Avro 2012 Elemeleri: Turkiye-Hirvatistan 0-3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Avro 2012 Elemeleri: Turkiye-Hirvatistan 0-3

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hirvat masali: Bu is te tutmaz. Detaylar yarin...
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Marsan

Re: Bir Hirvat Masali

Post by Mehmet Marsan »

Buda U21 masali.

Bugun oynanan Turkiye-Italya U21 milli macinda 0-2 yenilmissiz. Kartlar ucusmus, bize 3 sari, 1 kirmizi, onlara 6 sari cikmis.

Rasit Cetiner her macdan sonra tekrarladigi "haksiz bir malubiyet aldik" sozunu tekrarlamis.

Semih Kaya sakatlanip cikmis, yerine Murat Akca girmis.

Onumuzdeki maclara bakacakmissiz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Demek ki beyzadelere degil Amerikali uzayli calistirici tutsan nafile. Uc mac ust uste cikaracak kapasiteleri yok Semih gibilerin. Yekta desen daha ilk macinda seye yan basti.

Kendi evinde yenil adi haksiz maglubiyet olsun. Karsi sahada yenil adi sansizlik olsun. Italyada da bunlari 2-0 yenip yolladilardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu aksam tek forvet 4-5-1 olcak diye tahmin ediyorum.

--------------volkan--------------
--Sabri-----Egemen---Servet-----hakan
---------Hamit------emre b.--------
--Kazim--------selcuk--------arda
-------------burak---------

Servet yerine sakat olmayan baska bir stoper (giray haric) olabilir. Kazim yerine Gökhan Töre olabilir ama Sabriyi yine ortasahada, Hamit'i de çizgide, Aurelio'yu sahada gorursem once Oguz Cetin'e bi araba kufredip maci da izlemicem. Kim cikarttiysa bu Sabrinin ortasaha (CM) oynadigini onun futbol kitabini opeyim.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Maci Amerika'da canli seyretmek istiyenlere

espn3.com. 2:05 pm est

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Avro 2012 Elemeleri: Turkiye-Hirvatistan 0-2

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet G. Cetin kusura bakmasin basligini degistirdim. Ama masal devam ediyor. Hirvatlara kupa finalinden once antreman verip hazirliyoruz galiba. Aslinda Dunya Futbolu kismina tasiyabilirdim. Yine de yapabilirim ama arkadaslar buraya daha cok bakiyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Re: Avro 2012 Elemeleri: Turkiye-Hirvatistan 0-2

Post by Mehmet Marsan »

0-2 malubuz.

Standard performansa devam ediyoruz. 3-0 olmadigina sukur edelim.

Servet'in yerine oyniyan Giray hayalet gibi, Gokhan dokuluyor, yenilen gollerde ikisinin rolu buyuk. Kaleyi tutan bir sutumuz yok. Burak'a orta keserek gol atmaya calismamiz caresizlik ornegi. Iyi oyniyan yok.

3 oldu. Servet bir tarafiyla guluyordur.

Bir Sabri maca asiliyor, atilmasi an meselesi.
Last edited by Mehmet Marsan on Fri Nov 11, 2011 11:44 pm, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Avro 2012 Elemeleri: Turkiye-Hirvatistan 0-3

Post by Cengiz Akgun »

Zavallilari oynuyoruz yahu. Ulan pozisyona giremiyorlar. Sanki karsi taraf 22 kisi ile oynuyor gibi. Helal olsun Hiddink yani bunlar kotu ama bu kadar da kotu degillerdi yahu. Hadim etti serseri herifleri. Herhalde kovulmayi istiyor. Bir de ustune tazminat filan alacak herhalde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Volkan yuhlaniyor. Neden bilmiyorum. O da el kol hareketi yapiyor. Artik hicbir anlami kalmadi zaten.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Şimdi konuyu açalım.

Neden bir Hırvat Masalı diye başlık atmıştım onu açıklayayım. Dünyada bir gerçekler vardır bir de sizin inanmanızın istendiği masallar vardır.

Öncelikle Türkiye A Milli Takımı bir takım olamamıştır. Bana göre hiç olmamıştı zaten. Futbol takımları bir sisteme yada bir organizasyon şekline bağlı kalarak bu oyunu oynar. Bu bazen 4-4-2 olur bazen 3-5-2 bazen 4-5-1 ve bazen de 4-1-4-1 ama iyi kotu sahada bir diziliş vardır ve herkes öncelikli görev yerini sonrada durumun gidişatına göre olması gereken yeri ve oyun biçimini sahaya yansıtmaya çalışır.

Dün akşam ben kim nerde ne iş yapar göremedim.

Bir kadro var sahada bu kadroyu kim sürdü nasıl ve neden sürdü bilemem.

Kaleciden başlayalım. Formda bir kalecin var kadroda bu Trabzon'un kalecisi. 5 gün önce akıllara zarar goller yemiş ve form grafiği allak bullak olan Volkan kalede...

Mac eleme maçı yani öncelik gol yemeden gol atmakta.. Hadi Gökhan Gönül bu takımın sağ beki bunu kabul ettik. O varsa bu takımda Sabri ne iş yapar. Sabri'den orta saha yaratmaya çalışan FT benzeri bir hareket var saha kenarında. Bu fikri veren Oğuz Çetin mi? Gökhan Gönül'ün formsuz olduğunu hiç kimse bilmiyor muydu?

Egemen ve Giray'a bir şey demek istemiyorum, kapasiteleri bu , 70 küsür milyonluk ülkede Türk Milli Takımında Gökhan Zan-Servet Çetin'in yerine ortaya koyabildiklerimiz bu adamlar ...

Devam edelim, tribünde Ozan İpek yedek kulubesinde Mehmet Topal, Gökhan Töre , Caner, Mehmet Topuz (ki bu son ikisi son haftalarda göz dolduruyor), Selçuk Şahin...

Bu maçı 4-6-0 oynasan kimse sana çıkıp bir şey demez , çünkü hesabın gol yememek üzerine kurulu olmalı.

Hırvatlar kendilerine söylenen sistemde kasmadan , insanüstü bir top oynamadan çok rahat bir galibiyet aldılar.

Kısaca hemen Volkan'a edilen küfür mevzuuna da gireyim. Volkan yanlış anlamış. Volkan'a ve sonra Emre'ye Fenerbahçe forması giydiği için küfür edilmedi. Kötü futbol oynadıkları için ve O.Ç. karakterinde insanlar olduğu için küfür edildi. Mesele bu kadar basit. Görüntülerde görüldüğü üzere Volkan ve sonra hesapta tribünleri sakinleştirme düzeneği ile olaya müdahale eden Emre bariz bir şekilde tribünlere küfür ettiler.

Bakın size bir şey söyleyeyim. Milli takımda oynamak için Milli Takımdan, Devletten ve sponsorlardan para-ikramiye-ödül alan talep eden bir ülkenin futbolcusuna/futbolcularına sahada başarısız olduğu zaman takımının formasının rengi farkı gözetilmeyerek ,eleştirel tezahürat (yuhlama-ıslıklama) ve hatta küfür edilmesi benim taraftarlık anlayışıma göre son derece doğal bir şeydir. Açık yüreklilikle söylüyorum dün ben tribünde olsaydım ben de küfür ederdim.

Futbol oyunu kitleleri eğlendirmek için vardır. Ben eğlenemediysem tepkimi koymak en büyük hakkımdır diye düşünüyorum.Ömrüm boyunca kazanamayacağım paraları bir iki hafta içinde kazanacaklar ve dokunulmazlıkları olmayacak eleştirilmeyecekler. Üstelik bunu bir de milli maçta yapabilecekler.

Dünkü başarısızlık utanç verici idi. 5-0 6-0 da kaybedebilirsin eninde sonunda bir oyun bir maç bu ama mücadelesizlik kabul edilemez.

Hırvatistan'a gitmemek için kart gören oyuncularımızı da unutmamak lazım. Volkan'a edilen küfürlerin bir kısmı da bu arkadaşlara edilmeliydi.

Hiddink 65.yaşını kutlamış, kutlu olsun, maç sonu demeci dalağıma ağrılar soktu. Çok duygusalsınız demiş futbolun efendisi...Bize müstehaktır.Adamın Chelsea'nin teklifini kabul etmemesini " vay adam onurlu adammış baba" diyen geri zekalılar (Hiddink'in banka hesap cüzdanını bilmeyen vatandaşlarım) vergisiz kazancının 5 milyon Euro olduğunu bu bunun 3 ayda bir 1 hafta çalışma saatine karşılık geldiğini bilmemektedirler :)

Çünkü kendisi ,haftada iki maç yapacağı ve vergi vereceği üstüne üstlük Abromovich gibi bir patronun gözünün hep üstünde olacağı CHELSEA ye gideceğime bu cahillerin 10 M EUROsunu alırım demiş aziz bir adamdır.

Şimdi herkes Vurun Abalıya misali Hiddink istifa diyor.
Ben bir Türk vatandaşı olarak kendisine HAKKIMI HELAL EDIYORUM :D
Gerçekten ...

Gus HIDDINK Deprem sonrası " Artık evinize dönün Van çevresinde faylarda gerilim bitti Bugün itibariyle en güvenilir yer Van’dır, fay kırıldı, enerjisi boşaldı, binalara girilebilir, büyük depremin olduğu yerde bir daha deprem olmaz, dünyada bunun örneği görülmemiştir” diyen Çevre Bakanı (Eski TOKICI Remember ) Erdoğan Bayraktar'a karşı milletimize ve ülkemize gönderilen bir işarettir :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Küfür konusunda küçük bir ekleme :D

http://video.milliyet.com.tr/video-izle ... Tvahh.html
TRUST GALATASARAY
MGC

Yusuf Unlu

Post by Yusuf Unlu »

Neden Volkan diye dusunmek lazim.
Sahada baska Fener'li oyuncular varken hele ki ilk iki golde cok bariz hatalari olan Gokhan Gonul varken neden Volkan?

Benim aklima yer eden Volkan sahnesi ASY'de poposuyla top durduran goruntusudur. Konusmalarini yazmiyorum bile.

Neyse, asker ile komutan fikrasini bilirsiniz. Komutan "gozum seni bir yerden isiriyor" deyince asker "Komutanim zamaninda beraber kahvalti etmistik" demesi misali bu durum.
Detaylari bilirsiniz :)

Ne zaman GS iyi olacak o zaman Turk futbolu iyi olacak diye dusunenlerdenim.

Yusuf

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

4.5 milyon nufusu olan ve bunyesinde Ivanisevic,Kukoc,Petrovic,Tudor,Suker gibi sporculari yetistirebilmis bir ulkeden iyi bir ulusal takim da cikiyor iste.

http://www.japodi.de/sports.html

Hiddink'i gondermek yerine federasyon ve kulupler Hiddink'le bir araya gelmeli ve nasil yapariz da 2020 Avrupa Kupasinin en onemli favorisi oluruzu konusmali.Once cok iyi sporcular yetisecek sonra kupalar beklenecek...
nefvakfi.org

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Eee ne oldu Hiddink gibi bir devin de posasini sIkIp attik degil mi? Degil Hiddink Mourinho'yu getirseniz ne yazar bu spor kulturu olmayan ulkenin sefillerine. Benim diger yazilari okuyun Hiddink gibi ust duzey bir hoca geldiginde neler olacagina iliskin. Istedigin kadar iyi ahci getir, malzemen lahana ve pirasa olursa cikacak yemek de bu kadar olur iste, bol bol osurtur. Gidin kucucuk Hirvatistan'a gorun Zabrep'te futbol, basketbol ve voleybol sahalarini, kadinindan erkegine sirim gibi saglikli bir halki. Senin gencligin Audi Q7 ile bakkala gidip, Show TV programlarinda got kiviriyor daha 20 yasinda bacaklar hamur gibi got yere yakin. Haydi annemizin ligine!

Bu arada guzel yazmissin MGC.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben sahsen Volkan'a ki kendisine Deve Dilaver derim kufur edillmesine "hak etti" diyerek olumlu bakamam. Evet Volkan GS seyircisi ile alay etmis olabilir. Topa kici ile vurararak ama ona bunu yapmasina yol acanlar dururken Volkan'a kizmak gozumde kuculmek olur. Saygiyi cikip eze eze yenerek kazanacaksin ki Volkan bunu yapamiyacak. Volkan ne ise Sabri de o. Bunlar beyinsiz insanlar. Milli mac esnasinda kalende durana adama ki yenen gollerde bariz bir kabahati de yok iken kufur etmek bana gore daha da buyuk bir beyinsizlik. Tolga yerine onu kaleye koyan Hiddink ise Deli Dilaver ne yapsin.

Bu arada Emre'nin Oruspu evladi dedigi dudaklarndan belli. Emre'nin yerinde baskasi olsa ne diyecekti ki. Hala milli yakimin ne oldugunu tarafari ve fjtbolcusu ile anlamamis olanlarin sayisi kucumsenemiyecek kadar az ise Hiddink ne yapsin diyenlerde olabilir. Ama bana gore Hiddink ne br Derwall ne de bir Kalli. Boyle olunca da gorevini yapmamis bir sahtekar olmaktan oteye gidemez benim gozumde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply