STSL 18.Hafta:Galatasaray-IBB 4-1 (Emre(2) Baros Selcuk)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

STSL 18.Hafta:Galatasaray-IBB 4-1 (Emre(2) Baros Selcuk)

Post by Cengiz Akgun »

Biz bu adamlara ilkmacta yenilmis miydik? Avci a yok simdi bizi avlayacak. Bakalim ne olacak. Mac aksam 20:30 da basliyormus. Yine ustunuze olu topragi atilmis gibi bir haliniz var. Sike olayi degil mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STSL 18.Hafta:Galatasaray-Istanbul BB 1-1 (Emre)

Post by Cengiz Akgun »

Ayib ediyorlar. Emre adami iteledi kart yok. Weber Semih'in ayagina basar gibi oldu kirmizi kart. Hakem bakti GS bir bok yok uydurmaya basladi. Yazik!
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STSL 18.Hafta:Galatasaray-Istanbul BB 1-2 (Emre(2))

Post by Cengiz Akgun »

Emre sol ayagini raket gibi kullanip iki golude ceza sahasi disindan sutla atti. Yedirip icirmisler galiba adami. Ama GS genelde cok kotu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Re: STSL 18.Hafta:Galatasaray-Istanbul BB 3-1 (Emre(2) Baros

Post by Mert Tokman »

Melo'nun eksikligi yuzunden ilk yarida organize olmakta ve geriden ileriye kopru kurmakta zorlandik. IBB 10 kisi kalinca geri cekildiler ikinci yarida... kopruye gerek kalmadi... birazda kisisel beceriler on plana cikinca golleri bulduk. Ilk iki golde Emre'nin, son iki golde Selcuk'un kisisel becerileri on plana cikti. Selcuk'un son golu yerli Xavi benzetmesini haketti.

Ismail Gezer

Re: STSL 18.Hafta:Galatasaray-IBB 4-1 (Emre(2) Baros Selcuk)

Post by Ismail Gezer »

Ligin ilk yarısında bu kadar kötü oynadığımız maç varmıydı bilmiyorum. Takımı beğenmedim. Eboue gidince ne hale geleceğimizde ayrı mesele..

O pozisyon kırmızı kart değildi bence. Basmaya devam etmekten ziyade ayağını çekiyor gibiydi. Ama üfürülmüş bir kart da değildi.

3. gol ofsayttı.

Elmander çok etkisizdi. Kaç km koştuğuna bakmak lazım. Önceki maçlarını arattı.

Defans ve Emre iyiydi. Selçukta ve Baroş da idare etti. Elmander, Kazım, Engin kötüydü.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

IBB tekme gucu hakettigi karti gordu, keske 11-11 olsaydi da şikeci kuşlarin dirdirini dinlemek zorunda kalmasaydik.Galibiyeti ikinci yarida hakettik.
Melo'nun onemi goruldu. Atak kisminda tikandigimizda Ceyhun'un liberoya gecip Selcugun 10 numara pozisyonuna gecmesi lazim, Ceyhun'dan umutluyum...

Macin adami basta Emre sonra da Engin ve Selcuk, Elmander ilk yari felaketti, Baros her zaman iyi, GS'a gelmis en iyi forvet.

Bu arada Semih'in ayagi : http://yfrog.com/nte32doj

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu fotografin kaynagi neresi. Orda sismis ve morarmis bir ayak var ama kimin oldugu belli degil. Klubun resmi sitesinde boyle bir sey yok. Fotograflara baktim. 28 fotografin arasinda boyle bir resim yok. Ayak orda ama Semih yok olunca pek inandirici olmuyor.

Semih mi dagitmis bu resmi twitter'dan filan? Boyle kaynagi filan belli olmayan resimler ile bir sey ispat etmek zor. Yalniz macin sonunda sorduklarinda Ebue, Pierre Webo'yu kardesim gibi severim. Kendisine neden bu kadar Semih'e sert girdigini sordum ama aramizda bir tartisma olmadi demis. Demek ki yakindan olayin sertligi goruluyor idi. TV'de Semih ayaga bile kalkip sonra sendeleyip kendini yere atti o olaydan sonra.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Dun Ligtv de bununla ilgili haber vardı mac sonu.

Sanırım fotografı ceken Yekta, cekip twitter da yayınladı.

Twitterda baktım ama benzer isimde birden çok hesap var. Resmi hesap olduğunu yazsada pek güvenli değil gibi.

Dun yine macta idim.

Atmosfer gercekten inanilmaz ama bizimkiler tatil donusu kafa olarak kendilerini toparlayamamislar.

Melonun eksikligi hissedilsede takim olarak belliki guvenleri yerine gelmis artık.

Emre nin 1. golu kesinlikle seyirciye ait, butun tribun vur, vur diye baskı yaptı, oda tribunlere kulak verdi.

Harun Demirci

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Ayib ediyorlar. Emre adami iteledi kart yok. Weber Semih'in ayagina basar gibi oldu kirmizi kart. Hakem bakti GS bir bok yok uydurmaya basladi. Yazik!
Duka ilk yarida yerde yatirken topsuz alanda Engin'in dizine karatevari bir tekme vurdu ve sadece sari kart gordu, herhalde hakem onun etkisinde kalip firsati bulunca Webo'yu atti. Elmander'in gordugu kirmizi karta biraz benziyor, aleyhimize o kadar cok karar verildi ki bence hic ayip olmuyor Cengiz abi, tabii Emre de sari kart gormesi lazimdi o konuda haklisin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ayib ediyorlar. Emre adami iteledi kart yok. Weber Semih'in ayagina basar gibi oldu kirmizi kart. Hakem bakti GS bir bok yok uydurmaya basladi. Yazik!
Duka ilk yarida yerde yatirken topsuz alanda Engin'in dizine karatevari bir tekme vurdu ve sadece sari kart gordu, herhalde hakem onun etkisinde kalip firsati bulunca Webo'yu atti. Elmander'in gordugu kirmizi karta biraz benziyor, aleyhimize o kadar cok karar verildi ki bence hic ayip olmuyor Cengiz abi, tabii Emre de sari kart gormesi lazimdi o konuda haklisin.
Neden bilmiyorum bu hakemler bu sekilde beyin tutulmasina ugruyorlar. Halbuki gordugunu calacaksin birader. Ben macin ilk yarisini seyretmeye basladigimda durum 1-1 idi. Duka'nin tekmesini hatirlamiyorum. Maci nasilsa burada internetde verirlerken Ingiliz spikerler anlatiyor. Goruntu LigtV'den ama ses (arkada Turkce anlatan zibidilerin sesi az biraz duyuluyor olsa da bazen) anlatim Ingiliz. Cok iyi oluyor. Adam gibi maci seyrediyorsun hem de objective bir sekilde. Gerci adam TV'de gordugunun yalancisi sahadan naklen olmadigi belli. Dun maci anlatana gore Emre'nin hakki direk kirmizi idi o sekilde istiyerek adami itelemesi ile. Arkasindan bayagi bir itti ki dengesiz yakalansa fena da dusebilirdi. Bu harakete nasil vermedi hakem diye sasti. "He got away scott-free, even no yellow" dedi bir iki kere. Ingiliz olunca bilir degil elbette. Karsinda rakibe saygin yoksa hakeme de seyirciye de yoktur diye kabul ediyorlar. Malum profesyonel de olsa bunun adi sportif bir oyun. Gentilmenlik bu adamlar icin cok onemli. O yapiyor sen de yap diye dusunmuyor. Hic yapilmasin ve yapilmasina goz yumulmasin istiyorlar. Medeniyet dedikleri tek disi kalmis canavar bu olsa gerek. Kirmiziya da (bana gore de oyle gozuktu) "harsh" dedi ve yineledi "Emre'ye bes alti dakika once yaptigi hareketine hicbir kart yok iken belki sari olabilecek bir durumda kirmizi cikartmasi sasirtici" dedi. Bu turlu anlasilmasi zor ve rastgele verilen kararlar futbolculari da yaniltiyor dedi ki hakli.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin gollerini ve ozetini de asalim ki gormeyen varsa belki bir yarari olur.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Duka'nin tekmesini hatirlamiyorum.
Macin tumunu Internet uzerinden izledim. Duka yerde iken top mop yokken tekme atti. Engin yumrugunu sIkIp adamin uzerine dogru giderken sanirim Elmander ve siyahi futbolcu araya girip Engin'in yine salakca olasi kirmizi kart almasini onlediler. Topsuz alanda kasti tekme. KIRMIZI KART!
Emre olayi ise sasirtici. Dun bir bugun iki. Adam oldu efelige basladi. Bu adamlara toptan once profosyenelligi ogretmek gerek. Salak salak kirmizi kart alma hastaligi Turk Futbolunun bir hastaligi. Bizim bucur FB'li Emre abisine ozendi galiba. Buda KIRMIZI KART!

Webonun kareketi sari olabilir ama kirmizi asla.

Bu takim haril haril neden forvet arar anlamis degilim. Orta saha nanay olunca dunyanin en iyi santraforunu getirsen kac yazar. Kanatlarin durumu icler acisi. Ilk takviyelerde onculuk orta saha olmali. Kirmizi kart gelinceye kadar Istanbul orta sahada bizden iyiydi. Daha iyi sahaya yayiliyorlardi. Melo olmayinca her sey siritiverdi. Kosan, pres yapan adam yok, yardimlasma hak getire. Rakip eksilmese biz bu maci zor alirdik. Takviyelerde oncelik orta sahaya verilmeli. Forvetine pozisyon uretecek orta sahan yokken forvet aramak bana abes geliyor. Nokta transfer denen bir politika izleniyorsa, isim yerine eksikligi giderecek adam alinmali. Hakan Balta da sallantili. Burayada saglam bir alternatif sart. Sag bek Afrikaya turnuvaya gidince kanatlar Sabri ile daha bir guzellesecek, :twisted: umarim ben yanilirim.

Saygilar,

Apsua Cemal

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Acik gorevini yapamayip kanatlari kullanamadiktan sonra Cemal de Mertde ben de hakliyiz. Forvet arama isi abes abes olmasina da ilk yarida forvet de yoktu ortada. Adamlara 10 kisi kalana kadar GS'dan daha iyi oynadiklari da bir gercekti. Dikine bile ortadan yariyorlardi defansi. Bizimki Edip Akbayram'in meshur sarkisindaki gibi dalgalar kayalari yalar misali cza sahasina gelmeden top kaptiriliyordu. Ilk yarida golden baska ki (gayet guzeldi) dogru durust bir pozisyon yoktu desem basim agrimaz. Olay aslinda Manisa macinda da belli idi. Orada Melo da vardi ustelik ama ortada bir bok yoktu kusura bakmayin. Manisa daha iyi gozukuyordu ve (onlarda 10 kisi kaldilar) taa ki Selcuk o guzel sekilde serbest vurustan takana kadar GS etkisizdi. Kare Kazim soparligi uzerine aldi mi kotu. 2-1 olsa bile orada o golu atacam diye sutlamasi bencilligin otesi bir durumdu. Baros'dan epey bir kufur yedi.

Engin'in yumruklarini siktigi ani simdi hatirladim. Yerdeki olayi gormemisim. Araya hizir gibi girdiler ve uzaklastirdilar herifi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Ortada forvetin gozukmemesinin sebebi orta sahada etkisiz olmamamizdan kaynaklaniyor olamazmi. Pozisyon uretemeden forvet nasil etkili olur. Sozunu ettigin iki mactada orta sahada bariz ustunluk kuramamamizdan kaynaklaniyor. Suat, Okan, emre oynarken presle rakiplerden topu koparir alirdik. Simdi rakibe pres yapan yok. Kanatlar defansa yardim etmedigi gibi top onlara gelmezse macta dolanip duruyorlar. Futbol kollektif oyun. Biz maclar kazanmamiza ragmen bunu henuz beceremiyoruz. hala mac kazanabiliyorsak rakip takimlarin kalitesizligindendir.

regards,

Cemal

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Elmander ve Baros dururken golu atan Emre olursa forvet'in etkisizliginden bahsederim. Elbette kanatlar calismayinca forvet beslenmiyor ama forvet topsuz da oynamasini bilecek. Iyi forvet ceza sahasi civarinda topsuz bile olsa en azindan iki defans adamini rahatsiz eder bos alana kacarak. Sen cift forvetle oynuyorsun karsi taraf defansi forvetlerini birakip senin orta saha adamindan iki kisi kademeye girip rahatca topu sokup alip kendi orta saha adamlari ile kontra ataga bu kadar kolay cikiyosa forvete de kabahat bulurum. Onlar da gerektiginde pres bile yapacaklar. Hakan Sukur bile yapardi topu kaybedince kosardi. Hem de ceza sahasi civarinda top orta saha adaminda iken iki kisiyi pesine takardi ve Arif'e gol atma firsati dogardi. Elmander halsizdi Baros'un gozu yerdeydi ilk yarida.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply