Buna bir sey demem.

Ama biz yorulduk, enerjimiz ve istegimiz bitti, arada 9 puan fark attik filan kusura bakma ama aglamanin daniskasi. Hem de bunu playoff baslayip ara kapaninca soylemeye baslarsan gulerler adama. Baskasi olsa evindeki maclari alarak gule oyanaya 6 puan farkini da kullanarak kendi sahasinda playofflar bitmeden o kupayi alir ve son maca da luzum muzum kalmazdi. Ama yok. Terim daha Mart ayinda basladi kimkimlanmaya. Sagda solda kinayelerle ben GS'liyim bizim icin teklif olmaz diye gli gli yaparak o kontrati aslinda suresi Mayis sonu olmasina ragmen lig bitmeden uzattirmaya calisti ve bunda da muradina erdi. Ondan sonra nana gibi kivirdi evinde her puan kaybedsinde playoff sirasinda utanmadan. Onun icin bu tur kupa alinmadan kontrat uzatilmasi gibi sacmaliklar kulaga kupe olmaz ise hep olacak. Sen once bir isini bitir ondan sonra saga sola kinaye et. Elbet sampiyonlukla beraber senin priminde verilir kontratinda uzatilir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi GS sIktI disini oynadi, "super ligin" olmama ihtimalini yuksek görduler belki de ama neticede TFF baska turlu istedi. Belirsizlik ortami vardi, her ne kadar "bastan belli" gözukuyor olsa da.

Yabancilar bu durumun ne kadar farkindaydi bilmiyorum. Johan Elmander'in Isvec gazetelerine verdigi demecleri hatirliyorum. Play off yokmus gibi konusuyordu uzun sure.

Bahane aramak yanlis sana hak veriyorum ama gecmis sezon olaganustu bir sekilde sonuclandi, ve yankisini uzun yillar hissedecegiz, unutulmayacak, unutturmayacaklar. Bir takimin nasil kayirildigini herkes konusacak. Sike var mi yok mu tartismiyorum bile. 2-3 yöneticisinin ceza aldigi göz ardi edilemez...ama dedim, asil cezayi UEFA kesecek.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:... 2-3 yöneticisinin ceza aldigi göz ardi edilemez...ama dedim, asil cezayi UEFA kesecek.
Insallah ama kurunun yaninda yas olarak bizde yanacagiz gibi. Gerci GS kredisi UEFA'da bu capulculardan fazla (capulcular kabul etmese de). Ama genel bir ceza vermek zorunda kalirlarsa yapilacak fazla bir sey yok. Iste o zaman cam yarmasinin boynuzlarindan tutup ahira sokacaklar hukuk yolu ile. Gorecek o zaman birkac yil Avrupaya gitmesek ne olur dedigi hatirlatilarak. onu bouna soylemedi. BJK'i bataga sokmus (bak yine 1970'erin sonundaki durum gibi ona buna el aciyorlar futbolculardan aman diliyorlar) nasilsa gelecek boylece elle gelen dugun bayrama getirecek akli sira.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Toplu ceza durumunda TFF yönetim kurulunda oturanlarin ticari hayatlari bitmis olacak. GS yasal yola basvuracak sanirim. GS bunu cok erken beyan etti hatirlarsaniz, neticede ne olur bilmiyorum.

Toplu ceza olmaz ise TFF ve TR gene zor durumda, itibari 0'lanmis olacak. Aday oldugu oyunlari bu durumda almasi daha zorlasacak. Nitekim gecenlerde 'erteleme' olmus. TR disinda baska adaylarin olmasi icin.

Kisisel fikrim; TFF'ye UEFA tarafindan yaptirim gelebilir, bu ihtimal yuksek, cunku gerekeni yapmadilar. Aldigi kararlar sacmaliktan öte, UEFA'yi hedef aliyor niteligini tasiyor. UEFA'nin kararlarini, durusunu sorguluyor adeta. Bu cok aptalca bit tutum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birkac gundur Mahmudi'ye yol verildi haberleri goruyordum ama bu adamla daha yari final sirasinda kontratini uzatmislardi. Bunu yururluge koymayip hakikaten bu herifi dehleyerek bir yanlisi duzeltmisler. Aklin yolu birdir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Benim bildigim Mahmudi ile Kocluk degil Sube CEO su gibi bir unvan icin 2 yillik anlasma yapilmisti.
Dun Aysal da buna benzer bir sey soyledi.Bence ortada paradan fazla guc cekismesi var.

Erman Kunter yada Ergin ATAMAN felan sohbetleri yapiliyor ama her iki tarafta Mahmudi'nin altinda calismaz.

Gorunen o ki Mahmudi gitti yada gidecek.

Olympiakos'un hocasini almaya kalkmasinlarda :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Orasini burasini bilemem. Adam gecen sene lig finalinde FB'ye yenilerek kupayi kacirdi. Eurolig'de olanlari gordunuz. Onca patirdidan bir bok cikmadi. Final 4'e kalamadi. Bu sene yine Turkiye liginde elindeki takimdan daha az kaliteli bir takima yari finalde 4-1 yenilip elendi. Yani basari hanesi sifir elde var sifir. Bu adamla devam etmenin bir anlami olmadigini ben soyledim onlarda gorduler. Yenilendi denilen kontratini yururluge koymayip dehlemisler iste.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

FB'den Nevriye'yi neden almislar??
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply