Avro 2012: Turkiye-Almanya 1-3 (Balta)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Avro 2012: Turkiye-Almanya 1-3 (Balta)

Post by Cengiz Akgun »

Joachim Löw 51 yasinda imis. Daha 20 yasinda gibi duruyor herif be uzaktan. Saclari filan mi boyatiyor ne halt ediyo? Gerci mikrofon onunde yuzunde biraz cizgiler gordum ama kimse 51 demez yani.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cizgileri birak Cengiz abi, takimini cabuk oynatiyor, 2-3 pas sonrasi sut...helal olsun. TR takim degil, Hiddink tercih hatasi yapiyor...gidici. Beter olsun TFF.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hiddink, "mesaimin buyuk kismini Almanya ve Hollanda'da oyuncu bakarak geciriyorum" derken mesaji vermis zaten. Tercumesi: Anadolu'da su anda ulusal takima katki saglayacak oyuncu yok,ya da cok az var. O yuzden diger Avrupa ulkelerinde yetisen sporculari arastiriyorum.Anadolu'da sporcu yetistirip ulusal takima kazandirmak cok uzun soluklu ve CIDDI bir is.(Eger birinci kategori takimi olmak ve orada kalmak istiyorsak)
Acikcasi federasyon ve kulupler cok mesgul oldugu icin bunlari oturup konusma,ve planlama firsatimiz olmadi.Umarim oturup planlariz. :lol:
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Hiddink, "mesaimin buyuk kismini Almanya ve Hollanda'da oyuncu bakarak geciriyorum" derken mesaji vermis zaten. Tercumesi: Anadolu'da su anda ulusal takima katki saglayacak oyuncu yok,ya da cok az var. O yuzden diger Avrupa ulkelerinde yetisen sporculari arastiriyorum.Anadolu'da sporcu yetistirip ulusal takima kazandirmak cok uzun soluklu ve CIDDI bir is.(Eger birinci kategori takimi olmak ve orada kalmak istiyorsak)
Acikcasi federasyon ve kulupler cok mesgul oldugu icin bunlari oturup konusma,ve planlama firsatimiz olmadi.Umarim oturup planlariz. :lol:
Bu lafi mactan onceki aksam Ridvan ve Guntekin'e dedi ama bunu neden zamanini Hollanda ve Almanyada harcadiginin ustunu kapamak icin dedi. Cunku sonradan bu ulkede 80 milyona yakin insan var bunlarin icinden 20-30 tane gelecek vaad eden gencleri cikarmaliyiz benim amacimda bu filan diyerekde celiskiye dustu. Anadoludan futbolcu cikarmak lazim ve muhakkak var dedi. Bunun uzerine Ersun Yenal'in durumu filan ortaya geldi. Ben eskiden A milli takimi sorumlusu idim simdi gorev alanim genisledi dedi. Bence "yalan soyluyor" lafi biraz agir kacacak ama boyle bir isi yapmak icin enerjisi yok. O parasini alip Amsterdamda yasamayi tercih ediyor. Bunu da yukum federasyona daha az oldu diyerek de ifade ediyor. Ben buradan kontratinda ona burada ev acma maddesi filan da var diye bir cikarim yaptim.Elbette bu devede julak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hiddink gorevini gerektigi gibi yapmiyor olabilir ama bence esas sorumlu yine federasyon ve kulupler Cengiz Abi.Hiddink motivasyonunu kaybettiyse onu motive etmek federasyon ve kuluplere duser. Oyle ya maasini odeyip birakip gidemezsin.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Hiddink gorevini gerektigi gibi yapmiyor olabilir ama bence esas sorumlu yine federasyon ve kulupler Cengiz Abi.Hiddink motivasyonunu kaybettiyse onu motive etmek federasyon ve kuluplere duser. Oyle ya maasini odeyip birakip gidemezsin.
Elbette. Bunu kontrati yaparken ortaya koyacaksin. Ridvan'in dedigi gibi Hiddink'in gorevi mac bas olamaz. Her dakika Anadoluda oyuncu arayacak ve bir alt yapi kurmasi gerekiyordu. Ben 65 yasindayim diye boyle mactan maca takimi toplamaya kalkarsa sonuc elbette bu olacakti. Bence aldigi parayi asla hak etmedi ve ayip etti. Bunun da sorumlusu TFF ve ona bu kontrati hazirlayan esekler. Simdi arada bul o Mahmut denen pezevengi.

Daum sesleri var. Cok daha iyi yapardi bu isi diye dusunuyoum Hiddink'in yaptiklarini gordukten sonra.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ozgener,Hiddink'i goreve getirerek dogru olani yapti bence.Kontrati okumadim sartlar ne bilmiyorum.Su anda Turk ulusal takimini bir ust seviyeye tasiyacak oyuncu yok Anadolu'da.
Bunu herkes biliyor ama inanmak istemiyor.Istediginiz kadar dolasin.Problemler kisa zamanda cozulebilecek problemler de degil. Fakat Hiddink problemleri cozebilecek alt yapinin kurulmasinda yardimci olabilir.Federasyon ve kuluplerin buna konsantre olmasi gerekiyor.

Ama bu gunku kosullarda Almanya ile 10 mac oynayalim 9'unu kaybederiz,belki biri berabere biter ya da yeneriz.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Ozgener,Hiddink'i goreve getirerek dogru olani yapti.....

Ama bu gunku kosullarda Almanya ile 10 mac oynayalim 9'unu kaybederiz,belki biri berabere biter ya da yeneriz.
Bence iyimsersin. Almanya 10 da 10 yapar. Berabere bile kalmazlar.

Hiddink'I goreve getirmekle olmuyor. Ustune Rusya ya tazminatini da odediler. Adam milli maclarin disinda Turkiyede degil. Oguz yonetiyor deniyor. Onun sectigi adamlar takima girip ilk 11 de cikiyor. Hiddink sanki Oguz'un yardimcisi deniyor. O zamanda Hiddink goreve gelmemis oluyor.

Alt yapi icin miniklerden basliyacaksin. Elene elene cikar ortaya. Adamlar oyunun temelini bilmiyor. Klupler isin kolayini disarda bulmus. Iyi kotu buluyorlar Emenike'yi, IBB'sinin yeni Jaimakali forveti gibi. Kolaylarina bu geliyor.

Hamit'I dinlemeni isterdim ki adam mactan sonra aglayacakti. Oyle koymus ki cocuga ezilmeleri ne soyleyecegini sasirdi. Kimseyi kirmak istemem ama once kendin calisacaksin diyor. Ondan baskasinin seyinde degil bu lagarlik ve disiplinsizlik.

Klupler ugrasmiyorlar yetistirecez diye iste ve zaten yetistirecek adam da yok. Iste ortada futbolcu eskileri. Var mi iclerinde kendileri oynarken duzgun bir frikik atani ya da pas verebileni ki bildigini ogretsin. Su Fatih Terim ornegin. Ben bu adamin futbolculuk gunlerini de gordum iyi bilirim. Bugun baksan sanki o zamanlar bir Beckenbauer idi ki su imparator lakabini sahiplendi. Agzinda bir sistem lafi var. Neymis o desen tanimlayamaz..
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply